2022-09-26   05:34:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 1:22.84
50m: 1:22.84
2 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:28.43 +5.59
50m: 1:28.43
3 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 1:28.91 +6.07
50m: 1:28.91
4 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 1:29.02 +6.18
50m: 1:29.02
5 Ada Mortensen 2012 Sigma Swim Allerød 1:31.48 +8.64
50m: 1:31.48
6 Klara Rokkedal Jønsson 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:40.11 +17.27
50m: 1:40.11
7 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 1:40.18 +17.34
50m: 1:40.18
8 Bjørk Egholm Høgh 2013 Sigma Swim Allerød 1:45.25 +22.41
50m: 1:45.25
9 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød 1:46.13 +23.29
50m: 1:46.13
10 Rita Blinkenberg Federspiel 2012 Sigma Swim Birkerød 1:51.13 +28.29
50m: 1:51.13
11 Claudia Thøfner 2013 Sigma Swim Allerød 1:51.78 +28.94
50m: 1:51.78
12 Svea Peters 2012 Sigma Swim Birkerød 1:54.55 +31.71
50m: 1:54.55
13 Elva Skovmøller Isberg 2013 Sigma Swim Allerød 1:56.15 +33.31
50m: 1:56.15
14 Emma Thorius 2012 Hørsholm Svømmeforening 1:57.06 +34.22
50m: 1:57.06
15 Mathilde Møllebro Uttrup 2013 Sigma Swim Birkerød 2:01.45 +38.61
50m: 2:01.45
16 Vega Sofie Lollike 2013 Sigma Swim Allerød 2:14.87 +52.03
50m: 2:14.87
- Anna Pasquale Lind-Christense 2013 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:14:19
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 1:13.87
50m: 1:13.87
2 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 1:14.94 +1.07
50m: 1:14.94
3 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:18.35 +4.48
50m: 1:18.35
4 Frederikke Lohmann Frosthol 2011 GTI - Tune I.F. 1:18.60 +4.73
50m: 1:18.60
5 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 1:20.19 +6.32
50m: 1:20.19
6 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 1:20.99 +7.12
50m: 1:20.99
7 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:23.82 +9.95
50m: 1:23.82
8 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:24.47 +10.60
50m: 1:24.47
9 Ida Ravn Olsen 2011 GTI - Greve 1:28.93 +15.06
50m: 1:28.93
10 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:30.62 +16.75
50m: 1:30.62
11 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:32.60 +18.73
50m: 1:32.60
12 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:32.81 +18.94
50m: 1:32.81
13 Frida Gass 2011 GTI - Tune I.F. 1:32.93 +19.06
50m: 1:32.93
14 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 1:34.07 +20.20
50m: 1:34.07
15 Maya Jønsson 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:35.33 +21.46
50m: 1:35.33
16 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 1:38.26 +24.39
50m: 1:38.26
17 Lea Marie Weiss 2011 GTI - Ishøj 1:39.48 +25.61
50m: 1:39.48
18 Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve 1:40.35 +26.48
50m: 1:40.35
19 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød 1:43.34 +29.47
50m: 1:43.34
20 Victoria Iskov-Eskebæk 2011 GTI - Ishøj 1:44.09 +30.22
50m: 1:44.09
21 Lærke Have Lundtoft 2011 GTI - Ishøj 1:54.55 +40.68
50m: 1:54.55
- Ellen Lie Sønderiis 2011 Svømmeklubben MK31 DNF
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:14:19
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 1:07.58
50m: 1:07.58
2 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 1:08.09 +0.51
50m: 1:23.41
100m: 1:08.09
()
3 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:10.57 +2.99
50m: 1:10.57
4 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 1:11.63 +4.05
50m: 1:11.63
5 Agnethe Overgaard 2010 Hørsholm Svømmeforening 1:12.19 +4.61
50m: 1:12.19
6 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 1:15.12 +7.54
50m: 1:15.12
7 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:16.81 +9.23
50m: 1:16.81
8 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 1:17.58 +10.00
50m: 1:17.58
9 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:17.82 +10.24
50m: 1:17.82
10 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:20.49 +12.91
50m: 1:20.49
11 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:20.53 +12.95
50m: 1:20.53
12 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:21.14 +13.56
50m: 1:21.14
13 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:22.00 +14.42
50m: 1:22.00
14 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:22.73 +15.15
50m: 1:22.73
15 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:23.14 +15.56
50m: 1:23.14
16 Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. 1:26.03 +18.45
50m: 1:26.03
17 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 1:26.26 +18.68
50m: 1:26.26
18 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 1:27.58 +20.00
50m: 1:27.58
19 Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:28.38 +20.80
50m: 1:28.38
20 Liv Engedal 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:35.97 +28.39
50m: 1:35.97
21 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:36.61 +29.03
50m: 1:36.61
22 Laura Dyddahl 2010 Svømmeklubben MK31 1:46.68 +39.10
50m: 1:46.68
23 Carolina Mola 2010 Svømmeklubben MK31 1:52.68 +45.10
50m: 1:52.68
24 Mina Rasmussen 2010 GTI - Ishøj 1:53.07 +45.49
50m: 1:53.07
25 Smilla-Maja Kusk 2010 Svømmeklubben MK31 2:06.98 +59.40
50m: 2:06.98
- Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Eva Hansen 2010 GTI - Ishøj DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Andrea Fredenslund 2010 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:14:19
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening 1:16.91
50m: 1:16.91
2 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve 1:17.16 +0.25
50m: 1:17.16
3 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:17.35 +0.44
50m: 1:17.35
4 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening 1:17.78 +0.87
50m: 1:17.78
5 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:18.08 +1.17
50m: 1:18.08
6 Johanne Stigel 2009 Svømmeklubben MK31 1:21.92 +5.01
50m: 1:21.92
7 Sofia Lund Østergaard 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:28.78 +11.87
50m: 1:28.78
8 Sophia Møller 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:36.18 +19.27
50m: 1:36.18
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:14:19
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. 1:06.06
50m: 1:06.06
2 Katrine Johanne Grovn 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:12.79 +6.73
50m: 1:12.79
3 Julie Bruun 2008 GTI - Greve 1:13.00 +6.94
50m: 1:13.00
4 Zeline Maxine Helsengren Lint 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:13.71 +7.65
50m: 1:13.71
5 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:16.36 +10.30
50m: 1:16.36
- Rosamarie Grevelund 2007 Hørsholm Svømmeforening DNF
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:14:19
05-02-2022 14:14.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner