2022-09-26   06:19:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 42.76
2 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 54.78 +12.02
3 Penelope Meilvang 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 54.79 +12.03
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 33.30
2 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 33.70 +0.40
3 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 35.30 +2.00
4 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 36.19 +2.89
5 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 36.35 +3.05
6 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 36.87 +3.57
7 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 38.28 +4.98
8 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 39.18 +5.88
9 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 41.31 +8.01
10 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 42.75 +9.45
11 Ellen Lie Sønderiis 2011 Svømmeklubben MK31 47.30 +14.00
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 30.78
2 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 32.06 +1.28
3 Agnethe Overgaard 2010 Hørsholm Svømmeforening 32.35 +1.57
4 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 34.60 +3.82
5 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 34.64 +3.86
6 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 34.65 +3.87
7 Adrianna Isabel Romero 2010 Svømmeklubben MK31 34.90 +4.12
8 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 34.92 +4.14
9 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 35.07 +4.29
10 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 35.20 +4.42
11 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 35.90 +5.12
12 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 37.58 +6.80
13 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 38.21 +7.43
14 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 40.26 +9.48
15 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 41.22 +10.44
16 Laura Dyddahl 2010 Svømmeklubben MK31 41.30 +10.52
17 Liv Engedal 2010 Gladsaxe Svømmeklub 44.39 +13.61
18 Carolina Mola 2010 Svømmeklubben MK31 48.10 +17.32
19 Ayah Løvgreen El Husseini 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 55.47 +24.69
20 Smilla-Maja Kusk 2010 Svømmeklubben MK31 58.82 +28.04
- Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Andrea Fredenslund 2010 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 33.20
2 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 33.89 +0.69
3 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening 34.47 +1.27
4 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve 34.51 +1.31
5 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening 34.60 +1.40
6 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 34.99 +1.79
7 Emma Majo Schmiegelow 2009 Hørsholm Svømmeforening 35.97 +2.77
8 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød 39.05 +5.85
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub 30.30
2 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. 30.52 +0.22
3 Zeline Maxine Helsengren Lint 2007 Hvidovre Svømmeklub 32.72 +2.42
4 Rosamarie Grevelund 2007 Hørsholm Svømmeforening 33.59 +3.29
- Katrine Hermansen 2008 Gladsaxe Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00
05-02-2022 11:40.04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner