2022-07-07   09:20:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DGI Landsmesterskaber 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
DGI LM 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
Løb 3, 4x50m Medley Damer 17-24 år - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Haslev Piger 1 Gr5p 18 DGI Storstrømmen 476 2:11.12
Anna Lind Petersen 2004 0488AE +0.61 32.23 32.23
Lærke Møller 2005 0578AN +0.42 39.10 1:11.33
Sisse Berg Olesen 2005 0514AB +0.24 29.59 1:40.92
Anna Baad Clausen 2007 0742AU +0.57 30.20 2:11.12
2 Nordjylland Dolphin Kickers 20 DGI Nordjylland 417 2:17.03 +5.91
Lærke Asmussen 2003 0306AN +0.66 34.18 34.18
Cecilie Michaelsen 2005 0592AM +0.54 36.34 1:10.52
Kirstine Jørgensen 2004 0422AR +0.50 32.99 1:43.51
Iben Kjær Bengtson 2002 0292AS +0.45 33.52 2:17.03
3 Grp5 Piger 1 24 DGI Østjylland 412 2:17.50 +6.38
Clara Nautrup Pedersen 1998 9844AJ 36.11 36.11
Caroline Christensen 2004 0464AV +0.53 37.50 1:13.61
Freja Bjørn 2005 0522AV +0.51 33.96 1:47.57
Caroline Varming Kokholm 2002 0298AW +0.71 29.93 2:17.50
4 Fynske Damer Gr. 5 18 DGI Fyn 359 2:24.00 +12.88
Nikoline Thygesen 2005 0534AX +0.76 34.96 34.96
Naya Blyn 2004 0484AV +0.39 41.97 1:16.93
Lærke Jul Øhlenschlager 2004 0498AR +0.50 34.71 1:51.64
Sofie Holm Rasmussen 2004 0412BA +0.32 32.36 2:24.00
5 Grp5 Piger 2 23 DGI Østjylland 353 2:24.76 +13.64
Maja Brandi Bukballe 2002 0232AW +0.78 37.38 37.38
Mathilde Werge Skall 2003 0384BB +0.68 39.54 1:16.92
Maya Nautrup Pedersen 1999 9956AE +0.49 36.22 1:53.14
Benedikte Bøllingtoft 2003 0346BC +0.41 31.62 2:24.76
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:10:59
Løb 3, 4x50m Medley Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Grp6 Piger 1 16 DGI Østjylland 420 2:16.69
Karoline Høgh 2006 0698AM +0.62 36.14 36.14
Anne Juel Dahl 2007 0706AP +0.45 38.52 1:14.66
Rikke Ydemann Pedersen 2006 0674AG +0.17 31.04 1:45.70
Ane Walmar 2007 0746AS +0.57 30.99 2:16.69
2 Nordjylland Water Mafia 16 DGI Nordjylland 375 2:21.91 +5.22
Patricia Nættermann 2007 0704AG +0.70 35.92 35.92
Matilde Christiansen 2007 0786AI +0.51 39.77 1:15.69
Selma Nygreen Sakic 2006 0662AS +0.60 33.21 1:48.90
Reinike Veenstra 2006 0638AW +0.34 33.01 2:21.91
3 Fynske Piger Gr. 6 16 DGI Fyn 368 2:22.85 +6.16
Isabella Aurbo Herold 2007 0726AQ 38.18 38.18
Alvina Vahala Hvass 2006 0606AH +0.75 39.33 1:17.51
Karoline Jørgensen 2007 0774AG +0.58 33.99 1:51.50
Sofie Pedersen 2006 0630AY +0.51 31.35 2:22.85
4 vsk star power 15 DGI Sydvest 295 2:33.76 +17.07
Andrea Kargo 2008 0826AO +0.65 38.61 38.61
Karoline Poder Kristensen 2007 0752AV +0.07 43.53 1:22.14
Rosa Algren 2007 0796AV +0.60 36.01 1:58.15
Anne Vesterskov Hansen 2008 0898AY +0.50 35.61 2:33.76
5 Wonder Woman 15 DGI Sydøstjylland 285 2:35.44 +18.75
Trine Pors Rasmussen 2007 0704AQ +0.69 38.22 38.22
Mille-Marie Dalby Sternbe 2007 0718AY +0.65 44.49 1:22.71
Sofie Simonsen Buestedde 2007 0769AW +0.05 36.30 1:59.01
Sille Hegaard Gilling 2007 0756AC +0.63 36.43 2:35.44
6 Grp6 Piger 2 15 DGI Østjylland 263 2:39.76 +23.07
Helene Bækager Meldgaard 2007 0758AU +0.67 41.66 41.66
Ida Sletø Bonde 2007 0718BB +0.86 50.39 1:32.05
Ida Siegumfeldt 2007 0796AP +0.19 35.19 2:07.24
Johanne Schmidt Jensen 2007 0754AZ +0.54 32.52 2:39.76
7 Nordjylland Wild Spiders 16 DGI Nordjylland 222 2:48.92 +32.23
Line Madsen 2006 0676AT +0.71 45.92 45.92
Freja Møller Winther 2006 0696AT +0.37 43.32 1:29.24
Anne Primdahl 2006 0612AT +0.64 37.55 2:06.79
Caroline Sangelberg Fausing 2011 1146AE +0.78 42.13 2:48.92
- Cool Girls 14 DGI Sydøstjylland 197 2:55.90 +39.21
Hannah Mlijevska Boe 2009 0974BE +0.77 44.41 44.41
Anna Tinggaard Sørensen 2008 0870AV 46.22 1:30.63
Wiktoria Gawor 2009 0914BD +0.34 46.38 2:17.01
Laura Sommer Bendtsen 2008 0874AS +0.28 38.89 2:55.90
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:10:59
Løb 3, 4x50m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Grp7 Piger 1 14 DGI Østjylland 377 2:21.67
Lea Skjærris Lund 2008 0826AH +0.58 31.82 31.82
Mai Murata-Broberg 2008 0896AW +0.61 40.36 1:12.18
Sarah Bach Urban 2008 0846AU +0.27 38.29 1:50.47
Louise Carlqvist 2008 0818AO +0.45 31.20 2:21.67
2 Midt-Vestsjælland Grp. 7 13 DGI Midt- og Vestsjælland 349 2:25.37 +3.70
Mathilde Marie Grydholt 2009 0942AI +0.72 38.36 38.36
Sofie Pedersen 2009 0944AI +0.44 39.27 1:17.63
Nanna Jensen 2009 0938BB +0.62 35.79 1:53.42
Mille Stokholm 2010 1034AH +0.34 31.95 2:25.37
3 Nordjylland Crunchers 14 DGI Nordjylland 329 2:28.17 +6.50
Alissa Stegenborg 2008 0818AM +0.68 38.57 38.57
Alma Nygreen Sakic 2008 0822AG +0.47 41.13 1:19.70
Sofie Moth Nielsen 2009 0980BF +0.58 36.04 1:55.74
Josephine Bach Andersen 2009 0998BD +0.67 32.43 2:28.17
4 Fynske Piger Gr. 7 14 DGI Fyn 272 2:37.89 +16.22
Rena Rose Dyberg-Larsen 2009 0920BF +0.90 42.00 42.00
Lærke Maria Schack 2008 0852AY +0.61 45.38 1:27.38
Lærke Højvang Westergaard 2008 0812AQ +0.59 34.83 2:02.21
Maja Bøllingtoft 2009 0944BF +0.60 35.68 2:37.89
5 Wonder Girls 14 DGI Sydøstjylland 268 2:38.61 +16.94
Rebecca Pedersen 2008 0872AV +0.67 44.97 44.97
Sille Augustesen 2008 0824AB +0.11 36.27 1:21.24
Leonora Nielsen Mahnkopf 2009 0910BF +0.66 40.79 2:02.03
Karen Holst Jacobsen 2009 0922BD +0.66 36.58 2:38.61
6 Sønderjyske Piger Gr. 7 14 DGI Sønderjylland 229 2:47.24 +25.57
Lærke Bundsgaard 2008 0830AZ +0.70 44.48 44.48
Anna Tygesen 2008 0886AV +0.72 44.32 1:28.80
Julie Holmgaard Hansen 2008 0890AS +0.43 40.64 2:09.44
Ella-Luna Fjeldgaard 2008 0898AX +0.41 37.80 2:47.24
7 Haslev Piger 3 Gr7p 13 DGI Storstrømmen 221 2:49.09 +27.42
Emma Valeur Ladegaard 2009 0988BH +0.68 42.96 42.96
Karen Marie værnskjold
Hedegaard
2009 0986BD +0.02 49.40 1:32.36
Milla Engsted Larsen 2009 0998AC 41.15 2:13.51
Rosa Winther Gregersen 2009 0930BF +0.54 35.58 2:49.09
8 Nordjylland Rocket Ducks 14 DGI Nordjylland 220 2:49.50 +27.83
Aino Aalto 2008 0840AT +0.69 39.80 39.80
Liva Beith Kjeldsen 2011 1148AE +0.34 50.36 1:30.16
Sofie Egholm 2009 0972BH +0.63 42.26 2:12.42
Cecilie Høeg Pedersen 2009 0952BC +0.58 37.08 2:49.50
9 Cool Girls 14 DGI Sydøstjylland 197 2:55.90 +34.23
Hannah Mlijevska Boe 2009 0974BE +0.77 44.41 44.41
Anna Tinggaard Sørensen 2008 0870AV 46.22 1:30.63
Wiktoria Gawor 2009 0914BD +0.34 46.38 2:17.01
Laura Sommer Bendtsen 2008 0874AS +0.28 38.89 2:55.90
- Grp7 Piger 2 14 DGI Østjylland DSQ
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen
Milla Sofia Dalgas Hansen 2009 0908AG +0.62 37.32 37.32
Camilla Søjberg 2009 0932BA +0.31 43.82 1:21.14
Karoline Starup 2008 0848AL
Johanne Sørensen 2008 0892AW +0.47
- Haslev Piger 2 Gr7p 14 DGI Storstrømmen DSQ 25m
SW 6.4 Svømning på maven
Madeleine Schou 2008 0848AS +0.90
Amalie Badensø 2009 0984BD +0.46
Mathilde Lykke Butzbacker 2008 0822AY +0.24
Clara Dannerfjord Josty 2009 0906BI +0.57
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:10:59
Løb 3, 4x50m Medley Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Nordjylland Flying Muffins 12 DGI Nordjylland 232 2:46.49
Andrea Nættermann 2010 1016AL +0.72 50.13 50.13
Kirstine Dyg Lerup 2010 1078AN +0.59 43.85 1:33.98
Lærke Stubben Broberg 2011 1162AD +0.42 37.19 2:11.17
Agnes Lindenborg Thomasen 2010 1092AP +0.36 35.32 2:46.49
2 Midt-Vestsjælland Grp. 8 12 DGI Midt- og Vestsjælland 226 2:47.98 +1.49
Lea Pedersen 2011 1126AG +0.69 43.35 43.35
Emma Due Olsen 2011 1182AB +0.22 51.68 1:35.03
Johanne Møller Hansen 2010 1032AG 36.90 2:11.93
Helena Falkensted 2011 1174AF +0.41 36.05 2:47.98
3 Husk at smil 12 DGI Sydøstjylland 200 2:54.87 +8.38
Meise Eva Dahl Koldkur 2010 1036AQ +0.98 44.57 44.57
Amalie Mejer Lehmann 2010 1074AM -0.03 46.41 1:30.98
Emma Vendelbo 2010 1088AM +0.66 45.92 2:16.90
Karoline Sommer Søndergaard 2010 1094AQ +0.68 37.97 2:54.87
4 Grp8 Piger 1 12 DGI Østjylland 175 3:02.71 +16.22
Laura Skjærris Lund 2011 1138AJ +0.96 50.70 50.70
Sara Kornum Jørgensen 2010 1026AP 53.71 1:44.41
Sofie Kalstrup Kirkegaard 2010 1024AO +0.43 45.76 2:30.17
Laura Sonnichsesen 2010 1024AP 32.54 3:02.71
5 Sønderjyske Piger Gr. 8 12 DGI Sønderjylland 121 3:26.69 +40.20
Mathilde Jacobsen 2010 1008AU +0.80 54.46 54.46
Julia Krolik 2010 1062AP +0.48 1:01.06 1:55.52
Emily Sundwall 2010 1060AP +0.43 49.46 2:44.98
Thilde Inkeri Larsen 2010 1068AR 41.71 3:26.69
- Grp8 Piger 2 12 DGI Østjylland DSQ 135m
SW 8.2 Ej synkrone arme
Elisabeth Sinem Güven 2010 1012AQ +0.83 49.93 49.93
Silke Reeckmann Lange 2010 1082AK 50.59 1:40.52
Mette Rager Larsen 2010 1014AQ
Liv Hvid Christiansen 2011 1116AE +0.65
- Haslev Piger 4 Gr8p 12 DGI Storstrømmen DSQ 25m
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending
Maja Victoria Collatz 2011 1126AI +0.66
Hannah Helene Andersen
Thiim
2012 1236AL +0.40
Clara Kristine Ingeborg
Andersen
2010 1092AI +0.72
Gry Ballin 2010 1040AP +0.14
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:10:59
12-03-2022 16:32.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Vejle Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner