2023-01-28   04:08:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för SS04 Klubbmästerskap 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
SS04 Öppna Klubbmästerskap
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 18 dec 2021 till den 18 dec 2021
Gren 8, 50m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Gissén 1992 Solna Sundbyberg SS 04 547 24.65
2 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 539 24.77 +0.12
3 Leo jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 478 25.78 +1.13
4 Oskar Holm 1993 Solna Sundbyberg SS 04 474 25.84 +1.19
5 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 471 25.90 +1.25
6 Linus Thörn 2002 Solna Sundbyberg SS 04 460 26.10 +1.45
7 Arvid Bruhn 1974 Solna Sundbyberg SS 04 459 26.12 +1.47
8 Erik Löfgren-Bengtson 1989 Solna Sundbyberg SS 04 444 26.42 +1.77
9 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 430 26.69 +2.04
10 Isac Böschen 2002 Solna Sundbyberg SS 04 405 27.23 +2.58
11 Lars Hennert 1961 Solna Sundbyberg SS 04 324 29.34 +4.69
12 Tim Carlberg 2003 Solna Sundbyberg SS 04 320 29.47 +4.82
- Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Grenen officiell:  2021-12-18 17:36:07
Gren 8, 50m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 400 27.34
2 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 389 27.61 +0.27
3 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 353 28.52 +1.18
4 Francisco Ramos de Oliveira 2005 Solna Sundbyberg SS 04 305 29.93 +2.59
Grenen officiell:  2021-12-18 17:36:07
Gren 8, 50m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Chiu 2007 Solna Sundbyberg SS 04 307 29.86
2 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 298 30.18 +0.32
3 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 291 30.42 +0.56
4 Joakim Sandström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 289 30.46 +0.60
5 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 269 31.23 +1.37
6 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 241 32.39 +2.53
7 André Ramos de Oliveira 2007 Solna Sundbyberg SS 04 217 33.51 +3.65
8 Nicola Ponzio 2008 Solna Sundbyberg SS 04 217 33.53 +3.67
Grenen officiell:  2021-12-18 17:36:07
Gren 8, 50m Frisim Herrar 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 239 32.47
2 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 188 35.16 +2.69
3 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 151 37.78 +5.31
4 Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 134 39.31 +6.84
5 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 122 40.58 +8.11
6 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 121 40.71 +8.24
7 Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 97 43.86 +11.39
Grenen officiell:  2021-12-18 17:36:07
2021-12-18 17:36:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner