2023-02-05   17:39:04
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Regions syd turnering 2. staevne

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag afsnit 1

Document
Resultater
Region Syd turneringsstævne 2
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 8. jan  2022 to 8. jan  2022
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Bos 1998 Haderslev Svømme Klub +0.70 341 2:51.95
50m: 38.41
100m: 1:21.23
(42.82)
150m: 2:06.80
(45.57)
200m: 2:51.95
(45.15)
Løb officielt kl.: 08-01-2022 11:11:29
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Eskild Noah Johannsen 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.73 469 2:34.64
50m: 34.75
100m: 1:13.84
(39.09)
150m: 1:54.36
(40.52)
200m: 2:34.64
(40.28)
2 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.68 464 2:35.19 +0.55
50m: 33.98
100m: 1:13.59
(39.61)
150m: 1:54.66
(41.07)
200m: 2:35.19
(40.53)
3 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub +0.75 363 2:48.42 +13.78
50m: 38.04
100m: 1:20.48
(42.44)
150m: 2:04.03
(43.55)
200m: 2:48.42
(44.39)
Løb officielt kl.: 08-01-2022 11:11:29
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Hauge Sørensen 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.73 352 2:50.05
50m: 36.74
100m: 1:20.45
(43.71)
150m: 2:05.94
(45.49)
200m: 2:50.05
(44.11)
2 Ulrik Stark 2007 Haderslev Svømme Klub +0.70 312 2:56.99 +6.94
50m: 39.48
100m: 1:24.59
(45.11)
150m: 2:11.69
(47.10)
200m: 2:56.99
(45.30)
3 Sebastian Holt Poulsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.68 288 3:01.81 +11.76
50m: 40.19
100m: 1:26.28
(46.09)
150m: 2:14.25
(47.97)
200m: 3:01.81
(47.56)
4 Christian Lind Petersen 2007 Frem Odense +0.82 273 3:05.04 +14.99
50m: 41.86
100m: 1:29.11
(47.25)
150m: 2:16.77
(47.66)
200m: 3:05.04
(48.27)
5 Martin Kjeldsen 2007 H2Odense +0.71 262 3:07.61 +17.56
50m: 41.23
100m: 1:29.72
(48.49)
150m: 2:19.50
(49.78)
200m: 3:07.61
(48.11)
6 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.68 248 3:11.12 +21.07
50m: 43.25
100m: 1:32.15
(48.90)
150m: 2:22.40
(50.25)
200m: 3:11.12
(48.72)
7 Sylvester Neto 2007 Frem Odense +0.88 213 3:20.91 +30.86
50m: 45.75
100m: 1:37.39
(51.64)
150m: 2:30.35
(52.96)
200m: 3:20.91
(50.56)
8 Malthe Petersen 2008 Frem Odense +0.71 211 3:21.69 +31.64
50m: 45.79
100m: 1:37.24
(51.45)
150m: 2:29.36
(52.12)
200m: 3:21.69
(52.33)
9 Oskar Rugholm 2009 Vejle Svømmeklub +0.80 158 3:42.12 +52.07
50m: 48.62
100m: 1:44.66
(56.04)
150m: 2:43.34
(58.68)
200m: 3:42.12
(58.78)
Løb officielt kl.: 08-01-2022 11:11:29
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Hugo Rixen 2011 Vejle Svømmeklub +0.63 DSQ asynk arme 30 m
Løb officielt kl.: 08-01-2022 11:11:29
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Cheuk Wing Tse 2012 Esbjerg Svømmeklub +0.71 103 4:16.18
50m: 57.84
100m: 2:04.15
(1:06.31)
150m: 3:10.65
(1:06.50)
200m: 4:16.18
(1:05.53)
Løb officielt kl.: 08-01-2022 11:11:29
08-01-2022 11:11.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner