2024-06-21   09:50:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danish Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Indledende A-Flights

Document
Resultater
Danish Open 2022
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm
Svømmeh 50m Stævne dato: 15. apr  2022 to 19. apr  2022
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - Indledende
DR 22.36 Jakob S. Andkjær 1985 Esbjerg (DEN) 11-04-2009
ER 20.94 Frederic Bousquet 1981  (FRA) Montpellier (FRA) 26-04-2009
NR 21.45 Stefan Nystrand 1981  (SWE) Rom (ITA) 31-07-2009
DJR 23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj (DEN) 29-03-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub +0.61 795 22.57 QA
Entry time: 22.32 (+0.25)
2 Miguel Duarte  Nascimento 2005 Team Portugal +0.62 783 22.68 +0.11 QA
Entry time: 22.28 (+0.40)
3 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 776 22.75 +0.18 QA
Entry time: 22.27 (+0.48)
4 Diogo Matos   Ribeiro 2004 Team Portugal +0.63 775 22.76 +0.19 QA
Entry time: 22.84 (-0.08)
5 Nicholas Castella 2007 Herlev Svømning +0.53 738 23.13 +0.56 QA
Entry time: 25.36 (-2.23)
6 Frederik Møller 2002 GTI - Tune I.F. +0.60 720 23.32 +0.75 QA
Entry time: 22.92 (+0.40)
7 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.71 713 23.40 +0.83 QA
Entry time: 23.23 (+0.17)
8 Jakob Juul 2000 Vejle Svømmeklub +0.59 708 23.45 +0.88 QA
Entry time: 23.23 (+0.22)
9 Casper Puggaard 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 687 23.69 +1.12 QB
Entry time: 23.84 (-0.15)
10 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.59 685 23.71 +1.14 QB
Entry time: 23.44 (+0.27)
11 Oscar Isberg 2004 GTI - Tune I.F. +0.68 678 23.80 +1.23 QB
Entry time: 24.12 (-0.32)
12 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.64 672 23.87 +1.30 QB
Entry time: 24.27 (-0.40)
13 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub +0.60 670 23.89 +1.32 QB
Entry time: 23.25 (+0.64)
14 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.60 668 23.91 +1.34 DI
Entry time: 23.89 (+0.02)
15 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub +0.64 668 23.92 +1.35 QB
Entry time: 23.57 (+0.35)
16 Jakob Strunge Nissen 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 667 23.93 +1.36 QB
Entry time: 24.81 (-0.88)
17 Christian Landtved 2004 Ringe Svømme Klub +0.63 664 23.96 +1.39 QB
Entry time: 24.18 (-0.22)
18 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub +0.62 663 23.97 +1.40 QC
Entry time: 23.88 (+0.09)
=19 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.66 660 24.01 +1.44 QC
Entry time: 23.96 (+0.05)
=19 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.67 660 24.01 +1.44 QC
Entry time: 23.89 (+0.12)
21 Rajmund Koska 2003 Svøm Slagelse Korsør +0.70 659 24.02 +1.45 DI
Entry time: 24.40 (-0.38)
=22 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 655 24.07 +1.50 QC
Entry time: 23.98 (+0.09)
=22 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.60 655 24.07 +1.50 QC
Entry time: 24.15 (-0.08)
=22 Mikkel Mortensen 2003 Svøm Slagelse Korsør +0.62 655 24.07 +1.50 QC
Entry time: 23.86 (+0.21)
=22 Anders Sanggaard 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.71 655 24.07 +1.50 QC
Entry time: 23.89 (+0.18)
26 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 647 24.17 +1.60 QC
Entry time: 24.18 (-0.01)
27 Hugo Haakansson 2006 Vest-Brøndby +0.70 645 24.20 +1.63
Entry time: 24.26 (-0.06)
28 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.61 641 24.25 +1.68
Entry time: 24.22 (+0.03)
29 Tanish George Mathew 2003 Team India +0.64 637 24.29 +1.72
Entry time: 23.82 (+0.47)
=30 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.64 629 24.40 +1.83
Entry time: 24.31 (+0.09)
=30 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub +0.61 629 24.40 +1.83
Entry time: 24.47 (-0.07)
32 Gustav Klit Stjernholm 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.61 627 24.42 +1.85 DI
Entry time: 24.07 (+0.35)
33 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød +0.65 627 24.43 +1.86
Entry time: 24.45 (-0.02)
34 August Ryom 2002 Køge Svømmeklub +0.67 625 24.45 +1.88
Entry time: 23.97 (+0.48)
35 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub +0.67 624 24.46 +1.89
Entry time: 24.38 (+0.08)
36 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim Birkerød +0.67 623 24.47 +1.90
Entry time: 24.32 (+0.15)
=37 Gustav Jørgensen 2000 Køge Svømmeklub +0.62 622 24.49 +1.92
Entry time: 25.13 (-0.64)
=37 Nicklas Östman Pedersen 2002 Helsingør Svømmeklub +0.68 622 24.49 +1.92
Entry time: 24.00 (+0.49)
=39 Luccas Dam Brenner 2001 Sigma Swim Birkerød +0.66 620 24.51 +1.94
Entry time: 24.72 (-0.21)
=39 Gabriel Elmedyb 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 620 24.51 +1.94
Entry time: 24.71 (-0.20)
=41 Frederik Emil Bækgaard 2002 Vest-Brøndby +0.66 615 24.58 +2.01
Entry time: 25.03 (-0.45)
=41 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.66 615 24.58 +2.01
Entry time: 24.21 (+0.37)
43 Thorvald Bomholt Larsen 2003 Helsingør Svømmeklub +0.60 614 24.60 +2.03
Entry time: 24.12 (+0.48)
=44 Theodor L Munch-Jensen 2002 Solrød Svømmeklub +0.56 611 24.63 +2.06
Entry time: 24.68 (-0.05)
=44 Daniel Bornhøft Nielsen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 611 24.63 +2.06
Entry time: 24.68 (-0.05)
46 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.71 610 24.65 +2.08
Entry time: 24.69 (-0.04)
47 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 +0.67 608 24.67 +2.10
Entry time: 24.66 (+0.01)
=48 Christopher H. Brown 2002 Holbæk Svømme Klub +0.71 605 24.71 +2.14
Entry time: 24.43 (+0.28)
=48 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.64 605 24.71 +2.14
Entry time: 24.83 (-0.12)
=48 Tobias Daniel Larsen 2001 Svøm Slagelse Korsør +0.63 605 24.71 +2.14
Entry time: 24.41 (+0.30)
51 Carlos Halawi 2006 Herlev Svømning +0.71 605 24.72 +2.15
Entry time: 24.72 (=)
52 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.65 600 24.79 +2.22
Entry time: 24.60 (+0.19)
=53 Frederik Jørgensen 2003 Farum Svømmeklub +0.64 596 24.84 +2.27
Entry time: 24.41 (+0.43)
=53 Wessel Stupers 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 596 24.84 +2.27
Entry time: 24.72 (+0.12)
55 Mathias Vestergaard 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 595 24.86 +2.29
Entry time: 25.11 (-0.25)
56 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.67 594 24.87 +2.30
Entry time: 24.77 (+0.10)
57 Lars Riisgaard-Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub +0.57 592 24.90 +2.33
Entry time: 24.73 (+0.17)
58 Mads Møller 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 591 24.91 +2.34
Entry time: 25.05 (-0.14)
=59 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 590 24.93 +2.36
Entry time: 24.39 (+0.54)
=59 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.60 590 24.93 +2.36
Entry time: 25.23 (-0.30)
61 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub +0.63 587 24.96 +2.39
Entry time: 25.32 (-0.36)
62 Tais Andkjær Kristensen 1999 Horsens Svømmeklub +0.63 585 24.99 +2.42
Entry time: 25.03 (-0.04)
=63 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening +0.67 581 25.05 +2.48
Entry time: 24.77 (+0.28)
=63 Antoine Ohn 2002 Lyngby Svømmeklub +0.50 581 25.05 +2.48
Entry time: 25.22 (-0.17)
=65 Johan Siksne Kaalund 2002 Swim Team Odense +0.64 578 25.09 +2.52
Entry time: 24.87 (+0.22)
=65 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 +0.59 578 25.09 +2.52
Entry time: 25.00 (+0.09)
67 Lucas Møller Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.69 578 25.10 +2.53
Entry time: 25.06 (+0.04)
68 Villads Bomholt Larsen 2001 Helsingør Svømmeklub +0.60 573 25.17 +2.60
Entry time: 24.42 (+0.75)
69 Jeppe Vestergaard Jensen 2001 Vejle Svømmeklub +0.67 571 25.20 +2.63
Entry time: 25.35 (-0.15)
70 Daniel Bastholm 2005 GTI - Greve +0.63 564 25.30 +2.73
Entry time: 25.21 (+0.09)
71 Daniel Dehli 2006 Herlev Svømning +0.64 563 25.31 +2.74
Entry time: 25.32 (-0.01)
72 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub +0.56 561 25.35 +2.78
Entry time: 25.02 (+0.33)
73 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub +0.76 554 25.45 +2.88
Entry time: 25.67 (-0.22)
74 Mikkel Møller Nielsen 2006 Ringe Svømme Klub +0.62 553 25.46 +2.89
Entry time: 25.87 (-0.41)
75 Carl Magnus Krievs 2002 Vest-Brøndby +0.66 546 25.57 +3.00
Entry time: 26.18 (-0.61)
76 Jonas Hansen 2001 Køge Svømmeklub +0.64 546 25.58 +3.01
Entry time: 25.35 (+0.23)
77 Emil Kruse Enemærke 2005 Herlev Svømning +0.61 538 25.70 +3.13
Entry time: 25.98 (-0.28)
78 Daniel Busk 2005 Kolding Svømmeklub +0.70 532 25.80 +3.23
Entry time: 25.33 (+0.47)
79 Ferdinand Wahl 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.65 531 25.82 +3.25
Entry time: 25.66 (+0.16)
80 Marcus Hiort 2003 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 530 25.83 +3.26
Entry time: 26.07 (-0.24)
81 Francesco Corsini 1999 Lyngby Svømmeklub +0.67 526 25.90 +3.33
Entry time: 26.53 (-0.63)
82 Lucas Jul Pedersen 2003 Næstved Svømmeklub +0.62 523 25.95 +3.38
Entry time: 25.32 (+0.63)
83 Tobias Rehder Knudsen 2005 Svøm Slagelse Korsør +0.53 520 25.99 +3.42
Entry time: 26.17 (-0.18)
84 Asger Johansen 2003 Glostrup Svømmeklub +0.63 513 26.11 +3.54
Entry time: 25.42 (+0.69)
85 Elias Elmedyb 2006 Herlev Svømning +0.60 498 26.38 +3.81
Entry time: 25.83 (+0.55)
86 Viktor Junker Neldeberg 2004 Helsinge Svømmeklub +0.69 495 26.42 +3.85
Entry time: 27.56 (-1.14)
87 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.68 451 27.25 +4.68
Entry time: 27.77 (-0.52)
- Oliver Christensen 2003 Silkeborg Svømmeklub +0.67 DSQ
SW 5.3 Totally submerged (except for first 15m at start and turn) during the race
Løb officielt kl.: 15-04-2022 12:33:49
15-04-2022 12:34.27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner