2024-07-13   12:10:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DMÅ kortbane 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 14.30

Document
Resultater
DMÅ-K
Placering: Svømmestadion Danmark Arrangør Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
Løb 33, 400m Medley Damer 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 670 5:26.63
Entry time: 5:39.34 (-12.71)
50m: 35.44
100m: 1:17.91
(42.47)
150m: 2:00.90
(42.99)
200m: 2:43.19
(42.29)
250m: 3:27.73
(44.54)
300m: 4:12.82
(45.09)
350m: 4:51.14
(38.32)
400m: 5:26.63
(35.49)
2 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.71 627 5:33.77 +7.14
Entry time: 5:50.71 (-16.94)
50m: 35.63
100m: 1:17.43
(41.80)
150m: 2:00.83
(43.40)
200m: 2:43.32
(42.49)
250m: 3:31.15
(47.83)
300m: 4:19.76
(48.61)
350m: 4:56.88
(37.12)
400m: 5:33.77
(36.89)
3 Esther Bang Laursen 2009 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.76 599 5:39.01 +12.38
Entry time: 5:47.72 (-8.71)
50m: 36.06
100m: 1:17.79
(41.73)
150m: 2:02.57
(44.78)
200m: 2:46.03
(43.46)
250m: 3:35.58
(49.55)
300m: 4:25.89
(50.31)
350m: 5:04.39
(38.50)
400m: 5:39.01
(34.62)
4 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub +0.72 598 5:39.08 +12.45
Entry time: 5:55.71 (-16.63)
50m: 36.13
100m: 1:18.91
(42.78)
150m: 2:01.85
(42.94)
200m: 2:43.39
(41.54)
250m: 3:34.63
(51.24)
300m: 4:26.98
(52.35)
350m: 5:04.60
(37.62)
400m: 5:39.08
(34.48)
5 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub -.-- 543 5:50.19 +23.56
Entry time: 5:57.77 (-7.58)
50m: 36.54
100m: 1:22.47
(45.93)
150m: 2:08.73
(46.26)
200m: 2:52.26
(43.53)
250m: 3:42.15
(49.89)
300m: 4:32.50
(50.35)
350m: 5:12.18
(39.68)
400m: 5:50.19
(38.01)
6 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim +0.77 542 5:50.46 +23.83
Entry time: 5:53.48 (-3.02)
50m: 38.53
100m: 1:25.53
(47.00)
150m: 2:08.95
(43.42)
200m: 2:51.75
(42.80)
250m: 3:42.99
(51.24)
300m: 4:33.69
(50.70)
350m: 5:12.89
(39.20)
400m: 5:50.46
(37.57)
7 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød +0.65 541 5:50.73 +24.10
Entry time: 5:55.04 (-4.31)
50m: 38.50
100m: 1:27.36
(48.86)
150m: 2:12.38
(45.02)
200m: 2:57.42
(45.04)
250m: 3:44.31
(46.89)
300m: 4:34.22
(49.91)
350m: 5:12.51
(38.29)
400m: 5:50.73
(38.22)
8 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.84 531 5:52.82 +26.19
Entry time: 5:57.95 (-5.13)
50m: 38.24
100m: 1:22.80
(44.56)
150m: 2:10.02
(47.22)
200m: 2:57.90
(47.88)
250m: 3:47.02
(49.12)
300m: 4:37.09
(50.07)
350m: 5:15.36
(38.27)
400m: 5:52.82
(37.46)
9 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub +0.82 524 5:54.52 +27.89
Entry time: 6:01.54 (-7.02)
50m: 40.81
100m: 1:27.56
(46.75)
150m: 2:14.76
(47.20)
200m: 2:59.61
(44.85)
250m: 3:48.76
(49.15)
300m: 4:38.69
(49.93)
350m: 5:17.35
(38.66)
400m: 5:54.52
(37.17)
10 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub +0.69 519 5:55.63 +29.00
Entry time: 6:10.32 (-14.69)
50m: 38.46
100m: 1:22.82
(44.36)
150m: 2:09.58
(46.76)
200m: 2:54.31
(44.73)
250m: 3:44.09
(49.78)
300m: 4:34.20
(50.11)
350m: 5:15.54
(41.34)
400m: 5:55.63
(40.09)
11 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.61 519 5:55.65 +29.02
Entry time: 5:52.42 (+3.23)
50m: 37.88
100m: 1:22.93
(45.05)
150m: 2:09.56
(46.63)
200m: 2:56.35
(46.79)
250m: 3:44.71
(48.36)
300m: 4:34.78
(50.07)
350m: 5:15.53
(40.75)
400m: 5:55.65
(40.12)
12 Luna Blanka A. Bløcher 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 473 6:06.67 +40.04
Entry time: 6:15.84 (-9.17)
50m: 38.82
100m: 1:28.30
(49.48)
150m: 2:12.93
(44.63)
200m: 2:59.29
(46.36)
250m: 3:51.97
(52.68)
300m: 4:45.10
(53.13)
350m: 5:27.77
(42.67)
400m: 6:06.67
(38.90)
13 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.71 453 6:12.10 +45.47
Entry time: 6:10.71 (+1.39)
50m: 38.35
100m: 1:27.02
(48.67)
150m: 2:15.68
(48.66)
200m: 3:03.28
(47.60)
250m: 3:54.80
(51.52)
300m: 4:48.03
(53.23)
350m: 5:30.77
(42.74)
400m: 6:12.10
(41.33)
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:39:56
Løb 33, 400m Medley Damer 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød +0.57 755 5:13.80
Entry time: 5:24.75 (-10.95)
50m: 33.86
100m: 1:14.19
(40.33)
150m: 1:55.53
(41.34)
200m: 2:36.07
(40.54)
250m: 3:18.13
(42.06)
300m: 4:01.83
(43.70)
350m: 4:38.38
(36.55)
400m: 5:13.80
(35.42)
2 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub +0.70 726 5:17.90 +4.10
Entry time: 5:24.61 (-6.71)
50m: 35.40
100m: 1:18.09
(42.69)
150m: 2:01.11
(43.02)
200m: 2:43.45
(42.34)
250m: 3:25.26
(41.81)
300m: 4:08.10
(42.84)
350m: 4:44.04
(35.94)
400m: 5:17.90
(33.86)
3 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød +0.68 724 5:18.26 +4.46
Entry time: 5:33.58 (-15.32)
50m: 34.00
100m: 1:15.81
(41.81)
150m: 1:59.09
(43.28)
200m: 2:41.70
(42.61)
250m: 3:23.92
(42.22)
300m: 4:08.95
(45.03)
350m: 4:44.08
(35.13)
400m: 5:18.26
(34.18)
4 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.72 717 5:19.30 +5.50
Entry time: 5:17.76 (+1.54)
50m: 33.31
100m: 1:13.32
(40.01)
150m: 1:53.34
(40.02)
200m: 2:33.91
(40.57)
250m: 3:20.32
(46.41)
300m: 4:07.39
(47.07)
350m: 4:44.13
(36.74)
400m: 5:19.30
(35.17)
5 Naja Kammann 2008 Svømmeklubben MK31 +0.68 694 5:22.68 +8.88
Entry time: 5:43.92 (-21.24)
50m: 34.24
100m: 1:14.86
(40.62)
150m: 1:55.14
(40.28)
200m: 2:35.10
(39.96)
250m: 3:22.86
(47.76)
300m: 4:10.80
(47.94)
350m: 4:47.43
(36.63)
400m: 5:22.68
(35.25)
6 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 677 5:25.44 +11.64
Entry time: 5:24.51 (+0.93)
50m: 33.67
100m: 1:14.36
(40.69)
150m: 1:56.90
(42.54)
200m: 2:38.84
(41.94)
250m: 3:24.25
(45.41)
300m: 4:10.41
(46.16)
350m: 4:48.73
(38.32)
400m: 5:25.44
(36.71)
7 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød +0.72 633 5:32.78 +18.98
Entry time: 5:38.17 (-5.39)
50m: 35.46
100m: 1:17.59
(42.13)
150m: 2:01.57
(43.98)
200m: 2:43.96
(42.39)
250m: 3:30.38
(46.42)
300m: 4:17.89
(47.51)
350m: 4:56.01
(38.12)
400m: 5:32.78
(36.77)
8 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub +0.53 633 5:32.81 +19.01
Entry time: 5:38.77 (-5.96)
50m: 36.37
100m: 1:20.67
(44.30)
150m: 2:03.28
(42.61)
200m: 2:45.46
(42.18)
250m: 3:31.32
(45.86)
300m: 4:18.01
(46.69)
350m: 4:56.66
(38.65)
400m: 5:32.81
(36.15)
9 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 620 5:35.08 +21.28
Entry time: 5:44.23 (-9.15)
50m: 35.56
100m: 1:18.57
(43.01)
150m: 2:05.63
(47.06)
200m: 2:49.03
(43.40)
250m: 3:34.22
(45.19)
300m: 4:20.57
(46.35)
350m: 4:58.85
(38.28)
400m: 5:35.08
(36.23)
10 Pauline Munk-Hansen 2008 Søllerød Svømmeklub +0.73 614 5:36.17 +22.37
50m: 37.81
100m: 1:21.50
(43.69)
150m: 2:03.31
(41.81)
200m: 2:43.18
(39.87)
250m: 3:31.92
(48.74)
300m: 4:21.67
(49.75)
350m: 5:00.16
(38.49)
400m: 5:36.17
(36.01)
11 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup +0.67 610 5:36.92 +23.12
Entry time: 5:46.20 (-9.28)
50m: 35.97
100m: 1:18.86
(42.89)
150m: 2:02.00
(43.14)
200m: 2:45.64
(43.64)
250m: 3:31.54
(45.90)
300m: 4:18.62
(47.08)
350m: 5:00.20
(41.58)
400m: 5:36.92
(36.72)
12 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub +0.66 605 5:37.82 +24.02
Entry time: 5:39.41 (-1.59)
50m: 38.65
100m: 1:24.32
(45.67)
150m: 2:09.40
(45.08)
200m: 2:51.79
(42.39)
250m: 3:35.15
(43.36)
300m: 4:19.96
(44.81)
350m: 5:01.10
(41.14)
400m: 5:37.82
(36.72)
13 Signe Christensen 2008 Kolding Svømmeklub +0.69 605 5:37.92 +24.12
Entry time: 5:43.05 (-5.13)
50m: 33.48
100m: 1:13.37
(39.89)
150m: 1:59.21
(45.84)
200m: 2:41.10
(41.89)
250m: 3:32.22
(51.12)
300m: 4:22.22
(50.00)
350m: 5:01.07
(38.85)
400m: 5:37.92
(36.85)
14 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub +0.79 593 5:40.14 +26.34
Entry time: 5:42.07 (-1.93)
50m: 36.69
100m: 1:19.87
(43.18)
150m: 2:04.75
(44.88)
200m: 2:47.28
(42.53)
250m: 3:35.73
(48.45)
300m: 4:24.70
(48.97)
350m: 5:04.06
(39.36)
400m: 5:40.14
(36.08)
15 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 591 5:40.46 +26.66
Entry time: 5:40.65 (-0.19)
50m: 35.51
100m: 1:19.18
(43.67)
150m: 2:03.04
(43.86)
200m: 2:45.80
(42.76)
250m: 3:33.08
(47.28)
300m: 4:22.44
(49.36)
350m: 5:03.45
(41.01)
400m: 5:40.46
(37.01)
16 Thilde Gammelvind 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 587 5:41.25 +27.45
Entry time: 5:43.53 (-2.28)
50m: 35.48
100m: 1:18.28
(42.80)
150m: 2:02.85
(44.57)
200m: 2:46.71
(43.86)
250m: 3:36.65
(49.94)
300m: 4:28.38
(51.73)
350m: 5:06.16
(37.78)
400m: 5:41.25
(35.09)
17 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.82 583 5:42.03 +28.23
Entry time: 5:46.18 (-4.15)
50m: 36.25
100m: 1:19.40
(43.15)
150m: 2:04.32
(44.92)
200m: 2:45.95
(41.63)
250m: 3:34.61
(48.66)
300m: 4:22.82
(48.21)
350m: 5:03.15
(40.33)
400m: 5:42.03
(38.88)
18 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub +0.79 580 5:42.55 +28.75
Entry time: 5:41.73 (+0.82)
50m: 36.96
100m: 1:20.51
(43.55)
150m: 2:05.88
(45.37)
200m: 2:48.07
(42.19)
250m: 3:37.56
(49.49)
300m: 4:27.13
(49.57)
350m: 5:05.44
(38.31)
400m: 5:42.55
(37.11)
19 Emilia Pico 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.72 580 5:42.72 +28.92
Entry time: 5:48.24 (-5.52)
50m: 36.03
100m: 1:19.08
(43.05)
150m: 2:06.41
(47.33)
200m: 2:51.68
(45.27)
250m: 3:39.85
(48.17)
300m: 4:26.71
(46.86)
350m: 5:06.57
(39.86)
400m: 5:42.72
(36.15)
20 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub +0.78 560 5:46.61 +32.81
Entry time: 5:42.00 (+4.61)
50m: 36.70
100m: 1:22.10
(45.40)
150m: 2:06.39
(44.29)
200m: 2:49.37
(42.98)
250m: 3:37.57
(48.20)
300m: 4:26.57
(49.00)
350m: 5:07.14
(40.57)
400m: 5:46.61
(39.47)
21 Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng +0.65 541 5:50.65 +36.85
Entry time: 5:56.65 (-6.00)
50m: 38.03
100m: 1:24.39
(46.36)
150m: 2:07.43
(43.04)
200m: 2:50.57
(43.14)
250m: 3:41.57
(51.00)
300m: 4:32.06
(50.49)
350m: 5:12.29
(40.23)
400m: 5:50.65
(38.36)
22 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub -.-- 536 5:51.86 +38.06
Entry time: 5:54.18 (-2.32)
50m: 37.12
100m: 1:20.06
(42.94)
150m: 2:05.67
(45.61)
200m: 2:49.49
(43.82)
250m: 3:42.34
(52.85)
300m: 4:35.95
(53.61)
350m: 5:15.38
(39.43)
400m: 5:51.86
(36.48)
23 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub -.-- 525 5:54.09 +40.29
Entry time: 5:57.29 (-3.20)
50m: 36.15
100m: 1:19.28
(43.13)
150m: 2:04.61
(45.33)
200m: 2:48.78
(44.17)
250m: 3:38.65
(49.87)
300m: 4:30.70
(52.05)
350m: 5:12.71
(42.01)
400m: 5:54.09
(41.38)
24 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim +0.67 513 5:56.85 +43.05
Entry time: 5:55.24 (+1.61)
50m: 36.55
100m: 1:20.09
(43.54)
150m: 2:08.10
(48.01)
200m: 2:55.32
(47.22)
250m: 3:43.68
(48.36)
300m: 4:34.07
(50.39)
350m: 5:16.70
(42.63)
400m: 5:56.85
(40.15)
- Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.60 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød -.-- DNS
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:39:56
06-02-2022 15:40.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner