2022-09-25   22:28:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 2:42.48
50m: 2:42.48
2 Carl-Philip Nylandsted 2011 Gentofte Svømme Klub 3:20.89 +38.41
50m: 3:20.89
3 Storm Jul From 2011 GTI - Tune I.F. 3:31.94 +49.46
50m: 3:31.94
4 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 3:36.71 +54.23
50m: 3:36.71
5 Leopold Nytoft Bergmann 2011 Gentofte Svømme Klub 3:50.19 +1:07.71
50m: 3:50.19
6 Theodor Lausten 2012 Gentofte Svømme Klub 3:51.41 +1:08.93
50m: 3:51.41
7 Felix W. Takla 2012 Gentofte Svømme Klub 3:56.97 +1:14.49
50m: 3:56.97
8 Marius Wiberg Plougsgaard 2011 Gentofte Svømme Klub 4:26.04 +1:43.56
50m: 4:26.04
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:26:48
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 2:21.56
50m: 2:21.56
2 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 2:29.46 +7.90
50m: 2:29.46
3 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 2:30.68 +9.12
50m: 2:30.68
4 Hugo Krage Lykke 2010 Hørsholm Svømmeforening 2:31.20 +9.64
50m: 2:31.20
5 Felix Cordova Schultz 2010 Gladsaxe Svømmeklub 2:37.24 +15.68
50m: 2:37.24
6 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 2:37.56 +16.00
50m: 2:37.56
7 Emil Klinge Vølund Tømmerho 2010 GTI - Greve 2:49.02 +27.46
50m: 2:49.02
8 Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 2:53.27 +31.71
50m: 2:53.27
9 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 2:57.12 +35.56
50m: 2:57.12
10 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 2:58.92 +37.36
50m: 2:58.92
11 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 3:02.26 +40.70
50m: 3:02.26
12 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 3:03.81 +42.25
50m: 3:03.81
13 Alfred Sørensen Stage 2010 GTI - Greve 3:05.51 +43.95
50m: 3:05.51
14 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 3:06.34 +44.78
50m: 3:06.34
15 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 3:08.59 +47.03
50m: 3:08.59
16 Villads Fast Storgaard 2010 GTI - Tune I.F. 3:21.94 +1:00.38
50m: 3:21.94
17 Bjørn Olesen 2010 GTI - Ishøj 3:22.29 +1:00.73
50m: 3:22.29
18 Magnus Nordal Rask 2010 GTI - Tune I.F. 3:24.67 +1:03.11
50m: 3:24.67
19 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub 3:29.52 +1:07.96
50m: 3:29.52
20 Jeppe Jensen 2010 GTI - Greve 3:48.85 +1:27.29
50m: 3:48.85
21 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 3:55.94 +1:34.38
50m: 3:55.94
- Marcus Sødahl-Borres 2010 GTI - Greve DSQ
SW 5.2 Did not touch wall at the turn or finish v25m
- Benjamin Völkner 2010 GTI - Tune I.F. DNF
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:26:48
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 2:19.53
50m: 2:19.53
2 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 2:27.59 +8.06
50m: 2:27.59
3 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub 2:28.82 +9.29
50m: 2:28.82
4 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:29.71 +10.18
50m: 2:29.71
5 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 2:30.27 +10.74
50m: 2:30.27
6 Thias Roland Zimling 2009 Svømmeklubben MK31 2:39.93 +20.40
50m: 2:39.93
7 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve 2:49.33 +29.80
50m: 2:49.33
8 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve 2:50.25 +30.72
50m: 2:50.25
9 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 3:03.95 +44.42
50m: 3:03.95
10 Mikkel Olsen 2009 GTI - Tune I.F. 3:39.33 +1:19.80
50m: 3:39.33
- Jonas Szipli Pedersen 2009 GTI - Greve DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:26:48
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 2:21.63
50m: 2:21.63
2 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 2:25.25 +3.62
50m: 2:25.25
3 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 2:39.64 +18.01
50m: 2:39.64
4 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve 2:39.83 +18.20
50m: 2:39.83
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:26:48
06-02-2022 12:26.54 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner