Resultater for Regions syd turnering 2. staevne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kløvermarkhallen |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2022 to 8. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:41:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Toke Gormsen |
2006 |
Vejen Svømmeklub |
+0.97 |
|
|
DSQ |
|
|
|
asynk arme 40-50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:41:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
408 |
2:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
343 |
2:36.51 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
317 |
2:40.72 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
303 |
2:43.21 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
289 |
2:45.65 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
271 |
2:49.34 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.87 |
254 |
2:53.07 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
243 |
2:55.58 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
220 |
3:01.36 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
194 |
3:09.32 |
+41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
+0.96 |
152 |
3:25.30 |
+57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:41:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2022 12:41.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|