2022-09-25   22:15:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Rokkedal Jønsson 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:03.05
50m: 2:03.05
2 Mai Kirsten Hansen 2013 Gentofte Svømme Klub 2:11.88 +8.83
50m: 2:11.88
3 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:22.91 +19.86
50m: 2:22.91
4 Penelope Meilvang 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:41.43 +38.38
50m: 2:41.43
- Rose Balle Schou 2012 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated v 25m
- Emma Martini 2012 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn v 50m
- Rebecca Fugl-Meyer 2012 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated v 75m
Løb officielt kl.: 06-02-2022 13:43:20
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 1:36.52
50m: 1:36.52
2 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:40.18 +3.66
50m: 1:40.18
3 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 1:40.26 +3.74
50m: 1:40.26
4 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 1:42.07 +5.55
50m: 1:42.07
5 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 1:43.25 +6.73
50m: 1:43.25
6 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:45.89 +9.37
50m: 1:45.89
7 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 1:49.45 +12.93
50m: 1:49.45
8 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:50.66 +14.14
50m: 1:50.66
9 Lara Viig Seitzberg 2011 Gladsaxe Svømmeklub 1:52.80 +16.28
50m: 1:52.80
10 Frida Gass 2011 GTI - Tune I.F. 1:53.84 +17.32
50m: 1:53.84
11 Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. 1:57.41 +20.89
50m: 1:57.41
12 Frederikke Lohmann Frosthol 2011 GTI - Tune I.F. 2:02.83 +26.31
50m: 2:02.83
13 Ida Ravn Olsen 2011 GTI - Greve 2:20.01 +43.49
50m: 2:20.01
14 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 2:20.98 +44.46
50m: 2:20.98
15 Maya Jønsson 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:21.23 +44.71
50m: 2:21.23
16 Victoria Iskov-Eskebæk 2011 GTI - Ishøj 2:21.95 +45.43
50m: 2:21.95
17 Lærke Have Lundtoft 2011 GTI - Ishøj 2:25.86 +49.34
50m: 2:25.86
18 Lea Marie Weiss 2011 GTI - Ishøj 2:50.78 +1:14.26
50m: 2:50.78
- Ellen Lie Sønderiis 2011 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 7.3 Elbows over water except for last stroke before the turn, during the turn or the final stroke at the finish i starten
- Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve DSQ
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick
Løb officielt kl.: 06-02-2022 13:43:20
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:25.97
50m: 1:25.97
2 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 1:33.12 +7.15
50m: 1:33.12
3 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 1:35.80 +9.83
50m: 1:35.80
4 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:36.42 +10.45
50m: 1:36.42
5 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve 1:37.41 +11.44
50m: 1:37.41
6 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. 1:38.41 +12.44
50m: 1:38.41
7 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:38.61 +12.64
50m: 1:38.61
8 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 1:40.02 +14.05
50m: 1:40.02
9 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj 1:40.67 +14.70
50m: 1:40.67
=10 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 1:44.51 +18.54
50m: 1:44.51
=10 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 1:44.51 +18.54
50m: 1:44.51
12 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:44.92 +18.95
50m: 1:44.92
13 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 1:47.63 +21.66
50m: 1:47.63
14 Smilla Brandt-Brofeldt 2010 Svømmeklubben MK31 1:48.11 +22.14
50m: 1:48.11
15 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 1:49.28 +23.31
50m: 1:49.28
16 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. 1:50.33 +24.36
50m: 1:50.33
17 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve 1:51.12 +25.15
50m: 1:51.12
18 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 1:58.65 +32.68
50m: 1:58.65
19 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve 1:58.67 +32.70
50m: 1:58.67
20 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 2:00.38 +34.41
50m: 2:00.38
21 Katrine Barslund Ellehauge 2010 Svømmeklubben MK31 2:00.62 +34.65
50m: 2:00.62
22 Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. 2:04.25 +38.28
50m: 2:04.25
23 Liv Engedal 2010 Gladsaxe Svømmeklub 2:10.24 +44.27
50m: 2:10.24
24 Mina Rasmussen 2010 GTI - Ishøj 2:12.78 +46.81
50m: 2:12.78
25 Isidora Kasapinova 2010 GTI - Ishøj 2:13.36 +47.39
50m: 2:13.36
26 Eva Hansen 2010 GTI - Ishøj 2:30.95 +1:04.98
50m: 2:30.95
- Ayah Løvgreen El Husseini 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated v 25m
Løb officielt kl.: 06-02-2022 13:43:20
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:34.06
50m: 1:34.06
2 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening 1:36.90 +2.84
50m: 1:36.90
3 Sophia Møller 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:12.02 +37.96
50m: 1:00.11
100m: 2:12.02
(1:11.91)
4 Frederikke Unn 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:32.34 +58.28
50m: 2:32.34
Løb officielt kl.: 06-02-2022 13:43:20
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Helene Heegaard 2007 Søllerød Svømmeklub 1:26.01
50m: 1:26.01
Løb officielt kl.: 06-02-2022 13:43:20
06-02-2022 13:43.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner