2024-06-21   10:17:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danish Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Indledende A-Flights

Document
Resultater
Danish Open 2022
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm
Svømmeh 50m Stævne dato: 15. apr  2022 to 19. apr  2022
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer - Indledende
DR 1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odense Barcelona (ESP) 30-07-2013
ER 1:04.35 Ruta Meilutyte 1997  (LTU) Barcelona (ESP) 29-07-2013
NR 1:05.66 Sophie Hansson 1998 Tokyo (JPN) 25-07-2021
DJR 1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest (HUN) 22-08-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.76 809 1:08.81 QA
Entry time: 1:07.48 (+1.33)
50m: 32.15
100m: 1:08.81
(36.66)
2 Thea Blomsterberg 2002 Swim Team Odense +0.70 777 1:09.75 +0.94 QA
Entry time: 1:07.34 (+2.41)
50m: 33.38
100m: 1:09.75
(36.37)
3 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.74 776 1:09.78 +0.97 QA
Entry time: 1:08.41 (+1.37)
50m: 33.36
100m: 1:09.78
(36.42)
4 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 742 1:10.83 +2.02 QA
Entry time: 1:09.36 (+1.47)
50m: 33.58
100m: 1:10.83
(37.25)
5 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 703 1:12.09 +3.28 QA
Entry time: 1:09.67 (+2.42)
50m: 34.19
100m: 1:12.09
(37.90)
6 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.65 701 1:12.16 +3.35 DI
Entry time: 1:10.11 (+2.05)
50m: 33.33
100m: 1:12.16
(38.83)
7 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.72 678 1:12.98 +4.17 QA
Entry time: 1:11.57 (+1.41)
50m: 34.21
100m: 1:12.98
(38.77)
8 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 672 1:13.19 +4.38 QA
Entry time: 1:11.71 (+1.48)
50m: 34.51
100m: 1:13.19
(38.68)
9 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.69 672 1:13.21 +4.40 QA
Entry time: 1:11.82 (+1.39)
50m: 34.12
100m: 1:13.21
(39.09)
10 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim Allerød +0.72 671 1:13.22 +4.41 DI
Entry time: 1:11.23 (+1.99)
50m: 34.31
100m: 1:13.22
(38.91)
11 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.51 667 1:13.38 +4.57 QB
Entry time: 1:11.01 (+2.37)
50m: 33.95
100m: 1:13.38
(39.43)
12 Anna Rønn 2005 Ringe Svømme Klub 665 1:13.45 +4.64 DI
Entry time: 1:14.94 (-1.49)
100m: 1:13.45
(1:13.45)
13 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.75 658 1:13.72 +4.91 QB
Entry time: 1:12.93 (+0.79)
50m: 34.61
100m: 1:13.72
(39.11)
14 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.71 643 1:14.30 +5.49 QB
Entry time: 1:11.84 (+2.46)
50m: 35.12
100m: 1:14.30
(39.18)
15 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.69 639 1:14.44 +5.63 QB
Entry time: 1:11.80 (+2.64)
50m: 34.38
100m: 1:14.44
(40.06)
16 Olivia Hemmeløff 2006 Ringe Svømme Klub +0.70 635 1:14.60 +5.79 QB
Entry time: 1:12.22 (+2.38)
50m: 34.59
100m: 1:14.60
(40.01)
17 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 635 1:14.61 +5.80 DI
Entry time: 1:10.64 (+3.97)
50m: 34.94
100m: 1:14.61
(39.67)
18 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 634 1:14.64 +5.83 QB
Entry time: 1:14.48 (+0.16)
100m: 1:14.64
(1:14.64)
19 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj +0.71 634 1:14.65 +5.84 QB
Entry time: 1:15.75 (-1.10)
50m: 35.28
100m: 1:14.65
(39.37)
20 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.67 632 1:14.70 +5.89 QB
Entry time: 1:12.85 (+1.85)
50m: 36.08
100m: 1:14.70
(38.62)
21 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.68 632 1:14.70 +5.89 QC
Entry time: 1:13.14 (+1.56)
50m: 34.57
100m: 1:14.70
(40.13)
22 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 619 1:15.21 +6.40 QC
Entry time: 1:12.52 (+2.69)
50m: 35.57
100m: 1:15.21
(39.64)
23 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 615 1:15.38 +6.57 QC
Entry time: 1:14.28 (+1.10)
100m: 1:15.38
(1:15.38)
24 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning 613 1:15.48 +6.67 QC
Entry time: 1:15.17 (+0.31)
100m: 1:15.48
(1:15.48)
25 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.67 612 1:15.50 +6.69 QC
Entry time: 1:11.26 (+4.24)
50m: 35.24
100m: 1:15.50
(40.26)
26 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 607 1:15.73 +6.92 DI
Entry time: 1:14.02 (+1.71)
100m: 1:15.73
(1:15.73)
27 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 605 1:15.81 +7.00 QC
Entry time: 1:14.03 (+1.78)
100m: 1:15.81
(1:15.81)
28 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.63 604 1:15.83 +7.02 QC
Entry time: 1:13.51 (+2.32)
50m: 36.02
100m: 1:15.83
(39.81)
29 Stella Harpøth 2006 Horsens Svømmeklub +0.64 599 1:16.07 +7.26 QC
Entry time: 1:16.89 (-0.82)
50m: 35.63
100m: 1:16.07
(40.44)
30 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.66 598 1:16.08 +7.27
Entry time: 1:15.35 (+0.73)
50m: 35.85
100m: 1:16.08
(40.23)
31 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby +0.67 597 1:16.12 +7.31
Entry time: 1:16.10 (+0.02)
50m: 35.69
100m: 1:16.12
(40.43)
32 Nikoline R. Amstrup 2005 Sigma Swim Birkerød +0.66 597 1:16.16 +7.35
Entry time: 1:15.68 (+0.48)
50m: 35.92
100m: 1:16.16
(40.24)
33 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.67 590 1:16.42 +7.61
Entry time: 1:13.66 (+2.76)
50m: 35.69
100m: 1:16.42
(40.73)
34 Frederikke B. Hansen 2005 Næstved Svømmeklub +0.63 580 1:16.87 +8.06
Entry time: 1:15.36 (+1.51)
50m: 36.20
100m: 1:16.87
(40.67)
35 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød +0.64 573 1:17.21 +8.40
Entry time: 1:11.97 (+5.24)
50m: 36.07
100m: 1:17.21
(41.14)
36 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 570 1:17.34 +8.53
Entry time: 1:14.95 (+2.39)
100m: 1:17.34
(1:17.34)
=37 Mathilde Hager 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.74 569 1:17.39 +8.58
Entry time: 1:13.69 (+3.70)
50m: 36.38
100m: 1:17.39
(41.01)
=37 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.69 569 1:17.39 +8.58
Entry time: 1:15.29 (+2.10)
50m: 35.67
100m: 1:17.39
(41.72)
39 Pernille Jensen 1998 Lyngby Svømmeklub +0.76 568 1:17.42 +8.61
Entry time: 1:15.71 (+1.71)
50m: 36.18
100m: 1:17.42
(41.24)
40 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub 567 1:17.47 +8.66
Entry time: 1:14.62 (+2.85)
100m: 1:17.47
(1:17.47)
41 Emma Nygaard 2005 Swim Team Odense +0.72 561 1:17.72 +8.91
Entry time: 1:15.95 (+1.77)
50m: 35.55
100m: 1:17.72
(42.17)
42 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub +0.71 561 1:17.75 +8.94
Entry time: 1:15.68 (+2.07)
50m: 36.08
100m: 1:17.75
(41.67)
43 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.76 558 1:17.88 +9.07
Entry time: 1:16.36 (+1.52)
50m: 37.06
100m: 1:17.88
(40.82)
44 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 556 1:17.96 +9.15
Entry time: 1:16.54 (+1.42)
50m: 36.09
100m: 1:17.96
(41.87)
45 Sarah Ankjær Pedersen 2006 GTI - Greve +0.70 545 1:18.48 +9.67
Entry time: 1:17.91 (+0.57)
50m: 36.68
100m: 1:18.48
(41.80)
46 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød +0.76 527 1:19.35 +10.54
Entry time: 1:16.26 (+3.09)
50m: 37.69
100m: 1:19.35
(41.66)
47 Lara Ghizzaui 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.74 526 1:19.44 +10.63
Entry time: 1:18.73 (+0.71)
50m: 37.67
100m: 1:19.44
(41.77)
48 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub +0.64 521 1:19.68 +10.87
Entry time: 1:16.73 (+2.95)
50m: 37.94
100m: 1:19.68
(41.74)
49 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.50 520 1:19.74 +10.93
Entry time: 1:18.87 (+0.87)
50m: 36.55
100m: 1:19.74
(43.19)
50 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.51 517 1:19.89 +11.08
Entry time: 1:16.32 (+3.57)
50m: 37.03
100m: 1:19.89
(42.86)
51 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 502 1:20.66 +11.85
Entry time: 1:16.62 (+4.04)
50m: 37.73
100m: 1:20.66
(42.93)
52 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.67 490 1:21.34 +12.53
Entry time: 1:18.53 (+2.81)
50m: 37.47
100m: 1:21.34
(43.87)
53 Maja Johanne Pedersen 2005 Nyborg Svømmeklub +0.67 461 1:23.01 +14.20
Entry time: 1:16.76 (+6.25)
50m: 38.50
100m: 1:23.01
(44.51)
Løb officielt kl.: 15-04-2022 13:58:06
22-04-2022 21:36.39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner