2022-06-30   20:55:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Vantaa Junior Meet 2022

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Vantaa Junior Meet
Paikka: Tikkurilan uimahalli Järjestäjä: Simmis Wanda
Allas: 50m Päivämäärä: 05 03 2022 - 06 03 2022
Laji 1, 50m Selkäuinti T10, T12, T15, T17 10 and younger - Final
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
GP 34.90
NSM 33.80
SM 33.38
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elsa Suominen 2012 Järvenpään Uintiklubi ry 227 44.20 Rollo10
Entry time: 44.00 (+0.20)
2 Jenna Suomela 2012 Simmis Wanda ry 183 47.51 +3.31 Rollo10
Entry time: 44.76 (+2.75)
3 Ronya Firtina 2012 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 175 48.20 +4.00 Rollo10
Entry time: 47.08 (+1.12)
4 Renate Saar 2012 Ujumisklubi Briis 168 48.89 +4.69 Rollo10
Entry time: 48.16 (+0.73)
5 Milja Parkkamäki 2013 Simmis Wanda ry 162 49.41 +5.21 Rollo10
Entry time: 54.16 (-4.75)
6 Mia Helmi Rynty 2013 Uimaseura Helsinki 134 52.71 +8.51
Entry time: 54.27 (-1.56)
7 Sophia Aitamaa 2012 Riihimäen Uimaseura 124 54.02 +9.82
Entry time: 55.26 (-1.24)
8 Sofia Valtanen 2014 Simmis Wanda ry 121 54.42 +10.22
9 Aliza Multanen 2012 Uimaseura Helsinki 119 54.74 +10.54
Entry time: 56.68 (-1.94)
10 Tessa Julia Lainio 2012 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 115 55.43 +11.23
Entry time: 55.53 (-0.10)
11 Arina Karpova 2012 Uimaseura Helsinki 87 1:00.73 +16.53
12 Aada Eloneva 2012 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 81 1:02.23 +18.03
Entry time: 1:04.22 (-1.99)
Laji virallinen: 3/5/2022 10:11:57 AM
Laji 1, 50m Selkäuinti T10, T12, T15, T17 11-12 years - Final
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
GP 34.90
NSM 33.80
SM 33.38
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi 377 37.33
Entry time: 37.18 (+0.15)
2 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 371 37.53 +0.20
Entry time: 37.44 (+0.09)
3 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki 361 37.88 +0.55
Entry time: 38.40 (-0.52)
4 Venla Salminen 2010 Simmis Wanda ry 344 38.47 +1.14
Entry time: 39.52 (-1.05)
5 Kertu Eliis Kangru 2010 Aquamarine Spordiklubi 329 39.06 +1.73
Entry time: 42.11 (-3.05)
6 Sofia Paidre 2011 Ujumisklubi Briis 323 39.30 +1.97
Entry time: 38.90 (+0.40)
7 Laurette Ella Eha 2011 Ujumisklubi Briis 316 39.61 +2.28
Entry time: 46.10 (-6.49)
8 Venla Tolvanen 2010 Haminan Uimaseura 302 40.17 +2.84
Entry time: 40.73 (-0.56)
9 Charlotte Lukie Eha 2010 Ujumisklubi Briis 294 40.55 +3.22
Entry time: 41.60 (-1.05)
10 Ilona Antila 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 290 40.73 +3.40
Entry time: 39.93 (+0.80)
11 Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 286 40.93 +3.60
Entry time: 39.85 (+1.08)
12 Venla Kiviaho 2011 Simmis Wanda ry 286 40.94 +3.61
Entry time: 46.45 (-5.51)
13 Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki 271 41.67 +4.34
Entry time: 41.87 (-0.20)
14 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry 267 41.86 +4.53
Entry time: 44.21 (-2.35)
15 Milja Ylitalo 2011 Simmis Grani 265 41.99 +4.66
Entry time: 42.17 (-0.18)
16 Helmi Heikkilä 2010 Haminan Uimaseura 264 42.02 +4.69
Entry time: 42.95 (-0.93)
17 Maia Jauhonen 2010 Gladius Kirkkonummi 258 42.35 +5.02
Entry time: 44.55 (-2.20)
18 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry 255 42.52 +5.19
Entry time: 42.86 (-0.34)
19 Kajsa Strandberg 2011 Vanders 251 42.74 +5.41
Entry time: 42.43 (+0.31)
20 Veera Vainio 2011 Nummelan Kisaajat 243 43.19 +5.86
Entry time: 44.92 (-1.73)
21 Ronja Usmi 2010 Simmis Wanda ry 224 44.39 +7.06
Entry time: 44.30 (+0.09)
22 Elsa Jussila 2011 Nummelan Kisaajat 217 44.86 +7.53
Entry time: 47.22 (-2.36)
23 Isla Ovaskainen 2011 ORCA Helsinki 217 44.87 +7.54
Entry time: 46.38 (-1.51)
24 Hanne Ruotsalainen 2010 Simmis Wanda ry 208 45.51 +8.18
Entry time: 48.35 (-2.84)
25 Susanne Elonen 2011 Hyvinkään Uimaseura 206 45.62 +8.29
Entry time: 45.05 (+0.57)
26 Lily Pettersson 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 206 45.63 +8.30
Entry time: 49.47 (-3.84)
=27 Jasmine Huttunen 2010 Tuusulan Uimaseura ry 206 45.68 +8.35
Entry time: 47.02 (-1.34)
=27 Aina-Taika Piminäinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 206 45.68 +8.35
Entry time: 47.03 (-1.35)
29 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry 205 45.73 +8.40
Entry time: 45.19 (+0.54)
30 Karolin Metsur 2011 Ujumisklubi Briis 203 45.90 +8.57
Entry time: 44.70 (+1.20)
31 Keona Avae 2010 Gladius Kirkkonummi 195 46.45 +9.12
Entry time: 45.98 (+0.47)
32 Ina Broumand 2010 ORCA Helsinki 190 46.91 +9.58
Entry time: 50.82 (-3.91)
33 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura 189 47.01 +9.68
Entry time: 45.81 (+1.20)
34 Matilda Elo 2010 Helsingfors Simsällskap 188 47.08 +9.75
Entry time: 46.71 (+0.37)
35 Pihla Ruuskanen 2010 Riihimäen Uimaseura 182 47.59 +10.26
Entry time: 49.36 (-1.77)
36 Emma Hakala 2011 Simmis Wanda ry 180 47.71 +10.38
Entry time: 50.98 (-3.27)
37 Emilia Pieroni 2011 Simmis Wanda ry 177 48.00 +10.67
Entry time: 49.18 (-1.18)
38 Milja Kenttä 2011 Hyvinkään Uimaseura 176 48.12 +10.79
Entry time: 51.56 (-3.44)
39 Sofia Suojakari 2011 Porin Uimaseura 172 48.47 +11.14
Entry time: 48.01 (+0.46)
40 Lumi Sutinen 2011 ORCA Helsinki 167 48.95 +11.62
Entry time: 49.80 (-0.85)
41 Pinja Karlsson 2011 ORCA Helsinki 164 49.22 +11.89
42 Arabella Õepa 2010 Riihimäen Uimaseura 160 49.67 +12.34
Entry time: 52.87 (-3.20)
43 Riia Koskela 2011 Helsingfors Simsällskap 154 50.30 +12.97
Entry time: 52.25 (-1.95)
44 Matilda Koskela 2011 Simmis Grani 145 51.35 +14.02
Entry time: 55.33 (-3.98)
45 Eveliina Isojärvi 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 139 51.97 +14.64
Entry time: 57.91 (-5.94)
46 Helmi Vuorinen 2010 Helsingfors Simsällskap 135 52.52 +15.19
Entry time: 56.64 (-4.12)
47 Elle Soukka 2011 Simmis Wanda ry 129 53.27 +15.94
Entry time: 52.81 (+0.46)
48 Alina Karpov 2011 Simmis Wanda ry 121 54.43 +17.10
Entry time: 54.62 (-0.19)
49 Eve Ukkonen 2011 Simmis Wanda ry 119 54.85 +17.52
Entry time: 53.42 (+1.43)
50 Meri Koskipää 2011 Helsingfors Simsällskap 115 55.34 +18.01
Entry time: 54.67 (+0.67)
51 Sanni Kangastalo 2010 Simmis Wanda ry 114 55.49 +18.16
Entry time: 56.59 (-1.10)
52 Janika Parkkila 2010 Simmis Wanda ry 108 56.51 +19.18
53 Leila Lintula 2011 ORCA Helsinki 103 57.43 +20.10
54 Ennaliina Malinen 2010 ORCA Helsinki 85 1:01.17 +23.84
Entry time: 59.46 (+1.71)
55 Rauha Riikonen 2011 ORCA Helsinki 75 1:03.92 +26.59
Entry time: 1:03.99 (-0.07)
- Amanda Kokkinen 2011 Race Club Sveitsi DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Inka Tomula 2010 Porin Uimaseura DNS
Laji virallinen: 3/5/2022 10:11:57 AM
Laji 1, 50m Selkäuinti T10, T12, T15, T17 13-15 years - Final
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
GP 34.90
NSM 33.80
SM 33.38
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 517 33.61 IKM13-15
Entry time: 32.90 (+0.71)
2 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap 464 34.84 +1.23 GP
Entry time: 34.89 (-0.05)
3 Kätriin Tael 2008 Ujumisklubi Briis 458 35.00 +1.39
Entry time: 34.30 (+0.70)
4 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 456 35.03 +1.42
Entry time: 34.32 (+0.71)
5 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura 455 35.07 +1.46
Entry time: 33.52 (+1.55)
6 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry 454 35.09 +1.48
Entry time: 36.34 (-1.25)
7 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry 421 35.98 +2.37
Entry time: 36.65 (-0.67)
8 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry 420 36.00 +2.39
Entry time: 35.67 (+0.33)
9 Kaisa Majasaari 2009 Porin Uimaseura 413 36.22 +2.61
Entry time: 38.70 (-2.48)
10 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura 403 36.51 +2.90
Entry time: 35.43 (+1.08)
11 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura 398 36.65 +3.04
Entry time: 36.26 (+0.39)
12 Katre Erik 2009 Ujumisklubi Briis 388 36.98 +3.37
Entry time: 36.30 (+0.68)
13 Rebekka Pihl 2008 Porin Uimaseura 387 37.01 +3.40
Entry time: 36.24 (+0.77)
14 Laura-Lota Melih 2009 Aquamarine Spordiklubi 386 37.05 +3.44
Entry time: 37.35 (-0.30)
15 Karolin Teder 2008 Ujumisklubi Briis 383 37.15 +3.54
Entry time: 36.51 (+0.64)
16 Ella Harell 2007 Porin Uimaseura 376 37.37 +3.76
Entry time: 39.45 (-2.08)
17 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura 370 37.55 +3.94
Entry time: 37.42 (+0.13)
18 Linn Nickels 2007 Gladius Kirkkonummi 369 37.59 +3.98
Entry time: 39.00 (-1.41)
19 Teela Saarentaus 2007 Helsingin Uimarit 363 37.80 +4.19
Entry time: 36.53 (+1.27)
20 Sandra Miller 2008 Ujumisklubi Briis 362 37.85 +4.24
Entry time: 36.80 (+1.05)
21 Marja Anna Siimes 2008 Uimaseura Helsinki 358 37.97 +4.36
Entry time: 39.36 (-1.39)
22 Siiri Tapaninen 2009 HTU Stadi 357 38.02 +4.41
Entry time: 40.33 (-2.31)
23 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 355 38.07 +4.46
Entry time: 38.17 (-0.10)
24 Meea Marjamäki 2008 Porin Uimaseura 355 38.10 +4.49
Entry time: 39.16 (-1.06)
25 Veera Hiltunen 2008 ORCA Helsinki 351 38.24 +4.63
Entry time: 38.64 (-0.40)
=26 Emma Kymäläinen 2009 Hyvinkään Uimaseura 350 38.26 +4.65
Entry time: 39.44 (-1.18)
=26 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani 350 38.26 +4.65
Entry time: 38.73 (-0.47)
28 Fiona Jamsa 2008 Ujumisklubi Briis 343 38.54 +4.93
Entry time: 40.40 (-1.86)
29 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry 342 38.56 +4.95
Entry time: 40.84 (-2.28)
30 Hilla Lehtonen 2007 Tuusulan Uimaseura ry 342 38.57 +4.96
31 Viivi Heikkinen 2009 Hyvinkään Uimaseura 339 38.69 +5.08
Entry time: 40.48 (-1.79)
32 Nelma Vuorre 2009 Helsingfors Simsällskap 338 38.70 +5.09
Entry time: 42.92 (-4.22)
33 Hanna Reinikainen 2008 Simmis Wanda ry 335 38.83 +5.22
Entry time: 40.32 (-1.49)
=34 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry 332 38.96 +5.35
=34 Minttu-Ilona Saine 2008 Porin Uimaseura 332 38.96 +5.35
Entry time: 40.74 (-1.78)
36 Andrea Rokkanen 2007 Simmis Grani 331 38.98 +5.37
Entry time: 39.43 (-0.45)
37 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki 331 38.99 +5.38
Entry time: 38.48 (+0.51)
38 Veera Tawast 2009 Simmis Grani 322 39.34 +5.73
Entry time: 41.19 (-1.85)
39 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti 321 39.38 +5.77
Entry time: 41.67 (-2.29)
40 Maisa Marttunen 2009 Helsingfors Simsällskap 315 39.62 +6.01
=41 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap 311 39.80 +6.19
Entry time: 37.45 (+2.35)
=41 Alma Westerholm 2007 Helsingfors Simsällskap 311 39.80 +6.19
Entry time: 40.10 (-0.30)
43 Saana Helsto 2007 Nurmijärven Uinti 302 40.20 +6.59
Entry time: 39.52 (+0.68)
44 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry 298 40.39 +6.78
Entry time: 40.20 (+0.19)
45 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry 294 40.53 +6.92
Entry time: 43.48 (-2.95)
46 Vivian Blomvall 2009 Simmis Wanda ry 294 40.55 +6.94
47 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 284 41.00 +7.39
Entry time: 41.44 (-0.44)
48 Vilhelmiina Lindholm 2007 Riihimäen Uimaseura 279 41.27 +7.66
Entry time: 42.88 (-1.61)
49 Krista Kaasinen 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 277 41.38 +7.77
Entry time: 40.56 (+0.82)
50 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat 265 41.99 +8.38
Entry time: 41.29 (+0.70)
51 Ellen Koponen 2009 Tuusulan Uimaseura ry 264 42.04 +8.43
52 Veera Komulainen 2009 Simmis Wanda ry 233 43.81 +10.20
Entry time: 46.77 (-2.96)
53 Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti 231 43.93 +10.32
Entry time: 42.42 (+1.51)
54 Sofie Wikman 2009 Helsingfors Simsällskap 220 44.67 +11.06
55 Seela Saario 2009 ORCA Helsinki 215 44.97 +11.36
Entry time: 49.40 (-4.43)
56 Haochen Zeng 2009 Helsingfors Simsällskap 211 45.27 +11.66
Entry time: 44.92 (+0.35)
57 Eve Nykänen 2009 Helsingfors Simsällskap 204 45.83 +12.22
58 Oona Salo 2008 ORCA Helsinki 202 45.91 +12.30
Entry time: 47.61 (-1.70)
59 Siiri Kaartinen 2009 Nummelan Kisaajat 199 46.14 +12.53
Entry time: 47.05 (-0.91)
60 Sarah Perasath 2009 Simmis Wanda ry 198 46.24 +12.63
Entry time: 45.85 (+0.39)
61 Saara Sällilä 2009 Porin Uimaseura 188 47.09 +13.48
Entry time: 49.80 (-2.71)
62 Elsa Olivia Koivula 2009 ORCA Helsinki 181 47.69 +14.08
Entry time: 48.14 (-0.45)
63 Ada Sunnarborg 2008 Gladius Kirkkonummi 179 47.82 +14.21
Entry time: 44.50 (+3.32)
64 Stella Alexandra Vainio 2009 Helsingfors Simsällskap 179 47.83 +14.22
Entry time: 46.63 (+1.20)
65 Venla Väisänen 2009 Tuusulan Uimaseura ry 175 48.17 +14.56
66 Sanni Talka 2009 Helsingfors Simsällskap 170 48.62 +15.01
Entry time: 47.70 (+0.92)
67 Venla Husu 2009 Race Club Sveitsi 157 49.91 +16.30
68 Ia  Vesterlund 2008 Porin Uimaseura 148 50.94 +17.33
Entry time: 52.95 (-2.01)
69 Elsi Kaapro 2009 Helsingfors Simsällskap 131 53.08 +19.47
Entry time: 55.77 (-2.69)
70 Erika Santala 2009 Simmis Wanda ry 123 54.16 +20.55
Entry time: 54.76 (-0.60)
71 Maija Haapala 2009 Porin Uimaseura 121 54.51 +20.90
72 Pipsa Salokangas 2007 Porin Uimaseura 48 1:13.98 +40.37
Entry time: 56.33 (+17.65)
- Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki DSQ IKM13-15
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen
- Aada Kaila 2009 Helsingfors Simsällskap DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Estere Vecvagare 2009 Race Club Sveitsi DNS
Laji virallinen: 3/5/2022 10:11:57 AM
Laji 1, 50m Selkäuinti T10, T12, T15, T17 16-17 years - Final
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
GP 34.90
NSM 33.80
SM 33.38
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 571 32.52 GP
Entry time: 31.92 (+0.60)
2 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura 498 34.03 +1.51 GP
Entry time: 33.40 (+0.63)
3 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani 487 34.29 +1.77 GP
Entry time: 33.25 (+1.04)
4 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry 462 34.90 +2.38
Entry time: 33.55 (+1.35)
5 Enni Tammilehto 2006 Simmis Grani 444 35.35 +2.83
Entry time: 34.76 (+0.59)
6 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry 418 36.07 +3.55
Entry time: 35.34 (+0.73)
7 Venla Almira 2006 Simmis Grani 411 36.27 +3.75
Entry time: 35.70 (+0.57)
8 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry 409 36.34 +3.82
Entry time: 35.79 (+0.55)
9 Ilona Marleen Koppel 2005 Ujumisklubi Briis 405 36.44 +3.92
Entry time: 35.60 (+0.84)
10 Oosa Mattila 2006 Tuusulan Uimaseura ry 339 38.68 +6.16
11 Milla Paavola 2005 Helsingin Uimarit 296 40.46 +7.94
Entry time: 38.73 (+1.73)
Laji virallinen: 3/5/2022 10:11:57 AM
05-03-2022 10:27:22 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Simmis Wanda ry
Document
Tulokset
Vantaa Junior Meet
Paikka: Tikkurilan uimahalli Järjestäjä: Simmis Wanda
Allas: 50m Päivämäärä: 05 03 2022 - 06 03 2022
Laji 2, 50m Selkäuinti P11, P13, P16, P18 11 and younger - Final
Rollo11 46.15
IKM14-16 30.70
GP 32.00
NSM 30.70
SM 30.56
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Leo-Daniel Varvas 2011 Uimaseura Helsinki 217 39.57 Rollo11
Entry time: 40.65 (-1.08)
2 Aksel Egert Adler 2011 Ujumisklubi Briis 189 41.42 +1.85 Rollo11
Entry time: 41.40 (+0.02)
3 Oskar Usmi 2012 Simmis Wanda ry 157 44.10 +4.53 Rollo11
Entry time: 45.91 (-1.81)
4 Massinissa Toutah 2011 Simmis Grani 148 44.99 +5.42 Rollo11
Entry time: 45.19 (-0.20)
5 Rasmus Auranen 2011 Simmis Wanda ry 134 46.49 +6.92
Entry time: 47.28 (-0.79)
6 Aapo Tikkanen 2012 Simmis Wanda ry 133 46.54 +6.97
Entry time: 48.03 (-1.49)
7 Benjamin Klingberg 2012 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 111 49.39 +9.82
Entry time: 53.48 (-4.09)
8 Lucas Batista 2012 ORCA Helsinki 109 49.68 +10.11
9 Lenni Koskela 2012 Vieskan Uimarit 100 51.27 +11.70
Entry time: 52.39 (-1.12)
10 Väinö Del Aguila Mikkolainen 2012 Race Club Sveitsi 94 52.21 +12.64
Entry time: 55.34 (-3.13)
11 Peetu Katavisto 2012 ORCA Helsinki 86 53.79 +14.22
12 Julius Sydänmaa 2011 ORCA Helsinki 71 57.37 +17.80
Entry time: 1:00.16 (-2.79)
- Kasper Ärling 2011 Simmis Wanda ry DSQ
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan
- Aaron Helander 2011 Simmis Wanda ry DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 3/5/2022 10:32:13 AM
Laji 2, 50m Selkäuinti P11, P13, P16, P18 12-13 years - Final
Rollo11 46.15
IKM14-16 30.70
GP 32.00
NSM 30.70
SM 30.56
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Väinö Kero 2009 ORCA Helsinki 289 35.99
Entry time: 36.03 (-0.04)
2 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki 264 37.09 +1.10
Entry time: 37.34 (-0.25)
3 Morten Hein 2009 Ujumisklubi Briis 254 37.56 +1.57
Entry time: 43.70 (-6.14)
4 Mark Rebane 2010 Ujumisklubi Briis 249 37.83 +1.84
Entry time: 38.30 (-0.47)
5 Oleg Vladimirov 2009 Uimaseura Helsinki 239 38.33 +2.34
Entry time: 39.01 (-0.68)
6 Niila Tukiala 2009 Helsingfors Simsällskap 218 39.53 +3.54
Entry time: 38.49 (+1.04)
7 Hugo Virtanen 2010 Nurmijärven Uinti 177 42.34 +6.35
Entry time: 45.33 (-2.99)
8 Eero Lähteenmäki 2010 ORCA Helsinki 175 42.54 +6.55
Entry time: 42.11 (+0.43)
9 Toivo Karinen 2010 Simmis Wanda ry 173 42.65 +6.66
Entry time: 44.77 (-2.12)
10 Luca Kotkin 2010 Ujumisklubi Briis 171 42.82 +6.83
Entry time: 41.80 (+1.02)
11 Rasmus Myller 2009 Tuusulan Uimaseura ry 168 43.09 +7.10
Entry time: 45.04 (-1.95)
12 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry 166 43.22 +7.23
Entry time: 43.96 (-0.74)
13 Nilla Hagelin 2010 Simmis Wanda ry 163 43.52 +7.53
Entry time: 46.92 (-3.40)
14 Benjamin Juusela 2010 Helsingfors Simsällskap 160 43.79 +7.80
Entry time: 47.61 (-3.82)
15 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry 155 44.26 +8.27
Entry time: 45.37 (-1.11)
16 Joonas Terävä 2010 Simmis Wanda ry 148 44.90 +8.91
Entry time: 44.89 (+0.01)
17 Kota Moriwaki 2009 Simmis Wanda ry 119 48.32 +12.33
Entry time: 51.59 (-3.27)
18 Titus Mattila 2010 Simmis Wanda ry 115 48.92 +12.93
Entry time: 48.79 (+0.13)
19 Urho Suominen 2009 Porin Uimaseura 114 49.01 +13.02
Entry time: 49.91 (-0.90)
20 Sami Passinen 2010 Riihimäen Uimaseura 98 51.47 +15.48
Entry time: 52.36 (-0.89)
21 Jose Bly 2009 Porin Uimaseura 97 51.72 +15.73
Entry time: 55.06 (-3.34)
22 Arttu Kankaanpää 2010 Porin Uimaseura 92 52.55 +16.56
Entry time: 54.62 (-2.07)
23 Sisu Eino Antero Kuusisto 2010 Porin Uimaseura 90 52.95 +16.96
Entry time: 55.75 (-2.80)
24 Havu Heikkinen 2009 Helsingfors Simsällskap 76 56.17 +20.18
Entry time: 52.47 (+3.70)
25 Tapio Husu 2010 Race Club Sveitsi 69 57.83 +21.84
- Laban Kiuru 2010 Nurmijärven Uinti DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Rodion Mikhailov 2010 Race Club Sveitsi DNF
- Miko Lehto 2009 Race Club Sveitsi DNS
Laji virallinen: 3/5/2022 10:32:13 AM
Laji 2, 50m Selkäuinti P11, P13, P16, P18 14-16 years - Final
Rollo11 46.15
IKM14-16 30.70
GP 32.00
NSM 30.70
SM 30.56
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kennert Jogis 2006 Ujumisklubi Briis 522 29.55 IKM14-16
Entry time: 30.47 (-0.92)
2 Matias Viktor Kukkonen 2006 ORCA Helsinki 456 30.90 +1.35 GP
Entry time: 30.03 (+0.87)
3 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap 441 31.26 +1.71 GP
4 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani 432 31.46 +1.91 GP
Entry time: 31.15 (+0.31)
5 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry 421 31.75 +2.20 GP
Entry time: 32.26 (-0.51)
6 Gregor Ilves 2007 Ujumisklubi Briis 414 31.91 +2.36 GP
Entry time: 31.89 (+0.02)
7 Roger Ruhno 2006 Ujumisklubi Briis 391 32.52 +2.97
Entry time: 30.57 (+1.95)
8 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat 376 32.96 +3.41
Entry time: 32.86 (+0.10)
9 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani 369 33.17 +3.62
Entry time: 35.38 (-2.21)
10 Uuri Aaron Ilmari Ranz 2006 Simmis Grani 354 33.63 +4.08
Entry time: 32.66 (+0.97)
11 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani 333 34.33 +4.78
Entry time: 33.96 (+0.37)
12 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 320 34.78 +5.23
Entry time: 35.09 (-0.31)
13 Jaakko Karppinen 2007 ORCA Helsinki 312 35.07 +5.52
Entry time: 33.60 (+1.47)
14 Tino Rantamäki 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 299 35.59 +6.04
Entry time: 40.96 (-5.37)
15 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry 285 36.13 +6.58
Entry time: 35.99 (+0.14)
16 Kaspar Ragnar Markus Varik 2007 Gladius Kirkkonummi 279 36.40 +6.85
Entry time: 45.74 (-9.34)
17 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani 274 36.61 +7.06
Entry time: 35.63 (+0.98)
18 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti 274 36.63 +7.08
Entry time: 39.45 (-2.82)
19 Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti 273 36.65 +7.10
Entry time: 39.34 (-2.69)
20 Elias Tuukkanen 2006 Riihimäen Uimaseura 271 36.77 +7.22
Entry time: 37.85 (-1.08)
21 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti 254 37.56 +8.01
22 Niilo Pyhältö 2008 Helsingfors Simsällskap 253 37.62 +8.07
23 Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap 248 37.84 +8.29
Entry time: 40.97 (-3.13)
24 Otso Tuisku 2008 Simmis Wanda ry 232 38.72 +9.17
Entry time: 43.41 (-4.69)
25 Patrik Ventus 2007 Simmis Grani 231 38.78 +9.23
26 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 226 39.03 +9.48
Entry time: 40.24 (-1.21)
27 Eskil Ehnholm 2007 Simmis Grani 218 39.49 +9.94
Entry time: 40.35 (-0.86)
28 Onni Tuohino 2008 Helsingfors Simsällskap 210 39.99 +10.44
Entry time: 46.74 (-6.75)
29 Joel Väisänen 2007 Tuusulan Uimaseura ry 203 40.44 +10.89
Entry time: 40.41 (+0.03)
30 Kasperi Kenttä 2008 Hyvinkään Uimaseura 193 41.18 +11.63
Entry time: 45.07 (-3.89)
31 Julius Cario 2008 Gladius Kirkkonummi 189 41.46 +11.91
Entry time: 39.55 (+1.91)
32 Morris Eklund 2008 Simmis Wanda ry 150 44.77 +15.22
Laji virallinen: 3/5/2022 10:32:13 AM
Laji 2, 50m Selkäuinti P11, P13, P16, P18 17-18 years - Final
Rollo11 46.15
IKM14-16 30.70
GP 32.00
NSM 30.70
SM 30.56
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura 396 32.39
Entry time: 30.27 (+2.12)
2 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry 387 32.65 +0.26
3 Willem Kalmu 2005 Ujumisklubi Briis 368 33.19 +0.80
Entry time: 31.43 (+1.76)
4 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry 368 33.21 +0.82
5 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry 324 34.63 +2.24
Entry time: 35.06 (-0.43)
6 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry 321 34.73 +2.34
Entry time: 35.43 (-0.70)
7 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 295 35.73 +3.34
Laji virallinen: 3/5/2022 10:32:13 AM
05-03-2022 10:34:26 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Simmis Wanda ry
Document
Tulokset
Vantaa Junior Meet
Paikka: Tikkurilan uimahalli Järjestäjä: Simmis Wanda
Allas: 50m Päivämäärä: 05 03 2022 - 06 03 2022
Laji 3, 200m Perhosuinti T13, T15, T17 13 and younger - Final
IKM13 3:05.00
IKM14 2:55.00
IKM15 2:47.00
GP 2:37.80
NSM 2:42.41
SM 2:36.75
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lumi Oura 2010 Helsingfors Simsällskap 389 2:46.78
50m: 35.73
100m: 1:19.43
(43.70)
150m: 2:05.75
(46.32)
200m: 2:46.78
(41.03)
2 Elina Malinen 2009 Hyvinkään Uimaseura 387 2:47.07 +0.29 IKM13
50m: 35.06
100m: 1:17.75
(42.69)
150m: 2:02.22
(44.47)
200m: 2:47.07
(44.85)
3 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura 288 3:04.27 +17.49 IKM13
50m: 36.93
100m: 1:24.99
(48.06)
150m: 2:15.66
(50.67)
200m: 3:04.27
(48.61)
4 Anniina Taipalus 2009 Helsingfors Simsällskap 264 3:09.78 +23.00
50m: 39.85
100m: 1:28.56
(48.71)
150m: 2:20.54
(51.98)
200m: 3:09.78
(49.24)
5 Amelie Hillers 2009 Helsingfors Simsällskap 262 3:10.34 +23.56
Entry time: 2:57.14 (+13.20)
50m: 41.90
100m: 1:31.42
(49.52)
150m: 2:23.78
(52.36)
200m: 3:10.34
(46.56)
6 Kertu Eliis Kangru 2010 Aquamarine Spordiklubi 233 3:17.73 +30.95
Entry time: 3:34.22 (-16.49)
50m: 40.99
100m: 1:32.13
(51.14)
150m: 2:24.86
(52.73)
200m: 3:17.73
(52.87)
Laji virallinen: 3/5/2022 10:44:30 AM
Laji 3, 200m Perhosuinti T13, T15, T17 14-15 years - Final
IKM13 3:05.00
IKM14 2:55.00
IKM15 2:47.00
GP 2:37.80
NSM 2:42.41
SM 2:36.75
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap 446 2:39.33 IKM15
Entry time: 2:34.83 (+4.50)
50m: 35.88
100m: 1:16.47
(40.59)
150m: 1:58.02
(41.55)
200m: 2:39.33
(41.31)
2 Laura Liias 2007 Ujumisklubi Briis 360 2:51.16 +11.83
Entry time: 2:46.90 (+4.26)
50m: 36.19
100m: 1:19.18
(42.99)
150m: 2:05.12
(45.94)
200m: 2:51.16
(46.04)
3 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat 262 3:10.17 +30.84
Entry time: 3:00.34 (+9.83)
50m: 36.74
100m: 1:24.15
(47.41)
150m: 2:16.67
(52.52)
200m: 3:10.17
(53.50)
- Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry DNF
Laji virallinen: 3/5/2022 10:44:30 AM
Laji 3, 200m Perhosuinti T13, T15, T17 16-17 years - Final
IKM13 3:05.00
IKM14 2:55.00
IKM15 2:47.00
GP 2:37.80
NSM 2:42.41
SM 2:36.75
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Louna Kasvio 2006 Simmis Grani 648 2:20.74 GP
Entry time: 2:18.29 (+2.45)
50m: 31.57
100m: 1:07.39
(35.82)
150m: 1:43.85
(36.46)
200m: 2:20.74
(36.89)
2 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 428 2:41.62 +20.88 NSM
Entry time: 2:31.75 (+9.87)
50m: 35.41
100m: 1:17.23
(41.82)
150m: 2:00.54
(43.31)
200m: 2:41.62
(41.08)
3 Anniina Jokiniemi 2006 Hyvinkään Uimaseura 364 2:50.58 +29.84
Entry time: 2:38.76 (+11.82)
50m: 37.61
100m: 1:21.41
(43.80)
150m: 2:06.73
(45.32)
200m: 2:50.58
(43.85)
4 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit 240 3:15.94 +55.20
Entry time: 2:55.86 (+20.08)
50m: 38.33
100m: 1:26.19
(47.86)
150m: 2:20.60
(54.41)
200m: 3:15.94
(55.34)
- Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura DNS
Laji virallinen: 3/5/2022 10:44:30 AM
05-03-2022 10:46:20 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Simmis Wanda ry
Document
Tulokset
Vantaa Junior Meet
Paikka: Tikkurilan uimahalli Järjestäjä: Simmis Wanda
Allas: 50m Päivämäärä: 05 03 2022 - 06 03 2022
Laji 4, 200m Perhosuinti P14, P16, P18 14 and younger - Final
IKM14 2:52.00
IKM15 2:44.00
IKM16 2:39.00
GP 2:24.10
NSM 2:28.41
SM 2:22.33
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Artem Shorokhov 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 352 2:36.78 IKM14
50m: 31.91
100m: 1:10.76
(38.85)
150m: 1:52.44
(41.68)
200m: 2:36.78
(44.34)
2 Tommi Kangas 2008 Vieskan Uimarit 217 3:04.18 +27.40
50m: 35.04
100m: 1:19.01
(43.97)
150m: 2:10.47
(51.46)
200m: 3:04.18
(53.71)
Laji virallinen: 3/5/2022 10:52:27 AM
Laji 4, 200m Perhosuinti P14, P16, P18 15-16 years - Final
IKM14 2:52.00
IKM15 2:44.00
IKM16 2:39.00
GP 2:24.10
NSM 2:28.41
SM 2:22.33
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 456 2:23.77 IKM15
Entry time: 2:21.77 (+2.00)
50m: 32.19
100m: 1:09.50
(37.31)
150m: 1:47.03
(37.53)
200m: 2:23.77
(36.74)
2 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap 456 2:23.84 +0.07 IKM15
Entry time: 2:22.45 (+1.39)
50m: 32.13
100m: 1:08.34
(36.21)
150m: 1:45.57
(37.23)
200m: 2:23.84
(38.27)
3 Aaron Tikkanen 2006 Race Club Sveitsi 288 2:47.63 +23.86
Entry time: 2:39.04 (+8.59)
50m: 33.06
100m: 1:12.66
(39.60)
150m: 1:58.06
(45.40)
200m: 2:47.63
(49.57)
4 Lauri Hänninen 2007 Keravan Uimarit 172 3:18.85 +55.08
50m: 42.64
100m: 1:32.28
(49.64)
150m: 2:24.06
(51.78)
200m: 3:18.85
(54.79)
Laji virallinen: 3/5/2022 10:52:27 AM
Laji 4, 200m Perhosuinti P14, P16, P18 17-18 years - Final
IKM14 2:52.00
IKM15 2:44.00
IKM16 2:39.00
GP 2:24.10
NSM 2:28.41
SM 2:22.33
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry 482 2:21.19 GP
Entry time: 2:16.81 (+4.38)
50m: 30.99
100m: 1:06.85
(35.86)
150m: 1:43.90
(37.05)
200m: 2:21.19
(37.29)
2 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura 381 2:32.67 +11.48
Entry time: 2:23.26 (+9.41)
50m: 33.91
100m: 1:11.83
(37.92)
150m: 1:50.87
(39.04)
200m: 2:32.67
(41.80)
Laji virallinen: 3/5/2022 10:52:27 AM
05-03-2022 10:54:06 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Simmis Wanda ry
Document
Tulokset
Vantaa Junior Meet
Paikka: Tikkurilan uimahalli Järjestäjä: Simmis Wanda
Allas: 50m Päivämäärä: 05 03 2022 - 06 03 2022
Laji 5, 100m Rintauinti T11, T13, T15, T17 11 and younger - Final
Rollo11 1:50.00
Rollo12 1:41.71
IKM13 1:27.00
IKM14 1:23.54
IKM15 1:21.78
GP 1:23.50
NSM 1:22.00
SM 1:20.36
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sofia Paidre 2011 Ujumisklubi Briis 294 1:36.38 Rollo11
Entry time: 1:38.70 (-2.32)
50m: 43.38
100m: 1:36.38
(53.00)
2 Kajsa Strandberg 2011 Vanders 268 1:39.41 +3.03 Rollo11
Entry time: 1:37.28 (+2.13)
50m: 47.40
100m: 1:39.41
(52.01)
3 Aida Herranen 2011 Gladius Kirkkonummi 247 1:42.08 +5.70 Rollo11
Entry time: 1:43.00 (-0.92)
50m: 47.74
100m: 1:42.08
(54.34)
4 Milja Ylitalo 2011 Simmis Grani 226 1:45.21 +8.83 Rollo11
Entry time: 1:54.39 (-9.18)
50m: 48.66
100m: 1:45.21
(56.55)
5 Laurette Ella Eha 2011 Ujumisklubi Briis 213 1:47.32 +10.94 Rollo11
Entry time: 1:40.50 (+6.82)
50m: 50.42
100m: 1:47.32
(56.90)
6 Milja Kenttä 2011 Hyvinkään Uimaseura 206 1:48.44 +12.06 Rollo11
50m: 51.58
100m: 1:48.44
(56.86)
7 Lumi Sutinen 2011 ORCA Helsinki 195 1:50.48 +14.10
Entry time: 2:01.52 (-11.04)
50m: 51.52
100m: 1:50.48
(58.96)
8 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura 194 1:50.76 +14.38
Entry time: 1:49.48 (+1.28)
50m: 54.52
100m: 1:50.76
(56.24)
9 Susanne Elonen 2011 Hyvinkään Uimaseura 183 1:52.94 +16.56
50m: 53.29
100m: 1:52.94
(59.65)
10 Anni Sohlman 2011 Riihimäen Uimaseura 180 1:53.51 +17.13
Entry time: 1:59.53 (-6.02)
50m: 54.41
100m: 1:53.51
(59.10)
11 Ronya Firtina 2012 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 170 1:55.73 +19.35
50m: 56.10
100m: 1:55.73
(59.63)
12 Leila Lintula 2011 ORCA Helsinki 169 1:55.99 +19.61
50m: 55.77
100m: 1:55.99
(1:00.22)
13 Emilia Pieroni 2011 Simmis Wanda ry 164 1:56.94 +20.56
50m: 54.50
100m: 1:56.94
(1:02.44)
14 Sofia Ikonen 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 162 1:57.56 +21.18
Entry time: 2:05.80 (-8.24)
50m: 55.43
100m: 1:57.56
(1:02.13)
15 Matilda Koskela 2011 Simmis Grani 157 1:58.72 +22.34
Entry time: 1:57.83 (+0.89)
50m: 56.83
100m: 1:58.72
(1:01.89)
16 Rauha Riikonen 2011 ORCA Helsinki 156 1:59.07 +22.69
50m: 56.72
100m: 1:59.07
(1:02.35)
17 Veera Vainio 2011 Nummelan Kisaajat 155 1:59.34 +22.96
Entry time: 2:03.09 (-3.75)
50m: 57.39
100m: 1:59.34
(1:01.95)
18 Alina Karpov 2011 Simmis Wanda ry 152 1:59.99 +23.61
Entry time: 2:03.34 (-3.35)
50m: 56.91
100m: 1:59.99
(1:03.08)
19 Isla Ovaskainen 2011 ORCA Helsinki 146 2:01.61 +25.23
Entry time: 2:05.24 (-3.63)
50m: 59.33
100m: 2:01.61
(1:02.28)
20 Emma Hakala 2011 Simmis Wanda ry 140 2:03.44 +27.06
Entry time: 2:07.46 (-4.02)
50m: 58.50
100m: 2:03.44
(1:04.94)
21 Riia Koskela 2011 Helsingfors Simsällskap 127 2:07.37 +30.99
Entry time: 2:05.41 (+1.96)
50m: 1:00.43
100m: 2:07.37
(1:06.94)
22 Meri Koskipää 2011 Helsingfors Simsällskap 127 2:07.58 +31.20
Entry time: 2:08.76 (-1.18)
50m: 1:01.22
100m: 2:07.58
(1:06.36)
23 Veera Vesterbacka 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 124 2:08.46 +32.08
50m: 1:01.24
100m: 2:08.46
(1:07.22)
24 Elsa Jussila 2011 Nummelan Kisaajat 120 2:09.76 +33.38
50m: 1:01.02
100m: 2:09.76
(1:08.74)
25 Amanda Kokkinen 2011 Race Club Sveitsi 119 2:10.05 +33.67
50m: 1:00.61
100m: 2:10.05
(1:09.44)
26 Milja Parkkamäki 2013 Simmis Wanda ry 109 2:14.07 +37.69
50m: 1:03.18
100m: 2:14.07
(1:10.89)
- Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Jenna Suomela 2012 Simmis Wanda ry DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Eve Ukkonen 2011 Simmis Wanda ry DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 3/5/2022 11:56:48 AM
Laji 5, 100m Rintauinti T11, T13, T15, T17 12-13 years - Final
Rollo11 1:50.00
Rollo12 1:41.71
IKM13 1:27.00
IKM14 1:23.54
IKM15 1:21.78
GP 1:23.50
NSM 1:22.00
SM 1:20.36
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Siiri Attola 2009 Hyvinkään Uimaseura 451 1:23.62 IKM13
Entry time: 1:22.68 (+0.94)
50m: 39.33
100m: 1:23.62
(44.29)
2 Katre Erik 2009 Ujumisklubi Briis 423 1:25.43 +1.81 IKM13
Entry time: 1:26.80 (-1.37)
50m: 41.62
100m: 1:25.43
(43.81)
3 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura 409 1:26.39 +2.77 IKM13
Entry time: 1:25.36 (+1.03)
50m: 40.60
100m: 1:26.39
(45.79)
4 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap 408 1:26.46 +2.84 IKM13
Entry time: 1:23.52 (+2.94)
50m: 40.11