2022-06-30   19:33:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Medleyrace 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Document
Resultater
Medleyrace 2022
Placering: Pilehaveskolens Svømmehal Arrangør Vallensbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. jan  2022 to 23. jan  2022
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Møller-Ern 2008 Vallensbæk IF Af 1939 328 1:10.03
Entry time: 1:08.32 (+1.71)
100m: 1:10.03
(1:10.03)
2 Emil Mandsberg 2008 Vallensbæk IF Af 1939 304 1:11.80 +1.77
Entry time: 1:10.89 (+0.91)
100m: 1:11.80
(1:11.80)
3 August Ibsen 2008 Vallensbæk IF Af 1939 224 1:19.57 +9.54
Entry time: 1:17.26 (+2.31)
100m: 1:19.57
(1:19.57)
4 Frederik Kindberg 2008 Vallensbæk IF Af 1939 160 1:28.98 +18.95
Entry time: 1:28.53 (+0.45)
100m: 1:28.98
(1:28.98)
Løb officielt kl.: 23-01-2022 12:05:57
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Nyhus 2009 Hovedstadens Svømmeklub 237 1:18.01
Entry time: 1:21.10 (-3.09)
100m: 1:18.01
(1:18.01)
2 Kalle Grydgaard 2009 Vallensbæk IF Af 1939 189 1:24.21 +6.20
Entry time: 1:22.82 (+1.39)
100m: 1:24.21
(1:24.21)
3 Carl Hertel 2009 Hovedstadens Svømmeklub 174 1:26.50 +8.49 OD1
Entry time: 1:24.68 (+1.82)
100m: 1:26.50
(1:26.50)
3 Julius Karl Johannsson 2009 Hovedstadens Svømmeklub 174 1:26.50 +8.49 OD2
Entry time: 1:28.77 (-2.27)
100m: 1:26.50
(1:26.50)
5 Emil Hung-Møller 2009 Svømmeklubben MK31 121 1:37.67 +19.66
Entry time: 1:50.03 (-12.36)
100m: 1:37.67
(1:37.67)
- Thomas Rønne 2009 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 23-01-2022 12:05:57
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kalle Parker French 2010 Hovedstadens Svømmeklub 182 1:25.13
Entry time: 1:27.38 (-2.25)
100m: 1:25.13
(1:25.13)
2 Peter Gude Tang Bregnsholm 2010 Vallensbæk IF Af 1939 169 1:27.35 +2.22
Entry time: 1:22.41 (+4.94)
100m: 1:27.35
(1:27.35)
3 Karl Schiermer Eriksen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 168 1:27.57 +2.44
Entry time: 1:28.71 (-1.14)
100m: 1:27.57
(1:27.57)
4 Immanuel Tuxen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 107 1:41.58 +16.45
Entry time: 1:38.73 (+2.85)
100m: 1:41.58
(1:41.58)
- Stanislaw Kowelczewski 2010 Hovedstadens Svømmeklub DSQ Ej forts.bv. v.75m.
- Wille Ask Bargmann 2010 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 23-01-2022 12:05:57
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 2-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Victor V. R. Ankerdal 2011 Hovedstadens Svømmeklub 110 1:40.73
Entry time: 1:50.00 (-9.27)
100m: 1:40.73
(1:40.73)
2 Jakob Johns 2011 Hovedstadens Svømmeklub 109 1:40.93 +0.20
Entry time: 1:57.03 (-16.10)
100m: 1:40.93
(1:40.93)
3 Oscar W. K. Christensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 102 1:43.33 +2.60
Entry time: 1:50.00 (-6.67)
100m: 1:43.33
(1:43.33)
4 Mads Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 99 1:44.21 +3.48
100m: 1:44.21
(1:44.21)
5 Willads Schou 2011 Vallensbæk IF Af 1939 95 1:45.70 +4.97
Entry time: 1:43.67 (+2.03)
100m: 1:45.70
(1:45.70)
6 Vincent Klintø 2011 Hovedstadens Svømmeklub 90 1:47.77 +7.04
Entry time: 1:50.00 (-2.23)
100m: 1:47.77
(1:47.77)
7 Julius Steen 2011 Vallensbæk IF Af 1939 88 1:48.42 +7.69
Entry time: 1:52.67 (-4.25)
100m: 1:48.42
(1:48.42)
8 Johan Christiansen 2011 Vallensbæk IF Af 1939 87 1:49.01 +8.28
100m: 1:49.01
(1:49.01)
9 Emil Larsen 2012 Vallensbæk IF Af 1939 71 1:56.33 +15.60
Entry time: 1:51.39 (+4.94)
100m: 1:56.33
(1:56.33)
10 Arn Arvid A. Jørgensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 70 1:56.79 +16.06
Entry time: 1:50.00 (+6.79)
100m: 1:56.79
(1:56.79)
11 Max Erlendsson 2013 Vallensbæk IF Af 1939 62 2:01.47 +20.74
100m: 2:01.47
(2:01.47)
11 Christoffer Nielsen 2012 Vallensbæk IF Af 1939 62 2:01.47 +20.74
Entry time: 2:02.27 (-0.80)
100m: 2:01.47
(2:01.47)
13 Jonas Krak Hjorth 2011 Svømmeklubben MK31 60 2:03.20 +22.47
100m: 2:03.20
(2:03.20)
14 Samuel Christiansen 2013 Vallensbæk IF Af 1939 55 2:06.97 +26.24
100m: 2:06.97
(2:06.97)
15 Frederik Hansen 2012 Hovedstadens Svømmeklub 53 2:08.17 +27.44
Entry time: 1:55.00 (+13.17)
100m: 2:08.17
(2:08.17)
16 Isak Rasmussen 2011 Svømmeklubben MK31 48 2:12.42 +31.69
100m: 2:12.42
(2:12.42)
- Pedro Knudsen 2011 Hovedstadens Svømmeklub DSQ Svøm mav.v.50m
- Jonathan A. R. Jensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 23-01-2022 12:05:57
23-01-2022 12:12.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Vallensbæk IF Af 1939

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner