2024-06-21   10:24:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danish Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Indledende A-Flights

Document
Resultater
Danish Open 2022
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm
Svømmeh 50m Stævne dato: 15. apr  2022 to 19. apr  2022
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer - Indledende
DR 2:11.41 Chris Christensen 1988 Rom (ITA) 30-07-2009
ER 2:06.12 Anton Chupkov 1997  (RUS) Gwangju (KOR) 26-07-2019
NR 2:07.13 Matti Mattsson 1993  (FIN) Tokyo (JPN) 29-07-2021
DJR 2:15.72 Chris Christensen 1988 Palma (ESP) 09-07-2006
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob M. Jørgensen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.66 758 2:18.27 QA
Entry time: 2:14.05 (+4.22)
50m: 31.79
100m: 1:05.56
(33.77)
150m: 1:41.94
(36.38)
200m: 2:18.27
(36.33)
2 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.65 743 2:19.20 +0.93 QA
Entry time: 2:15.50 (+3.70)
50m: 31.52
100m: 1:06.26
(34.74)
150m: 1:42.61
(36.35)
200m: 2:19.20
(36.59)
3 Rajmund Koska 2003 Svøm Slagelse Korsør +0.72 730 2:20.03 +1.76 QA
Entry time: 2:23.78 (-3.75)
50m: 32.52
100m: 1:09.08
(36.56)
150m: 1:44.66
(35.58)
200m: 2:20.03
(35.37)
4 Oliver Hallenborg 2002 Swim Team Odense +0.61 721 2:20.63 +2.36 QA
Entry time: 2:18.27 (+2.36)
50m: 32.54
100m: 1:07.83
(35.29)
150m: 1:44.01
(36.18)
200m: 2:20.63
(36.62)
5 Frederik Junker Neldeberg 2000 Helsinge Svømmeklub +0.73 691 2:22.59 +4.32 QA
Entry time: 2:19.67 (+2.92)
50m: 32.10
100m: 1:08.07
(35.97)
150m: 1:45.14
(37.07)
200m: 2:22.59
(37.45)
6 Alfred August Grubert 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 690 2:22.67 +4.40 QA
Entry time: 2:18.15 (+4.52)
50m: 32.82
100m: 1:08.77
(35.95)
150m: 1:45.98
(37.21)
200m: 2:22.67
(36.69)
7 Joakim Brønnum 1997 Sigma Swim Allerød +0.67 690 2:22.71 +4.44 QA
Entry time: 2:19.79 (+2.92)
50m: 32.52
100m: 1:08.76
(36.24)
150m: 1:45.62
(36.86)
200m: 2:22.71
(37.09)
8 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Agfs Svømmeafdeling +0.61 687 2:22.90 +4.63 DI
Entry time: 2:21.07 (+1.83)
50m: 31.64
100m: 1:07.28
(35.64)
150m: 1:45.14
(37.86)
200m: 2:22.90
(37.76)
9 Jonas Kjær 2003 Esbjerg Svømmeklub +0.71 631 2:27.00 +8.73 QA
Entry time: 2:29.72 (-2.72)
50m: 32.54
100m: 1:09.47
(36.93)
150m: 1:47.67
(38.20)
200m: 2:27.00
(39.33)
10 Robert E Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 629 2:27.19 +8.92 DI
Entry time: 2:23.08 (+4.11)
50m: 32.81
100m: 1:10.36
(37.55)
150m: 1:48.74
(38.38)
200m: 2:27.19
(38.45)
11 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken +0.58 624 2:27.56 +9.29 QB
Entry time: 2:26.94 (+0.62)
50m: 33.39
100m: 1:11.71
(38.32)
150m: 1:50.04
(38.33)
200m: 2:27.56
(37.52)
12 Magnus Jacobsen 2006 Sigma Swim Birkerød +0.71 617 2:28.10 +9.83 QB
Entry time: 2:25.94 (+2.16)
50m: 33.29
100m: 1:10.25
(36.96)
150m: 1:48.92
(38.67)
200m: 2:28.10
(39.18)
13 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 616 2:28.17 +9.90 QB
Entry time: 2:26.77 (+1.40)
50m: 33.12
100m: 1:10.79
(37.67)
150m: 1:49.23
(38.44)
200m: 2:28.17
(38.94)
14 Joshua P. Sidebotham 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 614 2:28.31 +10.04 QB
Entry time: 2:23.53 (+4.78)
50m: 33.38
100m: 1:11.03
(37.65)
150m: 1:49.97
(38.94)
200m: 2:28.31
(38.34)
15 Mads Sander Andersen 2004 Thisted Svømmeklub +0.61 594 2:29.99 +11.72 QB
Entry time: 2:31.10 (-1.11)
50m: 34.15
100m: 1:11.98
(37.83)
150m: 1:50.35
(38.37)
200m: 2:29.99
(39.64)
16 Frederik Venø Elling 2003 Silkeborg Svømmeklub +0.72 584 2:30.85 +12.58 QB
Entry time: 2:22.54 (+8.31)
50m: 33.47
100m: 1:11.63
(38.16)
150m: 1:50.33
(38.70)
200m: 2:30.85
(40.52)
17 Sebastian Eliasen 2006 Svømmeklubben Nord +0.70 562 2:32.75 +14.48 QB
Entry time: 2:31.59 (+1.16)
50m: 33.20
100m: 1:12.43
(39.23)
150m: 1:52.46
(40.03)
200m: 2:32.75
(40.29)
18 Valdemar Vind Sejr 2003 Aarhus Swim - Lyseng +0.68 550 2:33.85 +15.58 QB
Entry time: 2:28.85 (+5.00)
50m: 34.74
100m: 1:12.99
(38.25)
150m: 1:52.73
(39.74)
200m: 2:33.85
(41.12)
19 Alexander Marcus Englev 2004 GTI - Greve +0.59 549 2:33.97 +15.70 QC
Entry time: 2:26.52 (+7.45)
50m: 33.37
100m: 1:12.30
(38.93)
150m: 1:52.47
(40.17)
200m: 2:33.97
(41.50)
20 Nicholas H. Hansen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 537 2:35.10 +16.83 QC
Entry time: 2:33.16 (+1.94)
50m: 35.39
100m: 1:14.55
(39.16)
150m: 1:54.58
(40.03)
200m: 2:35.10
(40.52)
21 Simon Kruse Holm 2004 Odder Svømmeklub +0.62 533 2:35.49 +17.22 QC
Entry time: 2:35.46 (+0.03)
50m: 34.80
100m: 1:14.33
(39.53)
150m: 1:55.50
(41.17)
200m: 2:35.49
(39.99)
22 Mads Mørkhøj Hartington 2006 Solrød Svømmeklub +0.49 524 2:36.41 +18.14 QC
Entry time: 2:35.25 (+1.16)
50m: 33.72
100m: 1:13.23
(39.51)
150m: 1:54.43
(41.20)
200m: 2:36.41
(41.98)
23 Gustav Nissen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 512 2:37.56 +19.29 QC
Entry time: 2:30.81 (+6.75)
50m: 34.76
100m: 1:13.99
(39.23)
150m: 1:54.56
(40.57)
200m: 2:37.56
(43.00)
24 Jacob Aagaard Andersen 2004 Aalborg Svømmeklub +0.75 511 2:37.67 +19.40 QC
Entry time: 2:35.24 (+2.43)
50m: 34.47
100m: 1:14.74
(40.27)
150m: 1:56.33
(41.59)
200m: 2:37.67
(41.34)
25 Anders K. Kortegaard 2004 A6 JGI-Swim +0.61 493 2:39.59 +21.32 DI
Entry time: 2:28.54 (+11.05)
50m: 33.23
100m: 1:12.43
(39.20)
150m: 1:54.81
(42.38)
200m: 2:39.59
(44.78)
26 Jannik Jørgensen 2004 Svøm Slagelse Korsør +0.61 491 2:39.82 +21.55 QC
Entry time: 2:30.79 (+9.03)
50m: 34.38
100m: 1:14.23
(39.85)
150m: 1:55.92
(41.69)
200m: 2:39.82
(43.90)
27 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød +0.69 477 2:41.31 +23.04 QC
Entry time: 2:30.35 (+10.96)
50m: 34.28
100m: 1:16.50
(42.22)
150m: 1:58.80
(42.30)
200m: 2:41.31
(42.51)
- Inas Ilic 2005 Aalborg Svømmeklub +0.86 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 15-04-2022 12:22:41
15-04-2022 12:25.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner