2022-12-06   09:01:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Sigma Allerød Open 2022

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Fredag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 5, 200m Medley Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 3:46.96
50m: 3:46.96
2 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 3:51.15 +4.19
50m: 3:51.15
3 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 4:02.88 +15.92
50m: 4:02.88
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13
Løb 5, 200m Medley Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 3:16.14
50m: 3:16.14
2 Frederikke Lohmann Frosthol 2011 GTI - Tune I.F. 3:34.51 +18.37
50m: 3:34.51
- Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13
Løb 5, 200m Medley Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Agnethe Overgaard 2010 Hørsholm Svømmeforening 3:05.64
50m: 3:05.64
2 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. 3:17.24 +11.60
50m: 3:17.24
3 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 3:19.04 +13.40
50m: 3:19.04
4 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 3:20.54 +14.90
50m: 3:20.54
5 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 3:21.49 +15.85
50m: 3:21.49
6 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 3:22.48 +16.84
50m: 3:22.48
7 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve 3:25.35 +19.71
50m: 3:25.35
8 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 3:26.43 +20.79
50m: 3:26.43
9 Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 Hvidovre Svømmeklub 3:31.29 +25.65
50m: 3:31.29
10 Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. 3:49.58 +43.94
50m: 3:49.58
11 Isidora Kasapinova 2010 GTI - Ishøj 3:56.92 +51.28
50m: 3:56.92
12 Kaja Dam Skive 2010 GTI - Ishøj 4:02.15 +56.51
50m: 4:02.15
- Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve DSQ
SW 6.4 EFB 75m
- Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj DSQ
SW 6.4 EFB 75m
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13
Løb 5, 200m Medley Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub 2:57.60
50m: 2:57.60
2 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub 3:09.75 +12.15
50m: 3:09.75
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13
04-02-2022 18:47.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner