2022-06-30   18:07:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DMÅ kortbane 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 15.30

Document
Resultater
DMÅ-K
Placering: Svømmestadion Danmark Arrangør Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thilde Ethelberg 2009 Helsingør Svømmeklub +0.69 691 2:29.94
Entry time: 2:36.09 (-6.15)
50m: 34.49
100m: 1:12.04
(37.55)
150m: 1:51.37
(39.33)
200m: 2:29.94
(38.57)
2 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.63 687 2:30.20 +0.26
Entry time: 2:39.89 (-9.69)
50m: 34.03
100m: 1:11.47
(37.44)
150m: 1:50.63
(39.16)
200m: 2:30.20
(39.57)
3 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.57 660 2:32.20 +2.26
Entry time: 2:34.92 (-2.72)
50m: 34.84
100m: 1:13.44
(38.60)
150m: 1:53.21
(39.77)
200m: 2:32.20
(38.99)
4 Andrea Lage 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 640 2:33.77 +3.83
Entry time: 2:43.98 (-10.21)
50m: 35.67
100m: 1:14.14
(38.47)
150m: 1:54.53
(40.39)
200m: 2:33.77
(39.24)
5 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.74 640 2:33.81 +3.87
Entry time: 2:40.08 (-6.27)
50m: 37.12
100m: 1:15.81
(38.69)
150m: 1:55.10
(39.29)
200m: 2:33.81
(38.71)
6 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.68 582 2:38.78 +8.84
Entry time: 2:41.72 (-2.94)
50m: 37.91
100m: 1:19.39
(41.48)
150m: 2:00.48
(41.09)
200m: 2:38.78
(38.30)
7 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. +0.59 581 2:38.80 +8.86
Entry time: 2:47.67 (-8.87)
50m: 35.64
100m: 1:15.73
(40.09)
150m: 1:58.00
(42.27)
200m: 2:38.80
(40.80)
8 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub +0.69 578 2:39.11 +9.17
Entry time: 2:44.71 (-5.60)
50m: 36.98
100m: 1:16.84
(39.86)
150m: 1:58.36
(41.52)
200m: 2:39.11
(40.75)
9 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim +0.74 566 2:40.25 +10.31
Entry time: 2:44.82 (-4.57)
50m: 37.68
100m: 1:18.56
(40.88)
150m: 2:00.03
(41.47)
200m: 2:40.25
(40.22)
10 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub +0.67 539 2:42.87 +12.93
Entry time: 2:43.36 (-0.49)
50m: 38.35
100m: 1:20.71
(42.36)
150m: 2:02.83
(42.12)
200m: 2:42.87
(40.04)
11 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.69 537 2:43.06 +13.12
Entry time: 2:48.62 (-5.56)
50m: 36.08
100m: 1:18.06
(41.98)
150m: 2:01.35
(43.29)
200m: 2:43.06
(41.71)
12 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.71 520 2:44.79 +14.85
Entry time: 2:41.87 (+2.92)
50m: 38.01
100m: 1:19.62
(41.61)
150m: 2:03.27
(43.65)
200m: 2:44.79
(41.52)
13 Thea Fritz Larsen 2009 Vallensbæk IF Af 1939 +0.72 502 2:46.80 +16.86
Entry time: 2:45.43 (+1.37)
50m: 37.68
100m: 1:19.97
(42.29)
150m: 2:04.12
(44.15)
200m: 2:46.80
(42.68)
14 Cecilia Janning 2009 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.72 385 3:02.14 +32.20
Entry time: 3:04.87 (-2.73)
50m: 42.71
100m: 1:28.08
(45.37)
150m: 2:15.16
(47.08)
200m: 3:02.14
(46.98)
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:37:27
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød +0.64 844 2:20.27
Entry time: 2:20.06 (+0.21)
50m: 32.10
100m: 1:07.05
(34.95)
150m: 1:43.66
(36.61)
200m: 2:20.27
(36.61)
2 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub +0.72 805 2:22.50 +2.23
Entry time: 2:25.04 (-2.54)
50m: 33.84
100m: 1:09.95
(36.11)
150m: 1:46.45
(36.50)
200m: 2:22.50
(36.05)
3 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.59 747 2:26.08 +5.81
Entry time: 2:25.25 (+0.83)
50m: 33.14
100m: 1:09.93
(36.79)
150m: 1:48.64
(38.71)
200m: 2:26.08
(37.44)
4 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub +0.94 739 2:26.63 +6.36
Entry time: 2:29.02 (-2.39)
50m: 33.60
100m: 1:09.28
(35.68)
150m: 1:47.79
(38.51)
200m: 2:26.63
(38.84)
5 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød +0.59 730 2:27.20 +6.93
Entry time: 2:32.40 (-5.20)
50m: 34.42
100m: 1:12.04
(37.62)
150m: 1:50.05
(38.01)
200m: 2:27.20
(37.15)
6 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød +0.60 707 2:28.79 +8.52
Entry time: 2:34.92 (-6.13)
50m: 34.31
100m: 1:11.97
(37.66)
150m: 1:50.65
(38.68)
200m: 2:28.79
(38.14)
7 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.53 672 2:31.28 +11.01
Entry time: 2:31.63 (-0.35)
50m: 34.67
100m: 1:13.07
(38.40)
150m: 1:52.47
(39.40)
200m: 2:31.28
(38.81)
8 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub +0.67 658 2:32.41 +12.14
Entry time: 2:34.17 (-1.76)
50m: 35.46
100m: 1:14.50
(39.04)
150m: 1:54.66
(40.16)
200m: 2:32.41
(37.75)
9 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 655 2:32.61 +12.34
Entry time: 2:33.50 (-0.89)
50m: 34.55
100m: 1:13.08
(38.53)
150m: 1:52.98
(39.90)
200m: 2:32.61
(39.63)
=10 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup +0.66 636 2:34.13 +13.86
Entry time: 2:33.06 (+1.07)
50m: 34.29
100m: 1:12.23
(37.94)
150m: 1:53.41
(41.18)
200m: 2:34.13
(40.72)
=10 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub +0.61 636 2:34.13 +13.86
Entry time: 2:37.25 (-3.12)
50m: 36.19
100m: 1:15.45
(39.26)
150m: 1:55.68
(40.23)
200m: 2:34.13
(38.45)
12 Pauline Munk-Hansen 2008 Søllerød Svømmeklub +0.57 635 2:34.16 +13.89
Entry time: 2:40.44 (-6.28)
50m: 36.16
100m: 1:15.46
(39.30)
150m: 1:55.29
(39.83)
200m: 2:34.16
(38.87)
13 Sava Mathilde Simonsen 2008 Frem Odense +0.68 603 2:36.87 +16.60
Entry time: 2:36.42 (+0.45)
50m: 35.37
100m: 1:13.82
(38.45)
150m: 1:55.22
(41.40)
200m: 2:36.87
(41.65)
14 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.70 590 2:38.01 +17.74
Entry time: 2:41.52 (-3.51)
50m: 36.58
100m: 1:16.28
(39.70)
150m: 1:57.84
(41.56)
200m: 2:38.01
(40.17)
15 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.69 583 2:38.63 +18.36
Entry time: 2:40.16 (-1.53)
50m: 35.98
100m: 1:15.46
(39.48)
150m: 1:57.38
(41.92)
200m: 2:38.63
(41.25)
16 Carla Uhl 2008 Svømmeklubben MK31 +0.56 583 2:38.68 +18.41
Entry time: 2:38.39 (+0.29)
50m: 36.95
100m: 1:16.89
(39.94)
150m: 1:57.93
(41.04)
200m: 2:38.68
(40.75)
17 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub +0.63 581 2:38.82 +18.55
Entry time: 2:40.73 (-1.91)
50m: 36.39
100m: 1:16.96
(40.57)
150m: 1:58.15
(41.19)
200m: 2:38.82
(40.67)
18 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub +0.84 575 2:39.41 +19.14
Entry time: 2:40.19 (-0.78)
50m: 37.24
100m: 1:17.75
(40.51)
150m: 1:58.84
(41.09)
200m: 2:39.41
(40.57)
19 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.76 556 2:41.14 +20.87
Entry time: 2:42.07 (-0.93)
50m: 36.80
100m: 1:17.24
(40.44)
150m: 1:59.82
(42.58)
200m: 2:41.14
(41.32)
20 Josefine Nyegaard 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.58 522 2:44.61 +24.34
50m: 36.22
100m: 1:18.12
(41.90)
150m: 2:01.87
(43.75)
200m: 2:44.61
(42.74)
- Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød +0.71 DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:37:27
04-02-2022 16:46.18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner