2022-09-25   22:20:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 29, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 46.57
2 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 47.26 +0.69
3 Ada Mortensen 2012 Sigma Swim Allerød 47.88 +1.31
4 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 50.74 +4.17
5 Rose Balle Schou 2012 Gentofte Svømme Klub 51.32 +4.75
6 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød 52.04 +5.47
7 Matilde Kegel Sørensen 2012 Gentofte Svømme Klub 54.36 +7.79
8 Svea Peters 2012 Sigma Swim Birkerød 54.75 +8.18
9 Emma Martini 2012 Gentofte Svømme Klub 57.85 +11.28
10 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød 1:01.35 +14.78
11 Rita Blinkenberg Federspiel 2012 Sigma Swim Birkerød 1:01.38 +14.81
12 Claudia Thøfner 2013 Sigma Swim Allerød 1:01.76 +15.19
13 Elva Skovmøller Isberg 2013 Sigma Swim Allerød 1:05.61 +19.04
14 Penelope Meilvang 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:11.71 +25.14
15 Mathilde Møllebro Uttrup 2013 Sigma Swim Birkerød 1:15.42 +28.85
16 Arina Fomenko 2012 Sigma Swim Allerød 1:17.06 +30.49
17 Vega Sofie Lollike 2013 Sigma Swim Allerød 1:30.59 +44.02
- Anna Vilde Bohnsen 2012 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Bjørk Egholm Høgh 2013 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet
- Laura Lind Riisgaard 2012 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet v25m
- Emma Morville 2013 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:29:59
Løb 29, 50m Butterfly Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
=1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 39.64 OD2
=1 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 39.64 = OD1
3 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 42.96 +3.32
4 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 43.30 +3.66
5 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 44.97 +5.33
6 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 45.69 +6.05
7 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 46.07 +6.43
8 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 52.28 +12.64
9 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød 55.02 +15.38
10 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 56.51 +16.87
- Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:29:59
Løb 29, 50m Butterfly Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 34.49
2 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub 35.67 +1.18
3 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 35.92 +1.43
4 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 37.26 +2.77
5 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 37.71 +3.22
6 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 39.26 +4.77
7 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 39.38 +4.89
8 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 39.51 +5.02
9 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 40.03 +5.54
10 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 40.93 +6.44
11 Adrianna Isabel Romero 2010 Svømmeklubben MK31 41.38 +6.89
12 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 41.54 +7.05
13 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 41.89 +7.40
14 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 41.90 +7.41
15 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 41.93 +7.44
16 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 42.30 +7.81
17 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 42.90 +8.41
18 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 43.69 +9.20
19 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 44.44 +9.95
20 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 44.61 +10.12
21 Katrine Barslund Ellehauge 2010 Svømmeklubben MK31 46.23 +11.74
22 Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 Hvidovre Svømmeklub 47.50 +13.01
23 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 50.24 +15.75
24 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 50.75 +16.26
25 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 52.63 +18.14
- Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Liv Engedal 2010 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated v25m
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:29:59
Løb 29, 50m Butterfly Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve 38.40
2 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 42.14 +3.74
3 Johanne Stigel 2009 Svømmeklubben MK31 43.04 +4.64
4 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød 50.61 +12.21
- Sofia Lund Østergaard 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup DSQ
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:29:59
Løb 29, 50m Butterfly Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Katrine Johanne Grovn 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 35.43
- Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:29:59
06-02-2022 13:05.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner