2023-01-29   05:52:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimiaden 2021, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 7, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap 36.13
2 Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap 38.03 +1.90
2 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim 38.03 +1.90
4 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap 40.22 +4.09
5 Maria Bebenek 2010 Täby Sim 41.14 +5.01
6 Ida Ledensjö 2010 Älvsjö AIK Simförening 41.60 +5.47
7 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb 41.64 +5.51
8 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 43.31 +7.18
9 Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim 43.84 +7.71
10 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 44.03 +7.90
11 Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 44.28 +8.15
12 Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 44.70 +8.57
13 Linnea Falkare 2010 Täby Sim 44.78 +8.65
14 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 45.07 +8.94
15 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim 45.22 +9.09
16 Iris Nyberg 2010 Tyresö Simsällskap 45.28 +9.15
17 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap 45.44 +9.31
18 Maja Magnfält 2010 Täby Sim 45.76 +9.63
19 Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap 45.94 +9.81
20 Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb 46.45 +10.32
21 Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap 46.97 +10.84
22 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim 47.05 +10.92
23 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap 47.13 +11.00
24 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim 47.31 +11.18
25 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 47.42 +11.29
26 Wilda Johansson 2010 Tyresö Simsällskap 47.53 +11.40
27 Sibel Agir 2010 Stockholmspolisens IF SF 49.46 +13.33
28 Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim 49.63 +13.50
29 Antonia Rudeanu 2010 Danderyd Simklubb 49.73 +13.60
30 Sara Bitskinashvili 2010 Väsby Simsällskap 51.29 +15.16
31 Siri Porelius 2010 Turebergs Simklubb 52.56 +16.43
32 Lina Korventie 2010 Tyresö Simsällskap 57.27 +21.14
- Elsa Wahlén 2010 Tyresö Simsällskap DSQ
- Sara Svensson 2010 Stockholmspolisens IF SF DSQ
- Ella Edhäll 2010 Täby Sim DNS
- Penny Ryan 2010 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
- Olivia Vikbladh 2010 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
- Maja Szylak Nicander 2010 Älvsjö AIK Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 10:58:17
2021-12-04 12:23:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner