2023-02-06   12:43:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim riksfinal 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Fredag 10 december 2021 kl. 16:00

Document
Resultat
Sum-Sim riksfinal 2021
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Spårvägen SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2021 till den 12 dec 2021
Gren 57, 4x100m Frisim P15-16 - Final
Sponsor: Swimshop
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 SK Neptun 16 657 3:30.51
Theo Djuphammar 2005 AC6105 +0.63 25.34 54.17 54.17
Ferdinand Bang 2005 AF1305 +0.32 25.20 53.69 1:47.86
Philip Palmqvist 2005 AR1505 +0.29 25.32 53.42 2:41.28
Tim Rogersson 2005 AN5305 +0.30 23.11 49.23 3:30.51
2 Täby S 16 632 3:33.22 +2.71
Noah Juhlin Fredriksson 2005 AI2505 +0.57 25.02 52.79 52.79
Ludvig Berndtsson 2005 AR8705 +0.17 24.33 51.83 1:44.62
Eric Risland 2006 AZ2306 +0.22 25.37 54.21 2:38.83
Caspian Humble 2005 AO6705 +0.38 25.76 54.39 3:33.22
3 Norrköpings KK 16 618 3:34.79 +4.28
Jacob Hellman 2006 AF0506 +0.63 25.03 52.80 52.80
Erik Andersson 2005 AC8105 +0.30 24.85 53.32 1:46.12
William Norén 2006 AD5106 +0.16 25.21 53.96 2:40.08
Carl Bönnemark 2006 AI0506 +0.14 25.79 54.71 3:34.79
4 SK Poseidon 16 604 3:36.45 +5.94
Levente Nagy 2005 AD1105 +0.64 25.06 52.49 52.49
Lucas Bontidean 2005 AC0305 +0.05 25.72 54.44 1:46.93
Martin Pettersson 2005 AE1505 +0.16 25.58 55.68 2:42.61
Filip Lönnerfors 2006 AK4906 +0.23 25.46 53.84 3:36.45
5 Kristianstads SLS 16 601 3:36.88 +6.37
Malte Ljunggren 2006 AJ1106 +0.64 26.04 54.83 54.83
Jacob Olsson 2006 AE8506 +0.29 25.60 54.05 1:48.88
Jacob Glans 2006 AA2706 +0.42 25.79 55.01 2:43.89
Melvin Carlsson 2005 AG7505 +0.17 24.49 52.99 3:36.88
6 Södertörns SS 16 598 3:37.13 +6.62
Sam Hamzehnejad 2006 AI1306 +0.66 26.12 54.25 54.25
Gustav Storell 2006 AL4106 +0.17 25.60 54.47 1:48.72
Botvid Wiell 2005 AB3305 +0.26 25.73 54.42 2:43.14
Henry Plavans 2005 AB6105 +0.19 25.84 53.99 3:37.13
7 Malmö KK 16 597 3:37.30 +6.79
Bill Beckman 2005 AJ6305 +0.58 24.56 51.70 51.70
Jonathan Ravn Rehnström 2005 AG1505 +0.12 25.35 53.58 1:45.28
Seth Nillund 2005 AA7705 +0.06 24.84 52.91 2:38.19
Axel Bech 2006 AH8906 +0.47 28.00 59.11 3:37.30
8 Helsingborgs S 16 595 3:37.51 +7.00
Axel Vaide 2005 AB2705 +0.60 25.24 53.94 53.94
Hilding Hallberg 2005 AP6105 +0.20 25.73 53.73 1:47.67
Viggo Holst 2006 AI0106 +0.24 25.93 54.92 2:42.59
Erik Näsström 2006 AS3506 +0.19 26.21 54.92 3:37.51
9 Upsala S 16 594 3:37.70 +7.19
Ludvig Glantz 2006 AJ9906 +0.67 25.28 53.87 53.87
Gabriel Leijon 2006 AL8706 +0.43 26.32 55.12 1:48.99
Rasmus Loklint 2005 AD2105 +0.01 25.35 54.03 2:43.02
Adam Wahlberg 2006 AI7306 +0.21 25.54 54.68 3:37.70
10 SK Neptun lag 2 16 576 3:39.94 +9.43
Christos Theodosiadis 2006 AI7106 +0.65 26.70 56.19 56.19
Tobias Lindberg 2005 AI7105 +0.48 26.29 55.12 1:51.31
Uno Härmark 2005 AD8705 +0.47 25.34 54.52 2:45.83
Oliver Albinzon 2005 AC3105 +0.38 25.59 54.11 3:39.94
11 Växjö SS 15 570 3:40.69 +10.18
Theo Ståhle 2006 AD0506 +0.63 26.11 54.99 54.99
Mattias Jönsson 2006 AI8906 +0.16 26.57 55.56 1:50.55
Noel Nilsson 2007 AA9107 +0.39 26.80 56.73 2:47.28
Alwin Edqvist 2006 AM8906 +0.34 24.99 53.41 3:40.69
12 SK Ägir 16 566 3:41.21 +10.70
Viktor Svärd 2005 AC8305 +0.59 24.69 51.70 51.70
Edvin Johansson 2005 AG1905 +0.22 27.15 57.36 1:49.06
Alexander Rydefjord 2005 AF3105 +0.19 26.25 54.95 2:44.01
Ante Kristensson 2005 AO0105 +0.37 26.66 57.20 3:41.21
13 Stockholms KK 16 565 3:41.36 +10.85
Jonatan Eriksson 2006 AB1106 +0.68 26.06 54.30 54.30
Felix Norlin 2005 AS6705 +0.27 25.89 54.60 1:48.90
Anton Graner 2005 AH4905 +0.28 25.49 54.17 2:43.07
Casper Drozdz 2006 AG2306 +0.12 27.05 58.29 3:41.36
14 Spårvägen SF 16 547 3:43.77 +13.26
Alan Eriksson 2005 AH2905 +0.71 25.75 54.74 54.74
William Erneholm 2006 AD5506 +0.30 26.36 55.38 1:50.12
Einar Styrman 2005 AH3305 +0.36 27.03 56.93 2:47.05
David  Holmberg 2005 AH7905 +0.39 26.17 56.72 3:43.77
15 Linköpings ASS 16 538 3:45.00 +14.49
Lucas Humling 2005 AA8305 +0.73 25.58 52.57 52.57
Elvis Ericson 2005 AG0105 +0.37 26.95 56.84 1:49.41
Simon Axelsson 2006 AF7306 +0.32 27.30 57.70 2:47.11
Justin Rineholm 2006 AK2306 +0.38 27.10 57.89 3:45.00
- SK Laxen 15 DSQ
Emil Wannem 2006 AG8906 +0.67 26.72 56.13 56.13
Marcus Kvarnhäll 2006 AS7306 +0.22 27.81 58.56 1:54.69
Jonah Hullegård 2006 AN1306 -0.07
Elias Chawki 2006 AU2306 +0.17
Grenen officiell:  2021-12-10 16:31:44
2021-12-10 16:31:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner