2022-10-08   00:19:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DMÅ kortbane 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
DMÅ-K
Placering: Svømmestadion Danmark Arrangør Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 690 1:16.88
Entry time: 1:21.84 (-4.96)
50m: 36.57
100m: 1:16.88
(40.31)
2 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.70 580 1:21.45 +4.57
Entry time: 1:23.09 (-1.64)
50m: 37.84
100m: 1:21.45
(43.61)
3 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.61 553 1:22.75 +5.87
Entry time: 1:26.79 (-4.04)
50m: 39.13
100m: 1:22.75
(43.62)
4 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub +0.61 543 1:23.27 +6.39
Entry time: 1:24.14 (-0.87)
50m: 38.34
100m: 1:23.27
(44.93)
5 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub -.-- 539 1:23.50 +6.62
Entry time: 1:24.86 (-1.36)
50m: 40.38
100m: 1:23.50
(43.12)
6 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub +0.76 518 1:24.60 +7.72
Entry time: 1:26.55 (-1.95)
50m: 39.77
100m: 1:24.60
(44.83)
7 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød +0.62 514 1:24.83 +7.95
Entry time: 1:26.55 (-1.72)
50m: 39.21
100m: 1:24.83
(45.62)
8 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.79 511 1:24.98 +8.10
Entry time: 1:25.82 (-0.84)
50m: 39.48
100m: 1:24.98
(45.50)
9 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub +0.88 477 1:26.94 +10.06
Entry time: 1:26.93 (+0.01)
50m: 40.52
100m: 1:26.94
(46.42)
10 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub +0.64 467 1:27.54 +10.66
Entry time: 1:26.70 (+0.84)
50m: 39.92
100m: 1:27.54
(47.62)
11 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve -.-- 455 1:28.32 +11.44
Entry time: 1:28.12 (+0.20)
50m: 41.68
100m: 1:28.32
(46.64)
12 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub +0.84 452 1:28.53 +11.65
Entry time: 1:29.11 (-0.58)
50m: 41.83
100m: 1:28.53
(46.70)
13 Nanna Bøchman Pheiffer 2009 Næstved Svømmeklub +0.86 429 1:30.09 +13.21
Entry time: 1:31.35 (-1.26)
50m: 42.67
100m: 1:30.09
(47.42)
14 Caroline Stefansen 2009 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.67 419 1:30.76 +13.88
Entry time: 1:30.54 (+0.22)
50m: 42.36
100m: 1:30.76
(48.40)
Løb officielt kl.: 04-02-2022 15:51:23
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub +0.66 798 1:13.24
Entry time: 1:14.79 (-1.55)
50m: 35.24
100m: 1:13.24
(38.00)
2 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub +0.73 780 1:13.82 +0.58
Entry time: 1:14.07 (-0.25)
50m: 35.07
100m: 1:13.82
(38.75)
3 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød +0.62 760 1:14.46 +1.22
Entry time: 1:15.63 (-1.17)
50m: 35.24
100m: 1:14.46
(39.22)
4 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 749 1:14.82 +1.58
Entry time: 1:16.63 (-1.81)
50m: 35.30
100m: 1:14.82
(39.52)
5 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød +0.59 727 1:15.55 +2.31
Entry time: 1:15.88 (-0.33)
50m: 36.03
100m: 1:15.55
(39.52)
6 Ella Stensgaard 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 725 1:15.62 +2.38
Entry time: 1:17.51 (-1.89)
50m: 35.55
100m: 1:15.62
(40.07)
7 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød +0.64 703 1:16.42 +3.18
Entry time: 1:20.10 (-3.68)
50m: 36.24
100m: 1:16.42
(40.18)
8 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 670 1:17.64 +4.40
Entry time: 1:19.13 (-1.49)
50m: 36.88
100m: 1:17.64
(40.76)
9 Naja Kammann 2008 Svømmeklubben MK31 +0.70 653 1:18.32 +5.08
Entry time: 1:21.16 (-2.84)
50m: 36.88
100m: 1:18.32
(41.44)
10 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 644 1:18.69 +5.45
Entry time: 1:17.40 (+1.29)
50m: 37.18
100m: 1:18.69
(41.51)
11 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub +0.75 640 1:18.84 +5.60
Entry time: 1:20.04 (-1.20)
50m: 37.72
100m: 1:18.84
(41.12)
12 Ida Hinchely 2008 Herlev Svømning +0.62 615 1:19.89 +6.65
Entry time: 1:20.61 (-0.72)
50m: 38.48
100m: 1:19.89
(41.41)
13 Sarah Cecilie Rasmussen 2008 GTI - Greve +0.63 615 1:19.91 +6.67
Entry time: 1:23.71 (-3.80)
50m: 37.93
100m: 1:19.91
(41.98)
14 Liva Friche Christensen 2008 Glostrup Svømmeklub +0.71 605 1:20.34 +7.10
Entry time: 1:21.33 (-0.99)
50m: 38.18
100m: 1:20.34
(42.16)
15 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.61 601 1:20.50 +7.26
Entry time: 1:20.20 (+0.30)
50m: 37.97
100m: 1:20.50
(42.53)
16 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub +0.58 601 1:20.53 +7.29
Entry time: 1:24.68 (-4.15)
50m: 37.79
100m: 1:20.53
(42.74)
17 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub +0.76 597 1:20.68 +7.44
Entry time: 1:22.46 (-1.78)
50m: 37.83
100m: 1:20.68
(42.85)
18 Katrine Beenfeldt Weber 2008 Helsingør Svømmeklub +0.55 571 1:21.90 +8.66
Entry time: 1:23.00 (-1.10)
50m: 37.49
100m: 1:21.90
(44.41)
19 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub +0.62 568 1:22.03 +8.79
Entry time: 1:28.06 (-6.03)
50m: 38.90
100m: 1:22.03
(43.13)
20 Sally Anna Usinger 2008 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.57 554 1:22.71 +9.47
Entry time: 1:25.17 (-2.46)
50m: 38.60
100m: 1:22.71
(44.11)
21 Ida L. Færgemann 2008 Farum Svømmeklub +0.85 548 1:23.02 +9.78
Entry time: 1:27.19 (-4.17)
50m: 38.49
100m: 1:23.02
(44.53)
22 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.76 536 1:23.62 +10.38
Entry time: 1:23.28 (+0.34)
50m: 38.83
100m: 1:23.62
(44.79)
23 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub +0.67 536 1:23.63 +10.39
Entry time: 1:24.73 (-1.10)
50m: 39.35
100m: 1:23.63
(44.28)
24 Kamilla Figurski 2008 Hørsholm Svømmeforening +0.75 532 1:23.85 +10.61
Entry time: 1:24.54 (-0.69)
50m: 39.32
100m: 1:23.85
(44.53)
25 Asta Lund Nielsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.81 529 1:24.03 +10.79
Entry time: 1:24.85 (-0.82)
50m: 39.16
100m: 1:24.03
(44.87)
26 Victoria Brammer Kærgaard 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.74 524 1:24.26 +11.02
50m: 38.57
100m: 1:24.26
(45.69)
27 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup +0.67 523 1:24.33 +11.09
Entry time: 1:24.04 (+0.29)
50m: 39.27
100m: 1:24.33
(45.06)
28 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.79 521 1:24.42 +11.18
Entry time: 1:24.64 (-0.22)
50m: 39.72
100m: 1:24.42
(44.70)
29 Clara Bendtsen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.56 514 1:24.80 +11.56
Entry time: 1:25.19 (-0.39)
50m: 40.46
100m: 1:24.80
(44.34)
30 Anne-Maj Framke 2008 Sigma Swim Allerød +0.72 512 1:24.94 +11.70
Entry time: 1:23.42 (+1.52)
50m: 39.90
100m: 1:24.94
(45.04)
31 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub +0.85 462 1:27.91 +14.67
Entry time: 1:25.46 (+2.45)
50m: 41.58
100m: 1:27.91
(46.33)
32 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.66 456 1:28.27 +15.03
Entry time: 1:25.55 (+2.72)
50m: 39.92
100m: 1:28.27
(48.35)
33 Freja Monrad Kirkegaard 2008 GTI - Tune I.F. +0.73 447 1:28.86 +15.62
Entry time: 1:26.17 (+2.69)
50m: 40.77
100m: 1:28.86
(48.09)
- Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub +0.60 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 04-02-2022 15:51:23
04-02-2022 15:51.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub
Document
Resultater
DMÅ-K
Placering: Svømmestadion Danmark Arrangør Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rio Halawi 2008 Herlev Svømning +0.72 758 1:06.33
Entry time: 1:09.52 (-3.19)
50m: 31.23
100m: 1:06.33
(35.10)
2 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.71 584 1:12.32 +5.99
Entry time: 1:15.72 (-3.40)
50m: 33.90
100m: 1:12.32
(38.42)
3 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub +0.63 547 1:13.93 +7.60
Entry time: 1:19.15 (-5.22)
50m: 34.78
100m: 1:13.93
(39.15)
4 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub +0.80 499 1:16.22 +9.89
Entry time: 1:19.77 (-3.55)
50m: 35.25
100m: 1:16.22
(40.97)
5 Tristan Houman 2008 Ringsted Svømme Klub +0.64 496 1:16.37 +10.04
Entry time: 1:18.63 (-2.26)
50m: 36.40
100m: 1:16.37
(39.97)
6 Emil Mandsberg 2008 Vallensbæk IF Af 1939 +0.62 487 1:16.83 +10.50
Entry time: 1:19.18 (-2.35)
50m: 35.38
100m: 1:16.83
(41.45)
7 Asger Friis Justesen 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.60 463 1:18.14 +11.81
Entry time: 1:21.22 (-3.08)
50m: 36.56
100m: 1:18.14
(41.58)
8 Alexander Yung K Gotfreds 2008 Herning Svømmeklub +0.64 456 1:18.56 +12.23
Entry time: 1:20.71 (-2.15)
50m: 36.51
100m: 1:18.56
(42.05)
9 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.65 453 1:18.74 +12.41
Entry time: 1:21.05 (-2.31)
50m: 36.84
100m: 1:18.74
(41.90)
10 Benjamin Krohn Markussen 2008 Farum Svømmeklub +0.60 450 1:18.92 +12.59
Entry time: 1:23.27 (-4.35)
50m: 36.00
100m: 1:18.92
(42.92)
11 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub +0.63 447 1:19.06 +12.73
Entry time: 1:19.64 (-0.58)
50m: 37.87
100m: 1:19.06
(41.19)
12 Felix Yung K Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub +0.72 436 1:19.75 +13.42
Entry time: 1:21.95 (-2.20)
50m: 36.90
100m: 1:19.75
(42.85)
13 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød +0.75 429 1:20.17 +13.84
Entry time: 1:23.80 (-3.63)
50m: 38.38
100m: 1:20.17
(41.79)
14 Andreas Frommelt Hertz 2008 Helsingør Svømmeklub +0.74 409 1:21.46 +15.13
Entry time: 1:22.02 (-0.56)
50m: 38.29
100m: 1:21.46
(43.17)
15 Malte Bøgelund Høpfner 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 407 1:21.59 +15.26
Entry time: 1:22.51 (-0.92)
50m: 38.48
100m: 1:21.59
(43.11)
16 Kristoffer Fjeldsted 2008 Køge Svømmeklub +0.68 406 1:21.67 +15.34
Entry time: 1:20.50 (+1.17)
50m: 37.28
100m: 1:21.67
(44.39)
17 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub +0.72 401 1:21.98 +15.65
Entry time: 1:24.98 (-3.00)
50m: 38.46
100m: 1:21.98
(43.52)
18 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 +0.71 398 1:22.20 +15.87
50m: 38.25
100m: 1:22.20
(43.95)
19 Nicolai Molter Petersen 2008 Næstved Svømmeklub +0.70 392 1:22.63 +16.30
Entry time: 1:23.32 (-0.69)
50m: 38.52
100m: 1:22.63
(44.11)
20 William R. Blaasvær 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.64 388 1:22.90 +16.57
Entry time: 1:23.33 (-0.43)
50m: 38.83
100m: 1:22.90
(44.07)
21 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub +0.70 382 1:23.30 +16.97
Entry time: 1:24.21 (-0.91)
50m: 38.30
100m: 1:23.30
(45.00)
22 Johan Schrøder 2008 Gentofte Svømme Klub +0.67 382 1:23.33 +17.00
Entry time: 1:24.26 (-0.93)
50m: 38.24
100m: 1:23.33
(45.09)
23 Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.64 379 1:23.51 +17.18
Entry time: 1:25.23 (-1.72)
50m: 38.50
100m: 1:23.51
(45.01)
24 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub +0.78 354 1:25.43 +19.10
Entry time: 1:29.15 (-3.72)
50m: 40.49
100m: 1:25.43
(44.94)
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:10:00
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød +0.71 753 1:06.47
Entry time: 1:09.96 (-3.49)
50m: 31.36
100m: 1:06.47
(35.11)
2 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub +0.77 735 1:07.00 +0.53
Entry time: 1:08.19 (-1.19)
50m: 31.37
100m: 1:07.00
(35.63)
3 Kristoffer Thaulow 2007 Farum Svømmeklub +0.65 668 1:09.18 +2.71
Entry time: 1:11.18 (-2.00)
50m: 33.00
100m: 1:09.18
(36.18)
4 Magnus Sigmann Dreyer 2007 Kalundborg Svømmeklub +0.69 657 1:09.56 +3.09
Entry time: 1:09.85 (-0.29)
50m: 32.02
100m: 1:09.56
(37.54)
5 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 Slangerup Svømmeklub +0.71 653 1:09.69 +3.22
Entry time: 1:09.62 (+0.07)
50m: 32.51
100m: 1:09.69
(37.18)
6 Oscar David Morthorst 2007 Herlev Svømning +0.71 651 1:09.75 +3.28
Entry time: 1:12.22 (-2.47)
50m: 34.32
100m: 1:09.75
(35.43)
7 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 +0.68 651 1:09.76 +3.29
Entry time: 1:10.36 (-0.60)
50m: 32.79
100m: 1:09.76
(36.97)
8 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.61 647 1:09.90 +3.43
Entry time: 1:10.18 (-0.28)
50m: 32.25
100m: 1:09.90
(37.65)
9 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.70 635 1:10.35 +3.88
Entry time: 1:15.13 (-4.78)
50m: 32.06
100m: 1:10.35
(38.29)
10 Simon Gaarde 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.74 627 1:10.64 +4.17
Entry time: 1:10.02 (+0.62)
50m: 33.14
100m: 1:10.64
(37.50)
11 Otto Cairo 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 618 1:10.99 +4.52
Entry time: 1:13.63 (-2.64)
50m: 33.67
100m: 1:10.99
(37.32)
12 Malthe Glent-Thule 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.62 618 1:11.00 +4.53
Entry time: 1:11.90 (-0.90)
50m: 32.68
100m: 1:11.00
(38.32)
13 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub +0.66 587 1:12.23 +5.76
Entry time: 1:13.37 (-1.14)
50m: 33.99
100m: 1:12.23
(38.24)
14 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.75 580 1:12.49 +6.02
Entry time: 1:12.61 (-0.12)
50m: 33.68
100m: 1:12.49
(38.81)
15 Marcus Munk 2007 Helsingør Svømmeklub +0.58 572 1:12.84 +6.37
Entry time: 1:14.52 (-1.68)
50m: 33.58
100m: 1:12.84
(39.26)
16 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup +0.68 565 1:13.12 +6.65
Entry time: 1:13.30 (-0.18)
50m: 34.95
100m: 1:13.12
(38.17)
17 Frederik William Holm 2007 GTI - Ishøj +0.74 561 1:13.30 +6.83
Entry time: 1:12.97 (+0.33)
50m: 33.59
100m: 1:13.30
(39.71)
18 Nikolai Stender-Petersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.65 561 1:13.33 +6.86
Entry time: 1:13.25 (+0.08)
50m: 33.17
100m: 1:13.33
(40.16)
19 Ib Fang Wang 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 553 1:13.66 +7.19
Entry time: 1:14.98 (-1.32)
50m: 34.28
100m: 1:13.66
(39.38)
20 William Bendixen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 553 1:13.68 +7.21
Entry time: 1:14.97 (-1.29)
50m: 33.81
100m: 1:13.68
(39.87)
21 Emil Schønberg Grølsted 2007 Frederikssund Svømmeklub +0.76 549 1:13.82 +7.35
Entry time: 1:17.00 (-3.18)
50m: 33.61
100m: 1:13.82
(40.21)
22 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub +0.62 549 1:13.84 +7.37
Entry time: 1:15.46 (-1.62)
50m: 33.47
100m: 1:13.84
(40.37)
23 Oscar Vinge-Maigaard 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.59 546 1:13.96 +7.49
Entry time: 1:14.02 (-0.06)
50m: 34.45
100m: 1:13.96
(39.51)
24 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.66 543 1:14.09 +7.62
Entry time: 1:13.63 (+0.46)
50m: 34.80
100m: 1:14.09
(39.29)
25 Felix Holkenfeldt Be Berg 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 532 1:14.61 +8.14
Entry time: 1:17.45 (-2.84)
50m: 34.95
100m: 1:14.61
(39.66)
=26 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Idrætsforening +0.71 526 1:14.91 +8.44
Entry time: 1:15.59 (-0.68)
50m: 34.74
100m: 1:14.91
(40.17)
=26 Hjalte Lildballe Møller 2007 Køge Svømmeklub +0.66 526 1:14.91 +8.44
Entry time: 1:15.79 (-0.88)
50m: 34.65
100m: 1:14.91
(40.26)
=28 Asbjørn Zeller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 524 1:14.98 +8.51
Entry time: 1:16.97 (-1.99)
50m: 35.03
100m: 1:14.98
(39.95)
=28 Frederik Møhring Madsen 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.69 524 1:14.98 +8.51
Entry time: 1:16.61 (-1.63)
50m: 34.87
100m: 1:14.98
(40.11)
30 Sebastian Rasmussen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.79 522 1:15.10 +8.63
Entry time: 1:15.68 (-0.58)
50m: 35.17
100m: 1:15.10
(39.93)
31 Linus Klarskov Vidovic 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 520 1:15.18 +8.71
Entry time: 1:15.32 (-0.14)
50m: 35.19
100m: 1:15.18
(39.99)
32 Frederik N Jensen 2007 Holstebro Svømme Club +0.68 508 1:15.78 +9.31
Entry time: 1:16.94 (-1.16)
50m: 35.70
100m: 1:15.78
(40.08)
33 Thorkild Bjørn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.78 505 1:15.92 +9.45
Entry time: 1:16.90 (-0.98)
50m: 35.35
100m: 1:15.92
(40.57)
34 William Haaning 2007 Thisted Svømmeklub +0.65 503 1:16.01 +9.54
Entry time: 1:17.71 (-1.70)
50m: 37.00
100m: 1:16.01
(39.01)
35 Carl Gustav Christensen 2007 Køge Svømmeklub +0.70 497 1:16.31 +9.84
Entry time: 1:16.39 (-0.08)
50m: 36.50
100m: 1:16.31
(39.81)
36 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Idrætsforening +0.77 495 1:16.42 +9.95
Entry time: 1:16.47 (-0.05)
50m: 35.75
100m: 1:16.42
(40.67)
37 Emil Askov Møller Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.67 495 1:16.45 +9.98
Entry time: 1:15.94 (+0.51)
50m: 35.63
100m: 1:16.45
(40.82)
38 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub +0.72 488 1:16.77 +10.30
Entry time: 1:17.18 (-0.41)
50m: 36.13
100m: 1:16.77
(40.64)
39 Nikolaj Assentoft Brandt 2007 Helsinge Svømmeklub +0.66 477 1:17.36 +10.89
Entry time: 1:19.38 (-2.02)
50m: 36.07
100m: 1:17.36
(41.29)
40 Storm Bargmann 2007 Herlev Svømning +0.60 469 1:17.80 +11.33
Entry time: 1:18.94 (-1.14)
50m: 37.48
100m: 1:17.80
(40.32)
41 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.72 467 1:17.93 +11.46
Entry time: 1:18.64 (-0.71)
50m: 36.62
100m: 1:17.93
(41.31)
42 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub +0.75 461 1:18.29 +11.82
Entry time: 1:16.02 (+2.27)
50m: 35.89
100m: 1:18.29
(42.40)
43 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.68 440 1:19.49 +13.02
Entry time: 1:22.11 (-2.62)
50m: 36.44
100m: 1:19.49
(43.05)
44 Mathias Larsen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 435 1:19.81 +13.34
Entry time: 1:19.89 (-0.08)
50m: 36.60
100m: 1:19.81
(43.21)
45 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding Svømmeklub +0.72 430 1:20.08 +13.61
Entry time: 1:20.48 (-0.40)
50m: 37.33
100m: 1:20.08
(42.75)
46 Mads Dencher Nielsen 2007 Frederikssund Svømmeklub +0.71 396 1:22.30 +15.83
Entry time: 1:21.59 (+0.71)
50m: 37.56
100m: 1:22.30
(44.74)
- Magnus Gimsing Åhman 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 DSQ
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1)
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:10:00
04-02-2022 16:46.12 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub
Document
Resultater
DMÅ-K
Placering: Svømmestadion Danmark Arrangør Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thilde Ethelberg 2009 Helsingør Svømmeklub +0.69 691 2:29.94
Entry time: 2:36.09 (-6.15)
50m: 34.49
100m: 1:12.04
(37.55)
150m: 1:51.37
(39.33)
200m: 2:29.94
(38.57)
2 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.63 687 2:30.20 +0.26
Entry time: 2:39.89 (-9.69)
50m: 34.03
100m: 1:11.47
(37.44)
150m: 1:50.63
(39.16)
200m: 2:30.20
(39.57)
3 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.57 660 2:32.20 +2.26
Entry time: 2:34.92 (-2.72)
50m: 34.84
100m: 1:13.44
(38.60)
150m: 1:53.21
(39.77)
200m: 2:32.20
(38.99)
4 Andrea Lage 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 640 2:33.77 +3.83
Entry time: 2:43.98 (-10.21)
50m: 35.67
100m: 1:14.14
(38.47)
150m: 1:54.53
(40.39)
200m: 2:33.77
(39.24)
5 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.74 640 2:33.81 +3.87
Entry time: 2:40.08 (-6.27)
50m: 37.12
100m: 1:15.81
(38.69)
150m: 1:55.10
(39.29)
200m: 2:33.81
(38.71)
6 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.68 582 2:38.78 +8.84
Entry time: 2:41.72 (-2.94)
50m: 37.91
100m: 1:19.39
(41.48)
150m: 2:00.48
(41.09)
200m: 2:38.78
(38.30)
7 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. +0.59 581 2:38.80 +8.86
Entry time: 2:47.67 (-8.87)
50m: 35.64
100m: 1:15.73
(40.09)
150m: 1:58.00
(42.27)
200m: 2:38.80
(40.80)
8 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub +0.69 578 2:39.11 +9.17
Entry time: 2:44.71 (-5.60)
50m: 36.98
100m: 1:16.84
(39.86)
150m: 1:58.36
(41.52)
200m: 2:39.11
(40.75)
9 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim +0.74 566 2:40.25 +10.31
Entry time: 2:44.82 (-4.57)
50m: 37.68
100m: 1:18.56
(40.88)
150m: 2:00.03
(41.47)
200m: 2:40.25
(40.22)
10 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub +0.67 539 2:42.87 +12.93
Entry time: 2:43.36 (-0.49)
50m: 38.35
100m: 1:20.71
(42.36)
150m: 2:02.83
(42.12)
200m: 2:42.87
(40.04)
11 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.69 537 2:43.06 +13.12
Entry time: 2:48.62 (-5.56)
50m: 36.08
100m: 1:18.06
(41.98)
150m: 2:01.35
(43.29)
200m: 2:43.06
(41.71)
12 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.71 520 2:44.79 +14.85
Entry time: 2:41.87 (+2.92)
50m: 38.01
100m: 1:19.62
(41.61)
150m: 2:03.27
(43.65)
200m: 2:44.79
(41.52)
13 Thea Fritz Larsen 2009 Vallensbæk IF Af 1939 +0.72 502 2:46.80 +16.86
Entry time: 2:45.43 (+1.37)
50m: 37.68
100m: 1:19.97
(42.29)
150m: 2:04.12
(44.15)
200m: 2:46.80
(42.68)
14 Cecilia Janning 2009 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.72 385 3:02.14 +32.20
Entry time: 3:04.87 (-2.73)
50m: 42.71
100m: 1:28.08
(45.37)
150m: 2:15.16
(47.08)
200m: 3:02.14
(46.98)
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:37:27
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød +0.64 844 2:20.27
Entry time: 2:20.06 (+0.21)
50m: 32.10
100m: 1:07.05
(34.95)
150m: 1:43.66
(36.61)
200m: 2:20.27
(36.61)
2 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub +0.72 805 2:22.50 +2.23
Entry time: 2:25.04 (-2.54)
50m: 33.84
100m: 1:09.95
(36.11)
150m: 1:46.45
(36.50)
200m: 2:22.50
(36.05)
3 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.59 747 2:26.08 +5.81
Entry time: 2:25.25 (+0.83)
50m: 33.14
100m: 1:09.93
(36.79)
150m: 1:48.64
(38.71)
200m: 2:26.08
(37.44)
4 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub +0.94 739 2:26.63 +6.36
Entry time: 2:29.02 (-2.39)
50m: 33.60
100m: 1:09.28
(35.68)
150m: 1:47.79
(38.51)
200m: 2:26.63
(38.84)
5 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød +0.59 730 2:27.20 +6.93
Entry time: 2:32.40 (-5.20)
50m: 34.42
100m: 1:12.04
(37.62)
150m: 1:50.05
(38.01)
200m: 2:27.20
(37.15)
6 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød +0.60 707 2:28.79 +8.52
Entry time: 2:34.92 (-6.13)
50m: 34.31
100m: 1:11.97
(37.66)
150m: 1:50.65
(38.68)
200m: 2:28.79
(38.14)
7 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.53 672 2:31.28 +11.01
Entry time: 2:31.63 (-0.35)
50m: 34.67
100m: 1:13.07
(38.40)
150m: 1:52.47
(39.40)
200m: 2:31.28
(38.81)
8 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub +0.67 658 2:32.41 +12.14
Entry time: 2:34.17 (-1.76)
50m: 35.46
100m: 1:14.50
(39.04)
150m: 1:54.66
(40.16)
200m: 2:32.41
(37.75)
9 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 655 2:32.61 +12.34
Entry time: 2:33.50 (-0.89)
50m: 34.55
100m: 1:13.08
(38.53)
150m: 1:52.98
(39.90)
200m: 2:32.61
(39.63)
=10 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup +0.66 636 2:34.13 +13.86
Entry time: 2:33.06 (+1.07)
50m: 34.29
100m: 1:12.23
(37.94)
150m: 1:53.41
(41.18)
200m: 2:34.13
(40.72)
=10 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub +0.61 636 2:34.13 +13.86
Entry time: 2:37.25 (-3.12)
50m: 36.19
100m: 1:15.45
(39.26)
150m: 1:55.68
(40.23)
200m: 2:34.13
(38.45)
12 Pauline Munk-Hansen 2008 Søllerød Svømmeklub +0.57 635 2:34.16 +13.89
Entry time: 2:40.44 (-6.28)
50m: 36.16
100m: 1:15.46
(39.30)
150m: 1:55.29
(39.83)
200m: 2:34.16
(38.87)
13 Sava Mathilde Simonsen 2008 Frem Odense +0.68 603 2:36.87 +16.60
Entry time: 2:36.42 (+0.45)
50m: 35.37
100m: 1:13.82
(38.45)
150m: 1:55.22
(41.40)
200m: 2:36.87
(41.65)
14 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.70 590 2:38.01 +17.74
Entry time: 2:41.52 (-3.51)
50m: 36.58
100m: 1:16.28
(39.70)
150m: 1:57.84
(41.56)
200m: 2:38.01
(40.17)
15 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.69 583 2:38.63 +18.36
Entry time: 2:40.16 (-1.53)
50m: 35.98
100m: 1:15.46
(39.48)
150m: 1:57.38
(41.92)
200m: 2:38.63
(41.25)
16 Carla Uhl 2008 Svømmeklubben MK31 +0.56 583 2:38.68 +18.41
Entry time: 2:38.39 (+0.29)
50m: 36.95
100m: 1:16.89
(39.94)
150m: 1:57.93
(41.04)
200m: 2:38.68
(40.75)
17 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub +0.63 581 2:38.82 +18.55
Entry time: 2:40.73 (-1.91)
50m: 36.39
100m: 1:16.96
(40.57)
150m: 1:58.15
(41.19)
200m: 2:38.82
(40.67)
18 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub +0.84 575 2:39.41 +19.14
Entry time: 2:40.19 (-0.78)
50m: 37.24
100m: 1:17.75
(40.51)
150m: 1:58.84
(41.09)
200m: 2:39.41
(40.57)
19 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.76 556 2:41.14 +20.87
Entry time: 2:42.07 (-0.93)
50m: 36.80
100m: 1:17.24
(40.44)
150m: 1:59.82
(42.58)
200m: 2:41.14
(41.32)
20 Josefine Nyegaard 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.58 522 2:44.61 +24.34
50m: 36.22
100m: 1:18.12
(41.90)
150m: 2:01.87
(43.75)
200m: 2:44.61
(42.74)
- Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød +0.71 DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:37:27
04-02-2022 16:46.18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub
Document
Resultater
DMÅ-K
Placering: Svømmestadion Danmark Arrangør Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Noa Riis 2008 Svømmeklubben Syd +0.70 674 2:15.53
Entry time: 2:21.83 (-6.30)
50m: 31.46
100m: 1:05.54
(34.08)
150m: 1:41.16
(35.62)
200m: 2:15.53
(34.37)
2 Jesper Ulleseit 2008 Vejle Svømmeklub +0.77 596 2:21.22 +5.69
Entry time: 2:28.76 (-7.54)
50m: 33.22
100m: 1:08.83
(35.61)
150m: 1:45.77
(36.94)
200m: 2:21.22
(35.45)
3 Dion Veliqi 2008 Svømmeklubben Syd +0.75 593 2:21.40 +5.87
Entry time: 2:22.37 (-0.97)
50m: 33.43
100m: 1:09.24
(35.81)
150m: 1:46.03
(36.79)
200m: 2:21.40
(35.37)
4 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.65 589 2:21.78 +6.25
Entry time: 2:26.21 (-4.43)
50m: 32.34
100m: 1:08.93
(36.59)
150m: 1:46.13
(37.20)
200m: 2:21.78
(35.65)
5 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning +0.38 587 2:21.94 +6.41
Entry time: 2:31.04 (-9.10)
50m: 33.43
100m: 1:09.61
(36.18)
150m: 1:46.87
(37.26)
200m: 2:21.94
(35.07)
6 Tristan Nygaard 2008 Glostrup Svømmeklub +0.70 575 2:22.93 +7.40
Entry time: 2:26.00 (-3.07)
50m: 32.77
100m: 1:09.38
(36.61)
150m: 1:46.95
(37.57)
200m: 2:22.93
(35.98)
7 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim +0.69 514 2:28.35 +12.82
Entry time: 2:29.48 (-1.13)
50m: 34.24
100m: 1:11.87
(37.63)
150m: 1:49.96
(38.09)
200m: 2:28.35
(38.39)
8 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub +0.67 497 2:30.04 +14.51
Entry time: 2:31.73 (-1.69)
50m: 34.28
100m: 1:11.24
(36.96)
150m: 1:50.14
(38.90)
200m: 2:30.04
(39.90)
9 Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub +0.73 488 2:30.97 +15.44
Entry time: 2:36.27 (-5.30)
50m: 35.35
100m: 1:13.39
(38.04)
150m: 1:53.01
(39.62)
200m: 2:30.97
(37.96)
10 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub +0.74 465 2:33.32 +17.79
Entry time: 2:35.48 (-2.16)
50m: 34.80
100m: 1:13.17
(38.37)
150m: 1:52.96
(39.79)
200m: 2:33.32
(40.36)
11 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub +0.68 433 2:37.01 +21.48
50m: 35.50
100m: 1:15.85
(40.35)
150m: 1:57.10
(41.25)
200m: 2:37.01
(39.91)
12 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub +0.67 421 2:38.52 +22.99
Entry time: 2:45.91 (-7.39)
50m: 36.65
100m: 1:16.28
(39.63)
150m: 1:57.09
(40.81)
200m: 2:38.52
(41.43)
13 Conrad Johansen 2008 Frem Odense +0.64 406 2:40.47 +24.94
Entry time: 2:36.65 (+3.82)
50m: 35.52
100m: 1:15.66
(40.14)
150m: 1:58.05
(42.39)
200m: 2:40.47
(42.42)
14 William Bugge 2008 Swim Team Taastrup +0.59 348 2:48.86 +33.33
Entry time: 2:43.69 (+5.17)
50m: 38.48
100m: 1:21.93
(43.45)
150m: 2:06.08
(44.15)
200m: 2:48.86
(42.78)
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:41:58
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicholas Castella 2007 Herlev Svømning +0.65 962 2:00.40
Entry time: 1:57.58 (+2.82)
50m: 28.27
100m: 58.16
(29.89)
150m: 1:29.30
(31.14)
200m: 2:00.40
(31.10)
2 Walter N Falborg Pedersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.58 743 2:11.22 +10.82
Entry time: 2:14.45 (-3.23)
50m: 30.18
100m: 1:03.63
(33.45)
150m: 1:37.94
(34.31)
200m: 2:11.22
(33.28)
3 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.65 700 2:13.82 +13.42
Entry time: 2:13.08 (+0.74)
50m: 31.81
100m: 1:05.94
(34.13)
150m: 1:40.92
(34.98)
200m: 2:13.82
(32.90)
4 Sebastian Aunt 2007 Næstved Svømmeklub +0.79 691 2:14.40 +14.00
Entry time: 2:16.43 (-2.03)
50m: 30.82
100m: 1:04.55
(33.73)
150m: 1:39.12
(34.57)
200m: 2:14.40
(35.28)
5 Andreas Bendtsen 2007 Helsingør Svømmeklub +0.65 688 2:14.62 +14.22
Entry time: 2:13.64 (+0.98)
50m: 31.36
100m: 1:05.74
(34.38)
150m: 1:40.58
(34.84)
200m: 2:14.62
(34.04)
6 Frederik Isaksen 2007 Roskilde Svømning +0.76 659 2:16.53 +16.13
Entry time: 2:23.06 (-6.53)
50m: 31.02
100m: 1:05.34
(34.32)
150m: 1:40.97
(35.63)
200m: 2:16.53
(35.56)
7 Storm Melgaard 2007 Køge Svømmeklub +0.67 658 2:16.64 +16.24
Entry time: 2:20.45 (-3.81)
50m: 30.61
100m: 1:05.90
(35.29)
150m: 1:43.36
(37.46)
200m: 2:16.64
(33.28)
8 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub +0.65 653 2:16.94 +16.54
Entry time: 2:18.93 (-1.99)
50m: 31.59
100m: 1:06.91
(35.32)
150m: 1:41.65
(34.74)
200m: 2:16.94
(35.29)
9 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub +0.71 645 2:17.55 +17.15
Entry time: 2:23.95 (-6.40)
50m: 32.30
100m: 1:07.56
(35.26)
150m: 1:42.60
(35.04)
200m: 2:17.55
(34.95)
10 Mathias Hemmingsen 2007 Lyngby Svømmeklub +0.62 630 2:18.64 +18.24
Entry time: 2:19.53 (-0.89)
50m: 31.99
100m: 1:07.53
(35.54)
150m: 1:43.28
(35.75)
200m: 2:18.64
(35.36)
11 Marius Toustrup Elkjær 2007 Vejle Svømmeklub +0.63 624 2:19.05 +18.65
Entry time: 2:19.71 (-0.66)
50m: 31.70
100m: 1:06.85
(35.15)
150m: 1:42.90
(36.05)
200m: 2:19.05
(36.15)
12 Mathias Johansen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.69 606 2:20.42 +20.02
Entry time: 2:23.32 (-2.90)
50m: 32.17
100m: 1:07.86
(35.69)
150m: 1:44.67
(36.81)
200m: 2:20.42
(35.75)
13 Jonas Therkildsen 2007 Viborg Svømme Klub +0.68 604 2:20.54 +20.14
Entry time: 2:21.72 (-1.18)
50m: 32.52
100m: 1:07.98
(35.46)
150m: 1:44.67
(36.69)
200m: 2:20.54
(35.87)
14 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.68 592 2:21.50 +21.10
Entry time: 2:23.48 (-1.98)
50m: 33.67
100m: 1:09.81
(36.14)
150m: 1:46.07
(36.26)
200m: 2:21.50
(35.43)
15 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim +0.67 569 2:23.39 +22.99
Entry time: 2:24.73 (-1.34)
50m: 33.33
100m: 1:10.03
(36.70)
150m: 1:47.16
(37.13)
200m: 2:23.39
(36.23)
16 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub +0.68 566 2:23.61 +23.21
Entry time: 2:26.45 (-2.84)
50m: 34.40
100m: 1:10.52
(36.12)
150m: 1:47.21
(36.69)
200m: 2:23.61
(36.40)
17 Nicolai Hertz 2007 Søllerød Svømmeklub +0.62 566 2:23.67 +23.27
Entry time: 2:25.85 (-2.18)
50m: 33.15
100m: 1:08.73
(35.58)
150m: 1:46.37
(37.64)
200m: 2:23.67
(37.30)
18 Toke Østergaard Pedersen 2007 Vejle Svømmeklub +0.68 560 2:24.18 +23.78
Entry time: 2:25.24 (-1.06)
50m: 33.94
100m: 1:10.25
(36.31)
150m: 1:47.47
(37.22)
200m: 2:24.18
(36.71)
19 William Hvid 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.74 534 2:26.50 +26.10
Entry time: 2:26.99 (-0.49)
50m: 34.13
100m: 1:11.39
(37.26)
150m: 1:49.35
(37.96)
200m: 2:26.50
(37.15)
20 Herman Plehn Prehn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.62 526 2:27.21 +26.81
Entry time: 2:29.18 (-1.97)
50m: 34.48
100m: 1:11.60
(37.12)
150m: 1:48.92
(37.32)
200m: 2:27.21
(38.29)
21 Charlie Bastillini-Noval 2007 Køge Svømmeklub +0.75 512 2:28.54 +28.14
Entry time: 2:30.01 (-1.47)
50m: 35.37
100m: 1:13.34
(37.97)
150m: 1:51.92
(38.58)
200m: 2:28.54
(36.62)
22 Marinus Leisvig 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.60 506 2:29.07 +28.67
Entry time: 2:30.39 (-1.32)
50m: 33.66
100m: 1:12.25
(38.59)
150m: 1:52.57
(40.32)
200m: 2:29.07
(36.50)
23 Lukas Bøgh Worup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.64 481 2:31.61 +31.21
Entry time: 2:30.02 (+1.59)
50m: 33.77
100m: 1:11.62
(37.85)
150m: 1:51.90
(40.28)
200m: 2:31.61
(39.71)
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:41:58
04-02-2022 16:46.25 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub
Document
Resultater
DMÅ-K
Placering: Svømmestadion Danmark Arrangør Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 5, 100m Medley Damer 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.86 723 1:09.17
Entry time: 1:10.28 (-1.11)
50m: 31.55
100m: 1:09.17
(37.62)
2 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.58 652 1:11.62 +2.45
Entry time: 1:14.86 (-3.24)
50m: 34.22
100m: 1:11.62
(37.40)
3 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.64 636 1:12.20 +3.03
Entry time: 1:14.13 (-1.93)
50m: 33.85
100m: 1:12.20
(38.35)
4 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub +0.74 584 1:14.28 +5.11
Entry time: 1:18.09 (-3.81)
50m: 32.93
100m: 1:14.28
(41.35)
5 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.58 583 1:14.34 +5.17
Entry time: 1:14.75 (-0.41)
50m: 34.95
100m: 1:14.34
(39.39)
6 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning +0.72 571 1:14.85 +5.68
Entry time: 1:15.35 (-0.50)
50m: 33.40
100m: 1:14.85
(41.45)
7 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.76 569 1:14.94 +5.77
Entry time: 1:17.05 (-2.11)
50m: 34.75
100m: 1:14.94
(40.19)
8 Esther Bang Laursen 2009 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.59 566 1:15.06 +5.89
Entry time: 1:17.80 (-2.74)
50m: 35.02
100m: 1:15.06
(40.04)
9 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub +0.67 565 1:15.11 +5.94
Entry time: 1:18.23 (-3.12)
50m: 35.69
100m: 1:15.11
(39.42)
10 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI +0.63 563 1:15.21 +6.04
Entry time: 1:18.91 (-3.70)
50m: 34.61
100m: 1:15.21
(40.60)
11 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub +0.75 549 1:15.81 +6.64
Entry time: 1:18.56 (-2.75)
50m: 36.10
100m: 1:15.81
(39.71)
12 Signe Skelvig 2009 Svøm Slagelse Korsør +0.65 535 1:16.48 +7.31
Entry time: 1:19.87 (-3.39)
50m: 35.47
100m: 1:16.48
(41.01)
13 Alma Gottorp Sørensen 2009 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.67 532 1:16.61 +7.44
Entry time: 1:19.20 (-2.59)
50m: 34.94
100m: 1:16.61
(41.67)
14 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.72 523 1:17.06 +7.89
Entry time: 1:18.19 (-1.13)
50m: 34.47
100m: 1:17.06
(42.59)
15 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.76 519 1:17.26 +8.09
Entry time: 1:17.25 (+0.01)
50m: 34.39
100m: 1:17.26
(42.87)
16 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub +0.76 515 1:17.46 +8.29
Entry time: 1:18.65 (-1.19)
50m: 34.12
100m: 1:17.46
(43.34)
17 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning +0.65 512 1:17.62 +8.45
Entry time: 1:18.63 (-1.01)
50m: 35.60
100m: 1:17.62
(42.02)
18 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. +0.79 508 1:17.79 +8.62
Entry time: 1:19.04 (-1.25)
50m: 35.76
100m: 1:17.79
(42.03)
19 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub +0.81 508 1:17.80 +8.63
Entry time: 1:21.32 (-3.52)
50m: 36.81
100m: 1:17.80
(40.99)
20 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning +0.80 507 1:17.86 +8.69
Entry time: 1:22.34 (-4.48)
50m: 36.11
100m: 1:17.86
(41.75)
21 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub -.-- 502 1:18.12 +8.95
Entry time: 1:18.40 (-0.28)
50m: 36.78
100m: 1:18.12
(41.34)
22 Alice Zsigri Dyndgaard 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.59 498 1:18.32 +9.15
Entry time: 1:19.02 (-0.70)
50m: 36.12
100m: 1:18.32
(42.20)
23 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub +0.78 493 1:18.62 +9.45
Entry time: 1:21.34 (-2.72)
50m: 35.44
100m: 1:18.62
(43.18)
24 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød +0.50 488 1:18.87 +9.70
Entry time: 1:18.59 (+0.28)
50m: 37.45
100m: 1:18.87
(41.42)
25 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub +0.66 487 1:18.94 +9.77
Entry time: 1:20.71 (-1.77)
50m: 36.03
100m: 1:18.94
(42.91)
26 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim +0.79 485 1:19.01 +9.84
Entry time: 1:20.10 (-1.09)
50m: 36.45
100m: 1:19.01
(42.56)
27 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.73 481 1:19.24 +10.07
Entry time: 1:20.63 (-1.39)
50m: 36.42
100m: 1:19.24
(42.82)
28 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub +0.67 478 1:19.42 +10.25
Entry time: 1:20.15 (-0.73)
50m: 35.69
100m: 1:19.42
(43.73)
29 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve +0.59 472 1:19.72 +10.55
Entry time: 1:21.99 (-2.27)
50m: 38.35