2022-09-26   06:18:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 GSC Drenge 1 13 Gladsaxe Svømmeklub 1:58.72
Oliver Ogstrup 2009 0927AB 28.40 28.40
Alfred J. R. Pedas 2009 0915AE 30.25 58.65
Liam Jonasen 2009 0975AB 29.90 1:28.55
Johan Damkjær Bartels 2009 0995AB 30.17 1:58.72
2 Sigma Drenge 1 13 Sigma Swim 2:06.70 +7.98
Andreas Moesgaard 2010 1079AB 30.83 30.83
Axel Bonke Jensen 2009 0989AB 32.06 1:02.89
Axel Skov Andersson 2010 1089AA 31.55 1:34.44
Oscar Kaiser Djørup 2009 0911AF 32.26 2:06.70
3 Gentofte drenge 1 13 Gentofte Svømme Klub 2:06.87 +8.15
Theodor Lindhardt Delbing 2009 0981AF 30.24 30.24
Daniel Raahauge Jensen 2010 1011AC 32.21 1:02.45
Frederik Gunni Bergh 2010 1049AG 32.98 1:35.43
Erik Gamborg-Nielsen 2009 0933AF 31.44 2:06.87
4 Bøllerne 1 13 GTI 2:09.80 +11.08
Mathias Ankjær Pedersen 2009 0963AB 31.33 31.33
Jonas Szipli Pedersen 2009 0955BA 32.72 1:04.05
Emil Klinge Vølund Tømmerholt 2010 1005AE 33.98 1:38.03
Kasper Granlund Thomsen 2009 0927AE 31.77 2:09.80
5 Sigma Drenge 2 13 Sigma Swim 2:11.24 +12.52
Peter Klitvang 2010 1047AB 32.36 32.36
Elliot Leifelt 2010 1051AI 32.61 1:04.97
Aksel Danielsen 2009 0969AB 33.20 1:38.17
Sebastian Rønnoe 2009 0975AG 33.07 2:11.24
6 GSC Drenge 2 12 Gladsaxe Svømmeklub 2:15.02 +16.30
Jens Ole H. Frederiksen 2010 1065AE 37.35 37.35
Mikas Van Deurs 2010 1047AF 32.19 1:09.54
Felix Cordova Schultz 2010 1035AA 33.16 1:42.70
Emil Tihic Rasmussen 2010 1045AF 32.32 2:15.02
7 MK’s fiskefileter 13 Svømmeklubben MK31 2:19.33 +20.61
Thias Roland Zimling 2009 0977AD 33.40 33.40
Hampus De Neergaard 2009 0917BB 33.86 1:07.26
Sixten Blicher Retpen 2010 1013AI 34.92 1:42.18
Jonathan Hornbech 2009 0967BE 37.15 2:19.33
8 Gentofte drenge 2 13 Gentofte Svømme Klub 2:20.27 +21.55
Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 1057AG 35.11 35.11
Bertram Hjortshøj 2009 0923AF 34.74 1:09.85
Kasper Han Cai 2010 1051AG 36.88 1:46.73
Johan Løhde Friis 2009 0925BD 33.54 2:20.27
9 Bøllerne 2 13 GTI 2:33.30 +34.58
Semih Güven Karaibrahim 2009 0935AD 36.73 36.73
Alfred Sørensen Stage 2010 1001AE 37.85 1:14.58
Magnus Nordal Rask 2010 1041AI 39.16 1:53.74
Bjørn Olesen 2010 1029AA 39.56 2:33.30
10 Bøllerne 3 12 GTI 2:35.90 +37.18
Benjamin Völkner 2010 1043AI 39.71 39.71
Marcus Sødahl-Borres 2010 1045AI 39.99 1:19.70
Villads Fast Storgaard 2010 1021AE 36.45 1:56.15
Storm Jul From 2011 1103AC 39.75 2:35.90
11 Gentofte drenge 3 12 Gentofte Svømme Klub 2:40.26 +41.54
Storm Fogtmann 2010 1053AG 40.84 40.84
Sebastian Mollerup 2010 1001AI 37.01 1:17.85
Leopold Nytoft Bergmann 2011 1109AK 43.80 2:01.65
Carl Emil Mainz Rode 2010 1095AH 38.61 2:40.26
12 Gentofte drenge 4 13 Gentofte Svømme Klub 2:40.79 +42.07
Carl-Philip Nylandsted 2011 1107AK 40.03 40.03
Jonas Frahm-Falkenberg 2009 0903AF 36.34 1:16.37
Luca Storm 2010 1045AG 39.78 1:56.15
Felix W. Takla 2012 1275AG 44.64 2:40.79
13 Sigma 5 Allerød 11 Sigma Swim Allerød 2:46.57 +47.85
Frederik Flach 2011 1193AE 37.91 37.91
Victor Morville 2011 1163AG 41.17 1:19.08
Ingolf Ougaard 2011 1131AD 42.48 2:01.56
Alfred Letholm Wagn 2012 1201AG 45.01 2:46.57
14 Sigma 5 Birkerød 11 Sigma Swim Birkerød 3:07.65 +1:08.9
Anton Ellekær 2011 1151AJ 44.85 44.85
Yago Busta-Schroll 2011 1157AJ 46.23 1:31.08
Jonathan Busk 2012 1213AD 44.77 2:15.85
Ask Klitsø Honoré 2012 1215AH 51.80 3:07.65
15 Gentofte drenge 5 12 Gentofte Svømme Klub 3:08.97 +1:10.2
Jonathan Samuel Heskia 2010 1039AJ 42.29 42.29
Cristiano Baiutti 2010 1077AL 47.45 1:29.74
Marius Wiberg Plougsgaard 2011 1111AK 51.71 2:21.45
Theodor Lausten 2012 1277AG 47.52 3:08.97
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:21:44
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer 14 og ældre - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 HVSK Drenge 1 15 Hvidovre Svømmeklub 1:57.19
Daniel Sabic 2009 0957BG 30.45 30.45
Nikolaj Bandsholm 2007 0775AE 28.78 59.23
Vitus Ketscher 2009 0961AA 29.54 1:28.77
Jakob Sanderhoff 2007 0713AR 28.42 1:57.19
2 GTI Dolphins 16 GTI 2:05.10 +7.91
Emil Szipli Pedersen 2006 0627AF 26.98 26.98
Clint Schrøder 2008 0897AL 33.13 1:00.11
Jeppe Jensen 2010 1033AI 39.20 1:39.31
Oliver Holst Bøgeskov 2006 0637AI 25.79 2:05.10
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:21:44
06-02-2022 15:22.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner