2022-09-25   22:44:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 41.28
2 Emil Langvad 2011 GTI - Ishøj 47.05 +5.77
3 Anton Egebech Warnaars 2012 Gentofte Svømme Klub 50.56 +9.28
4 Mads Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 51.16 +9.88
5 Jonas Krak Hjorth 2011 Svømmeklubben MK31 51.53 +10.25
6 Alfred Letholm Wagn 2012 Sigma Swim Allerød 51.60 +10.32
7 Leopold Nytoft Bergmann 2011 Gentofte Svømme Klub 52.60 +11.32
8 Frederik Holm Nielsen 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 53.31 +12.03
9 Asger Elsborg 2011 GTI - Ishøj 53.38 +12.10
10 Leonardo Nedergaard Nielsen 2011 GTI - Greve 54.27 +12.99
11 Theodor Lausten 2012 Gentofte Svømme Klub 55.46 +14.18
12 Mirxan Kirkan 2011 GTI - Ishøj 55.69 +14.41
13 Bang Vu 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 56.24 +14.96
14 Isak Rasmussen 2011 Svømmeklubben MK31 57.93 +16.65
15 Marius Wiberg Plougsgaard 2011 Gentofte Svømme Klub 59.72 +18.44
16 Samuel Kramarz 2011 Gentofte Svømme Klub 59.94 +18.66
17 Jan Weiss 2011 GTI - Ishøj 59.98 +18.70
18 Gregers Bertil Nash 2011 Svømmeklubben MK31 1:00.42 +19.14
19 Nicklas Agri Pedersen 2011 GTI - Ishøj 1:01.13 +19.85
20 Ask Klitsø Honoré 2012 Sigma Swim Birkerød 1:02.11 +20.83
21 David Kasapinov 2011 GTI - Ishøj 1:03.48 +22.20
22 Ali Hegazy 2011 GTI - Ishøj 1:12.00 +30.72
- Carl-Philip Nylandsted 2011 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) v 50 m
- Nikolas Milani 2011 GTI - Tune I.F. DNS
- Julius Wiegell Køie 2012 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:50:03
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Krage Lykke 2010 Hørsholm Svømmeforening 36.35
2 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 37.42 +1.07
3 Mikas Van Deurs 2010 Gladsaxe Svømmeklub 37.50 +1.15
4 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 39.56 +3.21
5 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 39.93 +3.58
6 Jens Ole H. Frederiksen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 40.45 +4.10
7 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 41.88 +5.53
8 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 42.08 +5.73
9 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 42.93 +6.58
10 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 43.16 +6.81
11 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 44.69 +8.34
12 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub 44.72 +8.37
13 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 44.73 +8.38
14 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 45.31 +8.96
15 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub 45.57 +9.22
16 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød 45.78 +9.43
17 Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub 48.86 +12.51
18 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 55.20 +18.85
- Elliott Bjørn La Cour-Mosholt 2010 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 10.6 Pulled on the lane rope v ca. 26 m
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:50:03
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub 32.00
2 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 34.20 +2.20
3 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub 34.57 +2.57
4 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 35.12 +3.12
5 Jeppe Bruun-Møller 2009 Hørsholm Svømmeforening 35.23 +3.23
6 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 36.08 +4.08
7 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub 36.64 +4.64
8 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 36.67 +4.67
9 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 37.35 +5.35
10 Sebastian Rønnoe 2009 Sigma Swim Birkerød 39.16 +7.16
11 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 40.06 +8.06
12 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 40.16 +8.16
13 Malthe Markersen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 41.35 +9.35
14 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 42.15 +10.15
15 Emil Hung-Møller 2009 Svømmeklubben MK31 42.18 +10.18
16 Robert Nordby 2009 Hørsholm Svømmeforening 42.40 +10.40
17 Magnus Helleberg 2009 Hvidovre Svømmeklub 42.78 +10.78
=18 Sigurd Haakonson 2009 Hvidovre Svømmeklub 43.95 +11.95
=18 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 43.95 +11.95
20 Phong Vu 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 49.05 +17.05
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:50:03
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Slente Türck 2008 Hørsholm Svømmeforening 39.23
2 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve 40.37 +1.14
3 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub 42.77 +3.54
4 Sebastian Meilvang 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 47.79 +8.56
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:50:03
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. 31.13
2 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub 35.39 +4.26
3 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub 36.53 +5.40
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:50:03
06-02-2022 10:50.13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner