Resultater for Danish Open 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag Indledende A-Flights
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
15. apr 2022 to 19. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - Indledende |
|
|
DR |
22.36 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg (DEN) |
11-04-2009 |
|
|
|
|
ER |
20.94 |
|
|
Frederic Bousquet |
1981 |
(FRA) |
Montpellier (FRA) |
26-04-2009 |
|
|
|
|
NR |
21.45 |
|
|
Stefan Nystrand |
1981 |
(SWE) |
Rom (ITA) |
31-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
23.07 |
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj (DEN) |
29-03-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.61 |
795 |
22.57 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.32 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miguel Duarte Nascimento |
2005 |
Team Portugal |
+0.62 |
783 |
22.68 |
+0.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.28 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
776 |
22.75 |
+0.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.27 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Diogo Matos Ribeiro |
2004 |
Team Portugal |
+0.63 |
775 |
22.76 |
+0.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.84 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.53 |
738 |
23.13 |
+0.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.36 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.60 |
720 |
23.32 |
+0.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.92 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
713 |
23.40 |
+0.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.23 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
708 |
23.45 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.23 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
687 |
23.69 |
+1.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.84 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
685 |
23.71 |
+1.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.44 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
678 |
23.80 |
+1.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.12 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
672 |
23.87 |
+1.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.27 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
670 |
23.89 |
+1.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.25 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
668 |
23.91 |
+1.34 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 23.89 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
668 |
23.92 |
+1.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.57 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
667 |
23.93 |
+1.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.81 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.63 |
664 |
23.96 |
+1.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.18 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
663 |
23.97 |
+1.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 23.88 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
660 |
24.01 |
+1.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 23.96 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
660 |
24.01 |
+1.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 23.89 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
659 |
24.02 |
+1.45 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.40 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
655 |
24.07 |
+1.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 23.98 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
655 |
24.07 |
+1.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 24.15 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.62 |
655 |
24.07 |
+1.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 23.86 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
655 |
24.07 |
+1.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 23.89 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
647 |
24.17 |
+1.60 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 24.18 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
645 |
24.20 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.26 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
641 |
24.25 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.22 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tanish George Mathew |
2003 |
Team India |
+0.64 |
637 |
24.29 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.82 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
629 |
24.40 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.31 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
629 |
24.40 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
627 |
24.42 |
+1.85 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.07 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
627 |
24.43 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.45 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
August Ryom |
2002 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
625 |
24.45 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.97 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
624 |
24.46 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.38 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
623 |
24.47 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.32 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
622 |
24.49 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
622 |
24.49 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.00 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
620 |
24.51 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
620 |
24.51 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.71 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=41 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
615 |
24.58 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.03 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=41 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
615 |
24.58 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.21 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
614 |
24.60 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.12 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=44 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.56 |
611 |
24.63 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.68 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=44 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
611 |
24.63 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.68 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
610 |
24.65 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.69 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
608 |
24.67 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.66 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
605 |
24.71 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
605 |
24.71 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.83 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.63 |
605 |
24.71 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.41 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
605 |
24.72 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.65 |
600 |
24.79 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.60 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
596 |
24.84 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.41 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Wessel Stupers |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
596 |
24.84 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
595 |
24.86 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.11 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
594 |
24.87 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
592 |
24.90 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.73 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
591 |
24.91 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.05 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=59 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
590 |
24.93 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.39 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=59 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
590 |
24.93 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.23 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
587 |
24.96 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.32 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
585 |
24.99 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.03 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=63 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
581 |
25.05 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=63 |
|
Antoine Ohn |
2002 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.50 |
581 |
25.05 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.22 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
578 |
25.09 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.87 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.59 |
578 |
25.09 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
578 |
25.10 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.06 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
573 |
25.17 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.42 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
571 |
25.20 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
+0.63 |
564 |
25.30 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.21 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Daniel Dehli |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
563 |
25.31 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.32 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
561 |
25.35 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.02 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
554 |
25.45 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.67 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
553 |
25.46 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.87 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Carl Magnus Krievs |
2002 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
546 |
25.57 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
546 |
25.58 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.61 |
538 |
25.70 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
+0.70 |
532 |
25.80 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.33 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
531 |
25.82 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Marcus Hiort |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
530 |
25.83 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Francesco Corsini |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
526 |
25.90 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
523 |
25.95 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.32 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.53 |
520 |
25.99 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.17 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
513 |
26.11 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.42 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.60 |
498 |
26.38 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.83 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
495 |
26.42 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
451 |
27.25 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Totally submerged (except for first 15m at start and turn) during the race |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2022 12:33:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-04-2022 12:34.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|