Resultat för Höstsimiaden 2021, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:16.74 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:17.48 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:18.72 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:20.85 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.02 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:21.27 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Melin |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:21.54 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:21.69 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:22.12 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.07 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:26.05 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:26.10 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.76 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:27.26 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viola Thulin |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:28.06 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:35.22 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rishika Juneja |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:35.45 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kerstin Lundberg |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:36.00 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:36.01 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:36.16 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilda Orsi |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:37.17 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Moa De Geer |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:37.96 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:38.07 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:39.18 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elin Smeds |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:42.66 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:43.34 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Klinkhardt Kinnman |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:44.17 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:45.41 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Loberg Ek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Karlstedt |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 14:54:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 14:54:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|