2022-08-11   13:37:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 6:59.45
50m: 6:59.45
2 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 7:10.54 +11.09
50m: 7:10.54
3 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 7:23.42 +23.97
50m: 7:23.42
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:37:22
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub 5:40.05
50m: 5:40.05
2 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 5:54.25 +14.20
50m: 5:54.25
3 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 6:03.71 +23.66
50m: 6:03.71
4 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 6:08.84 +28.79
50m: 6:08.84
5 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 6:10.47 +30.42
50m: 6:10.47
6 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 6:11.39 +31.34
50m: 6:11.39
7 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 6:19.34 +39.29
50m: 6:19.34
8 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 6:23.67 +43.62
50m: 6:23.67
9 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 6:28.11 +48.06
50m: 6:28.11
- Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve DNF
- Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. DNF
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:37:22
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Zeline Maxine Helsengren Lint 2007 Hvidovre Svømmeklub 5:41.99
50m: 5:41.99
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:37:22
04-02-2022 17:38.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 5:47.53
50m: 5:47.53
2 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 6:13.63 +26.10
50m: 6:13.63
3 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 6:29.15 +41.62
50m: 6:29.15
4 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 6:38.94 +51.41
50m: 6:38.94
5 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 6:40.00 +52.47
50m: 7:24.69
400m: 6:40.00
(6:40.00)
6 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 6:40.99 +53.46
50m: 6:40.99
7 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 7:00.19 +1:12.66
50m: 7:00.19
8 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub 7:12.59 +1:25.06
50m: 7:12.59
400m: 7:12.59
(7:12.59)
9 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub 7:20.61 +1:33.08
50m: 7:20.61
10 Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub 7:27.73 +1:40.20
50m: 7:27.73
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 5:17.66
50m: 5:17.66
2 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 5:32.29 +14.63
50m: 5:32.29
3 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 5:42.89 +25.23
50m: 5:42.89
4 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 6:00.35 +42.69
50m: 6:00.35
5 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 6:07.13 +49.47
50m: 6:13.15
400m: 6:07.13
(6:07.13)
6 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub 6:13.00 +55.34
50m: 6:13.15
400m: 6:13.00
(6:13.00)
7 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 6:18.36 +1:00.70
50m: 6:18.36
8 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 6:30.36 +1:12.70
50m: 6:30.36
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 5:03.58
50m: 5:03.58
2 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 5:29.75 +26.17
50m: 5:29.75
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. 4:26.43
50m: 4:26.43
2 Emil Szipli Pedersen 2006 GTI - Greve 4:41.66 +15.23
50m: 4:41.66
3 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub 5:01.53 +35.10
50m: 5:01.53
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53
04-02-2022 18:53.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 51.48
2 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 52.44 +0.96
3 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 56.83 +5.35
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 45.31
2 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 46.27 +0.96
3 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 46.45 +1.14
4 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 51.28 +5.97
5 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 1:02.93 +17.62
6 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 1:04.31 +19.00
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 39.34
2 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub 47.36 +8.02
3 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 48.76 +9.42
4 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 51.93 +12.59
5 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 52.58 +13.24
6 Liv Engedal 2010 Gladsaxe Svømmeklub 59.51 +20.17
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 43.59
2 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening 45.77 +2.18
3 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 49.16 +5.57
4 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening 49.26 +5.67
5 Sofia Lund Østergaard 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 54.74 +11.15
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Fiala Kohl 2008 Hørsholm Svømmeforening 41.03
2 Julie Bruun 2008 GTI - Greve 41.58 +0.55
3 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub 41.90 +0.87
4 Rosamarie Grevelund 2007 Hørsholm Svømmeforening 48.09 +7.06
- Laura Kaysfeld 2007 Gladsaxe Svømmeklub DNS
- Sigrid Mygind 2008 Gladsaxe Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35
04-02-2022 18:38.38 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 53.85
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 40.57
2 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 45.43 +4.86
3 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 48.82 +8.25
4 Jens Ole H. Frederiksen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 52.52 +11.95
5 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub 52.78 +12.21
6 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub 55.18 +14.61
7 Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub 57.27 +16.70
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub 37.67
2 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub 38.01 +0.34
3 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 38.91 +1.24
4 Robert Nordby 2009 Hørsholm Svømmeforening 41.03 +3.36
5 Magnus Helleberg 2009 Hvidovre Svømmeklub 46.88 +9.21
6 Malthe Markersen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 51.63 +13.96
7 Sigurd Haakonson 2009 Hvidovre Svømmeklub 53.99 +16.32
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub 43.06
2 William Brigsted Vissing 2008 Hørsholm Svømmeforening 43.90 +0.84
3 Emil Slente Türck 2008 Hørsholm Svømmeforening 44.27 +1.21
4 Asger Bolvig Maarbjerg 2008 Hvidovre Svømmeklub 44.68 +1.62
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub 39.08
2 Julius Hartmann Mortensen 2007 Hvidovre Svømmeklub 40.89 +1.81
3 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub 42.90 +3.82
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32
04-02-2022 18:50.04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 5, 200m Medley Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 3:46.96
50m: 3:46.96
2 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 3:51.15 +4.19
50m: 3:51.15
3 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 4:02.88 +15.92
50m: 4:02.88
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13
Løb 5, 200m Medley Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 3:16.14
50m: 3:16.14
2 Frederikke Lohmann Frosthol 2011 GTI - Tune I.F. 3:34.51 +18.37
50m: 3:34.51
- Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13
Løb 5, 200m Medley Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Agnethe Overgaard 2010 Hørsholm Svømmeforening 3:05.64
50m: 3:05.64
2 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. 3:17.24 +11.60
50m: 3:17.24
3 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 3:19.04 +13.40
50m: 3:19.04
4 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 3:20.54 +14.90
50m: 3:20.54
5 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 3:21.49 +15.85
50m: 3:21.49
6 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 3:22.48 +16.84
50m: 3:22.48
7 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve 3:25.35 +19.71
50m: 3:25.35
8 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 3:26.43 +20.79
50m: 3:26.43
9 Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 Hvidovre Svømmeklub 3:31.29 +25.65
50m: 3:31.29
10 Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. 3:49.58 +43.94
50m: 3:49.58
11 Isidora Kasapinova 2010 GTI - Ishøj 3:56.92 +51.28
50m: 3:56.92
12 Kaja Dam Skive 2010 GTI - Ishøj 4:02.15 +56.51
50m: 4:02.15
- Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve DSQ
SW 6.4 EFB 75m
- Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj DSQ
SW 6.4 EFB 75m
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13
Løb 5, 200m Medley Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub 2:57.60
50m: 2:57.60
2 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub 3:09.75 +12.15
50m: 3:09.75
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13
04-02-2022 18:47.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 6, 200m Medley Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 3:20.81
50m: 3:20.81
2 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 4:01.15 +40.34
50m: 4:01.15
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30
Løb 6, 200m Medley Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Krage Lykke 2010 Hørsholm Svømmeforening 2:57.98
50m: 2:57.98
2 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 3:00.66 +2.68
50m: 3:00.66
3 Rasmus Kohave Sørensen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 3:23.64 +25.66
50m: 3:23.64
4 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 3:24.09 +26.11
50m: 3:24.09
5 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 3:29.17 +31.19
50m: 3:29.17
6 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 3:43.33 +45.35
50m: 3:43.33
7 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 3:49.08 +51.10
50m: 3:49.08
8 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 3:50.89 +52.91
50m: 3:50.89
- Emil Klinge Vølund Tømmerho 2010 GTI - Greve DSQ
SW 7.6 En hånd i vending v 125m
- Bjørn Olesen 2010 GTI - Ishøj DSQ
SW 7.1 v 125m
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30
Løb 6, 200m Medley Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jeppe Bruun-Møller 2009 Hørsholm Svømmeforening 2:48.05
50m: 2:48.05
2 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 2:51.10 +3.05
50m: 2:51.10
3 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:52.06 +4.01
50m: 2:52.06
4 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 2:53.02 +4.97
50m: 2:53.02
5 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:54.67 +6.62
50m: 2:54.67
6 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 2:59.26 +11.21
50m: 2:59.26
7 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve 3:05.99 +17.94
50m: 3:05.99
8 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve 3:10.86 +22.81
50m: 3:10.86
9 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 3:12.98 +24.93
50m: 3:12.98
10 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 3:22.99 +34.94
50m: 3:22.99
11 Jonas Szipli Pedersen 2009 GTI - Greve 3:25.29 +37.24
50m: 3:25.29
12 Mikkel Olsen 2009 GTI - Tune I.F. 3:54.68 +1:06.63
50m: 3:54.68
- Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke 100m
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30
Løb 6, 200m Medley Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 2:44.37
50m: 2:44.37
2 Emil Arnum Kofoed 2008 Hørsholm Svømmeforening 2:53.56 +9.19
50m: 2:53.56
3 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 3:02.67 +18.30
50m: 3:02.67
4 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve 3:05.54 +21.17
50m: 3:05.54
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30
04-02-2022 19:06.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 7, 100m Butterfly Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:21.91
50m: 1:21.91
2 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. 1:24.24 +2.33
50m: 1:24.24
3 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:25.59 +3.68
50m: 1:25.59
4 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve 1:35.85 +13.94
50m: 1:35.85
5 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 1:36.36 +14.45
50m: 1:36.36
6 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:38.40 +16.49
50m: 1:38.40
7 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 1:38.64 +16.73
50m: 1:38.64
8 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. 1:41.93 +20.02
50m: 1:41.93
9 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve 1:44.76 +22.85
50m: 1:44.76
10 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj 1:45.67 +23.76
50m: 1:45.67
11 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:48.72 +26.81
50m: 1:48.72
12 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 1:51.88 +29.97
50m: 1:51.88
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:13:43
Løb 7, 100m Butterfly Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve 1:30.46
50m: 1:30.46
2 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:35.73 +5.27
50m: 1:35.73
3 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:37.33 +6.87
50m: 1:37.33
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:13:43
Løb 7, 100m Butterfly Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. 1:15.54
50m: 1:15.54
2 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:23.44 +7.90
50m: 1:23.44
3 Julie Bruun 2008 GTI - Greve 1:24.67 +9.13
50m: 1:24.67
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:13:43
04-02-2022 19:14.02 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:32.10
50m: 1:32.10
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:20:20
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:20:20
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
=1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:09.64 OD2
50m: 1:09.62
100m: 1:09.64
(0.02)
=1 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:09.64 = OD1
50m: 1:09.65
100m: 1:09.64
(0.01)
3 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:22.76 +13.12
50m: 1:25.03
100m: 1:22.76
(2.27)
4 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:28.05 +18.41
50m: 1:28.05
5 Magnus Helleberg 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:35.58 +25.94
50m: 1:35.58
6 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 1:42.08 +32.44
50m: 1:42.08
7 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub 1:42.33 +32.69
50m: 1:42.33
8 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 1:43.00 +33.36
50m: 1:43.00
- Sigurd Haakonson 2009 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:20:20
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 1:18.69
50m: 1:18.69
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:20:20
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
=1 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. 1:04.88 OD2
50m: 1:04.75
100m: 1:04.88
(0.13)
=1 Emil Szipli Pedersen 2006 GTI - Greve 1:04.88 = OD1
50m: 1:05.00
100m: 1:04.88
(0.12)
3 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:15.19 +10.31
50m: 1:15.19
4 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:24.18 +19.30
50m: 1:30.69
100m: 1:24.18
(6.51)
5 Julius Hartmann Mortensen 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:27.64 +22.76
50m: 1:27.64
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:20:20
04-02-2022 19:28.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Majo Schmiegelow 2009 Hørsholm Svømmeforening 3:12.31
50m: 3:12.31
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:29:46
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 2:36.44
50m: 2:36.44
2 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub 0.24 2:45.03 +8.59
50m: 2:45.03
3 Katrine Johanne Grovn 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:55.19 +18.75
50m: 2:55.19
4 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub 3:15.20 +38.76
50m: 3:15.20
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:29:46
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 2:49.64
50m: 2:49.64
2 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 2:54.49 +4.85
50m: 2:54.49
3 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. 2:59.07 +9.43
50m: 2:59.07
4 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 3:01.33 +11.69
50m: 3:01.33
5 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 3:02.84 +13.20
50m: 3:02.84
6 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 3:03.42 +13.78
50m: 3:03.42
7 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 3:05.25 +15.61
50m: 3:05.25
8 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 3:05.39 +15.75
50m: 3:05.39
9 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 3:05.99 +16.35
50m: 3:05.99
10 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 3:07.86 +18.22
50m: 3:07.86
11 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve 3:09.04 +19.40
50m: 3:09.04
12 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve 3:11.25 +21.61
50m: 3:11.25
13 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 3:12.12 +22.48
50m: 3:12.12
14 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 3:12.74 +23.10
50m: 3:12.74
15 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. 3:12.83 +23.19
50m: 3:12.83
16 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 3:12.89 +23.25
50m: 3:12.89
17 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub 3:14.11 +24.47
50m: 3:14.11
18 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 3:16.04 +26.40
50m: 3:16.04
19 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 3:16.31 +26.67
50m: 3:16.31
20 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj 3:16.45 +26.81
50m: 3:16.45
21 Katrine Barslund Ellehauge 2010 Svømmeklubben MK31 3:16.83 +27.19
50m: 3:16.83
22 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve 3:27.45 +37.81
50m: 3:27.45
23 Isidora Kasapinova 2010 GTI - Ishøj 3:44.98 +55.34
50m: 3:44.98
- Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:29:46
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 3:00.53
50m: 3:00.53
2 Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. 3:29.75 +29.22
50m: 3:29.75
3 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 3:32.66 +32.13
50m: 3:32.66
4 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 3:40.31 +39.78
50m: 3:40.31
5 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 4:00.12 +59.59
50m: 4:00.12
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:29:46
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 3:34.04
50m: 3:34.04
- Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:29:46
05-02-2022 10:29.53 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 2:43.05
50m: 2:43.05
2 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:57.63 +14.58
50m: 2:57.63
3 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve 3:03.81 +20.76
50m: 3:03.81
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:35:40
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Luca Lamprecht 2006 GTI - Ishøj 2:32.83
50m: 2:32.83
2 Julius Hartmann Mortensen 2007 Hvidovre Svømmeklub 2:46.18 +13.35
50m: 2:46.18
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:35:40
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 2:27.69
50m: 2:27.69
2 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 2:44.68 +16.99
50m: 2:44.68
3 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 2:44.88 +17.19
50m: 2:44.88
4 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 2:47.71 +20.02
50m: 2:47.71
5 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 2:49.98 +22.29
50m: 2:49.98
6 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve 2:57.56 +29.87
50m: 2:57.56
7 Sebastian Rønnoe 2009 Sigma Swim Birkerød 3:01.18 +33.49
50m: 3:01.18
8 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 3:04.20 +36.51
50m: 3:04.20
9 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 3:09.79 +42.10
50m: 3:09.79
10 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub 3:12.21 +44.52
50m: 3:12.21
11 Jonas Szipli Pedersen 2009 GTI - Greve 3:13.27 +45.58
50m: 3:13.27
12 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 3:14.02 +46.33
50m: 3:14.02
13 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve 3:17.55 +49.86
50m: 3:17.55
14 Mikkel Olsen 2009 GTI - Tune I.F. 4:01.37 +1:33.68
50m: 4:01.37
- Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
- Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve DSQ
SW 6.5 Not on the back at finish
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:35:40
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Krage Lykke 2010 Hørsholm Svømmeforening 2:48.29
50m: 2:48.29
2 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 2:48.31 +0.02
50m: 2:56.25
200m: 2:48.31
(2:48.31)
3 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 2:55.29 +7.00
50m: 2:55.29
4 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 3:12.25 +23.96
50m: 3:12.25
5 Emil Klinge Vølund Tømmerho 2010 GTI - Greve 3:21.98 +33.69
50m: 3:21.98
6 Alfred Sørensen Stage 2010 GTI - Greve 3:28.60 +40.31
50m: 3:28.60
7 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub 3:32.70 +44.41
50m: 3:32.70
8 Bjørn Olesen 2010 GTI - Ishøj 3:34.01 +45.72
50m: 3:34.01
9 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub 3:36.00 +47.71
50m: 4:12.81
200m: 3:36.00
(3:36.00)
10 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 3:46.11 +57.82
50m: 3:46.11
11 Jeppe Jensen 2010 GTI - Greve 3:51.66 +1:03.37
50m: 3:51.66
12 Marcus Sødahl-Borres 2010 GTI - Greve 3:54.78 +1:06.49
50m: 3:54.78
13 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 4:07.79 +1:19.50
50m: 4:07.79
- Villads Fast Storgaard 2010 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:35:40
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 3:10.07
50m: 3:10.07
2 Storm Jul From 2011 GTI - Tune I.F. 3:52.95 +42.88
50m: 3:52.95
3 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 3:59.77 +49.70
50m: 3:59.77
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:35:40
05-02-2022 11:35.51 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 42.76
2 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 54.78 +12.02
3 Penelope Meilvang 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 54.79 +12.03
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 33.30
2 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 33.70 +0.40
3 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 35.30 +2.00
4 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 36.19 +2.89
5 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 36.35 +3.05
6 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 36.87 +3.57
7 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 38.28 +4.98
8 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 39.18 +5.88
9 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 41.31 +8.01
10 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 42.75 +9.45
11 Ellen Lie Sønderiis 2011 Svømmeklubben MK31 47.30 +14.00
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 30.78
2 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 32.06 +1.28
3 Agnethe Overgaard 2010 Hørsholm Svømmeforening 32.35 +1.57
4 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 34.60 +3.82
5 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 34.64 +3.86
6 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 34.65 +3.87
7 Adrianna Isabel Romero 2010 Svømmeklubben MK31 34.90 +4.12
8 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 34.92 +4.14
9 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 35.07 +4.29
10 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 35.20 +4.42
11 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 35.90 +5.12
12 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 37.58 +6.80
13 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 38.21 +7.43
14 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 40.26 +9.48
15 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 41.22 +10.44
16 Laura Dyddahl 2010 Svømmeklubben MK31 41.30 +10.52
17 Liv Engedal 2010 Gladsaxe Svømmeklub 44.39 +13.61
18 Carolina Mola 2010 Svømmeklubben MK31 48.10 +17.32
19 Ayah Løvgreen El Husseini 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 55.47 +24.69
20 Smilla-Maja Kusk 2010 Svømmeklubben MK31 58.82 +28.04
- Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Andrea Fredenslund 2010 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 33.20
2 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 33.89 +0.69
3 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening 34.47 +1.27
4 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve 34.51 +1.31
5 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening 34.60 +1.40
6 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 34.99 +1.79
7 Emma Majo Schmiegelow 2009 Hørsholm Svømmeforening 35.97 +2.77
8 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød 39.05 +5.85
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub 30.30
2 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. 30.52 +0.22
3 Zeline Maxine Helsengren Lint 2007 Hvidovre Svømmeklub 32.72 +2.42
4 Rosamarie Grevelund 2007 Hørsholm Svømmeforening 33.59 +3.29
- Katrine Hermansen 2008 Gladsaxe Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00
05-02-2022 11:40.04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 38.98
2 Silas Pedersen 2011 Hørsholm Svømmeforening 41.79 +2.81
3 Frederik Holm Nielsen 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 43.01 +4.03
4 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 44.20 +5.22
5 Jonas Krak Hjorth 2011 Svømmeklubben MK31 45.31 +6.33
6 Jayden Timmner 2011 Hørsholm Svømmeforening 45.53 +6.55
7 Gregers Bertil Nash 2011 Svømmeklubben MK31 52.14 +13.16
8 Isak Rasmussen 2011 Svømmeklubben MK31 59.76 +20.78
9 Bang Vu 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:03.66 +24.68
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:39:31
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 30.92
2 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 31.33 +0.41
3 Mikas Van Deurs 2010 Gladsaxe Svømmeklub 32.11 +1.19
4 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 32.57 +1.65
5 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 32.84 +1.92
6 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 32.93 +2.01
7 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 33.32 +2.40
8 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 33.98 +3.06
9 Felix Cordova Schultz 2010 Gladsaxe Svømmeklub 34.23 +3.31
10 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 36.31 +5.39
11 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 36.45 +5.53
12 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 37.46 +6.54
13 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød 37.91 +6.99
14 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 38.10 +7.18
15 Oliver Demsitz 2010 Hvidovre Svømmeklub 38.37 +7.45
16 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 38.43 +7.51
17 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub 40.56 +9.64
18 Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub 42.03 +11.11
19 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 47.09 +16.17
- Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Ozan Efe Usta 2010 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:39:31
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub 28.35
2 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 30.29 +1.94
3 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub 30.55 +2.20
4 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub 30.63 +2.28
5 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 30.91 +2.56
6 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 31.31 +2.96
7 Robert Nordby 2009 Hørsholm Svømmeforening 32.54 +4.19
8 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 34.38 +6.03
9 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 35.03 +6.68
10 Sebastian Rønnoe 2009 Sigma Swim Birkerød 35.07 +6.72
11 Sigurd Haakonson 2009 Hvidovre Svømmeklub 35.93 +7.58
12 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub 36.46 +8.11
13 Malthe Markersen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 36.49 +8.14
14 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 37.83 +9.48
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:39:31
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 30.25
2 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve 33.59 +3.34
3 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub 35.32 +5.07
4 Sebastian Meilvang 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 40.11 +9.86
- Emil Slente Türck 2008 Hørsholm Svømmeforening DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Asger Bolvig Maarbjerg 2008 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:39:31
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Szipli Pedersen 2006 GTI - Greve 26.61
2 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. 26.72 +0.11
3 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub 28.99 +2.38
4 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub 29.49 +2.88
5 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub 30.86 +4.25
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:39:31
05-02-2022 11:39.38 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document