2022-08-11   14:01:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 5:47.53
50m: 5:47.53
2 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 6:13.63 +26.10
50m: 6:13.63
3 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 6:29.15 +41.62
50m: 6:29.15
4 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 6:38.94 +51.41
50m: 6:38.94
5 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 6:40.00 +52.47
50m: 7:24.69
400m: 6:40.00
(6:40.00)
6 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 6:40.99 +53.46
50m: 6:40.99
7 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 7:00.19 +1:12.66
50m: 7:00.19
8 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub 7:12.59 +1:25.06
50m: 7:12.59
400m: 7:12.59
(7:12.59)
9 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub 7:20.61 +1:33.08
50m: 7:20.61
10 Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub 7:27.73 +1:40.20
50m: 7:27.73
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 5:17.66
50m: 5:17.66
2 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 5:32.29 +14.63
50m: 5:32.29
3 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 5:42.89 +25.23
50m: 5:42.89
4 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 6:00.35 +42.69
50m: 6:00.35
5 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 6:07.13 +49.47
50m: 6:13.15
400m: 6:07.13
(6:07.13)
6 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub 6:13.00 +55.34
50m: 6:13.15
400m: 6:13.00
(6:13.00)
7 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 6:18.36 +1:00.70
50m: 6:18.36
8 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 6:30.36 +1:12.70
50m: 6:30.36
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 5:03.58
50m: 5:03.58
2 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 5:29.75 +26.17
50m: 5:29.75
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. 4:26.43
50m: 4:26.43
2 Emil Szipli Pedersen 2006 GTI - Greve 4:41.66 +15.23
50m: 4:41.66
3 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub 5:01.53 +35.10
50m: 5:01.53
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53
04-02-2022 18:53.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner