2022-09-25   22:41:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 39.97
2 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 42.18 +2.21
3 Adrian Fellbo 2011 Sigma Swim Birkerød 46.59 +6.62
4 Frederik Flach 2011 Sigma Swim Allerød 48.60 +8.63
5 Wilmer Quaade 2011 Sigma Swim Birkerød 49.97 +10.00
6 Alvin Konstantin Djørup 2011 Sigma Swim Allerød 50.80 +10.83
7 Victor Morville 2011 Sigma Swim Allerød 50.94 +10.97
8 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 55.21 +15.24
9 Anton Ellekær 2011 Sigma Swim Birkerød 56.46 +16.49
10 Samuel Kramarz 2011 Gentofte Svømme Klub 57.93 +17.96
11 Carl-Philip Nylandsted 2011 Gentofte Svømme Klub 57.99 +18.02
12 Felix W. Takla 2012 Gentofte Svømme Klub 58.93 +18.96
13 Birk Barslund Fosse 2011 Sigma Swim Birkerød 59.88 +19.91
14 Alexander Duckert 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:00.52 +20.55
15 Valdemar Chrona Christiansen 2012 Sigma Swim Allerød 1:02.61 +22.64
16 Yago Busta-Schroll 2011 Sigma Swim Birkerød 1:05.83 +25.86
17 Alfred Letholm Wagn 2012 Sigma Swim Allerød 1:11.35 +31.38
18 Victor Hougaard 2011 Sigma Swim Birkerød 1:19.41 +39.44
19 Ask Klitsø Honoré 2012 Sigma Swim Birkerød 1:28.95 +48.98
- Ingolf Ougaard 2011 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water v15m
- Jonathan Busk 2012 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated v25m
- Julius Wiegell Køie 2012 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:52:41
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikas Van Deurs 2010 Gladsaxe Svømmeklub 35.35
2 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 35.44 +0.09
3 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 35.59 +0.24
4 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 36.53 +1.18
5 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 38.09 +2.74
6 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 38.38 +3.03
7 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 41.44 +6.09
8 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød 41.80 +6.45
9 Jens Ole H. Frederiksen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 42.13 +6.78
10 Felix Cordova Schultz 2010 Gladsaxe Svømmeklub 42.66 +7.31
11 Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 42.88 +7.53
12 Rasmus Kohave Sørensen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 43.80 +8.45
13 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 45.03 +9.68
14 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 47.21 +11.86
15 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub 48.86 +13.51
16 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 51.53 +16.18
17 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 54.90 +19.55
18 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 1:08.63 +33.28
- Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet v25m
- Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:52:41
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub 30.64
2 Jeppe Bruun-Møller 2009 Hørsholm Svømmeforening 32.19 +1.55
3 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 33.65 +3.01
4 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 33.70 +3.06
5 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 34.43 +3.79
6 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 34.70 +4.06
7 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 35.59 +4.95
8 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub 35.89 +5.25
9 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 36.20 +5.56
10 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 38.23 +7.59
11 Hampus De Neergaard 2009 Svømmeklubben MK31 39.28 +8.64
12 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 40.25 +9.61
13 Sebastian Rønnoe 2009 Sigma Swim Birkerød 40.27 +9.63
14 Thias Roland Zimling 2009 Svømmeklubben MK31 41.38 +10.74
15 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 41.76 +11.12
16 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 44.11 +13.47
17 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 44.95 +14.31
18 Sigurd Haakonson 2009 Hvidovre Svømmeklub 45.19 +14.55
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:52:41
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Slente Türck 2008 Hørsholm Svømmeforening 38.34
2 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub 42.68 +4.34
3 Sebastian Meilvang 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 57.45 +19.11
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:52:41
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Szipli Pedersen 2006 GTI - Greve 29.55
2 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub 34.05 +4.50
3 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub 35.93 +6.38
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:52:41
06-02-2022 12:52.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner