2022-09-26   04:39:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Holm Nielsen 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:50.45
50m: 1:50.45
2 Leopold Nytoft Bergmann 2011 Gentofte Svømme Klub 2:07.80 +17.35
50m: 2:07.80
3 Anton Egebech Warnaars 2012 Gentofte Svømme Klub 2:11.63 +21.18
50m: 2:11.63
4 Storm Jul From 2011 GTI - Tune I.F. 2:32.36 +41.91
50m: 2:32.36
- Theodor Lausten 2012 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Bang Vu 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Felix W. Takla 2012 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick
- Marius Wiberg Plougsgaard 2011 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:03:38
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 1:30.70
50m: 1:30.70
2 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:30.83 +0.13
50m: 1:30.83
3 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 1:32.41 +1.71
50m: 1:32.41
4 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:37.98 +7.28
50m: 1:37.98
5 Emil Klinge Vølund Tømmerho 2010 GTI - Greve 1:40.62 +9.92
50m: 1:40.62
6 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:41.21 +10.51
50m: 1:41.21
7 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 1:41.62 +10.92
50m: 1:41.62
8 Rasmus Kohave Sørensen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:41.89 +11.19
50m: 1:41.89
9 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød 1:42.05 +11.35
50m: 1:42.05
10 Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 1:42.61 +11.91
50m: 1:42.61
11 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:43.05 +12.35
50m: 1:43.05
12 Benjamin Völkner 2010 GTI - Tune I.F. 1:55.28 +24.58
50m: 1:55.28
13 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 1:56.47 +25.77
50m: 1:56.47
14 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 1:56.59 +25.89
50m: 1:56.59
15 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub 1:57.59 +26.89
50m: 1:57.59
16 Bjørn Olesen 2010 GTI - Ishøj 2:03.98 +33.28
50m: 2:03.98
17 Villads Fast Storgaard 2010 GTI - Tune I.F. 2:05.30 +34.60
50m: 2:05.30
18 Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub 2:07.43 +36.73
50m: 2:07.43
- Elliott Bjørn La Cour-Mosholt 2010 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Magnus Nordal Rask 2010 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick
- Alfred Sørensen Stage 2010 GTI - Greve DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Jeppe Jensen 2010 GTI - Greve DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Marcus Sødahl-Borres 2010 GTI - Greve DSQ
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:03:38
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:24.92
50m: 1:24.92
2 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:27.25 +2.33
50m: 1:27.25
3 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 1:28.98 +4.06
50m: 1:28.98
4 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 1:31.39 +6.47
50m: 1:31.39
5 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:33.19 +8.27
50m: 1:33.19
6 Robert Nordby 2009 Hørsholm Svømmeforening 1:35.13 +10.21
50m: 1:35.13
7 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve 1:36.50 +11.58
50m: 1:36.50
8 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve 1:37.03 +12.11
50m: 1:37.03
9 Hampus De Neergaard 2009 Svømmeklubben MK31 1:37.07 +12.15
50m: 1:37.07
10 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 1:41.76 +16.84
50m: 1:41.76
11 Magnus Helleberg 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:42.36 +17.44
50m: 1:42.36
12 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:47.02 +22.10
50m: 1:47.02
13 Phong Vu 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:47.41 +22.49
50m: 1:47.41
14 Jonas Szipli Pedersen 2009 GTI - Greve 1:49.76 +24.84
50m: 1:49.76
15 Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve 1:51.97 +27.05
50m: 1:51.97
16 Malthe Markersen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:52.76 +27.84
50m: 1:52.76
17 Mikkel Olsen 2009 GTI - Tune I.F. 1:55.57 +30.65
50m: 1:55.57
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:03:38
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:34.56
50m: 1:34.56
2 Emil Slente Türck 2008 Hørsholm Svømmeforening 1:37.73 +3.17
50m: 1:37.73
3 Asger Bolvig Maarbjerg 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:37.99 +3.43
50m: 1:37.99
4 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve 1:42.44 +7.88
50m: 1:42.44
5 Sebastian Meilvang 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:08.34 +33.78
50m: 2:08.34
- Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:03:38
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:24.31
50m: 1:24.31
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:03:38
06-02-2022 14:03.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner