2022-07-07   10:20:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DGI Landsmesterskaber 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
DGI LM 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 50 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rina Damsgaard 1956 DGI Sydøstjylland +0.86 74 1:00.92
Entry time: 55.50 (+5.42)
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:28:54
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mette Bruun-Petersen 2001 DGI Fyn +0.56 520 31.82
Entry time: 31.73 (+0.09)
2 Kirstine Jørgensen 2004 DGI Nordjylland +0.72 435 33.77 +1.95
Entry time: 33.30 (+0.47)
3 Sofia Illum Kirkeby 2004 DGI Østjylland +0.78 422 34.11 +2.29
Entry time: 34.40 (-0.29)
4 Nikoline Thygesen 2005 DGI Fyn +0.82 421 34.15 +2.33
Entry time: 34.26 (-0.11)
5 Anne Raunsø 2002 DGI Østjylland +0.64 348 36.39 +4.57
Entry time: 35.39 (+1.00)
6 Sofie Holm Rasmussen 2004 DGI Fyn +0.72 300 38.22 +6.40
Entry time: 36.68 (+1.54)
7 Liv Bendixen 2004 DGI Sydvest +0.74 283 38.98 +7.16
Entry time: 38.51 (+0.47)
8 Maya Nautrup Pedersen 1999 DGI Østjylland +0.76 280 39.13 +7.31
Entry time: 37.44 (+1.69)
9 Caroline Jul Noe 2003 DGI Fyn +0.92 221 42.31 +10.49
Entry time: 41.95 (+0.36)
10 Julie Langberg Olesen 2005 DGI Sydøstjylland +0.77 208 43.14 +11.32
Entry time: 43.56 (-0.42)
- Benedikte Bøllingtoft 2003 DGI Østjylland DNS
- Linda Lundblad 2005 DGI Sydvest DNS
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:28:54
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anne Bruun-Petersen 2007 DGI Fyn +0.61 451 33.36
Entry time: 34.73 (-1.37)
2 Maria Møberg Nielsen 2007 DGI Sydvest +0.76 398 34.79 +1.43
Entry time: 34.72 (+0.07)
3 Anna Baad Clausen 2007 DGI Storstrømmen +0.70 384 35.22 +1.86
Entry time: 37.58 (-2.36)
4 Patricia Nættermann 2007 DGI Nordjylland +0.75 375 35.50 +2.14
Entry time: 35.51 (-0.01)
5 Karoline Jørgensen 2007 DGI Fyn 350 36.31 +2.95
Entry time: 35.68 (+0.63)
6 Josefine Nielsen 2007 DGI Sydvest +0.90 342 36.60 +3.24
Entry time: 36.08 (+0.52)
7 Anne Primdahl 2006 DGI Nordjylland +0.83 290 38.64 +5.28
Entry time: 40.60 (-1.96)
8 Alvina Vahala Hvass 2006 DGI Fyn +0.79 285 38.88 +5.52
Entry time: 39.32 (-0.44)
9 Dicte Nørvang Bisgaard 2006 DGI Østjylland +0.70 273 39.45 +6.09
Entry time: 37.65 (+1.80)
10 Johanne Schmidt Jensen 2007 DGI Østjylland +0.67 267 39.71 +6.35
Entry time: 40.12 (-0.41)
11 Mille-Marie Dalby Sternbe 2007 DGI Sydøstjylland +0.67 265 39.82 +6.46
Entry time: 41.07 (-1.25)
12 Eva Due Nielsen 2007 DGI Fyn +0.82 251 40.56 +7.20
Entry time: 43.90 (-3.34)
13 Freja Trasbo Vestergaard 2006 DGI Fyn +0.65 229 41.80 +8.44
Entry time: 40.30 (+1.50)
14 Tilde Ask Hansen 2007 DGI Østjylland +0.79 220 42.37 +9.01
Entry time: 44.19 (-1.82)
15 Emilie Nørskov Graversen 2007 DGI Østjylland -0.19 219 42.43 +9.07
Entry time: 41.84 (+0.59)
16 Marie Greve Tolbøl 2007 DGI Østjylland +0.70 197 43.96 +10.60
Entry time: 42.23 (+1.73)
17 Olesja Timoscuka 2006 DGI Fyn +0.76 181 45.23 +11.87
Entry time: 49.60 (-4.37)
18 Line Madsen 2006 DGI Nordjylland +0.74 178 45.49 +12.13
Entry time: 40.98 (+4.51)
19 Feline Kristensen 2007 DGI Sydøstjylland +0.69 170 46.20 +12.84
Entry time: 48.00 (-1.80)
20 Sille Hegaard Gilling 2007 DGI Sydøstjylland +0.85 157 47.44 +14.08
Entry time: 52.14 (-4.70)
21 Frederikke Gaedt 2007 DGI Sønderjylland +0.82 148 48.31 +14.95
Entry time: 52.10 (-3.79)
22 Nanna Hulgaard 2007 DGI Østjylland +0.80 125 51.20 +17.84
Entry time: 49.55 (+1.65)
23 Matilde Egeris Sørensen 2007 DGI Østjylland 103 54.56 +21.20
Entry time: 53.50 (+1.06)
- Anika Rosén Andersen 2007 DGI Storkøbenhavn DNS
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:28:54
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Milla Sofia Dalgas Hansen 2009 DGI Østjylland +0.67 338 36.72
Entry time: 39.03 (-2.31)
2 Alissa Stegenborg 2008 DGI Nordjylland +0.68 320 37.40 +0.68
Entry time: 36.32 (+1.08)
3 Clara Dannerfjord Josty 2009 DGI Storstrømmen +0.76 307 37.94 +1.22
Entry time: 39.97 (-2.03)
4 Nanna Jensen 2009 DGI Midt- og Vestsjælland +0.89 294 38.48 +1.76
Entry time: 38.18 (+0.30)
5 Sofie Moth Nielsen 2009 DGI Nordjylland +0.75 294 38.49 +1.77
Entry time: 38.81 (-0.32)
6 Frida Asp Mikkelsen 2008 DGI Østjylland +0.58 286 38.85 +2.13
Entry time: 39.06 (-0.21)
7 Alma Nygreen Sakic 2008 DGI Nordjylland +0.81 279 39.15 +2.43
Entry time: 38.66 (+0.49)
8 Madeleine Schou 2008 DGI Storstrømmen +0.76 271 39.55 +2.83
Entry time: 40.17 (-0.62)
9 Helene Højlund Christiansen 2008 DGI Østjylland +0.86 253 40.46 +3.74
Entry time: 40.79 (-0.33)
10 Leonora Nielsen Mahnkopf 2009 DGI Sydøstjylland +0.75 243 40.98 +4.26
Entry time: 43.50 (-2.52)
11 Sarah Bach Urban 2008 DGI Østjylland +0.85 241 41.13 +4.41
Entry time: 41.64 (-0.51)
12 Caroline Rasmussen 2008 DGI Fyn +0.77 239 41.25 +4.53
Entry time: 43.60 (-2.35)
13 Alberte Soele 2008 DGI Fyn +0.88 234 41.53 +4.81
Entry time: 44.60 (-3.07)
=14 Rena Rose Dyberg-Larsen 2009 DGI Fyn +0.87 231 41.69 +4.97
Entry time: 41.92 (-0.23)
=14 Emma Valeur Ladegaard 2009 DGI Storstrømmen +0.73 231 41.69 +4.97
Entry time: 42.82 (-1.13)
16 Maja Bøllingtoft 2009 DGI Fyn +0.80 218 42.51 +5.79
Entry time: 42.73 (-0.22)
17 Sofie Nielsen Kloster 2008 DGI Østjylland +0.61 216 42.63 +5.91
Entry time: 43.53 (-0.90)
18 Anna Lorentzen 2008 DGI Fyn +0.65 209 43.12 +6.40
Entry time: 43.85 (-0.73)
19 Ellen Lassen 2009 DGI Sønderjylland +0.77 203 43.55 +6.83
Entry time: 47.69 (-4.14)
20 Hannah Mlijevska Boe 2009 DGI Sydøstjylland +0.76 194 44.21 +7.49
Entry time: 44.78 (-0.57)
21 Lærke Bundsgaard 2008 DGI Sønderjylland +0.86 175 45.71 +8.99
Entry time: 47.87 (-2.16)
22 Ditte Langelund Nielsen 2009 DGI Fyn +0.81 165 46.62 +9.90
Entry time: 45.80 (+0.82)
23 Raya Lene Sørensen 2008 DGI Østjylland +0.71 151 48.05 +11.33
Entry time: 49.23 (-1.18)
24 Petra Sparwath 2009 DGI Storkøbenhavn +0.83 139 49.31 +12.59
25 Naja Terkelsen 2008 DGI Fyn +0.77 137 49.63 +12.91
Entry time: 51.09 (-1.46)
26 Ella-Luna Fjeldgaard 2008 DGI Sønderjylland +0.65 125 51.09 +14.37
Entry time: 51.17 (-0.08)
- Tilde Nørvang Bisgaard 2009 DGI Østjylland +0.83 DSQ 25m
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:28:54
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Philippa Eriksen 2010 DGI Fyn +0.64 230 41.77
Entry time: 42.45 (-0.68)
2 Emma Vendelbo 2010 DGI Sydøstjylland +0.81 228 41.88 +0.11
Entry time: 42.09 (-0.21)
3 Gry Ballin 2010 DGI Storstrømmen +0.28 209 43.08 +1.31
Entry time: 47.35 (-4.27)
4 Amalie Mejer Lehmann 2010 DGI Sydøstjylland +0.67 191 44.39 +2.62
Entry time: 46.11 (-1.72)
5 Sofie Kalstrup Kirkegaard 2010 DGI Østjylland +0.69 183 45.03 +3.26
Entry time: 46.54 (-1.51)
6 Meise Eva Dahl Koldkur 2010 DGI Sydøstjylland 176 45.60 +3.83
Entry time: 47.00 (-1.40)
7 Liv Hvid Christiansen 2011 DGI Østjylland +0.74 165 46.63 +4.86
Entry time: 49.14 (-2.51)
8 Viola Bové 2010 DGI Østjylland +0.95 161 47.02 +5.25
Entry time: 47.19 (-0.17)
9 Mette Rager Larsen 2010 DGI Østjylland +0.71 160 47.10 +5.33
Entry time: 48.94 (-1.84)
10 Karoline Sommer Søndergaard 2010 DGI Sydøstjylland +0.62 157 47.43 +5.66
Entry time: 47.13 (+0.30)
11 Laura Skjærris Lund 2011 DGI Østjylland +0.99 156 47.54 +5.77
Entry time: 46.68 (+0.86)
12 Silke Reeckmann Lange 2010 DGI Østjylland +0.70 153 47.79 +6.02
Entry time: 47.50 (+0.29)
13 Sara Kornum Jørgensen 2010 DGI Østjylland +0.70 135 49.79 +8.02
Entry time: 51.10 (-1.31)
14 Agnes Morsing Steenberg 2010 DGI Nordjylland +0.72 129 50.57 +8.80
Entry time: 52.09 (-1.52)
15 Julia Krolik 2010 DGI Sønderjylland +0.66 129 50.59 +8.82
Entry time: 53.97 (-3.38)
16 Sara Jensen 2010 DGI Storkøbenhavn +0.81 120 51.82 +10.05
17 Mathilde Jacobsen 2010 DGI Sønderjylland +0.84 114 52.75 +10.98
Entry time: 53.36 (-0.61)
18 Thilde Inkeri Larsen 2010 DGI Sønderjylland +0.80 113 52.85 +11.08
Entry time: 52.82 (+0.03)
19 Lianna Krogh Goldtman Friis 2010 DGI Storkøbenhavn +0.81 105 54.18 +12.41
- Emily Sundwall 2010 DGI Sønderjylland +0.57 DSQ 25m
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:28:54
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freya Nautrup Pedersen 2012 DGI Østjylland +0.75 123 51.37
Entry time: 50.58 (+0.79)
2 Hannah Helene Andersen Thii 2012 DGI Storstrømmen +0.99 102 54.69 +3.32
Entry time: 1:00.00 (-5.31)
3 Lea Hermann Jensen 2013 DGI Østjylland +0.59 55 1:07.03 +15.66
Entry time: 1:11.57 (-4.54)
4 Emilie Ring 2012 DGI Østjylland +0.75 53 1:07.77 +16.40
Entry time: 1:09.07 (-1.30)
- Karla My Krolykke 2012 DGI Fyn +0.75 DSQ 25m
SW 6.4 Svømning på maven
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:28:54
12-03-2022 14:50.22 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Vejle Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner