Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangscup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
2:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
2:25.34 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
2:27.04 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
2:32.41 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
|
2:34.43 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
2:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.66 |
|
3:09.75 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
2:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:48.32 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:52.46 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
3:05.66 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:08.75 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
3:55.36 |
+1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
3:12.17 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
3:34.86 |
+35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.77 |
|
3:37.04 |
+37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
3:42.84 |
+43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
+0.79 |
|
3:55.24 |
+55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Each stroke did not cover 1/4 of race distance |
|
|
|
|
- |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.91 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 10:09.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|