2022-12-04   03:47:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 13, 100m Medley Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 1:40.47
50m: 1:40.47
2 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:42.44 +1.97
50m: 1:42.44
3 Klara Rokkedal Jønsson 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:50.37 +9.90
50m: 1:50.37
4 Svea Peters 2012 Sigma Swim Birkerød 1:57.43 +16.96
50m: 1:57.43
5 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød 1:58.06 +17.59
50m: 1:58.06
6 Bjørk Egholm Høgh 2013 Sigma Swim Allerød 1:58.80 +18.33
50m: 53.42
100m: 1:58.80
(1:05.38)
7 Elva Skovmøller Isberg 2013 Sigma Swim Allerød 2:06.87 +26.40
50m: 2:06.87
8 Mathilde Møllebro Uttrup 2013 Sigma Swim Birkerød 2:07.42 +26.95
50m: 2:07.42
9 Claudia Thøfner 2013 Sigma Swim Allerød 2:08.99 +28.52
50m: 2:08.99
10 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:17.50 +37.03
50m: 2:17.50
11 Emma Thorius 2012 Hørsholm Svømmeforening 2:18.74 +38.27
50m: 2:18.74
12 Penelope Meilvang 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:19.73 +39.26
50m: 2:19.73
13 Anna Pasquale Lind-Christense 2013 Sigma Swim Allerød 2:22.41 +41.94
50m: 2:22.41
14 Vega Sofie Lollike 2013 Sigma Swim Allerød 2:27.13 +46.66
50m: 2:27.13
- Ada Mortensen 2012 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Rita Blinkenberg Federspiel 2012 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.4 ej afslut ryg
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:29:26
Løb 13, 100m Medley Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 1:25.51
50m: 1:25.51
2 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 1:27.96 +2.45
50m: 1:27.96
3 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 1:30.79 +5.28
50m: 1:30.79
4 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:31.73 +6.22
50m: 1:31.73
5 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 1:32.00 +6.49
50m: 1:32.00
6 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 1:35.00 +9.49
50m: 1:35.00
7 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 1:36.16 +10.65
50m: 1:36.16
8 Frederikke Lohmann Frosthol 2011 GTI - Tune I.F. 1:36.42 +10.91
50m: 1:36.42
9 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:36.80 +11.29
50m: 1:36.80
10 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:37.80 +12.29
50m: 1:37.80
11 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:38.97 +13.46
50m: 1:38.97
12 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:39.26 +13.75
50m: 1:39.26
13 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 1:46.30 +20.79
50m: 1:46.30
14 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:47.46 +21.95
50m: 1:47.46
15 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød 1:51.80 +26.29
50m: 1:51.80
16 Ida Ravn Olsen 2011 GTI - Greve 1:54.11 +28.60
50m: 1:54.11
17 Maya Jønsson 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:59.86 +34.35
50m: 1:59.86
- Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Victoria Iskov-Eskebæk 2011 GTI - Ishøj DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Frida Gass 2011 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 7.1 2 flyben efter 50 m
- Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Lea Marie Weiss 2011 GTI - Ishøj DSQ
SW 7.3 hænderne ført forbi hoften ved 60m
- Lærke Have Lundtoft 2011 GTI - Ishøj DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:29:26
Løb 13, 100m Medley Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 1:18.60
50m: 1:18.60
2 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:19.29 +0.69
50m: 1:19.29
3 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. 1:22.16 +3.56
50m: 1:22.16
4 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 1:23.53 +4.93
50m: 1:23.53
5 Agnethe Overgaard 2010 Hørsholm Svømmeforening 1:25.03 +6.43
50m: 1:25.03
6 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 1:25.81 +7.21
50m: 1:25.81
7 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve 1:26.42 +7.82
50m: 1:26.42
8 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 1:26.52 +7.92
50m: 1:26.52
9 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 1:28.10 +9.50
50m: 1:28.10
10 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:28.54 +9.94
50m: 1:28.54
11 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. 1:29.50 +10.90
50m: 1:29.50
12 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:30.45 +11.85
50m: 1:30.45
13 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 1:30.55 +11.95
50m: 1:30.55
14 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj 1:30.67 +12.07
50m: 1:30.67
15 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 1:30.69 +12.09
50m: 1:30.69
16 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:30.80 +12.20
50m: 1:30.80
17 Adrianna Isabel Romero 2010 Svømmeklubben MK31 1:31.76 +13.16
50m: 1:31.76
18 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 1:32.90 +14.30
50m: 1:32.90
19 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:33.24 +14.64
50m: 1:33.24
20 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 1:34.19 +15.59
50m: 1:34.19
21 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:34.84 +16.24
50m: 1:34.84
22 Christine Gam-Jørgensen 2010 GTI - Greve 1:36.47 +17.87
50m: 1:36.47
23 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve 1:36.51 +17.91
50m: 1:36.51
24 Katrine Barslund Ellehauge 2010 Svømmeklubben MK31 1:37.39 +18.79
50m: 1:37.39
25 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:39.03 +20.43
50m: 1:39.03
26 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 1:45.02 +26.42
50m: 1:45.02
27 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 1:45.04 +26.44
50m: 1:45.04
28 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:46.95 +28.35
50m: 1:46.95
29 Kaja Dam Skive 2010 GTI - Ishøj 1:48.39 +29.79
50m: 1:48.39
30 Liv Engedal 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:59.55 +40.95
50m: 1:59.55
31 Mina Rasmussen 2010 GTI - Ishøj 2:04.05 +45.45
50m: 2:04.05
- Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Isidora Kasapinova 2010 GTI - Ishøj DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Eva Hansen 2010 GTI - Ishøj DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Ayah Løvgreen El Husseini 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup DSQ
SW 7.1 crawl efter vending 50 m
- Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:29:26
Løb 13, 100m Medley Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening 1:29.05
50m: 1:29.05
2 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:32.08 +3.03
50m: 1:32.08
3 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:32.63 +3.58
50m: 1:32.63
4 Johanne Stigel 2009 Svømmeklubben MK31 1:34.10 +5.05
50m: 1:34.10
5 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød 1:39.86 +10.81
50m: 1:39.86
6 Sofia Lund Østergaard 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:41.43 +12.38
50m: 1:41.43
7 Sophia Møller 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:50.11 +21.06
50m: 1:50.11
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:29:26
Løb 13, 100m Medley Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Bruun 2008 GTI - Greve 1:23.21
50m: 1:23.21
2 Katrine Johanne Grovn 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:24.73 +1.52
50m: 1:24.73
3 Rosamarie Grevelund 2007 Hørsholm Svømmeforening 1:28.49 +5.28
50m: 1:28.49
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:29:26
05-02-2022 12:29.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner