2022-12-04   18:40:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för 37. Spelin in Vesnin memorial 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

1. Day Heats

Document
Results
37. Špelin in Vesnin memorial 2021
Place: POB Kranj Organizer: PK Triglav
Pool: 25m Competition Date: Nov 20, 2021 to Nov 21, 2021
Event 11, 200m Breaststroke Men - Heat
Abs mošk 2:07.04 Nejc Zupan 1991  (SLO) Chartres (FRA) 11/25/2012
Mladinci 2:11.19 Matija Može 2000  (SLO) Celje (SLO) 11/3/2018
Kadeti 2:16.39 Matija Može 2000  (SLO) Zrenjanin (SRB) 11/6/2016
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ožbej Knez 2004 Plavalni klub Fužinar Ravne na K +0.69 543 2:27.27 QA
50m: 32.50
100m: 1:10.03
(37.53)
150m: 1:48.81
(38.78)
200m: 2:27.27
(38.46)
2 Jaka Čelik 2003 Plavalni klub Triglav Kranj +0.61 518 2:29.55 +2.28 QA
50m: 34.23
100m: 1:12.36
(38.13)
150m: 1:51.02
(38.66)
200m: 2:29.55
(38.53)
3 Filip Abutović 2005 Plavalni klub Ljubljana +0.75 506 2:30.78 +3.51 QA
50m: 32.84
100m: 1:10.86
(38.02)
150m: 1:50.64
(39.78)
200m: 2:30.78
(40.14)
4 Benjamin Nahtigal 2003 Plavalni klub Olimpija +0.51 502 2:31.10 +3.83 QA
50m: 34.56
100m: 1:13.14
(38.58)
150m: 1:52.26
(39.12)
200m: 2:31.10
(38.84)
5 Matevž Štih 2005 Plavalni klub Olimpija +0.67 495 2:31.81 +4.54 QA
50m: 34.30
100m: 1:12.83
(38.53)
150m: 1:51.94
(39.11)
200m: 2:31.81
(39.87)
6 Odon Kerec 2006 Plavalni klub Ilirija +0.70 466 2:34.95 +7.68 QA
50m: 34.92
100m: 1:14.66
(39.74)
150m: 1:54.84
(40.18)
200m: 2:34.95
(40.11)
7 Julijan Pevec 2008 Plavalni klub Neptun Celje -.-- 446 2:37.24 +9.97 QA
50m: 36.84
100m: 1:17.49
(40.65)
150m: 1:57.98
(40.49)
200m: 2:37.24
(39.26)
8 Kevin Verbole 2007 Plavalni klub Fužinar Ravne na K +0.75 437 2:38.26 +10.99 QA
50m: 35.02
100m: 1:15.67
(40.65)
150m: 1:56.56
(40.89)
200m: 2:38.26
(41.70)
9 Philipp Fellinger 2005 Schwimmverein Wörthersee +0.73 429 2:39.27 +12.00 QB
50m: 34.45
100m: 1:15.76
(41.31)
150m: 1:56.78
(41.02)
200m: 2:39.27
(42.49)
10 Sergej Fekonja 2004 Plavalno društvo Maribor +0.60 418 2:40.69 +13.42 QB
50m: 35.54
100m: 1:16.26
(40.72)
150m: 1:58.01
(41.75)
200m: 2:40.69
(42.68)
11 David Kos Lipušček 2005 Plavalno društvo Maribor +0.62 414 2:41.10 +13.83 QB
50m: 35.84
100m: 1:18.01
(42.17)
150m: 2:00.34
(42.33)
200m: 2:41.10
(40.76)
12 Filip Kustec 2006 Plavalni klub Triglav Kranj +0.74 399 2:43.16 +15.89 QB
50m: 35.43
100m: 1:17.31
(41.88)
150m: 2:00.31
(43.00)
200m: 2:43.16
(42.85)
13 Matic Babnik 2007 Plavalni klub Ljubljana +0.78 390 2:44.34 +17.07 QB
50m: 36.86
100m: 1:19.31
(42.45)
150m: 2:02.27
(42.96)
200m: 2:44.34
(42.07)
14 Tim Kolenko 2008 Plavalni klub Ilirija +0.58 351 2:50.22 +22.95 QB
50m: 38.31
100m: 1:21.72
(43.41)
150m: 2:06.04
(44.32)
200m: 2:50.22
(44.18)
15 Uroš Bursač 2007 Plavalni klub Ljubljana +0.84 322 2:55.21 +27.94 QB
50m: 38.26
100m: 1:22.05
(43.79)
150m: 2:08.94
(46.89)
200m: 2:55.21
(46.27)
16 Filippo Kassl 2006 Schwimmverein Wörthersee +0.76 320 2:55.63 +28.36 QB
50m: 38.34
100m: 1:23.47
(45.13)
150m: 2:09.82
(46.35)
200m: 2:55.63
(45.81)
17 Janez Kunčič 2008 Plavalni klub Radovljica +0.62 292 3:00.93 +33.66
50m: 41.70
100m: 1:27.62
(45.92)
150m: 2:14.36
(46.74)
200m: 3:00.93
(46.57)
18 Liam Negodič 2008 Plavalni klub Kamnik +0.62 292 3:01.00 +33.73
50m: 39.94
100m: 1:26.55
(46.61)
150m: 2:13.67
(47.12)
200m: 3:01.00
(47.33)
19 Lan Koritnik 2009 Plavalni klub Ilirija +0.56 284 3:02.63 +35.36
50m: 40.11
100m: 1:26.62
(46.51)
150m: 2:15.21
(48.59)
200m: 3:02.63
(47.42)
20 Lan Govše 2009 Plavalni klub Ilirija +0.48 271 3:05.48 +38.21
50m: 42.34
100m: 1:29.51
(47.17)
150m: 2:18.52
(49.01)
200m: 3:05.48
(46.96)
21 Ivo Rupnik 2008 Plavalni klub Ilirija -.-- 252 3:10.02 +42.75
50m: 42.96
100m: 1:31.28
(48.32)
150m: 2:20.01
(48.73)
200m: 3:10.02
(50.01)
22 Tim Prelesnik 2010 Plavalni klub Torpedo Ljubljana -.-- 189 3:29.28 +1:02.01
50m: 47.70
100m: 1:42.56
(54.86)
150m: 2:36.80
(54.24)
200m: 3:29.28
(52.48)
23 Gašper Pregl 2008 Športno društvo Riba -.-- 185 3:30.69 +1:03.42
50m: 46.56
100m: 1:40.99
(54.43)
150m: 2:37.26
(56.27)
200m: 3:30.69
(53.43)
24 Tymur Beshlyk 2011 Plavalni klub Kamnik +0.70 126 3:59.50 +1:32.23
50m: 53.56
100m: 1:53.32
(59.76)
150m: 2:54.74
(1:01.42)
200m: 3:59.50
(1:04.76)
- Lukas Lora 2008 Schwimmverein Wörthersee DNS
- Uroš Bauk 2009 Športno društvo Riba DNS
- Aleksa  Radović 2001 PVK Jadran Hercegnovi DNS
- Lovro Lukan 2011 Plavalni klub Kamnik DNS
Event official at: 11/20/2021 11:45:08 AM
2021-11-20 13:09:55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner