2022-08-11   12:50:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 6, 200m Medley Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 3:20.81
50m: 3:20.81
2 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 4:01.15 +40.34
50m: 4:01.15
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30
Løb 6, 200m Medley Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Krage Lykke 2010 Hørsholm Svømmeforening 2:57.98
50m: 2:57.98
2 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 3:00.66 +2.68
50m: 3:00.66
3 Rasmus Kohave Sørensen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 3:23.64 +25.66
50m: 3:23.64
4 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 3:24.09 +26.11
50m: 3:24.09
5 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 3:29.17 +31.19
50m: 3:29.17
6 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 3:43.33 +45.35
50m: 3:43.33
7 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 3:49.08 +51.10
50m: 3:49.08
8 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 3:50.89 +52.91
50m: 3:50.89
- Emil Klinge Vølund Tømmerho 2010 GTI - Greve DSQ
SW 7.6 En hånd i vending v 125m
- Bjørn Olesen 2010 GTI - Ishøj DSQ
SW 7.1 v 125m
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30
Løb 6, 200m Medley Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jeppe Bruun-Møller 2009 Hørsholm Svømmeforening 2:48.05
50m: 2:48.05
2 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 2:51.10 +3.05
50m: 2:51.10
3 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:52.06 +4.01
50m: 2:52.06
4 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 2:53.02 +4.97
50m: 2:53.02
5 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:54.67 +6.62
50m: 2:54.67
6 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 2:59.26 +11.21
50m: 2:59.26
7 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve 3:05.99 +17.94
50m: 3:05.99
8 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve 3:10.86 +22.81
50m: 3:10.86
9 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 3:12.98 +24.93
50m: 3:12.98
10 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 3:22.99 +34.94
50m: 3:22.99
11 Jonas Szipli Pedersen 2009 GTI - Greve 3:25.29 +37.24
50m: 3:25.29
12 Mikkel Olsen 2009 GTI - Tune I.F. 3:54.68 +1:06.63
50m: 3:54.68
- Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke 100m
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30
Løb 6, 200m Medley Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 2:44.37
50m: 2:44.37
2 Emil Arnum Kofoed 2008 Hørsholm Svømmeforening 2:53.56 +9.19
50m: 2:53.56
3 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 3:02.67 +18.30
50m: 3:02.67
4 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve 3:05.54 +21.17
50m: 3:05.54
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30
04-02-2022 19:06.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner