Resultater for Regions syd turnering 2. staevne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag afsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kløvermarkhallen |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2022 to 8. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
400 |
2:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
241 |
3:15.63 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Algren |
2007 |
Vejen Svømmeklub |
+0.96 |
237 |
3:16.80 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adda Henriksen |
2006 |
Vejen Svømmeklub |
+0.86 |
209 |
3:25.15 |
+39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 13:26:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.95 |
363 |
2:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
362 |
2:50.86 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
356 |
2:51.79 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.92 |
292 |
3:03.48 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
285 |
3:05.07 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
273 |
3:07.68 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
252 |
3:12.85 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
221 |
3:21.43 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.83 |
212 |
3:24.16 |
+33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.86 |
202 |
3:27.35 |
+36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
192 |
3:30.92 |
+40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
192 |
3:31.10 |
+40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.91 |
189 |
3:32.19 |
+41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
172 |
3:39.00 |
+48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.94 |
154 |
3:47.29 |
+56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.91 |
|
|
DSQ |
|
|
|
afslut ryg på mave 100 |
|
|
|
|
- |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
ej afslut på ryg 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
fremfører arme u vand 2 |
|
|
|
|
- |
|
Maja Doan Nguyen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
ej afslut på ryg 100 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 13:26:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.92 |
98 |
4:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
89 |
4:31.97 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
ej afsl. på ryg 100 svøm |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
ej fortsat bev. 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 13:26:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2022 13:26.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|