2024-04-19   05:57:23
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Regions syd turnering 2. staevne

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag afsnit 1

Document
Resultater
Region Syd turneringsstævne 2
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 8. jan  2022 to 8. jan  2022
Løb 1, 100m Medley Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.69 475 1:03.12
50m: 28.79
100m: 1:03.12
(34.33)
2 Jeppe Søgaard Rasmussen 2002 Fredericia Svømmeklub +0.66 423 1:05.64 +2.52
50m: 29.89
100m: 1:05.64
(35.75)
3 Jakob Heeb 2001 Esbjerg Svømmeklub +0.79 181 1:27.03 +23.91
50m: 38.25
100m: 1:27.03
(48.78)
Løb officielt kl.: 08-01-2022 10:37:24
Løb 1, 100m Medley Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Erdmann Christensen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.77 408 1:06.43
50m: 30.44
100m: 1:06.43
(35.99)
2 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.74 394 1:07.20 +0.77
50m: 31.84
100m: 1:07.20
(35.36)
3 Peter Rom Poulsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.75 391 1:07.38 +0.95
50m: 30.59
100m: 1:07.38
(36.79)
4 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub +0.71 338 1:10.69 +4.26
50m: 33.38
100m: 1:10.69
(37.31)
5 Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub +0.74 301 1:13.46 +7.03
50m: 34.83
100m: 1:13.46
(38.63)
6 Laurits Holm 2006 Haderslev Svømme Klub +0.69 283 1:15.04 +8.61
50m: 37.03
100m: 1:15.04
(38.01)
7 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted +0.91 251 1:18.09 +11.66
50m: 37.23
100m: 1:18.09
(40.86)
- Toke Gormsen 2006 Vejen Svømmeklub +0.87 DSQ fremføre arme u vand ve
- Kristoffer S. Haue 2006 Frem Odense +0.70 DSQ ej ryglig. 49 m
Løb officielt kl.: 08-01-2022 10:37:24
Løb 1, 100m Medley Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Toke Østergaard Pedersen 2007 Vejle Svømmeklub +0.74 409 1:06.38
50m: 30.15
100m: 1:06.38
(36.23)
2 Frederik Møhring Madsen 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.72 390 1:07.44 +1.06
50m: 32.03
100m: 1:07.44
(35.41)
3 Malte Neuber 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.75 358 1:09.35 +2.97
50m: 33.55
100m: 1:09.35
(35.80)
4 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub +0.69 305 1:13.14 +6.76
50m: 33.25
100m: 1:13.14
(39.89)
5 Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub +0.75 302 1:13.39 +7.01
50m: 33.74
100m: 1:13.39
(39.65)
6 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense +0.75 294 1:14.09 +7.71
50m: 32.07
100m: 1:14.09
(42.02)
7 Noah Junior Grene 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.59 292 1:14.27 +7.89
50m: 33.49
100m: 1:14.27
(40.78)
8 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.72 291 1:14.36 +7.98
50m: 34.81
100m: 1:14.36
(39.55)
9 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.73 285 1:14.85 +8.47
50m: 33.55
100m: 1:14.85
(41.30)
10 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.77 284 1:14.90 +8.52
50m: 33.18
100m: 1:14.90
(41.72)
11 Mikkel Bro Christensen 2007 Vejle Svømmeklub +0.73 276 1:15.60 +9.22
50m: 33.87
100m: 1:15.60
(41.73)
12 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.65 274 1:15.85 +9.47
50m: 36.54
100m: 1:15.85
(39.31)
13 Phillip Thomsen 2007 Fredericia Svømmeklub +0.69 270 1:16.24 +9.86
50m: 33.09
100m: 1:16.24
(43.15)
14 Jesper Grosse-Schütte 2007 Fredericia Svømmeklub +0.78 263 1:16.84 +10.46
50m: 34.58
100m: 1:16.84
(42.26)
14 Conrad Johansen 2008 Frem Odense +0.65 263 1:16.84 +10.46
50m: 35.50
100m: 1:16.84
(41.34)
16 Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.73 261 1:17.08 +10.70
50m: 35.43
100m: 1:17.08
(41.65)
17 Nicolai Varny Sørebø 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.80 258 1:17.33 +10.95
50m: 36.95
100m: 1:17.33
(40.38)
18 Hjalmer Lunden 2008 H2Odense +0.88 257 1:17.50 +11.12
50m: 34.24
100m: 1:17.50
(43.26)
19 Christian Christensen 2007 Vejle Svømmeklub +0.69 254 1:17.79 +11.41
50m: 35.00
100m: 1:17.79
(42.79)
20 Kasper O. Jensen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.77 252 1:17.92 +11.54
50m: 35.71
100m: 1:17.92
(42.21)
21 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub +0.84 245 1:18.69 +12.31
50m: 37.53
100m: 1:18.69
(41.16)
22 Sylvester Neto 2007 Frem Odense +0.81 243 1:18.95 +12.57
50m: 37.82
100m: 1:18.95
(41.13)
23 Mikkel Fangel Christensen 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.76 226 1:20.80 +14.42
50m: 37.69
100m: 1:20.80
(43.11)
24 Anders Beier 2007 H2Odense +0.76 224 1:21.03 +14.65
50m: 36.42
100m: 1:21.03
(44.61)
25 Toke Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.73 219 1:21.66 +15.28
50m: 37.88
100m: 1:21.66
(43.78)
26 Andreas Lang Lassen 2007 Vejle Svømmeklub +0.67 218 1:21.80 +15.42
50m: 36.89
100m: 1:21.80
(44.91)
27 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.72 218 1:21.83 +15.45
50m: 37.80
100m: 1:21.83
(44.03)
28 Mathias Jørgensen 2008 H2Odense +0.85 217 1:21.94 +15.56
50m: 38.77
100m: 1:21.94
(43.17)
29 Chrisopher Bonde Deeskamp 2007 Vejle Svømmeklub +0.73 215 1:22.17 +15.79
50m: 36.60
100m: 1:22.17
(45.57)
30 Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.73 212 1:22.60 +16.22
50m: 38.41
100m: 1:22.60
(44.19)
31 Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.71 207 1:23.23 +16.85
50m: 42.15
100m: 1:23.23
(41.08)
32 Bastian Ladekjær 2007 Fredericia Svømmeklub +0.76 206 1:23.37 +16.99
50m: 36.89
100m: 1:23.37
(46.48)
33 Malthe Skovshoved 2008 Haderslev Svømme Klub +0.95 205 1:23.45 +17.07
50m: 38.09
100m: 1:23.45
(45.36)
34 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.78 202 1:23.94 +17.56
50m: 38.95
100m: 1:23.94
(44.99)
35 Alexander Breinholt 2008 Vejle Svømmeklub +0.80 191 1:25.44 +19.06
50m: 39.06
100m: 1:25.44
(46.38)
36 Benjamin Kolding Sørensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.69 187 1:26.06 +19.68
50m: 38.15
100m: 1:26.06
(47.91)
37 Malthe Petersen 2008 Frem Odense +0.67 186 1:26.20 +19.82
50m: 40.81
100m: 1:26.20
(45.39)
38 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.67 183 1:26.68 +20.30
50m: 37.71
100m: 1:26.68
(48.97)
39 William Friis Knudsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.71 177 1:27.61 +21.23
50m: 41.29
100m: 1:27.61
(46.32)
40 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.72 177 1:27.70 +21.32
50m: 40.91
100m: 1:27.70
(46.79)
41 Asbjørn Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.73 172 1:28.55 +22.17
50m: 40.83
100m: 1:28.55
(47.72)
42 Rasmus Wadskjær 2008 Vejen Svømmeklub +0.95 136 1:35.60 +29.22
50m: 45.99
100m: 1:35.60
(49.61)
43 Oskar Rugholm 2009 Vejle Svømmeklub +0.81 134 1:36.12 +29.74
50m: 46.13
100m: 1:36.12
(49.99)
44 Mikkel Kallestrup Thomsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.74 110 1:42.74 +36.36
50m: 47.00
100m: 1:42.74
(55.74)
45 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.82 83 1:52.91 +46.53
50m: 56.02
100m: 1:52.91
(56.89)
46 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub +1.00 77 1:55.76 +49.38
50m: 49.21
100m: 1:55.76
(1:06.55)
47 Nikolaj Skou Larsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.70 63 2:03.53 +57.15
50m: 1:00.93
100m: 2:03.53
(1:02.60)
- Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub +0.71 DSQ ej ryglig v indslag 50 m
- Terkel Klinkowsky 2007 Vejle Svømmeklub +0.67 DSQ ej ryglig v 50 m
- Christian Lind Petersen 2007 Frem Odense +0.86 DSQ ej ryglig ved 35 m sv ud 
- Asger Juel 2009 Vejle Svømmeklub +0.86 DSQ ej udadvendt fødder i br
- Laurits Foged Mortensen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.75 DSQ ej ryg v. afslut ryg
- Rasmus Mathiesen 2007 Vejle Svømmeklub DNS
- Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 08-01-2022 10:37:24
Løb 1, 100m Medley Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.80 217 1:21.92
50m: 39.05
100m: 1:21.92
(42.87)
2 Louis Stæhr Bentsen 2010 H2Odense +0.73 206 1:23.38 +1.46
50m: 36.20
100m: 1:23.38
(47.18)
3 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.79 141 1:34.49 +12.57
50m: 42.55
100m: 1:34.49
(51.94)
4 Frederik R Mortensen 2011 Svømmeklubben Sønderborg +0.68 128 1:37.62 +15.70
50m: 42.52
100m: 1:37.62
(55.10)
5 Mads Bertelsen 2010 Vejen Svømmeklub +0.80 111 1:42.28 +20.36
50m: 50.36
100m: 1:42.28
(51.92)
6 Maxim Holm 2010 Vejle Svømmeklub +0.72 108 1:43.19 +21.27
50m: 49.61
100m: 1:43.19
(53.58)
7 David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.91 99 1:46.51 +24.59
50m: 51.34
100m: 1:46.51
(55.17)
8 Jonas  Møller 2010 Vejle Svømmeklub +0.74 97 1:47.10 +25.18
50m: 51.04
100m: 1:47.10
(56.06)
9 Lasse Bro Christensen 2010 Vejle Svømmeklub +0.78 93 1:48.69 +26.77
50m: 51.58
100m: 1:48.69
(57.11)
10 Oliver Skov 2011 Vejle Svømmeklub +0.83 83 1:52.70 +30.78
50m: 52.86
100m: 1:52.70
(59.84)
11 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.83 75 1:56.57 +34.65
100m: 1:56.57
(1:56.57)
12 Anton Rasmussen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.85 75 1:56.67 +34.75
50m: 51.87
100m: 1:56.67
(1:04.80)
13 Hector Eg 2010 Vejle Svømmeklub +0.67 74 1:57.25 +35.33
50m: 1:00.88
100m: 1:57.25
(56.37)
- Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.67 DSQ 50m 2 brystben ved ven
- Tobias Nicolajsen 2010 Vejle Svømmeklub +0.75 DSQ bryst træk forbi hofte 50
- Marcus Hansen 2010 Vejle Svømmeklub +0.91 DSQ afslut mave v 50m
- Anders Grove 2010 Vejle Svømmeklub +0.61 DSQ async ben v. 70m
- Magnus Dalsgaard 2010 Vejle Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 08-01-2022 10:37:24
Løb 1, 100m Medley Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Jittipat Nielsen 2012 Esbjerg Svømmeklub +0.80 87 1:51.05
50m: 49.47
100m: 1:51.05
(1:01.58)
- Sebastian Patterson 2012 Esbjerg Svømmeklub +0.77 DSQ async ben v 20m
- Magnus Villum Møller 2012 Esbjerg Svømmeklub +0.64 DSQ async ben v. 15m
- Christian Andresen 2012 Vejle Svømmeklub +0.73 DSQ async arme v. 23m
- Tristan Møller Sørensen 2012 Vejle Svømmeklub +0.86 DNF
Løb officielt kl.: 08-01-2022 10:37:24
08-01-2022 10:37.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner