2022-09-26   05:48:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 4:14.99
50m: 4:14.99
2 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 4:17.99 +3.00
50m: 4:17.99
- Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:06:03
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 3:36.02
50m: 3:36.02
2 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 3:51.09 +15.07
50m: 3:51.09
3 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 4:07.41 +31.39
50m: 4:07.41
4 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 4:46.38 +1:10.36
50m: 4:46.38
- Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:06:03
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 3:16.73
50m: 3:16.73
2 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 3:21.29 +4.56
50m: 3:21.29
3 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 3:23.43 +6.70
50m: 3:23.43
4 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 3:25.74 +9.01
50m: 3:25.74
5 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 3:30.80 +14.07
50m: 3:30.80
6 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 3:34.29 +17.56
50m: 3:34.29
7 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 3:35.24 +18.51
50m: 3:35.24
8 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 3:35.92 +19.19
50m: 3:35.92
9 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 3:37.87 +21.14
50m: 3:37.87
10 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 3:42.44 +25.71
50m: 3:42.44
11 Adrianna Isabel Romero 2010 Svømmeklubben MK31 3:42.66 +25.93
50m: 3:42.66
12 Christine Gam-Jørgensen 2010 GTI - Greve 3:49.13 +32.40
50m: 3:49.13
13 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 3:53.28 +36.55
50m: 3:53.28
14 Kaja Dam Skive 2010 GTI - Ishøj 3:59.15 +42.42
50m: 3:59.15
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:06:03
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 3:20.70
50m: 3:20.70
2 Johanne Stigel 2009 Svømmeklubben MK31 3:50.10 +29.40
50m: 3:50.10
3 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød 3:50.27 +29.57
50m: 3:50.27
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:06:03
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Helene Heegaard 2007 Søllerød Svømmeklub 3:03.66
50m: 3:03.66
2 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub 3:29.43 +25.77
50m: 3:29.43
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:06:03
05-02-2022 13:06.06 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner