2022-11-27   19:05:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för 37. Spelin in Vesnin memorial 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

1. Day Heats

Document
Results
37. Špelin in Vesnin memorial 2021
Place: POB Kranj Organizer: PK Triglav
Pool: 25m Competition Date: Nov 20, 2021 to Nov 21, 2021
Event 10, 100m Butterfly Women - Heat
Abs žensk 58.00 Nastja Govejšek 1997  (SLO) Netanya (ISR) 12/5/2015
Mladinke 58.84 Nastja Govejšek 1997  (SLO) Doha (QAT) 12/6/2014
Kadetinje 1:01.50 Anja Klinar 1988  (SLO) Maribor (SLO) 2/6/2003
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tia Primc 2004 Plavalni klub Ilirija +0.61 721 1:00.88 QA
50m: 28.27
100m: 1:00.88
(32.61)
2 Ema Čerin 2006 Plavalni klub Olimpija +0.57 612 1:04.29 +3.41 QA
50m: 29.92
100m: 1:04.29
(34.37)
3 Hana Sekuti 2006 Plavalni klub Fužinar Ravne na K -.-- 612 1:04.30 +3.42 QA
50m: 29.95
100m: 1:04.30
(34.35)
4 Marija Dobrošević 2000 Plavalni klub Koper +0.56 489 1:09.28 +8.40 QA
50m: 32.04
100m: 1:09.28
(37.24)
5 Ema Vrbinc 2008 Plavalni klub Torpedo Ljubljana +0.57 485 1:09.46 +8.58 QA
50m: 32.39
100m: 1:09.46
(37.07)
6 Ana Hajdinjak 2006 Plavalni klub Olimpija +0.82 481 1:09.69 +8.81 QA
50m: 32.65
100m: 1:09.69
(37.04)
7 Iza Videc 2007 Plavalni klub Kamnik +0.58 478 1:09.80 +8.92 QA
50m: 31.96
100m: 1:09.80
(37.84)
8 Ema Tereza Pulko 2008 Plavalni klub Triglav Kranj +0.55 459 1:10.75 +9.87 QA
50m: 32.74
100m: 1:10.75
(38.01)
9 Sara Ličen 2005 Plavalni klub Ajdovščina +0.62 454 1:11.03 +10.15 QB
50m: 31.75
100m: 1:11.03
(39.28)
10 Maša Vasiljević 2007 Plavalni klub Celulozar Krško +0.62 435 1:12.02 +11.14 QB
50m: 33.47
100m: 1:12.02
(38.55)
11 Zara Podržavnik 2008 Plavalni klub Fužinar Ravne na K +0.64 435 1:12.03 +11.15 QB
50m: 33.19
100m: 1:12.03
(38.84)
12 Neža Zupan 2005 Plavalni klub Triglav Kranj +0.50 430 1:12.31 +11.43 QB
50m: 32.22
100m: 1:12.31
(40.09)
13 Maja Vezenkova 2004 Plavalni klub Kamnik +0.73 416 1:13.12 +12.24
50m: 33.22
100m: 1:13.12
(39.90)
14 Taja Vejnovič 2006 Plavalni klub Kamnik +0.75 386 1:14.96 +14.08 QB
50m: 34.66
100m: 1:14.96
(40.30)
15 Eva Urbančič 2008 Plavalni klub Olimpija +0.94 384 1:15.07 +14.19 QB
50m: 33.94
100m: 1:15.07
(41.13)
16 Siena Lehmann 2009 Športno društvo Riba +0.87 370 1:16.02 +15.14 QB
50m: 35.23
100m: 1:16.02
(40.79)
17 Signe Längle 2007 Schwimmverein Wörthersee -.-- 358 1:16.88 +16.00 QB
50m: 34.77
100m: 1:16.88
(42.11)
18 Klara Pureber 2008 Plavalni klub Olimpija +1.01 357 1:16.91 +16.03 QC
50m: 35.54
100m: 1:16.91
(41.37)
19 Gaja Plevnik Ivanuša 2008 Plavalni klub Neptun Celje -.-- 348 1:17.58 +16.70 QC
50m: 36.51
100m: 1:17.58
(41.07)
20 Laura Podgoršek 2009 Plavalni klub Kamnik -.-- 313 1:20.36 +19.48 QC
50m: 37.85
100m: 1:20.36
(42.51)
21 Naja Pori 2008 Plavalni klub Fužinar Ravne na K +0.73 305 1:21.12 +20.24 QC
50m: 37.99
100m: 1:21.12
(43.13)
22 Jana Čušin 2007 Plavalni klub Radovljica -.-- 283 1:23.17 +22.29 QC
50m: 38.37
100m: 1:23.17
(44.80)
23 Nika Alagič 2007 Plavalni klub Neptun Celje -.-- 271 1:24.31 +23.43 QC
50m: 38.93
100m: 1:24.31
(45.38)
24 Julija Korbič 2007 Plavalni klub Triglav Kranj +0.61 224 1:29.85 +28.97 QC
50m: 39.74
100m: 1:29.85
(50.11)
25 Maja Maletić 2008 Plavalni klub Triglav Kranj +0.83 199 1:33.39 +32.51 QC
50m: 41.62
100m: 1:33.39
(51.77)
26 Katja Marolt 2009 Športno društvo Riba +0.80 187 1:35.47 +34.59
50m: 40.30
100m: 1:35.47
(55.17)
- Lena Novak 2007 Plavalni klub Kamnik DNS
- Nina Vrhovnik 2009 Plavalni klub Kamnik DNS
Event official at: 11/20/2021 11:28:53 AM
2021-11-20 11:31:57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner