2024-05-26   07:07:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for KVIK Open 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010-2021 - Indledende
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
DEN 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 337 32.95 QD
2 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 326 33.30 +0.35 QD
3 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 303 34.13 +1.18 QD
4 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 288 34.71 +1.76 QD
5 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 266 35.63 +2.68 QD
6 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 253 36.22 +3.27 QD
7 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 241 36.80 +3.85
8 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 236 37.07 +4.12
9 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 200 39.17 +6.22
10 Olivia R. Christensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 197 39.37 +6.42
11 Coco Cairo 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 195 39.53 +6.58
12 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 180 40.54 +7.59
13 Vera Vildrik Thougaard 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 170 41.39 +8.44
14 Sofia Poulsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 164 41.87 +8.92
15 Lykke Sønderkær 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 163 41.93 +8.98
16 Ellen Drewsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 155 42.66 +9.71
17 Bodil Thomsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 135 44.61 +11.66
18 Agnes Bille Nielsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 131 45.08 +12.13
19 Vega Bisgaard Bang 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 128 45.47 +12.52
20 Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 121 46.28 +13.33
21 Olivia Bogø Bønnet 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 103 48.77 +15.82
22 Liva Kirchler Jørgensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 100 49.28 +16.33
23 Olivia Lech 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 68 56.09 +23.14
- Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:43:45
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Indledende
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
DEN 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 454 29.82 QC
2 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 432 30.33 +0.51 QC
3 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 414 30.75 +0.93 QC
4 Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub 410 30.86 +1.04 QC
5 Josefine Agnete Lenskjold 2008 Gentofte Svømme Klub 380 31.65 +1.83 QC
6 Lina Louardi 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 350 32.52 +2.70 QC
7 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 302 34.15 +4.33
8 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 298 34.30 +4.48
- Emilie Franck Fæste 2008 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:43:45
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Årg. 2005-2007 - Indledende
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
DEN 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub 640 26.60 QB
2 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub 572 27.62 +1.02 QB
3 Falka Tind 2006 Hovedstadens Svømmeklub 556 27.88 +1.28 QB
3 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 556 27.88 +1.28 QB
5 Rebecca Petersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub 543 28.09 +1.49 QB
5 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub 543 28.09 +1.49 QB
7 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub 508 28.73 +2.13
8 Molly Namensen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 507 28.74 +2.14
9 Siv Reimer 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 501 28.87 +2.27
10 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub 497 28.94 +2.34
11 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub 447 29.98 +3.38
12 Leonora Wahl-Brink 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 432 30.32 +3.72
13 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub 419 30.64 +4.04
- Sophie Harborg Fuchs 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DNS akut syg
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:43:45
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Årg. 1990-2004 - Indledende
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
DEN 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub 681 26.06 QA
2 Maria Grandt 1998 Hovedstadens Svømmeklub 666 26.25 +0.19 QA
3 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 642 26.58 +0.52 -
4 Johanne Hingebjerg 2002 Hovedstadens Svømmeklub 613 26.98 +0.92 QA
5 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub 611 27.02 +0.96 QA
6 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub 601 27.17 +1.11 QA
7 Sofie Nielsen 2001 Hovedstadens Svømmeklub 509 28.71 +2.65 -
8 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 484 29.19 +3.13 QA
- Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:43:45
03-12-2021 18:16.51 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010-2021 - Finale
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
DEN 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 353 32.42
2 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 331 33.14 +0.72
3 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 318 33.56 +1.14
4 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 301 34.21 +1.79
5 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 267 35.58 +3.16
6 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 244 36.68 +4.26
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:08:32
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
DEN 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 467 29.54
2 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 444 30.05 +0.51
3 Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub 440 30.13 +0.59
4 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 424 30.50 +0.96
5 Josefine Agnete Lenskjold 2008 Gentofte Svømme Klub 398 31.15 +1.61
6 Lina Louardi 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 365 32.08 +2.54
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:08:32
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Årg. 2005-2007 - Finale
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
DEN 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub 630 26.74
2 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub 568 27.68 +0.94
3 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub 558 27.85 +1.11
4 Falka Tind 2006 Hovedstadens Svømmeklub 549 28.00 +1.26
5 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 539 28.17 +1.43
6 Rebecca Petersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub 513 28.64 +1.90
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:08:32
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Årg. 1990-2004 - Finale
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
DEN 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Grandt 1998 Hovedstadens Svømmeklub 689 25.96
2 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub 683 26.03 +0.07
3 Johanne Hingebjerg 2002 Hovedstadens Svømmeklub 624 26.83 +0.87
4 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub 606 27.09 +1.13
5 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub 587 27.38 +1.42
6 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 498 28.92 +2.96
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:08:32
04-12-2021 16:09.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Indledende
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Willum Sullivan Sommer 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 249 32.03 QE
2 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 247 32.10 +0.07 QE
3 Hector Juul Steenbuch 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 235 32.63 +0.60 QE
4 William To Frederiksen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 220 33.37 +1.34 QE
5 William Winther Sørensen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 214 33.70 +1.67 QE
6 Marcus Franks Hansen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 162 36.97 +4.94 QE
7 Mads Skriver 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 134 39.36 +7.33
8 Oliver Blankholm 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 126 40.11 +8.08
9 Laurids Agerskov 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 118 41.09 +9.06
10 Wictor Byriel 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 117 41.14 +9.11
11 Otto Avril 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 107 42.39 +10.36
12 Albert Rasmussen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 107 42.41 +10.38
13 Filip Skov Zacho 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 102 43.11 +11.08
14 Lucas Kock 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 76 47.41 +15.38
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:32:22
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Otto Cairo 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 467 25.97 QD
2 William Diness Vindeløv 2007 Gentofte Svømme Klub 420 26.90 +0.93 QD
3 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub 385 27.69 +1.72 QD
4 Thorkild Bjørn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 381 27.80 +1.83 QD
5 Stefan Birkhøj Kjærstad 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 363 28.25 +2.28 QD
6 Marcus Bilberg Lund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 358 28.39 +2.42 QD
7 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub 335 29.02 +3.05
8 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub 302 30.03 +4.06
9 Johan Schrøder 2008 Gentofte Svømme Klub 274 31.03 +5.06
10 Lucas Lund Warner 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 254 31.80 +5.83
11 Micas Victor Løth Brandt 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 209 33.92 +7.95
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:32:22
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2006 - Indledende
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub 587 24.07 QC
2 Daniel Bornhøft Nielsen 2004 Hovedstadens Svømmeklub 565 24.38 +0.31 QC
3 Tobias Gammelvind 2004 Hovedstadens Svømmeklub 468 25.95 +1.88 QC
4 Oscar Kroos 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 463 26.05 +1.98 -
5 Gustav Majkjær Mikkelsen 2005 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 445 26.40 +2.33 QC
6 Hannibal Wamberg 2006 Gentofte Svømme Klub 426 26.78 +2.71 QC
7 Tristan Jensen 2006 Hovedstadens Svømmeklub 426 26.79 +2.72 QC
8 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub 393 27.51 +3.44
9 Oswald Lindquist 2006 Gentofte Svømme Klub 379 27.85 +3.78
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:32:22
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Årg. 1990-2003 - Indledende
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 622 23.61 -
2 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub 605 23.83 +0.22 QB
3 Joshua P. Sidebotham 2003 Hovedstadens Svømmeklub 533 24.86 +1.25 QB
4 Ferdinand Wahl 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 524 25.00 +1.39 -
- Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Jacob M. Jørgensen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:32:22
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 1-10 år - Indledende
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Nor Englund 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 135 39.25
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:32:22
03-12-2021 18:20.40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 276 30.96
2 William To Frederiksen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 271 31.14 +0.18
3 Willum Sullivan Sommer 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 250 31.97 +1.01
4 Hector Juul Steenbuch 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 233 32.73 +1.77
5 William Winther Sørensen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 224 33.17 +2.21
6 Marcus Franks Hansen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 150 37.90 +6.94
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:19:26
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Otto Cairo 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 462 26.06
2 William Diness Vindeløv 2007 Gentofte Svømme Klub 448 26.34 +0.28
3 Thorkild Bjørn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 384 27.72 +1.66
4 Stefan Birkhøj Kjærstad 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 368 28.11 +2.05
5 Marcus Bilberg Lund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 367 28.14 +2.08
- Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:19:26
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2006 - Finale
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub 619 23.65
2 Daniel Bornhøft Nielsen 2004 Hovedstadens Svømmeklub 561 24.44 +0.79
3 Tobias Gammelvind 2004 Hovedstadens Svømmeklub 483 25.69 +2.04
4 Gustav Majkjær Mikkelsen 2005 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 456 26.19 +2.54
5 Tristan Jensen 2006 Hovedstadens Svømmeklub 426 26.79 +3.14
- Hannibal Wamberg 2006 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:19:26
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Årg. 1990-2003 - Finale
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Joshua P. Sidebotham 2003 Hovedstadens Svømmeklub 535 24.82
- Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:19:26
04-12-2021 16:19.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2021 - Indledende
DEN 2:03.50 Pernille Larsen 1992 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 2:06.27 Pernille Larsen 1992 Rijeka, Kroatien 14-12-2008
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub 507 2:29.07 QB
50m: 34.46
100m: 1:12.28
(37.82)
150m: 1:51.73
(39.45)
200m: 2:29.07
(37.34)
2 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 398 2:41.62 +12.55 QB
50m: 38.31
100m: 1:19.24
(40.93)
150m: 2:01.52
(42.28)
200m: 2:41.62
(40.10)
3 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 378 2:44.45 +15.38 QB
50m: 38.38
100m: 1:19.48
(41.10)
150m: 2:01.86
(42.38)
200m: 2:44.45
(42.59)
4 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 311 2:55.40 +26.33 -
50m: 40.29
100m: 1:23.33
(43.04)
150m: 2:10.97
(47.64)
200m: 2:55.40
(44.43)
5 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 249 3:08.83 +39.76 QB
50m: 41.99
100m: 1:30.88
(48.89)
150m: 2:20.41
(49.53)
200m: 3:08.83
(48.42)
6 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 234 3:12.89 +43.82 QB
50m: 44.60
100m: 1:34.17
(49.57)
150m: 2:23.90
(49.73)
200m: 3:12.89
(48.99)
7 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 232 3:13.42 +44.35 QB
50m: 45.41
100m: 1:34.68
(49.27)
150m: 2:25.91
(51.23)
200m: 3:13.42
(47.51)
8 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 225 3:15.45 +46.38
50m: 45.04
100m: 1:34.87
(49.83)
150m: 2:26.89
(52.02)
200m: 3:15.45
(48.56)
- Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:50:19
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Årg. 1990-2007 - Indledende
DEN 2:03.50 Pernille Larsen 1992 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 2:06.27 Pernille Larsen 1992 Rijeka, Kroatien 14-12-2008
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub 605 2:20.61 QA
50m: 32.47
100m: 1:08.12
(35.65)
150m: 1:44.45
(36.33)
200m: 2:20.61
(36.16)
2 Josefine Zebitz 2004 Hovedstadens Svømmeklub 566 2:23.77 +3.16 QA
50m: 34.25
100m: 1:10.88
(36.63)
150m: 1:47.55
(36.67)
200m: 2:23.77
(36.22)
3 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub 561 2:24.17 +3.56 QA
50m: 34.80
100m: 1:11.96
(37.16)
150m: 1:48.70
(36.74)
200m: 2:24.17
(35.47)
4 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 491 2:30.74 +10.13 QA
50m: 35.37
100m: 1:12.38
(37.01)
150m: 1:51.20
(38.82)
200m: 2:30.74
(39.54)
5 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub 482 2:31.62 +11.01 QA
50m: 33.37
100m: 1:11.35
(37.98)
150m: 1:51.65
(40.30)
200m: 2:31.62
(39.97)
6 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 458 2:34.28 +13.67 QA
50m: 36.81
100m: 1:15.57
(38.76)
150m: 1:54.93
(39.36)
200m: 2:34.28
(39.35)
7 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 447 2:35.52 +14.91
50m: 36.61
100m: 1:16.11
(39.50)
150m: 1:56.21
(40.10)
200m: 2:35.52
(39.31)
8 Agnes Højsteen 2007 Svømmeklubben Vest/Brøndby 425 2:38.13 +17.52 -
50m: 36.84
100m: 1:16.84
(40.00)
150m: 1:57.85
(41.01)
200m: 2:38.13
(40.28)
9 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 407 2:40.39 +19.78
50m: 38.10
100m: 1:18.97
(40.87)
150m: 2:00.14
(41.17)
200m: 2:40.39
(40.25)
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:50:19
03-12-2021 19:27.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2021 - Finale
DEN 2:03.50 Pernille Larsen 1992 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 2:06.27 Pernille Larsen 1992 Rijeka, Kroatien 14-12-2008
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub 508 2:29.02
50m: 35.18
100m: 1:13.14
(37.96)
150m: 1:51.42
(38.28)
200m: 2:29.02
(37.60)
2 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 416 2:39.32 +10.30
50m: 37.99
100m: 1:18.77
(40.78)
150m: 1:59.86
(41.09)
200m: 2:39.32
(39.46)
3 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 397 2:41.80 +12.78
50m: 37.19
100m: 1:17.66
(40.47)
150m: 2:00.05
(42.39)
200m: 2:41.80
(41.75)
4 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 261 3:05.97 +36.95
50m: 41.04
100m: 1:28.04
(47.00)
150m: 2:16.84
(48.80)
200m: 3:05.97
(49.13)
5 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 229 3:14.16 +45.14
50m: 44.47
100m: 1:33.84
(49.37)
150m: 2:24.16
(50.32)
200m: 3:14.16
(50.00)
- Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:29:23
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Årg. 1990-2007 - Finale
DEN 2:03.50 Pernille Larsen 1992 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 2:06.27 Pernille Larsen 1992 Rijeka, Kroatien 14-12-2008
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub 612 2:20.04
50m: 32.80
100m: 1:08.74
(35.94)
150m: 1:45.02
(36.28)
200m: 2:20.04
(35.02)
2 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub 563 2:24.02 +3.98
50m: 34.04
100m: 1:11.08
(37.04)
150m: 1:48.07
(36.99)
200m: 2:24.02
(35.95)
3 Josefine Zebitz 2004 Hovedstadens Svømmeklub 556 2:24.60 +4.56
50m: 34.70
100m: 1:12.00
(37.30)
150m: 1:48.75
(36.75)
200m: 2:24.60
(35.85)
4 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 503 2:29.51 +9.47
50m: 34.61
100m: 1:11.59
(36.98)
150m: 1:50.59
(39.00)
200m: 2:29.51
(38.92)
5 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub 496 2:30.21 +10.17
50m: 34.02
100m: 1:13.21
(39.19)
150m: 1:52.24
(39.03)
200m: 2:30.21
(37.97)
6 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 450 2:35.17 +15.13
50m: 36.17
100m: 1:14.86
(38.69)
150m: 1:54.97
(40.11)
200m: 2:35.17
(40.20)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:29:23
04-12-2021 16:29.27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2021 - Indledende
DEN 1:52.33 Anders Jensen 1987 København, Danmark 19-12-2009
DEN 1:55.80 Marcus Bak 1991 Kastrup, Danmark 19-04-2009
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 360 2:28.43 QB
50m: 35.50
100m: 1:13.02
(37.52)
150m: 1:51.14
(38.12)
200m: 2:28.43
(37.29)
2 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub 351 2:29.66 +1.23 QB
50m: 34.82
100m: 1:14.14
(39.32)
150m: 1:52.99
(38.85)
200m: 2:29.66
(36.67)
3 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 328 2:33.11 +4.68 QB
50m: 36.15
100m: 1:15.51
(39.36)
150m: 1:54.97
(39.46)
200m: 2:33.11
(38.14)
4 Herman Plehn Prehn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 325 2:33.61 +5.18 QB
50m: 35.79
100m: 1:15.28
(39.49)
150m: 1:54.99
(39.71)
200m: 2:33.61
(38.62)
5 Vitus Skovbjerg 2007 Gentofte Svømme Klub 299 2:37.83 +9.40 QB
50m: 36.00
100m: 1:16.54
(40.54)
150m: 1:58.05
(41.51)
200m: 2:37.83
(39.78)
6 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 276 2:42.12 +13.69 QB
50m: 38.54
100m: 1:19.31
(40.77)
150m: 2:00.65
(41.34)
200m: 2:42.12
(41.47)
7 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 258 2:45.91 +17.48
50m: 38.65
100m: 1:20.57
(41.92)
150m: 2:03.09
(42.52)
200m: 2:45.91
(42.82)
8 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub 257 2:45.98 +17.55
50m: 39.64
100m: 1:20.99
(41.35)
150m: 2:03.91
(42.92)
200m: 2:45.98
(42.07)
9 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 240 2:49.77 +21.34
50m: 42.01
100m: 1:25.00
(42.99)
150m: 2:07.80
(42.80)
200m: 2:49.77
(41.97)
10 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 206 2:58.65 +30.22
50m: 40.92
100m: 1:26.59
(45.67)
150m: 2:13.17
(46.58)
200m: 2:58.65
(45.48)
11 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 178 3:07.51 +39.08
50m: 44.46
100m: 1:32.23
(47.77)
150m: 2:20.89
(48.66)
200m: 3:07.51
(46.62)
12 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub 157 3:15.71 +47.28
50m: 46.61
100m: 1:35.49
(48.88)
150m: 2:26.00
(50.51)
200m: 3:15.71
(49.71)
13 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 148 3:19.38 +50.95
50m: 46.82
100m: 1:37.37
(50.55)
150m: 2:29.55
(52.18)
200m: 3:19.38
(49.83)
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:53:31
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 1990-2006 - Indledende
DEN 1:52.33 Anders Jensen 1987 København, Danmark 19-12-2009
DEN 1:55.80 Marcus Bak 1991 Kastrup, Danmark 19-04-2009
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub 480 2:14.82 QA
50m: 31.81
100m: 1:06.23
(34.42)
150m: 1:40.46
(34.23)
200m: 2:14.82
(34.36)
2 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub 466 2:16.19 +1.37 QA
50m: 32.89
100m: 1:08.31
(35.42)
150m: 1:41.95
(33.64)
200m: 2:16.19
(34.24)
3 Tobias Melhede 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 461 2:16.64 +1.82 -
50m: 31.85
100m: 1:05.81
(33.96)
150m: 1:41.10
(35.29)
200m: 2:16.64
(35.54)
4 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub 446 2:18.22 +3.40 QA
50m: 33.52
100m: 1:09.03
(35.51)
150m: 1:44.12
(35.09)
200m: 2:18.22
(34.10)
5 August Arup Neergaard 2005 Gentofte Svømme Klub 423 2:20.70 +5.88 QA
50m: 32.08
100m: 1:07.71
(35.63)
150m: 1:44.87
(37.16)
200m: 2:20.70
(35.83)
6 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub 379 2:25.94 +11.12 QA
50m: 33.55
100m: 1:10.28
(36.73)
150m: 1:48.15
(37.87)
200m: 2:25.94
(37.79)
7 Emil Espinoza 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 364 2:27.84 +13.02 QA
50m: 34.87
100m: 1:12.38
(37.51)
150m: 1:49.84
(37.46)
200m: 2:27.84
(38.00)
8 Maximillian Udar 2006 Gentofte Svømme Klub 308 2:36.25 +21.43
50m: 35.74
100m: 1:15.03
(39.29)
150m: 1:55.98
(40.95)
200m: 2:36.25
(40.27)
Løb officielt kl.: 03-12-2021 17:53:31
03-12-2021 18:36.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2021 - Finale
DEN 1:52.33 Anders Jensen 1987 København, Danmark 19-12-2009
DEN 1:55.80 Marcus Bak 1991 Kastrup, Danmark 19-04-2009
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 363 2:28.00
50m: 34.78
100m: 1:11.82
(37.04)
150m: 1:49.55
(37.73)
200m: 2:28.00
(38.45)
2 Herman Plehn Prehn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 355 2:29.18 +1.18
50m: 34.60
100m: 1:12.80
(38.20)
150m: 1:51.32
(38.52)
200m: 2:29.18
(37.86)
3 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub 352 2:29.51 +1.51
50m: 34.94
100m: 1:13.92
(38.98)
150m: 1:52.47
(38.55)
200m: 2:29.51
(37.04)
4 Vitus Skovbjerg 2007 Gentofte Svømme Klub 330 2:32.82 +4.82
50m: 35.13
100m: 1:14.20
(39.07)
150m: 1:54.46
(40.26)
200m: 2:32.82
(38.36)
5 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 328 2:33.04 +5.04
50m: 36.72
100m: 1:15.45
(38.73)
150m: 1:55.05
(39.60)
200m: 2:33.04
(37.99)
6 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 279 2:41.63 +13.63
50m: 37.96
100m: 1:19.13
(41.17)
150m: 2:01.23
(42.10)
200m: 2:41.63
(40.40)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:38:57
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 1990-2006 - Finale
DEN 1:52.33 Anders Jensen 1987 København, Danmark 19-12-2009
DEN 1:55.80 Marcus Bak 1991 Kastrup, Danmark 19-04-2009
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub 533 2:10.23
50m: 31.58
100m: 1:04.47
(32.89)
150m: 1:37.73
(33.26)
200m: 2:10.23
(32.50)
2 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub 520 2:11.33 +1.10
50m: 31.37
100m: 1:04.52
(33.15)
150m: 1:38.01
(33.49)
200m: 2:11.33
(33.32)
3 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub 455 2:17.28 +7.05
50m: 32.29
100m: 1:06.95
(34.66)
150m: 1:42.16
(35.21)
200m: 2:17.28
(35.12)
4 August Arup Neergaard 2005 Gentofte Svømme Klub 420 2:20.97 +10.74
50m: 32.39
100m: 1:07.70
(35.31)
150m: 1:44.35
(36.65)
200m: 2:20.97
(36.62)
5 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub 382 2:25.55 +15.32
50m: 33.85
100m: 1:10.93
(37.08)
150m: 1:48.70
(37.77)
200m: 2:25.55
(36.85)
6 Emil Espinoza 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 378 2:26.06 +15.83
50m: 33.95
100m: 1:10.51
(36.56)
150m: 1:48.24
(37.73)
200m: 2:26.06
(37.82)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:38:57
04-12-2021 16:39.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 5, 50m Butterfly Damer Årg. 2010-2021 - Indledende
DEN 24.71 Jeanette Ottesen 1987 Doha, Qatar 05-12-2014
DEN 26.34 Karoline Barrett 2002 Aarhus, Danmark 04-11-2017
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 348 34.64 QD
2 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 292 36.73 +2.09 QD
3 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 220 40.36 +5.72 QD
4 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 218 40.46 +5.82 QD
5 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 204 41.39 +6.75 QD
6 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 194 42.07 +7.43 QD
7 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 187 42.62 +7.98 -
8 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 166 44.32 +9.68
9 Coco Cairo 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 161 44.74 +10.10
10 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 117 49.78 +15.14
11 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 116 49.86 +15.22
12 Lykke Sønderkær 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 109 50.93 +16.29
13 Sofia Poulsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 106 51.51 +16.87
14 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 100 52.39 +17.75
15 Olivia R. Christensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 98 52.84 +18.20
- Vera Vildrik Thougaard 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
Løb officielt kl.: 03-12-2021 18:29:52
Løb 5, 50m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Indledende
DEN 24.71 Jeanette Ottesen 1987 Doha, Qatar 05-12-2014
DEN 26.34 Karoline Barrett 2002 Aarhus, Danmark 04-11-2017
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 438 32.08 QC
2 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub 397 33.17 +1.09 QC
3 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 385 33.51 +1.43 QC
4 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 383 33.55 +1.47 QC
5 Josefine Agnete Lenskjold 2008 Gentofte Svømme Klub 330 35.28 +3.20 QC
6 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 321 35.59 +3.51 QC
7 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 316 35.76 +3.68
8 Ida Larsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 310 36.00 +3.92
9 Cornelia Matthesen 2009 Svømmeklubben Vest/Brøndby 298 36.48 +4.40 -
10 Victoria Sinding Vetlov 2009 Svømmeklubben Vest/Brøndby 267 37.84 +5.76
Løb officielt kl.: 03-12-2021 18:29:52
Løb 5, 50m Butterfly Damer Årg. 2005-2007 - Indledende
DEN 24.71 Jeanette Ottesen 1987 Doha, Qatar 05-12-2014
DEN 26.34 Karoline Barrett 2002 Aarhus, Danmark 04-11-2017
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Hansen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 549 29.76 QB
2 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 520 30.31 +0.55 QB
3 Siv Reimer 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 489 30.94 +1.18 QB
4 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub 475 31.23 +1.47 QB
5 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub 465 31.46 +1.70 QB
6 Molly Namensen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 427 32.36 +2.60 QB
7 Leonora Wahl-Brink 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 396 33.18 +3.42
- Sophie Harborg Fuchs 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2021 18:29:52
Løb 5, 50m Butterfly Damer Årg. 1990-2004 - Indledende
DEN 24.71 Jeanette Ottesen 1987 Doha, Qatar 05-12-2014
DEN 26.34 Karoline Barrett 2002 Aarhus, Danmark 04-11-2017
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 652 28.11 -
2 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub 611 28.72 +0.61 QA
3 Maria Grandt 1998 Hovedstadens Svømmeklub 591 29.05 +0.94 QA
4 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub 568 29.43 +1.32 QA
5 Johanne Hingebjerg 2002 Hovedstadens Svømmeklub 562 29.54 +1.43 QA
6 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 554 29.68 +1.57 QA
7 Josefine Zebitz 2004 Hovedstadens Svømmeklub 451 31.77 +3.66 QA
- Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2021 18:29:52
04-12-2021 10:47.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 5, 50m Butterfly Damer Årg. 2010-2021 - Finale
DEN 24.71 Jeanette Ottesen 1987 Doha, Qatar 05-12-2014
DEN 26.34 Karoline Barrett 2002 Aarhus, Danmark 04-11-2017
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 364 34.13
2 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 279 37.31 +3.18
3 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 278 37.35 +3.22
4 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 227 39.96 +5.83
5 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 189 42.46 +8.33
6 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 188 42.51 +8.38
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:57:17
Løb 5, 50m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Finale
DEN 24.71 Jeanette Ottesen 1987 Doha, Qatar 05-12-2014
DEN 26.34 Karoline Barrett 2002 Aarhus, Danmark 04-11-2017
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 424 32.43
2 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 421 32.52 +0.09
3 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 385 33.51 +1.08
4 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub 384 33.53 +1.10
5 Josefine Agnete Lenskjold 2008 Gentofte Svømme Klub 364 34.12 +1.69
6 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 324 35.48 +3.05
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:57:17
Løb 5, 50m Butterfly Damer Årg. 2005-2007 - Finale
DEN 24.71 Jeanette Ottesen 1987 Doha, Qatar 05-12-2014
DEN 26.34 Karoline Barrett 2002 Aarhus, Danmark 04-11-2017
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Hansen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 546 29.82
2 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 537 29.98 +0.16
3 Siv Reimer 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 531 30.10 +0.28
4 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub 488 30.96 +1.14
5 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub 474 31.26 +1.44
6 Molly Namensen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 449 31.83 +2.01
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:57:17
Løb 5, 50m Butterfly Damer Årg. 1990-2004 - Finale
DEN 24.71 Jeanette Ottesen 1987 Doha, Qatar 05-12-2014
DEN 26.34 Karoline Barrett 2002 Aarhus, Danmark 04-11-2017
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Grandt 1998 Hovedstadens Svømmeklub 635 28.36
2 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub 633 28.38 +0.02
3 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 558 29.61 +1.25
4 Johanne Hingebjerg 2002 Hovedstadens Svømmeklub 554 29.68 +1.32
5 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub 550 29.75 +1.39
6 Josefine Zebitz 2004 Hovedstadens Svømmeklub 458 31.61 +3.25
Løb officielt kl.: 04-12-2021 16:57:17
04-12-2021 16:58.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Document
Resultater
KVIK Open 2021
Placering: Kastrup Svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2021 to 5. dec  2021
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende
DEN 22.79 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.79 Rasmus Nickelsen 2003 Aarhus, Danmark 06-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 251 34.46 QD
2 William To Frederiksen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 215 36.26 +1.80 QD
3 Linus Reimer 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 196 37.42 +2.96 QD
4 Oskar Gørup Godthjælp Povlse 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 164 39.69 +5.23 QD
5 Willum Sullivan Sommer 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 163 39.78 +5.32 QD
6 William Winther Sørensen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 142 41.62 +7.16 QD
7 Daniel Wetendorff Nielsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 129 42.98 +8.52
8 Mads Hentzen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 120 44.08 +9.62
9 Alfred Brekling Brushøj 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 102 46.52 +12.06
10 Oliver Blankholm 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 97 47.25 +12.79
11 Otto Avril 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 63 54.47 +20.01
12 Albert Rasmussen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 44 1:01.23 +26.77
13 Wictor Byriel 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 44 1:01.32 +26.86
- Nor Englund 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 93 47.99 +13.53
- Sebastian Gretlund 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 89 48.65 +14.19
Løb officielt kl.: 03-12-2021 18:20:51
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende
DEN 22.79 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
DEN 22.79 Rasmus Nickelsen 2003 Aarhus, Danmark 06-12-2020
KVIK Open 2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub 373 30.21 QC
2 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub 371 30.26 +0.05 QC
3 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub 354 30.73 +0.52 QC
4 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 345 31.00 +0.79 QC
5 Christian V. F. Jakobsen 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 322 31.71 +1.50 QC
6 Thorkild Bjørn 2007