2023-02-05   18:09:22
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Regions syd turnering 2. staevne

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag afsnit 1

Document
Resultater
Region Syd turneringsstævne 2
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 8. jan  2022 to 8. jan  2022
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.68 582 24.14
2 Jeppe Søgaard Rasmussen 2002 Fredericia Svømmeklub +0.66 475 25.82 +1.68
3 Kasper Christiansen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.70 465 26.02 +1.88
4 Jakob Heeb 2001 Esbjerg Svømmeklub +0.83 266 31.32 +7.18
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:06:57
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Åkerlind 2005 Svømmeklubben Sønderborg +0.76 457 26.17
2 Eskild Noah Johannsen 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.79 450 26.29 +0.12
3 Johan Erdmann Christensen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.72 411 27.11 +0.94
4 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.70 378 27.86 +1.69
5 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted +0.84 348 28.66 +2.49
6 Laurits Holm 2006 Haderslev Svømme Klub +0.72 346 28.71 +2.54
7 Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub +0.74 323 29.36 +3.19
8 Kristoffer S. Haue 2006 Frem Odense +0.74 305 29.92 +3.75
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:06:57
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julian Vitus Pedersen 2007 Frem Odense +0.65 466 26.00
2 Toke Østergaard Pedersen 2007 Vejle Svømmeklub +0.75 432 26.65 +0.65
3 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.80 359 28.35 +2.35
4 Christian Christensen 2007 Vejle Svømmeklub +0.72 355 28.45 +2.45
5 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.64 354 28.49 +2.49
6 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub +0.69 351 28.57 +2.57
7 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense +0.77 342 28.82 +2.82
8 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub +0.76 341 28.84 +2.84
9 Mikkel Bro Christensen 2007 Vejle Svømmeklub +0.69 337 28.96 +2.96
10 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub +0.74 336 28.99 +2.99
11 Conrad Johansen 2008 Frem Odense +0.58 324 29.35 +3.35
12 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.65 317 29.55 +3.55
13 Sebastian Holt Poulsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.70 308 29.82 +3.82
14 Jesper Grosse-Schütte 2007 Fredericia Svømmeklub +0.95 306 29.91 +3.91
15 Ulrik Stark 2007 Haderslev Svømme Klub +0.71 303 29.99 +3.99
16 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.77 300 30.11 +4.11
17 Terkel Klinkowsky 2007 Vejle Svømmeklub +0.59 296 30.24 +4.24
18 Besian Selaci 2007 H2Odense +0.78 295 30.27 +4.27
19 Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub +0.73 284 30.65 +4.65
20 Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.72 272 31.10 +5.10
21 Benjamin Kolding Sørensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.69 252 31.90 +5.90
22 Bastian Ladekjær 2007 Fredericia Svømmeklub +0.74 251 31.93 +5.93
23 Kasper O. Jensen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.76 251 31.94 +5.94
24 Christian Lind Petersen 2007 Frem Odense +0.82 247 32.10 +6.10
25 Malthe Skovshoved 2008 Haderslev Svømme Klub +0.74 247 32.13 +6.13
26 Mikkel Fangel Christensen 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.77 246 32.16 +6.16
27 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.74 243 32.27 +6.27
28 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.70 240 32.40 +6.40
29 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub +0.88 236 32.60 +6.60
30 Chrisopher Bonde Deeskamp 2007 Vejle Svømmeklub +0.71 234 32.68 +6.68
31 Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.75 233 32.75 +6.75
32 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.70 232 32.77 +6.77
33 Andreas Lang Lassen 2007 Vejle Svømmeklub +0.68 229 32.93 +6.93
34 Oliver Lund Gotfredsen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.86 216 33.59 +7.59
35 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.75 209 33.97 +7.97
36 Alexander Breinholt 2008 Vejle Svømmeklub +0.74 198 34.55 +8.55
37 Asbjørn Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.76 195 34.71 +8.71
38 Malthe Petersen 2008 Frem Odense +0.67 184 35.43 +9.43
39 Rasmus Mathiesen 2007 Vejle Svømmeklub +0.91 183 35.45 +9.45
40 Berthram Byskov 2009 Fredericia Svømmeklub +0.68 144 38.46 +12.46
41 Asger Juel 2009 Vejle Svømmeklub +0.90 141 38.68 +12.68
42 Mikkel Kallestrup Thomsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.74 140 38.82 +12.82
43 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.83 120 40.76 +14.76
44 Nikolaj Skou Larsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.76 107 42.36 +16.36
45 Laurits Foged Mortensen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.75 100 43.32 +17.32
46 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.96 99 43.50 +17.50
47 Christian Hejlskov 2008 Kolding Svømmeklub +0.87 85 45.83 +19.83
- William Friis Knudsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.86 DSQ Tyvstart
- Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:06:57
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.80 245 32.21
2 Frederik R Mortensen 2011 Svømmeklubben Sønderborg +0.70 197 34.61 +2.40
3 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.76 195 34.72 +2.51
4 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.60 177 35.84 +3.63
5 Mads Bertelsen 2010 Vejen Svømmeklub +0.88 158 37.28 +5.07
6 Lucas Skovshoved 2011 Haderslev Svømme Klub +0.85 146 38.22 +6.01
7 Tobias Nicolajsen 2010 Vejle Svømmeklub +0.70 145 38.32 +6.11
8 David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.80 129 39.82 +7.61
9 Anes Ramadani 2011 Haderslev Svømme Klub +0.87 129 39.86 +7.65
10 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.84 119 40.95 +8.74
11 Lasse Bro Christensen 2010 Vejle Svømmeklub +0.79 116 41.32 +9.11
12 Jonas  Møller 2010 Vejle Svømmeklub +0.80 113 41.66 +9.45
13 Oliver Skov 2011 Vejle Svømmeklub +0.75 111 41.90 +9.69
14 Storm Hougaard Hansen 2010 Vejle Svømmeklub +0.87 107 42.35 +10.14
15 Anton Rasmussen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.91 95 44.15 +11.94
16 August Røn Wind 2011 Esbjerg Svømmeklub +0.79 86 45.65 +13.44
17 Hector Eg 2010 Vejle Svømmeklub +0.67 79 46.79 +14.58
18 Hugo Rixen 2011 Vejle Svømmeklub 73 48.18 +15.97
19 Anders Grove 2010 Vejle Svømmeklub +0.64 72 48.28 +16.07
- Maxim Holm 2010 Vejle Svømmeklub +0.31 DSQ Tyvstart
- Marcus Hansen 2010 Vejle Svømmeklub +0.43 DSQ Tyvstart
- Magnus Dalsgaard 2010 Vejle Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:06:57
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Jittipat Nielsen 2012 Esbjerg Svømmeklub +0.75 98 43.67
2 Lucas Cheuk Wing Tse 2012 Esbjerg Svømmeklub +0.73 97 43.78 +0.11
3 Tristan Møller Sørensen 2012 Vejle Svømmeklub +0.75 94 44.31 +0.64
4 Magnus Rong Hansen 2012 Esbjerg Svømmeklub +0.87 72 48.26 +4.59
5 Christian Andresen 2012 Vejle Svømmeklub +0.79 70 48.70 +5.03
6 Sebastian Patterson 2012 Esbjerg Svømmeklub +0.69 62 50.85 +7.18
- Magnus Villum Møller 2012 Esbjerg Svømmeklub +0.47 DSQ Tyvstart
- Johan Aggerholm 2012 Esbjerg Svømmeklub +0.60 DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:06:57
08-01-2022 12:07.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner