2024-06-24   11:05:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danish Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Danish Open 2022
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm
Svømmeh 50m Stævne dato: 15. apr  2022 to 19. apr  2022
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer - Indledende
DR 1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odense Barcelona (ESP) 30-07-2013
ER 1:04.35 Ruta Meilutyte 1997  (LTU) Barcelona (ESP) 29-07-2013
NR 1:05.66 Sophie Hansson 1998 Tokyo (JPN) 25-07-2021
DJR 1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest (HUN) 22-08-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.76 809 1:08.81 QA
Entry time: 1:07.48 (+1.33)
50m: 32.15
100m: 1:08.81
(36.66)
2 Thea Blomsterberg 2002 Swim Team Odense +0.70 777 1:09.75 +0.94 QA
Entry time: 1:07.34 (+2.41)
50m: 33.38
100m: 1:09.75
(36.37)
3 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.74 776 1:09.78 +0.97 QA
Entry time: 1:08.41 (+1.37)
50m: 33.36
100m: 1:09.78
(36.42)
4 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 742 1:10.83 +2.02 QA
Entry time: 1:09.36 (+1.47)
50m: 33.58
100m: 1:10.83
(37.25)
5 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 703 1:12.09 +3.28 QA
Entry time: 1:09.67 (+2.42)
50m: 34.19
100m: 1:12.09
(37.90)
6 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.65 701 1:12.16 +3.35 DI
Entry time: 1:10.11 (+2.05)
50m: 33.33
100m: 1:12.16
(38.83)
7 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.72 678 1:12.98 +4.17 QA
Entry time: 1:11.57 (+1.41)
50m: 34.21
100m: 1:12.98
(38.77)
8 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 672 1:13.19 +4.38 QA
Entry time: 1:11.71 (+1.48)
50m: 34.51
100m: 1:13.19
(38.68)
9 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.69 672 1:13.21 +4.40 QA
Entry time: 1:11.82 (+1.39)
50m: 34.12
100m: 1:13.21
(39.09)
10 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim Allerød +0.72 671 1:13.22 +4.41 DI
Entry time: 1:11.23 (+1.99)
50m: 34.31
100m: 1:13.22
(38.91)
11 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.51 667 1:13.38 +4.57 QB
Entry time: 1:11.01 (+2.37)
50m: 33.95
100m: 1:13.38
(39.43)
12 Anna Rønn 2005 Ringe Svømme Klub 665 1:13.45 +4.64 DI
Entry time: 1:14.94 (-1.49)
100m: 1:13.45
(1:13.45)
13 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.75 658 1:13.72 +4.91 QB
Entry time: 1:12.93 (+0.79)
50m: 34.61
100m: 1:13.72
(39.11)
14 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.71 643 1:14.30 +5.49 QB
Entry time: 1:11.84 (+2.46)
50m: 35.12
100m: 1:14.30
(39.18)
15 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.69 639 1:14.44 +5.63 QB
Entry time: 1:11.80 (+2.64)
50m: 34.38
100m: 1:14.44
(40.06)
16 Olivia Hemmeløff 2006 Ringe Svømme Klub +0.70 635 1:14.60 +5.79 QB
Entry time: 1:12.22 (+2.38)
50m: 34.59
100m: 1:14.60
(40.01)
17 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 635 1:14.61 +5.80 DI
Entry time: 1:10.64 (+3.97)
50m: 34.94
100m: 1:14.61
(39.67)
18 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 634 1:14.64 +5.83 QB
Entry time: 1:14.48 (+0.16)
100m: 1:14.64
(1:14.64)
19 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj +0.71 634 1:14.65 +5.84 QB
Entry time: 1:15.75 (-1.10)
50m: 35.28
100m: 1:14.65
(39.37)
20 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.67 632 1:14.70 +5.89 QB
Entry time: 1:12.85 (+1.85)
50m: 36.08
100m: 1:14.70
(38.62)
21 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.68 632 1:14.70 +5.89 QC
Entry time: 1:13.14 (+1.56)
50m: 34.57
100m: 1:14.70
(40.13)
22 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 619 1:15.21 +6.40 QC
Entry time: 1:12.52 (+2.69)
50m: 35.57
100m: 1:15.21
(39.64)
23 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 615 1:15.38 +6.57 QC
Entry time: 1:14.28 (+1.10)
100m: 1:15.38
(1:15.38)
24 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning 613 1:15.48 +6.67 QC
Entry time: 1:15.17 (+0.31)
100m: 1:15.48
(1:15.48)
25 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.67 612 1:15.50 +6.69 QC
Entry time: 1:11.26 (+4.24)
50m: 35.24
100m: 1:15.50
(40.26)
26 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 607 1:15.73 +6.92 DI
Entry time: 1:14.02 (+1.71)
100m: 1:15.73
(1:15.73)
27 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 605 1:15.81 +7.00 QC
Entry time: 1:14.03 (+1.78)
100m: 1:15.81
(1:15.81)
28 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.63 604 1:15.83 +7.02 QC
Entry time: 1:13.51 (+2.32)
50m: 36.02
100m: 1:15.83
(39.81)
29 Stella Harpøth 2006 Horsens Svømmeklub +0.64 599 1:16.07 +7.26 QC
Entry time: 1:16.89 (-0.82)
50m: 35.63
100m: 1:16.07
(40.44)
30 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.66 598 1:16.08 +7.27
Entry time: 1:15.35 (+0.73)
50m: 35.85
100m: 1:16.08
(40.23)
31 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby +0.67 597 1:16.12 +7.31
Entry time: 1:16.10 (+0.02)
50m: 35.69
100m: 1:16.12
(40.43)
32 Nikoline R. Amstrup 2005 Sigma Swim Birkerød +0.66 597 1:16.16 +7.35
Entry time: 1:15.68 (+0.48)
50m: 35.92
100m: 1:16.16
(40.24)
33 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.67 590 1:16.42 +7.61
Entry time: 1:13.66 (+2.76)
50m: 35.69
100m: 1:16.42
(40.73)
34 Frederikke B. Hansen 2005 Næstved Svømmeklub +0.63 580 1:16.87 +8.06
Entry time: 1:15.36 (+1.51)
50m: 36.20
100m: 1:16.87
(40.67)
35 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød +0.64 573 1:17.21 +8.40
Entry time: 1:11.97 (+5.24)
50m: 36.07
100m: 1:17.21
(41.14)
36 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 570 1:17.34 +8.53
Entry time: 1:14.95 (+2.39)
100m: 1:17.34
(1:17.34)
=37 Mathilde Hager 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.74 569 1:17.39 +8.58
Entry time: 1:13.69 (+3.70)
50m: 36.38
100m: 1:17.39
(41.01)
=37 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.69 569 1:17.39 +8.58
Entry time: 1:15.29 (+2.10)
50m: 35.67
100m: 1:17.39
(41.72)
39 Pernille Jensen 1998 Lyngby Svømmeklub +0.76 568 1:17.42 +8.61
Entry time: 1:15.71 (+1.71)
50m: 36.18
100m: 1:17.42
(41.24)
40 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub 567 1:17.47 +8.66
Entry time: 1:14.62 (+2.85)
100m: 1:17.47
(1:17.47)
41 Emma Nygaard 2005 Swim Team Odense +0.72 561 1:17.72 +8.91
Entry time: 1:15.95 (+1.77)
50m: 35.55
100m: 1:17.72
(42.17)
42 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub +0.71 561 1:17.75 +8.94
Entry time: 1:15.68 (+2.07)
50m: 36.08
100m: 1:17.75
(41.67)
43 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.76 558 1:17.88 +9.07
Entry time: 1:16.36 (+1.52)
50m: 37.06
100m: 1:17.88
(40.82)
44 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 556 1:17.96 +9.15
Entry time: 1:16.54 (+1.42)
50m: 36.09
100m: 1:17.96
(41.87)
45 Sarah Ankjær Pedersen 2006 GTI - Greve +0.70 545 1:18.48 +9.67
Entry time: 1:17.91 (+0.57)
50m: 36.68
100m: 1:18.48
(41.80)
46 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød +0.76 527 1:19.35 +10.54
Entry time: 1:16.26 (+3.09)
50m: 37.69
100m: 1:19.35
(41.66)
47 Lara Ghizzaui 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.74 526 1:19.44 +10.63
Entry time: 1:18.73 (+0.71)
50m: 37.67
100m: 1:19.44
(41.77)
48 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub +0.64 521 1:19.68 +10.87
Entry time: 1:16.73 (+2.95)
50m: 37.94
100m: 1:19.68
(41.74)
49 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.50 520 1:19.74 +10.93
Entry time: 1:18.87 (+0.87)
50m: 36.55
100m: 1:19.74
(43.19)
50 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.51 517 1:19.89 +11.08
Entry time: 1:16.32 (+3.57)
50m: 37.03
100m: 1:19.89
(42.86)
51 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 502 1:20.66 +11.85
Entry time: 1:16.62 (+4.04)
50m: 37.73
100m: 1:20.66
(42.93)
52 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.67 490 1:21.34 +12.53
Entry time: 1:18.53 (+2.81)
50m: 37.47
100m: 1:21.34
(43.87)
53 Maja Johanne Pedersen 2005 Nyborg Svømmeklub +0.67 461 1:23.01 +14.20
Entry time: 1:16.76 (+6.25)
50m: 38.50
100m: 1:23.01
(44.51)
Løb officielt kl.: 15-04-2022 13:58:06
22-04-2022 21:36.39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open 2022
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm
Svømmeh 50m Stævne dato: 15. apr  2022 to 19. apr  2022
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer - Indledende
DR 1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odense Barcelona (ESP) 30-07-2013
ER 1:04.35 Ruta Meilutyte 1997  (LTU) Barcelona (ESP) 29-07-2013
NR 1:05.66 Sophie Hansson 1998 Tokyo (JPN) 25-07-2021
DJR 1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest (HUN) 22-08-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.76 809 1:08.81 QA
Entry time: 1:07.48 (+1.33)
50m: 32.15
100m: 1:08.81
(36.66)
2 Thea Blomsterberg 2002 Swim Team Odense +0.70 777 1:09.75 +0.94 QA
Entry time: 1:07.34 (+2.41)
50m: 33.38
100m: 1:09.75
(36.37)
3 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.74 776 1:09.78 +0.97 QA
Entry time: 1:08.41 (+1.37)
50m: 33.36
100m: 1:09.78
(36.42)
4 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 742 1:10.83 +2.02 QA
Entry time: 1:09.36 (+1.47)
50m: 33.58
100m: 1:10.83
(37.25)
5 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 703 1:12.09 +3.28 QA
Entry time: 1:09.67 (+2.42)
50m: 34.19
100m: 1:12.09
(37.90)
6 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.65 701 1:12.16 +3.35 DI
Entry time: 1:10.11 (+2.05)
50m: 33.33
100m: 1:12.16
(38.83)
7 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.72 678 1:12.98 +4.17 QA
Entry time: 1:11.57 (+1.41)
50m: 34.21
100m: 1:12.98
(38.77)
8 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 672 1:13.19 +4.38 QA
Entry time: 1:11.71 (+1.48)
50m: 34.51
100m: 1:13.19
(38.68)
9 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.69 672 1:13.21 +4.40 QA
Entry time: 1:11.82 (+1.39)
50m: 34.12
100m: 1:13.21
(39.09)
10 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim Allerød +0.72 671 1:13.22 +4.41 DI
Entry time: 1:11.23 (+1.99)
50m: 34.31
100m: 1:13.22
(38.91)
11 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.51 667 1:13.38 +4.57 QB
Entry time: 1:11.01 (+2.37)
50m: 33.95
100m: 1:13.38
(39.43)
12 Anna Rønn 2005 Ringe Svømme Klub 665 1:13.45 +4.64 DI
Entry time: 1:14.94 (-1.49)
100m: 1:13.45
(1:13.45)
13 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.75 658 1:13.72 +4.91 QB
Entry time: 1:12.93 (+0.79)
50m: 34.61
100m: 1:13.72
(39.11)
14 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.71 643 1:14.30 +5.49 QB
Entry time: 1:11.84 (+2.46)
50m: 35.12
100m: 1:14.30
(39.18)
15 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.69 639 1:14.44 +5.63 QB
Entry time: 1:11.80 (+2.64)
50m: 34.38
100m: 1:14.44
(40.06)
16 Olivia Hemmeløff 2006 Ringe Svømme Klub +0.70 635 1:14.60 +5.79 QB
Entry time: 1:12.22 (+2.38)
50m: 34.59
100m: 1:14.60
(40.01)
17 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 635 1:14.61 +5.80 DI
Entry time: 1:10.64 (+3.97)
50m: 34.94
100m: 1:14.61
(39.67)
18 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 634 1:14.64 +5.83 QB
Entry time: 1:14.48 (+0.16)
100m: 1:14.64
(1:14.64)
19 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj +0.71 634 1:14.65 +5.84 QB
Entry time: 1:15.75 (-1.10)
50m: 35.28
100m: 1:14.65
(39.37)
20 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.67 632 1:14.70 +5.89 QB
Entry time: 1:12.85 (+1.85)
50m: 36.08
100m: 1:14.70
(38.62)
21 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.68 632 1:14.70 +5.89 QC
Entry time: 1:13.14 (+1.56)
50m: 34.57
100m: 1:14.70
(40.13)
22 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 619 1:15.21 +6.40 QC
Entry time: 1:12.52 (+2.69)
50m: 35.57
100m: 1:15.21
(39.64)
23 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 615 1:15.38 +6.57 QC
Entry time: 1:14.28 (+1.10)
100m: 1:15.38
(1:15.38)
24 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning 613 1:15.48 +6.67 QC
Entry time: 1:15.17 (+0.31)
100m: 1:15.48
(1:15.48)
25 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.67 612 1:15.50 +6.69 QC
Entry time: 1:11.26 (+4.24)
50m: 35.24
100m: 1:15.50
(40.26)
26 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 607 1:15.73 +6.92 DI
Entry time: 1:14.02 (+1.71)
100m: 1:15.73
(1:15.73)
27 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 605 1:15.81 +7.00 QC
Entry time: 1:14.03 (+1.78)
100m: 1:15.81
(1:15.81)
28 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.63 604 1:15.83 +7.02 QC
Entry time: 1:13.51 (+2.32)
50m: 36.02
100m: 1:15.83
(39.81)
29 Stella Harpøth 2006 Horsens Svømmeklub +0.64 599 1:16.07 +7.26 QC
Entry time: 1:16.89 (-0.82)
50m: 35.63
100m: 1:16.07
(40.44)
30 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.66 598 1:16.08 +7.27
Entry time: 1:15.35 (+0.73)
50m: 35.85
100m: 1:16.08
(40.23)
31 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby +0.67 597 1:16.12 +7.31
Entry time: 1:16.10 (+0.02)
50m: 35.69
100m: 1:16.12
(40.43)
32 Nikoline R. Amstrup 2005 Sigma Swim Birkerød +0.66 597 1:16.16 +7.35
Entry time: 1:15.68 (+0.48)
50m: 35.92
100m: 1:16.16
(40.24)
33 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.67 590 1:16.42 +7.61
Entry time: 1:13.66 (+2.76)
50m: 35.69
100m: 1:16.42
(40.73)
34 Frederikke B. Hansen 2005 Næstved Svømmeklub +0.63 580 1:16.87 +8.06
Entry time: 1:15.36 (+1.51)
50m: 36.20
100m: 1:16.87
(40.67)
35 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød +0.64 573 1:17.21 +8.40
Entry time: 1:11.97 (+5.24)
50m: 36.07
100m: 1:17.21
(41.14)
36 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 570 1:17.34 +8.53
Entry time: 1:14.95 (+2.39)
100m: 1:17.34
(1:17.34)
=37 Mathilde Hager 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.74 569 1:17.39 +8.58
Entry time: 1:13.69 (+3.70)
50m: 36.38
100m: 1:17.39
(41.01)
=37 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.69 569 1:17.39 +8.58
Entry time: 1:15.29 (+2.10)
50m: 35.67
100m: 1:17.39
(41.72)
39 Pernille Jensen 1998 Lyngby Svømmeklub +0.76 568 1:17.42 +8.61
Entry time: 1:15.71 (+1.71)
50m: 36.18
100m: 1:17.42
(41.24)
40 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub 567 1:17.47 +8.66
Entry time: 1:14.62 (+2.85)
100m: 1:17.47
(1:17.47)
41 Emma Nygaard 2005 Swim Team Odense +0.72 561 1:17.72 +8.91
Entry time: 1:15.95 (+1.77)
50m: 35.55
100m: 1:17.72
(42.17)
42 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub +0.71 561 1:17.75 +8.94
Entry time: 1:15.68 (+2.07)
50m: 36.08
100m: 1:17.75
(41.67)
43 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.76 558 1:17.88 +9.07
Entry time: 1:16.36 (+1.52)
50m: 37.06
100m: 1:17.88
(40.82)
44 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 556 1:17.96 +9.15
Entry time: 1:16.54 (+1.42)
50m: 36.09
100m: 1:17.96
(41.87)
45 Sarah Ankjær Pedersen 2006 GTI - Greve +0.70 545 1:18.48 +9.67
Entry time: 1:17.91 (+0.57)
50m: 36.68
100m: 1:18.48
(41.80)
46 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød +0.76 527 1:19.35 +10.54
Entry time: 1:16.26 (+3.09)
50m: 37.69
100m: 1:19.35
(41.66)
47 Lara Ghizzaui 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.74 526 1:19.44 +10.63
Entry time: 1:18.73 (+0.71)
50m: 37.67
100m: 1:19.44
(41.77)
48 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub +0.64 521 1:19.68 +10.87
Entry time: 1:16.73 (+2.95)
50m: 37.94
100m: 1:19.68
(41.74)
49 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.50 520 1:19.74 +10.93
Entry time: 1:18.87 (+0.87)
50m: 36.55
100m: 1:19.74
(43.19)
50 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.51 517 1:19.89 +11.08
Entry time: 1:16.32 (+3.57)
50m: 37.03
100m: 1:19.89
(42.86)
51 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 502 1:20.66 +11.85
Entry time: 1:16.62 (+4.04)
50m: 37.73
100m: 1:20.66
(42.93)
52 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.67 490 1:21.34 +12.53
Entry time: 1:18.53 (+2.81)
50m: 37.47
100m: 1:21.34
(43.87)
53 Maja Johanne Pedersen 2005 Nyborg Svømmeklub +0.67 461 1:23.01 +14.20
Entry time: 1:16.76 (+6.25)
50m: 38.50
100m: 1:23.01
(44.51)
Løb officielt kl.: 15-04-2022 13:58:06
22-04-2022 21:36.39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open 2022
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm
Svømmeh 50m Stævne dato: 15. apr  2022 to 19. apr  2022
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer - A Finale
DR 1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odense Barcelona (ESP) 30-07-2013
ER 1:04.35 Ruta Meilutyte 1997  (LTU) Barcelona (ESP) 29-07-2013
NR 1:05.66 Sophie Hansson 1998 Tokyo (JPN) 25-07-2021
DJR 1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest (HUN) 22-08-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 Swim Team Odense +0.69 831 1:08.21
Entry time: 1:09.75 (-1.54)
50m: 32.53
100m: 1:08.21
(35.68)
2 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.74 804 1:08.94 +0.73
Entry time: 1:08.81 (+0.13)
50m: 32.07
100m: 1:08.94
(36.87)
3 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.59 804 1:08.95 +0.74
Entry time: 1:09.78 (-0.83)
50m: 33.06
100m: 1:08.95
(35.89)
4 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.64 759 1:10.28 +2.07
Entry time: 1:10.83 (-0.55)
50m: 32.96
100m: 1:10.28
(37.32)
5 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 726 1:11.35 +3.14
Entry time: 1:12.09 (-0.74)
50m: 33.69
100m: 1:11.35
(37.66)
6 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.73 711 1:11.84 +3.63
Entry time: 1:13.21 (-1.37)
50m: 34.10
100m: 1:11.84
(37.74)
7 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.72 687 1:12.67 +4.46
Entry time: 1:12.98 (-0.31)
50m: 33.90
100m: 1:12.67
(38.77)
8 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 677 1:13.01 +4.80
Entry time: 1:13.19 (-0.18)
50m: 33.79
100m: 1:13.01
(39.22)
Løb officielt kl.: 15-04-2022 17:09:38
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer - B Finale
DR 1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odense Barcelona (ESP) 30-07-2013
ER 1:04.35 Ruta Meilutyte 1997  (LTU) Barcelona (ESP) 29-07-2013
NR 1:05.66 Sophie Hansson 1998 Tokyo (JPN) 25-07-2021
DJR 1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest (HUN) 22-08-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.66 717 1:11.62
Entry time: 1:13.38 (-1.76)
50m: 33.40
100m: 1:11.62
(38.22)
2 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.63 678 1:12.99 +1.37
Entry time: 1:14.70 (-1.71)
50m: 34.34
100m: 1:12.99
(38.65)
3 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.73 676 1:13.06 +1.44
Entry time: 1:14.44 (-1.38)
50m: 35.07
100m: 1:13.06
(37.99)
4 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.77 661 1:13.60 +1.98
Entry time: 1:13.72 (-0.12)
50m: 35.22
100m: 1:13.60
(38.38)
5 Olivia Hemmeløff 2006 Ringe Svømme Klub +0.72 652 1:13.93 +2.31
Entry time: 1:14.60 (-0.67)
50m: 35.05
100m: 1:13.93
(38.88)
6 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.57 646 1:14.17 +2.55
Entry time: 1:14.30 (-0.13)
50m: 35.57
100m: 1:14.17
(38.60)
7 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.71 627 1:14.92 +3.30
Entry time: 1:14.64 (+0.28)
50m: 35.42
100m: 1:14.92
(39.50)
8 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj +0.71 601 1:15.96 +4.34
Entry time: 1:14.65 (+1.31)
50m: 35.84
100m: 1:15.96
(40.12)
Løb officielt kl.: 15-04-2022 17:09:38
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer - C Finale
DR 1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odense Barcelona (ESP) 30-07-2013
ER 1:04.35 Ruta Meilutyte 1997  (LTU) Barcelona (ESP) 29-07-2013
NR 1:05.66 Sophie Hansson 1998 Tokyo (JPN) 25-07-2021
DJR 1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest (HUN) 22-08-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.68 651 1:13.97
Entry time: 1:14.70 (-0.73)
50m: 34.48
100m: 1:13.97
(39.49)
2 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.66 649 1:14.05 +0.08
Entry time: 1:15.50 (-1.45)
50m: 34.94
100m: 1:14.05
(39.11)
3 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 638 1:14.48 +0.51
Entry time: 1:15.21 (-0.73)
50m: 35.69
100m: 1:14.48
(38.79)
4 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.62 634 1:14.64 +0.67
Entry time: 1:15.83 (-1.19)
50m: 36.17
100m: 1:14.64
(38.47)
5 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.69 619 1:15.21 +1.24
Entry time: 1:15.81 (-0.60)
50m: 34.25
100m: 1:15.21
(40.96)
6 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning +0.73 619 1:15.24 +1.27
Entry time: 1:15.48 (-0.24)
50m: 35.12
100m: 1:15.24
(40.12)
7 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 615 1:15.41 +1.44
Entry time: 1:15.38 (+0.03)
50m: 35.14
100m: 1:15.41
(40.27)
8 Stella Harpøth 2006 Horsens Svømmeklub +0.61 579 1:16.90 +2.93
Entry time: 1:16.07 (+0.83)
50m: 35.43
100m: 1:16.90
(41.47)
Løb officielt kl.: 15-04-2022 17:09:38
15-04-2022 17:12.13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Danish Open 2022
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm
Svømmeh 50m Stævne dato: 15. apr  2022 to 19. apr  2022
Løb 2, 200m Butterfly Herrer - Indledende
DR 1:54.47 Viktor Bromer 1993 Kazan (RUS) 04-08-2015
ER 1:50.73 Kristof Milak 2000  (HUN) Gwangju (KOR) 24-07-2009
NR 1:54.47 Viktor B. Bromer 1993  (DEN) Kazan (RUS) 04-08-2015
DJR 2:00.90 Oliver Søgaard-Anderse 2003 Taastrup (DEN) 17-04-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Heorhij Lukashev 2004 Vejle Svømmeklub +0.78 740 2:02.38 QA
Entry time: 1:59.93 (+2.45)
50m: 27.92
100m: 59.48
(31.56)
150m: 1:31.60
(32.12)
200m: 2:02.38
(30.78)
2 Sajan Prakash 1993 Team India +0.70 717 2:03.67 +1.29 QA
Entry time: 1:56.38 (+7.29)
50m: 27.82
100m: 59.52
(31.70)
150m: 1:32.12
(32.60)
200m: 2:03.67
(31.55)
3 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 712 2:03.95 +1.57 QA
Entry time: 2:00.90 (+3.05)
50m: 27.59
100m: 59.62
(32.03)
150m: 1:32.03
(32.41)
200m: 2:03.95
(31.92)
4 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.61 706 2:04.34 +1.96 QA
Entry time: 1:58.21 (+6.13)
50m: 27.41
100m: 59.07
(31.66)
150m: 1:31.38
(32.31)
200m: 2:04.34
(32.96)
5 Andreas Egemose Gregersen 2003 Horsens Svømmeklub +0.56 664 2:06.88 +4.50 QA
Entry time: 2:04.28 (+2.60)
50m: 27.61
100m: 59.22
(31.61)
150m: 1:32.12
(32.90)
200m: 2:06.88
(34.76)
6 David Arneskov 2002 Holbæk Svømme Klub +0.77 664 2:06.92 +4.54 QA
Entry time: 2:03.95 (+2.97)
50m: 27.52
100m: 59.22
(31.70)
150m: 1:32.37
(33.15)
200m: 2:06.92
(34.55)
7 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub +0.65 663 2:06.97 +4.59 DI
Entry time: 2:00.93 (+6.04)
50m: 27.80
100m: 1:00.17
(32.37)
150m: 1:33.24
(33.07)
200m: 2:06.97
(33.73)
8 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 650 2:07.82 +5.44 QA
Entry time: 2:07.67 (+0.15)
50m: 28.35
100m: 1:00.84
(32.49)
150m: 1:33.97
(33.13)
200m: 2:07.82
(33.85)
9 Tobias Boström 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.62 649 2:07.89 +5.51 QA
Entry time: 2:04.46 (+3.43)
50m: 28.13
100m: 1:00.31
(32.18)
150m: 1:33.90
(33.59)
200m: 2:07.89
(33.99)
10 Christoffer Weiss 2002 Søllerød Svømmeklub +0.90 644 2:08.22 +5.84 QB
Entry time: 2:04.16 (+4.06)
50m: 28.00
100m: 1:00.59
(32.59)
150m: 1:34.24
(33.65)
200m: 2:08.22
(33.98)
11 Andreas Rasmussen 2000 Swim Team Odense +0.73 642 2:08.31 +5.93 QB
Entry time: 2:07.85 (+0.46)
50m: 29.15
100m: 1:01.85
(32.70)
150m: 1:35.05
(33.20)
200m: 2:08.31
(33.26)
12 Thomas Høgenhaug 2003 Søllerød Svømmeklub +0.63 637 2:08.69 +6.31 QB
Entry time: 2:07.17 (+1.52)
50m: 28.01
100m: 1:00.35
(32.34)
150m: 1:33.88
(33.53)
200m: 2:08.69
(34.81)
13 Anders Gaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.63 621 2:09.74 +7.36 QB
Entry time: 2:09.80 (-0.06)
50m: 28.41
100m: 1:00.68
(32.27)
150m: 1:34.32
(33.64)
200m: 2:09.74
(35.42)
14 Oliver Thor Sørensen 2000 Gladsaxe Svømmeklub +0.59 618 2:09.95 +7.57 QB
Entry time: 2:07.10 (+2.85)
50m: 28.40
100m: 1:01.58
(33.18)
150m: 1:35.76
(34.18)
200m: 2:09.95
(34.19)
15 Andreas Hoffmann 2003 Sigma Swim Birkerød +0.84 616 2:10.07 +7.69 QB
Entry time: 2:09.95 (+0.12)
50m: 28.70
100m: 1:01.14
(32.44)
150m: 1:34.65
(33.51)
200m: 2:10.07
(35.42)
16 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub +0.68 609 2:10.63 +8.25 QB
Entry time: 2:03.50 (+7.13)
50m: 27.81
100m: 1:00.34
(32.53)
150m: 1:35.10
(34.76)
200m: 2:10.63
(35.53)
17 Ulrik Blach Petersen 2001 Hørsholm Svømmeforening +0.66 598 2:11.43 +9.05 QB
Entry time: 2:11.61 (-0.18)
50m: 28.68
100m: 1:01.60
(32.92)
150m: 1:36.58
(34.98)
200m: 2:11.43
(34.85)
18 Tobias Gammelvind 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.62 595 2:11.63 +9.25 QC
Entry time: 2:09.67 (+1.96)
50m: 28.73
100m: 1:01.60
(32.87)
150m: 1:36.27
(34.67)
200m: 2:11.63
(35.36)
19 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 Swim Team Odense +0.58 590 2:12.01 +9.63 DI
Entry time: 2:07.25 (+4.76)
50m: 28.34
100m: 1:01.36
(33.02)
150m: 1:36.36
(35.00)
200m: 2:12.01
(35.65)
20 Kasper Thorn 2004 Lyngby Svømmeklub +0.69 582 2:12.57 +10.19 QC
Entry time: 2:11.32 (+1.25)
50m: 29.25
100m: 1:02.48
(33.23)
150m: 1:37.34
(34.86)
200m: 2:12.57
(35.23)
21 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub +0.62 576 2:13.05 +10.67 QC
Entry time: 2:10.52 (+2.53)
50m: 28.61
100m: 1:01.97
(33.36)
150m: 1:36.16
(34.19)
200m: 2:13.05
(36.89)
22 Matthias Hansen 2001 Køge Svømmeklub +0.62 568 2:13.68 +11.30 QC
Entry time: 2:06.08 (+7.60)
50m: 29.87
100m: 1:03.63
(33.76)
150m: 1:38.83
(35.20)
200m: 2:13.68
(34.85)
23 Calvin Konge Neess 2005 Holbæk Svømme Klub +0.64 564 2:14.00 +11.62 QC
Entry time: 2:12.76 (+1.24)
50m: 29.34
100m: 1:03.10
(33.76)
150m: 1:38.34
(35.24)
200m: 2:14.00
(35.66)
24 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 +0.72 559 2:14.39 +12.01 QC
Entry time: 2:08.68 (+5.71)
50m: 29.43
100m: 1:03.47
(34.04)
150m: 1:38.66
(35.19)
200m: 2:14.39
(35.73)
25 Rodi Cetinkaya 2006 Vest-Brøndby +0.67 553 2:14.84 +12.46 QC
Entry time: 2:14.89 (-0.05)
50m: 29.87
100m: 1:05.11
(35.24)
150m: 1:40.13
(35.02)
200m: 2:14.84
(34.71)
26 Mikkel Mølgaard 2003 Silkeborg Svømmeklub +0.70 550 2:15.07 +12.69 QC
Entry time: 2:17.65 (-2.58)
50m: 31.22
100m: 1:05.29
(34.07)
150m: 1:39.74
(34.45)
200m: 2:15.07
(35.33)
27 Oliver Fenger 2003 Vejle Svømmeklub +0.71 550 2:15.08 +12.70
Entry time: 2:12.30 (+2.78)
50m: 29.53
100m: 1:04.17
(34.64)
150m: 1:39.21
(35.04)
200m: 2:15.08
(35.87)
28 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.70 549 2:15.18 +12.80 DI
Entry time: 2:12.68 (+2.50)
50m: 29.03
100m: 1:02.34
(33.31)
150m: 1:38.23
(35.89)
200m: 2:15.18
(36.95)
29 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 542 2:15.73 +13.35
Entry time: 2:10.67 (+5.06)
50m: 29.30
100m: 1:03.32
(34.02)
150m: 1:38.25
(34.93)
200m: 2:15.73
(37.48)
30 Jonas Hansen 2001 Køge Svømmeklub +0.65 542 2:15.76 +13.38
Entry time: 2:13.81 (+1.95)
50m: 29.61
100m: 1:03.99
(34.38)
150m: 1:39.94
(35.95)
200m: 2:15.76
(35.82)
31 Lucas Burmester 2002 Helsingør Svømmeklub +0.64 541 2:15.83 +13.45
Entry time: 2:10.56 (+5.27)
50m: 29.25
100m: 1:03.59
(34.34)
150m: 1:38.64
(35.05)
200m: 2:15.83
(37.19)
32 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim +0.54 538 2:16.08 +13.70
Entry time: 2:15.25 (+0.83)
50m: 30.22
100m: 1:04.49
(34.27)
150m: 1:40.36
(35.87)
200m: 2:16.08
(35.72)
33 Peter Vinge-Maigaard 2003 Svømmeklubben MK31 +0.76 536 2:16.25 +13.87
Entry time: 2:13.24 (+3.01)
50m: 29.48
100m: 1:03.80
(34.32)
150m: 1:39.46
(35.66)
200m: 2:16.25
(36.79)
34 Mads Lind 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.64 525 2:17.22 +14.84
Entry time: 2:17.76 (-0.54)
50m: 30.22
100m: 1:04.77
(34.55)
150m: 1:40.30
(35.53)
200m: 2:17.22
(36.92)
35 Noah Bred 2003 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 524 2:17.31 +14.93
Entry time: 2:12.84 (+4.47)
50m: 29.48
100m: 1:04.48
(35.00)
150m: 1:40.73
(36.25)
200m: 2:17.31
(36.58)
36 Philip Krogh Brønnicke 2000 Swim Team Taastrup +0.65 516 2:17.99 +15.61
Entry time: 2:14.85 (+3.14)
50m: 28.98
100m: 1:02.52
(33.54)
150m: 1:39.19
(36.67)
200m: 2:17.99
(38.80)
37 Frederik Taubert Løgager 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.66 494 2:20.06 +17.68
Entry time: 2:12.40 (+7.66)
50m: 30.29
100m: 1:05.06
(34.77)
150m: 1:41.43
(36.37)
200m: 2:20.06
(38.63)
38 Joachim Poulsen 2006 Køge Svømmeklub +0.67 491 2:20.27 +17.89
Entry time: 2:19.52 (+0.75)
50m: 29.20
100m: 1:03.34
(34.14)
150m: 1:40.93
(37.59)
200m: 2:20.27
(39.34)
39 Lukas Peacock 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 487 2:20.70 +18.32
Entry time: 2:18.95 (+1.75)
50m: 31.97
100m: 1:09.20
(37.23)
150m: 1:45.06
(35.86)
200m: 2:20.70
(35.64)
40 Matti Andersen 2005 Horsens Svømmeklub +0.64 428 2:26.89 +24.51
Entry time: 2:19.01 (+7.88)
50m: 30.00
100m: 1:07.10
(37.10)
150m: 1:46.53
(39.43)
200m: 2:26.89
(40.36)
41 Emil Stenholt Røpke 2004 A6 JGI-Swim +0.64 417 2:28.15 +25.77
Entry time: 2:18.50 (+9.65)
50m: 30.06
100m: 1:06.83
(36.77)
150m: 1:45.34
(38.51)
200m: 2:28.15
(42.81)
42 Mikkel Gummer 2002 GTI - Greve +0.75 292 2:46.89 +44.51
Entry time: 2:29.07 (+17.82)
50m: 32.15
100m: 1:11.36
(39.21)
150m: 1:54.13
(42.77)
200m: 2:46.89
(52.76)
Løb officielt kl.: 15-04-2022 12:33:26
15-04-2022 12:33.44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Danish Open 2022
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm
Svømmeh 50m Stævne dato: 15. apr  2022 to 19. apr  2022
Løb 2, 200m Butterfly Herrer - Indledende
DR 1:54.47 Viktor Bromer 1993 Kazan (RUS) 04-08-2015
ER 1:50.73 Kristof Milak 2000  (HUN) Gwangju (KOR) 24-07-2009
NR 1:54.47 Viktor B. Bromer 1993  (DEN) Kazan (RUS) 04-08-2015
DJR 2:00.90 Oliver Søgaard-Anderse 2003 Taastrup (DEN) 17-04-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Heorhij Lukashev 2004 Vejle Svømmeklub +0.78 740 2:02.38 QA
Entry time: 1:59.93 (+2.45)
50m: 27.92
100m: 59.48
(31.56)
150m: 1:31.60
(32.12)
200m: 2:02.38
(30.78)
2 Sajan Prakash 1993 Team India +0.70 717 2:03.67 +1.29 QA
Entry time: 1:56.38 (+7.29)
50m: 27.82
100m: 59.52
(31.70)
150m: 1:32.12
(32.60)
200m: 2:03.67
(31.55)
3 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 712 2:03.95 +1.57 QA
Entry time: 2:00.90 (+3.05)
50m: 27.59
100m: 59.62
(32.03)
150m: 1:32.03
(32.41)
200m: 2:03.95
(31.92)
4 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.61 706 2:04.34 +1.96 QA
Entry time: 1:58.21 (+6.13)
50m: 27.41
100m: 59.07
(31.66)
150m: 1:31.38
(32.31)
200m: 2:04.34
(32.96)
5 Andreas Egemose Gregersen 2003 Horsens Svømmeklub +0.56 664 2:06.88 +4.50 QA
Entry time: 2:04.28 (+2.60)
50m: 27.61
100m: 59.22
(31.61)
150m: 1:32.12
(32.90)
200m: 2:06.88
(34.76)
6 David Arneskov 2002 Holbæk Svømme Klub +0.77 664 2:06.92 +4.54 QA
Entry time: 2:03.95 (+2.97)
50m: 27.52
100m: 59.22
(31.70)
150m: 1:32.37
(33.15)
200m: 2:06.92
(34.55)
7 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub +0.65 663 2:06.97 +4.59 DI
Entry time: 2:00.93 (+6.04)
50m: 27.80
100m: 1:00.17
(32.37)
150m: 1:33.24
(33.07)
200m: 2:06.97
(33.73)
8 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 650 2:07.82 +5.44 QA
Entry time: 2:07.67 (+0.15)
50m: 28.35
100m: 1:00.84
(32.49)
150m: 1:33.97
(33.13)
200m: 2:07.82
(33.85)
9 Tobias Boström 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.62 649 2:07.89 +5.51 QA
Entry time: 2:04.46 (+3.43)
50m: 28.13
100m: 1:00.31
(32.18)
150m: 1:33.90
(33.59)
200m: 2:07.89
(33.99)
10 Christoffer Weiss 2002 Søllerød Svømmeklub +0.90 644 2:08.22 +5.84 QB
Entry time: 2:04.16 (+4.06)
50m: 28.00
100m: 1:00.59
(32.59)
150m: 1:34.24
(33.65)
200m: 2:08.22
(33.98)
11 Andreas Rasmussen 2000 Swim Team Odense +0.73 642 2:08.31 +5.93 QB
Entry time: 2:07.85 (+0.46)
50m: 29.15
100m: 1:01.85
(32.70)
150m: 1:35.05
(33.20)
200m: 2:08.31
(33.26)
12 Thomas Høgenhaug 2003 Søllerød Svømmeklub +0.63 637 2:08.69 +6.31 QB
Entry time: 2:07.17 (+1.52)
50m: 28.01
100m: 1:00.35
(32.34)
150m: 1:33.88
(33.53)
200m: 2:08.69
(34.81)
13 Anders Gaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.63 621 2:09.74 +7.36 QB
Entry time: 2:09.80 (-0.06)
50m: 28.41
100m: 1:00.68
(32.27)
150m: 1:34.32
(33.64)
200m: 2:09.74
(35.42)
14 Oliver Thor Sørensen 2000 Gladsaxe Svømmeklub +0.59 618 2:09.95 +7.57 QB
Entry time: 2:07.10 (+2.85)
50m: 28.40
100m: 1:01.58
(33.18)
150m: 1:35.76
(34.18)
200m: 2:09.95
(34.19)
15 Andreas Hoffmann 2003 Sigma Swim Birkerød +0.84 616 2:10.07 +7.69 QB
Entry time: 2:09.95 (+0.12)
50m: 28.70
100m: 1:01.14
(32.44)
150m: 1:34.65
(33.51)
200m: 2:10.07
(35.42)
16 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub +0.68 609 2:10.63 +8.25 QB
Entry time: 2:03.50 (+7.13)
50m: 27.81
100m: 1:00.34
(32.53)
150m: 1:35.10
(34.76)
200m: 2:10.63
(35.53)
17 Ulrik Blach Petersen 2001 Hørsholm Svømmeforening +0.66 598 2:11.43 +9.05 QB
Entry time: 2:11.61 (-0.18)
50m: 28.68
100m: 1:01.60
(32.92)
150m: 1:36.58
(34.98)
200m: 2:11.43
(34.85)
18 Tobias Gammelvind 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.62 595 2:11.63 +9.25 QC
Entry time: 2:09.67 (+1.96)
50m: 28.73
100m: 1:01.60
(32.87)
150m: 1:36.27
(34.67)
200m: 2:11.63
(35.36)
19 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 Swim Team Odense +0.58 590 2:12.01 +9.63 DI
Entry time: 2:07.25 (+4.76)
50m: 28.34
100m: 1:01.36
(33.02)
150m: 1:36.36
(35.00)
200m: 2:12.01
(35.65)
20 Kasper Thorn 2004 Lyngby Svømmeklub +0.69 582 2:12.57 +10.19 QC
Entry time: 2:11.32 (+1.25)
50m: 29.25
100m: 1:02.48
(33.23)
150m: 1:37.34
(34.86)
200m: 2:12.57
(35.23)
21 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub +0.62 576 2:13.05 +10.67 QC
Entry time: 2:10.52 (+2.53)
50m: 28.61
100m: 1:01.97
(33.36)
150m: 1:36.16
(34.19)
200m: 2:13.05
(36.89)
22 Matthias Hansen 2001 Køge Svømmeklub +0.62 568 2:13.68 +11.30 QC
Entry time: 2:06.08 (+7.60)
50m: 29.87
100m: 1:03.63
(33.76)
150m: 1:38.83
(35.20)
200m: 2:13.68
(34.85)
23 Calvin Konge Neess 2005 Holbæk Svømme Klub +0.64 564 2:14.00 +11.62 QC
Entry time: 2:12.76 (+1.24)
50m: 29.34
100m: 1:03.10
(33.76)
150m: 1:38.34
(35.24)
200m: 2:14.00
(35.66)
24 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 +0.72 559 2:14.39 +12.01 QC
Entry time: 2:08.68 (+5.71)
50m: 29.43
100m: 1:03.47
(34.04)
150m: 1:38.66
(35.19)
200m: 2:14.39
(35.73)
25 Rodi Cetinkaya 2006 Vest-Brøndby +0.67 553 2:14.84 +12.46 QC
Entry time: 2:14.89 (-0.05)
50m: 29.87
100m: 1:05.11
(35.24)
150m: 1:40.13
(35.02)
200m: 2:14.84
(34.71)
26 Mikkel Mølgaard 2003 Silkeborg Svømmeklub +0.70 550 2:15.07 +12.69 QC
Entry time: 2:17.65 (-2.58)
50m: 31.22
100m: 1:05.29
(34.07)
150m: 1:39.74
(34.45)
200m: 2:15.07
(35.33)
27 Oliver Fenger 2003