Results for Sigma Allerød Open 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.78 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.79 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.70 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.30 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.19 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.35 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.87 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.28 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
39.18 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.31 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.75 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Lie Sønderiis |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.30 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.06 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.35 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.60 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.64 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.65 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.90 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.92 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.07 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.20 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.90 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.58 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.21 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.26 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.22 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
41.30 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.39 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.10 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ayah Løvgreen El Husseini |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.47 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
58.82 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Fredenslund |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.89 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
34.47 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
34.51 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
34.60 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.99 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
35.97 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.05 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
30.52 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.72 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosamarie Grevelund |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
33.59 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:40.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|