2023-02-08   18:04:08
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for 4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 1, 4x50m Freestyle Men - Final
Dečki 1:43.99 PK Branik Maribor PK Branik Maribor (SLO) Ljubljana (SLO) 12/5/2010
Ml. dečki 1:53.24 PK Branik Maribor PK Branik Maribor (SLO) Maribor (SLO) 12/14/2008
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 RL I. 14 424 1:48.87
Maj Krdžalić 2009 SLO.13283 26.82 26.82
Mark Frolov 2008 SLO.13764 -.-- 27.28 54.10
Črt Grohar 2008 SLO.12409 -.-- 27.62 1:21.72
Matic Potnik 2008 SLO.11657 -.-- 27.15 1:48.87
2 NC I. 14 376 1:53.32 +4.45
Danilo Obačkič 2009 SLO.11164 29.61 29.61
Vid Čujež 2008 SLO.11162 -.-- 27.35 56.96
Aljoša Vihernik 2008 SLO.11157 -.-- 28.79 1:25.75
Julijan Pevec 2008 SLO.11616 -.-- 27.57 1:53.32
3 IL I. 14 365 1:54.38 +5.51
Blaž Peršin 2008 SLO.12647 29.42 29.42
Nik Kocjan 2008 SLO.12539 -.-- 28.69 58.11
Lan Govše 2009 SLO.12343 -.-- 29.50 1:27.61
Nik Vučko 2008 SLO.11701 -.-- 26.77 1:54.38
4 RR I. 14 365 1:54.45 +5.58
Lovro Ćirović 2008 SLO.11532 25.59 25.59
Aljaž Vavtar 2008 SLO.12149 -.-- 28.15 53.74
Tobija Čampa 2008 SLO.11876 -.-- 29.97 1:23.71
Teo Starc 2008 SLO.11530 -.-- 30.74 1:54.45
5 VV I. 14 338 1:57.33 +8.46
Miha Princl 2008 SLO.11521 27.00 27.00
Omar Mustafić 2009 SLO.13869 -.-- 29.90 56.90
Grega Navodnik 2009 SLO.12600 -.-- 30.18 1:27.08
Domen Lamot 2008 SLO.12731 -.-- 30.25 1:57.33
6 FR I. 14 321 1:59.41 +10.54
Nik Markač 2009 SLO.11081 28.70 28.70
Žan Luka Vušnik 2009 SLO.11901 -.-- 29.64 58.34
Oskar Priteržnik 2008 SLO.11281 -.-- 30.37 1:28.71
Matija Rupreht 2008 SLO.13871 -.-- 30.70 1:59.41
7 IL II. 14 310 2:00.77 +11.90
Tim Kolenko 2008 SLO.11302 29.16 29.16
Lan Koritnik 2009 SLO.12490 -.-- 30.06 59.22
Ivo Rupnik 2008 SLO.11858 -.-- 31.75 1:30.97
Ian Rodman Ponikvar 2008 SLO.12240 -.-- 29.80 2:00.77
8 NC II. 13 293 2:03.02 +14.15
Nino Capello 2009 SLO.12968 30.81 30.81
Nejc Šetina 2009 SLO.12462 -.-- 30.54 1:01.35
Nik Perc 2009 SLO.11165 -.-- 32.58 1:33.93
Jon Kočevar 2009 SLO.12291 -.-- 29.09 2:03.02
9 TK I. 14 292 2:03.17 +14.30
Arne Mazi Jamnik 2009 SLO.12868 30.66 30.66
Matic Sečnik 2009 SLO.12191 -.-- 30.47 1:01.13
Leon Zafošnik Potočnik 2008 SLO.13675 -.-- 31.00 1:32.13
Timon Mlakar 2008 SLO.13236 -.-- 31.04 2:03.17
10 PC I. 14 286 2:04.05 +15.18
Maj Ramšak 2009 SLO.13841 34.41 34.41
Maksim Luskar 2008 SLO.11138 -.-- 29.56 1:03.97
Aidan Ermenc 2008 SLO.11251 -.-- 29.85 1:33.82
Miha Polutnik 2008 SLO.13848 -.-- 30.23 2:04.05
11 RL II. 13 270 2:06.55 +17.68
Jakob Kovačič Lovšin 2009 SLO.13191 29.82 29.82
Oskar Šmid 2009 SLO.12384 -.-- 32.65 1:02.47
Matic Turk 2009 SLO.13755 -.-- 33.82 1:36.29
Lev Vilfan Kožuh 2009 SLO.12408 -.-- 30.26 2:06.55
12 TP I. 13 81 3:08.37 +1:19.5
Luka Štandeker 2009 SLO.14534 36.61 36.61
Leon Zver 2012 SLO.14533 -.-- 1:04.00 1:40.61
Gašper Korošec 2012 SLO.14538 -.-- 46.68 2:27.29
Andraž Korošec 2011 SLO.14537 -.-- 41.08 3:08.37
- OL I. 14 DNS
Filip Podobnik 2008 SLO.10514
Enej Mešić 2009 SLO.12345
Event official at: 1/8/2022 9:11:03 AM
2022-01-08 09:11:05 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 2, 4x50m Freestyle Women - Final
Deklice 1:52.67 PK Radovljica PK Radovljica (SLO) Ljubljana (SLO) 12/5/2010
Ml. deklic 2:06.88 PK Ljubljana PK Ljubljana (SLO) Celje (SLO) 2/10/2018
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 RL I. 13 434 2:02.13
Sara Sever 2009 SLO.12382 29.61 29.61
Tara Gončin 2009 SLO.13985 -.-- 31.52 1:01.13
Katja Marolt 2009 SLO.12386 -.-- 31.78 1:32.91
Siena Lehmann 2009 SLO.12390 -.-- 29.22 2:02.13
2 IL I. 13 426 2:02.85 +0.72
Ava Luna Rihtman 2009 SLO.11982 28.41 28.41
Manca Dolenc 2009 SLO.12120 -.-- 32.31 1:00.72
Minea Ðešević 2010 SLO.12118 -.-- 30.07 1:30.79
Tanja Čusak 2009 SLO.12403 -.-- 32.06 2:02.85
3 TK I. 13 425 2:02.98 +0.85
Maša Camlek 2009 SLO.11711 29.92 29.92
Lara Naglič 2009 SLO.10998 -.-- 30.50 1:00.42
Veronika Savernik 2009 SLO.12877 -.-- 31.06 1:31.48
Ela Klara Pulko 2010 SLO.11952 -.-- 31.50 2:02.98
4 LL I. 13 365 2:09.39 +7.26
Zoja Mele 2009 SLO.10734 32.02 32.02
Neja Breznik 2009 SLO.11938 -.-- 32.13 1:04.15
Marija Grm 2009 SLO.12508 -.-- 31.99 1:36.14
Lucija Vrhovac 2009 SLO.11942 -.-- 33.25 2:09.39
5 NC I. 13 358 2:10.23 +8.10
Taja Pecelj 2009 SLO.11158 34.54 34.54
Zala Valek 2009 SLO.11173 -.-- 31.65 1:06.19
Taya Čanžek 2009 SLO.12516 -.-- 32.00 1:38.19
Elina Bratina 2009 SLO.11781 -.-- 32.04 2:10.23
6 PAK I. 13 357 2:10.32 +8.19
Žanin Krušič 2010 SLO.13098 38.95 38.95
Mia Jovanović 2009 SLO.12577 -.-- 35.02 1:13.97
Sofija Peteršič 2009 SLO.12576 -.-- 34.64 1:48.61
Eva Hvalec 2009 SLO.13104 -.-- 21.71 2:10.32
7 RR I. 13 341 2:12.38 +10.25
Manja Ilc 2009 SLO.11882 33.07 33.07
Iza Erjavec 2009 SLO.13495 -.-- 31.45 1:04.52
Ajda Škaper 2010 SLO.13044 -.-- 33.07 1:37.59
Taja Starc 2009 SLO.12148 -.-- 34.79 2:12.38
8 TK II. 13 304 2:17.42 +15.29
Tijana Šutić 2009 SLO.12315 34.35 34.35
Ana Margeta 2010 SLO.11683 -.-- 32.87 1:07.22
Ajša Mlakar 2009 SLO.13217 -.-- 34.38 1:41.60
Meta Komelj 2010 SLO.13226 -.-- 35.82 2:17.42
9 TP I. 13 174 2:45.59 +43.46
Zala Črepinko 2010 SLO.13414 38.72 38.72
Katarina Strelec 2010 SLO.14536 -.-- 47.56 1:26.28
Aneja Zamuda 2009 SLO.13536 -.-- 41.61 2:07.89
Nuša Arnuš 2010 SLO.12641 -.-- 37.70 2:45.59
Event official at: 1/8/2022 9:19:09 AM
2022-01-08 09:19:11 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 3, 50m Freestyle Men - Final
Dečki 23.50 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Kranj (SLO) 12/19/2021
Ml. dečki 26.10 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Ljubljana (SLO) 12/7/2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Marko Bursač 2010 Plavalni klub Ljubljana 315 29.60
2 George Erker De Lucat 2010 Plavalni klub Olimpija 298 30.15 +0.55
3 Miha Čujež 2010 Plavalni klub Neptun Celje 293 30.33 +0.73
4 Vid Šumi Branilovič 2010 Plavalni klub Radovljica 287 30.54 +0.94
5 Martin Testen 2010 Športno društvo Riba 285 30.63 +1.03
6 Tin Babič 2010 Plavalni klub Celulozar Krško 248 32.05 +2.45
7 Daniel Siska 2011 SC Hakoah Wien 227 33.01 +3.41
8 Teo Jezovšek Špiljar 2010 Plavalni klub Neptun Celje 227 33.03 +3.43
9 Lovro Jarkovič 2011 Plavalni klub Ilirija 217 33.54 +3.94
10 Jakob Krapež 2011 Športno društvo Riba 214 33.69 +4.09
11 Lev Korinšek 2010 Športno društvo Riba 208 34.00 +4.40
12 Miha Leskovar 2010 Plavalni klub Ilirija 204 34.21 +4.61
13 Nejc Kranjc 2010 Plavalni klub Celulozar Krško 201 34.36 +4.76
14 Domen Hudovornik 2011 Plavalni klub Ilirija 201 34.37 +4.77
15 Nej Jagodic 2010 Plavalni klub Triglav Kranj 198 34.57 +4.97
16 Luka Legiša 2011 Plavalni klub Ilirija 197 34.61 +5.01
17 Dino Ðešević 2011 Plavalni klub Ilirija 195 34.76 +5.16
18 Jernej Hus 2010 Plavalni klub Ilirija 190 35.01 +5.41
19 Max Koren 2011 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 186 35.30 +5.70
20 Jakob Kocjan 2011 Plavalni klub Ilirija 185 35.34 +5.74
21 Kalvin Val Penko 2010 Plavalni klub Ljubljana 173 36.13 +6.53
22 Filip Sever 2010 Plavalni klub Ljubljana 169 36.40 +6.80
23 Žiga Poljšak 2010 Športno društvo Riba 169 36.41 +6.81
24 Oskar Lavrih 2011 Plavalni klub Ilirija 162 36.93 +7.33
25 Tian Gomzej 2010 Plavalni klub Neptun Celje 162 36.96 +7.36
26 Tadej Sečnik 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 158 37.28 +7.68
27 Naj Plevnik Ivanuša 2011 Plavalni klub Neptun Celje 156 37.44 +7.84
28 Matic Jelenc 2011 Plavalni klub Radovljica 154 37.60 +8.00
29 Jon Tepej Pečnik 2011 Plavalni klub Ilirija 152 37.74 +8.14
30 Žiga Keržič Rakar 2011 Plavalni klub Kamnik 152 37.75 +8.15
31 Vid Završnik 2010 Plavalni klub Neptun Celje 151 37.83 +8.23
32 Tilen Marinšek 2012 Plavalni klub Ilirija 150 37.94 +8.34
33 Jaka Šeruga 2010 Plavalni klub Zdravilišče Radenci 147 38.13 +8.53
34 Robert Palyvoda 2010 Plavalni klub Ljubljana 146 38.22 +8.62
35 Tymur Beshlyk 2011 Plavalni klub Kamnik 141 38.65 +9.05
36 Rok Sever 2011 Športno društvo Riba 140 38.74 +9.14
37 Matevž Potočnik 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 136 39.12 +9.52
38 Nik Rezar 2011 Plavalni klub Neptun Celje 136 39.16 +9.56
39 Nal Kobovc 2011 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 136 39.17 +9.57
40 Matija Vaš 2011 Društvo vodnih športov POSEJD 134 39.35 +9.75
41 Jaka Štalcer 2010 Športno društvo Plavalna akade 131 39.61 +10.01
42 Ožbej Bešter 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 129 39.84 +10.24
43 Pascal Krevs 2011 Športno društvo Plavalna akade 128 39.97 +10.37
44 Nikolaj Batistič 2011 Plavalni klub Ilirija 124 40.39 +10.79
45 Matija Šprah 2010 Športno društvo Plavalna akade 120 40.80 +11.20
46 Lenart Razinger 2010 Športno društvo Riba 116 41.29 +11.69
47 Rok Predojevič Benda 2010 Plavalni klub Ljubljana 116 41.31 +11.71
48 Ambrož Bešter 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 113 41.66 +12.06
49 Matevž Brolih 2011 Športno društvo Riba 110 42.04 +12.44
50 Rok Pugelj 2010 Plavalni klub Triglav Kranj 109 42.15 +12.55
51 Mark Kokol Svenšek 2012 Plavalni klub Neptun Celje 109 42.19 +12.59
52 Timotej Plošinjak 2010 Športno društvo Plavalna akade 105 42.64 +13.04
53 Ante Jakša Marić 2012 Plavalni klub Neptun Celje 104 42.81 +13.21
54 Tilen Krošelj 2010 Plavalni klub Neptun Celje 104 42.86 +13.26
55 David Šafar 2011 Športno društvo Riba 103 42.88 +13.28
56 Nemanja Ristić 2011 Plavalni klub Neptun Celje 102 43.11 +13.51
57 Jaša Skakić 2010 Plavalni klub Neptun Celje 102 43.12 +13.52
58 Rene Mesarič 2011 Športno društvo Plavalna akade 96 44.00 +14.40
59 Filip Mamlić 2011 Športno društvo Riba 95 44.13 +14.53
60 Nik Bračun 2011 Plavalni klub Neptun Celje 92 44.64 +15.04
61 Anže Kos 2014 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 90 44.89 +15.29
62 Sven Sokač 2011 Športno društvo Riba 89 45.09 +15.49
63 Nejc Vizjak 2011 Športno društvo Plavalna akade 79 46.98 +17.38
64 Urh Videnšek 2012 Plavalni klub Neptun Celje 73 48.03 +18.43
65 Tom Ravnak 2012 Plavalni klub Neptun Celje 72 48.30 +18.70
66 Matevž Mansutti 2012 Plavalni klub Neptun Celje 69 49.02 +19.42
67 Mitja Marin 2010 Športno društvo Plavalna akade 66 49.73 +20.13
68 Žiga Šket 2014 Plavalni klub Neptun Celje 63 50.47 +20.87
69 Maks Šeruga 2011 Športno društvo Plavalna akade 62 50.75 +21.15
70 Rok Prešeren 2012 Športno društvo Riba 60 51.33 +21.73
71 Anej Holc 2011 Društvo vodnih športov POSEJD 60 51.46 +21.86
72 Jan Navotnik 2011 Plavalni klub Neptun Celje 56 52.41 +22.81
73 Andrej Marinič 2013 Plavalni klub Triglav Kranj 54 53.05 +23.45
74 Staš Lužar 2012 Plavalni klub Neptun Celje 48 55.18 +25.58
75 Žan Predikaka 2012 Športno društvo Plavalna akade 47 55.61 +26.01
76 Mark Senčar 2011 Športno društvo Plavalna akade 43 57.16 +27.56
77 Teo Kremautz Črešnar 2012 Plavalni klub Neptun Celje 40 58.62 +29.02
78 Pavlin Zule 2012 Plavalni klub Kamnik 38 59.73 +30.13
79 Leon Zver 2012 Plavalni klub Terme Ptuj 35 1:01.60 +32.00
80 Lev Lasič 2013 Športno društvo Riba 32 1:03.47 +33.87
81 Nian Peperko Ivanuša 2015 Društvo vodnih športov POSEJD 28 1:05.62 +36.02
82 Maj Primožič 2011 Plavalni klub Kamnik 26 1:07.85 +38.25
83 Matevž Vaš 2014 Društvo vodnih športov POSEJD 21 1:12.52 +42.92
- Miha Kosmina 2007 Plavalni klub Neptun Celje 242 32.35 +2.75
- Kristjan Krivec 2010 Plavalni klub Radovljica DSQ
SW 4.4
- Arsentij Gorbunov 2012 Športno društvo Riba DSQ
SW 4.4
- Lovro Kekec 2011 Plavalni klub Neptun Celje DNS
- Tristan Bizjak Kralj 2010 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
- Matic Marinšek 2010 Plavalni klub Ilirija DNS
- Peter Lackovič 2010 Plavalni klub Kamnik DNS
- Valter Grm 2011 Plavalni klub Ljubljana DNS
- Ostoj Andželevski 2010 Plavalni klub Ljubljana DNS
Event official at: 1/8/2022 9:35:18 AM
2022-01-08 09:35:21 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 4, 50m Freestyle Women - Final
Deklice 26.58 Janja Šegel 2001  (SLO) Zrenjanin (SRB) 11/2/2014
Ml. deklic 27.77 Ula Rožič 2007  (SLO) Ljubljana (SLO) 12/8/2018
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Greta Schörnig 2011 SC Hakoah Wien 355 32.36
2 Ivona Domič 2011 Športno društvo Riba 331 33.14 +0.78
2 Taja Klemen 2011 Plavalni klub Kamnik 331 33.14 +0.78
4 Lara Brolih 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 306 34.00 +1.64
5 Karin Jakša Jovanovski 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 300 34.22 +1.86
6 Carolina Elsner 2011 Športno društvo Riba 282 34.93 +2.57
7 Neža Hren 2012 Plavalni klub Kamnik 281 34.97 +2.61
8 Ana Menoni 2012 Plavalni klub Celulozar Krško 273 35.33 +2.97
9 Maša Kunštić 2011 Plavalni klub Ljubljana 272 35.36 +3.00
10 Gaja Vidrih 2012 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 271 35.41 +3.05
11 Manca Kadivnik 2011 Športno društvo Riba 271 35.43 +3.07
12 Lana Lamešić 2011 Plavalni klub Velenje 256 36.10 +3.74
13 Noemi Borišek 2011 Plavalni klub Rudar Trbovlje 244 36.67 +4.31
14 Manca Pogačar 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 242 36.78 +4.42
15 Špela Oberžan 2011 Plavalni klub Rudar Trbovlje 225 37.70 +5.34
16 Zoja Košir 2012 Športno društvo Riba 222 37.86 +5.50
17 Zoja Žugič Jehart 2011 Športno društvo Riba 217 38.10 +5.74
18 Katarina Hozjan 2011 Plavalni klub Zdravilišče Radenci 216 38.20 +5.84
19 Iva Knez 2011 Plavalni klub Rudar Trbovlje 212 38.44 +6.08
20 Andelina Trivunović 2011 Plavalni klub Ilirija 208 38.68 +6.32
21 Brina Mojsilović Meznarič 2012 Športno društvo Plavalna akade 201 39.08 +6.72
22 Maša Koren 2011 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 196 39.41 +7.05
23 Maruša Šobak 2011 Plavalni klub Zdravilišče Radenci 194 39.58 +7.22
24 Veronika Lesjak 2012 Plavalni klub Neptun Celje 176 40.91 +8.55
25 Sara Marolt 2012 Plavalni klub Ilirija 162 42.03 +9.67
26 Mia Štukelj 2012 Društvo vodnih športov POSEJD 158 42.34 +9.98
27 Mia Bukovac 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 151 43.04 +10.68
28 Frida Dimovski 2011 Športno društvo Plavalna akade 148 43.34 +10.98
29 Gea Lozer 2013 Plavalni klub Neptun Celje 143 43.82 +11.46
30 Evgeniia Kiseleva 2011 Plavalni klub Ilirija 133 44.89 +12.53
31 Iva Blažko 2012 Plavalni klub Ilirija 132 44.94 +12.58
32 Tina Klemen 2013 Plavalni klub Kamnik 129 45.34 +12.98
33 Neja Založnik 2013 Plavalni klub Neptun Celje 126 45.73 +13.37
34 Anna Losieva 2013 Plavalni klub Kamnik 117 46.82 +14.46
35 Maša Gostiša 2013 Plavalni klub Triglav Kranj 116 46.89 +14.53
36 Mia Sara Kozin Gulič 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 110 47.76 +15.40
37 Mila Bedrać 2011 Plavalni klub Terme Ptuj 109 47.96 +15.60
38 Hana Vaš 2012 Društvo vodnih športov POSEJD 103 48.88 +16.52
39 Maša Laharnar 2013 Plavalni klub Triglav Kranj 98 49.65 +17.29
40 Ivana Pelengić 2013 Društvo vodnih športov POSEJD 91 50.97 +18.61
41 Nina Špernjak 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 89 51.30 +18.94
42 Isabella Hubner 2012 Plavalni klub Neptun Celje 72 54.96 +22.60
43 Nina Oblak 2013 Plavalni klub Neptun Celje 69 55.84 +23.48
44 Ota Brina Podlesnik 2012 Športno društvo Plavalna akade 67 56.41 +24.05
45 Nikita Maračić 2013 Športno društvo Plavalna akade 53 1:00.98 +28.62
46 Nika Pelengić 2015 Društvo vodnih športov POSEJD 36 1:09.16 +36.80
- Stella Hlozkova 2008 SC Hakoah Wien 377 31.74 -0.62
- Manca  Rode 2007 Plavalni klub Neptun Celje 222 37.84 +5.48
- Laura  Vrbovšek 2007 Plavalni klub Neptun Celje 171 41.30 +8.94
- Lea Kremautz Črešnar 2009 Plavalni klub Neptun Celje 165 41.78 +9.42
- Ema Ana  Golež Ermenc 2010 Plavalni klub Neptun Celje 117 46.81 +14.45
- Tinkara  Vnuk 2010 Plavalni klub Neptun Celje 47 1:03.32 +30.96
- Teja Štrukelj 2013 Plavalni klub Neptun Celje DSQ
SW 4.4
- Trina Božič 2012 Plavalni klub Neptun Celje DSQ
SW 4.4
- Naja Habjanič 2015 Športno društvo Riba DNS
- Laura Božičko 2011 Plavalni klub Terme Ptuj DNS
- Ema Čeh Mastikosa 2011 Plavalni klub Neptun Celje DNS
Event official at: 1/8/2022 9:45:37 AM
2022-01-08 09:55:08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 5, 100m Breaststroke Men - Final
Dečki 1:04.77 Dejan Šteharnik 2000  (SLO) Kranj (SLO) 11/23/2014
Ml. dečki 1:10.76 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Maribor (SLO) 11/30/2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Julijan Pevec 2008 Plavalni klub Neptun Celje 424 1:13.62
50m: 35.57
100m: 1:13.62
(38.05)
2 David Peček Danieli 2008 Plavalni klub Olimpija 384 1:16.13 +2.51
50m: 36.09
100m: 1:16.13
(40.04)
3 Vid Čujež 2008 Plavalni klub Neptun Celje 373 1:16.81 +3.19
50m: 36.87
100m: 1:16.81
(39.94)
4 Tim Kolenko 2008 Plavalni klub Ilirija 345 1:18.88 +5.26
50m: 37.71
100m: 1:18.88
(41.17)
5 Lovro Ćirović 2008 Plavalni klub Ribnica 341 1:19.21 +5.59
50m: 37.20
100m: 1:19.21
(42.01)
6 Teo Starc 2008 Plavalni klub Ribnica 327 1:20.32 +6.70
50m: 38.14
100m: 1:20.32
(42.18)
7 Lan Koritnik 2009 Plavalni klub Ilirija 316 1:21.18 +7.56
50m: 38.45
100m: 1:21.18
(42.73)
8 Črt Grohar 2008 Športno društvo Riba 1:21.22 +7.60
50m: 38.44
100m: 1:21.22
(42.78)
9 Liam Negodič 2008 Plavalni klub Kamnik 315 1:21.29 +7.67
50m: 37.79
100m: 1:21.29
(43.50)
10 Žiga Pfajfar 2008 Plavalni klub Ratitovec Železniki 315 1:21.30 +7.68
50m: 37.14
100m: 1:21.30
(44.16)
11 Mark Frolov 2008 Športno društvo Riba 313 1:21.46 +7.84
50m: 38.34
100m: 1:21.46
(43.12)
12 Janez Kunčič 2008 Plavalni klub Radovljica 308 1:21.88 +8.26
50m: 39.02
100m: 1:21.88
(42.86)
13 Aljoša Vihernik 2008 Plavalni klub Neptun Celje 307 1:22.03 +8.41
50m: 37.73
100m: 1:22.03
(44.30)
14 Aidan Ermenc 2008 Društvo vodnih športov POSEJD 301 1:22.57 +8.95
50m: 39.29
100m: 1:22.57
(43.28)
15 Nik Vučko 2008 Plavalni klub Ilirija 296 1:22.95 +9.33
50m: 38.88
100m: 1:22.95
(44.07)
16 Leon Zafošnik Potočnik 2008 Plavalni klub Triglav Kranj 277 1:24.82 +11.20
50m: 40.17
100m: 1:24.82
(44.65)
17 Lev Vilfan Kožuh 2009 Športno društvo Riba 268 1:25.82 +12.20
50m: 40.61
100m: 1:25.82
(45.21)
18 Alexander Paternoster 2009 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 263 1:26.31 +12.69
50m: 40.58
100m: 1:26.31
(45.73)
19 Oskar Priteržnik 2008 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 258 1:26.86 +13.24
50m: 40.76
100m: 1:26.86
(46.10)
20 Nik Markač 2009 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 256 1:27.09 +13.47
50m: 40.49
100m: 1:27.09
(46.60)
21 Vito Ferčak 2008 Plavalni klub Zdravilišče Radenci 253 1:27.41 +13.79
50m: 42.05
100m: 1:27.41
(45.36)
22 Ivo Rupnik 2008 Plavalni klub Ilirija 252 1:27.55 +13.93
50m: 41.88
100m: 1:27.55
(45.67)
23 Nino Gorišek 2008 Plavalni klub Branik Maribor 250 1:27.76 +14.14
50m: 41.05
100m: 1:27.76
(46.71)
24 Lan Govše 2009 Plavalni klub Ilirija 248 1:28.02 +14.40
50m: 42.01
100m: 1:28.02
(46.01)
25 Danilo Obačkič 2009 Plavalni klub Neptun Celje 247 1:28.12 +14.50
50m: 41.72
100m: 1:28.12
(46.40)
26 Žan Luka Vušnik 2009 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 243 1:28.62 +15.00
50m: 41.80
100m: 1:28.62
(46.82)
27 Nejc Šetina 2009 Plavalni klub Neptun Celje 233 1:29.89 +16.27
50m: 43.20
100m: 1:29.89
(46.69)
28 Timon Mlakar 2008 Plavalni klub Triglav Kranj 231 1:30.08 +16.46
50m: 42.76
100m: 1:30.08
(47.32)
29 David Siska 2009 SC Hakoah Wien 222 1:31.37 +17.75
50m: 42.82
100m: 1:31.37
(48.55)
30 Brin Lorger 2008 Plavalni klub Velenje 216 1:32.13 +18.51
50m: 42.72
100m: 1:32.13
(49.41)
31 Nik Perc 2009 Plavalni klub Neptun Celje 207 1:33.45 +19.83
50m: 44.58
100m: 1:33.45
(48.87)
32 Nino Capello 2009 Plavalni klub Neptun Celje 206 1:33.65 +20.03
50m: 44.52
100m: 1:33.65
(49.13)
33 Nace Žen 2008 Plavalni klub Kamnik 203 1:34.05 +20.43
50m: 44.09
100m: 1:34.05
(49.96)
34 Vitan Dolar Čelesnik 2009 Plavalni klub Radovljica 191 1:35.94 +22.32
50m: 45.38
100m: 1:35.94
(50.56)
35 Nejc Maher 2009 Plavalni klub Radovljica 177 1:38.40 +24.78
50m: 46.62
100m: 1:38.40
(51.78)
36 Maj Ramšak 2009 Društvo vodnih športov POSEJD 177 1:38.47 +24.85
50m: 46.25
100m: 1:38.47
(52.22)
37 Uroš Bauk 2009 Športno društvo Riba 164 1:41.04 +27.42
50m: 47.31
100m: 1:41.04
(53.73)
38 Matic Turk 2009 Športno društvo Riba 150 1:43.93 +30.31
50m: 47.98
100m: 1:43.93
(55.95)
39 Jurij Pelengić 2008 Društvo vodnih športov POSEJD 147 1:44.65 +31.03
50m: 49.09
100m: 1:44.65
(55.56)
40 Luka Štandeker 2009 Plavalni klub Terme Ptuj 140 1:46.47 +32.85
50m: 48.31
100m: 1:46.47
(58.16)
- Jure Dovžan 2009 Plavalni klub Ilirija DSQ
SW 7.6
- Martin Fošnarič 2009 Plavalni klub Neptun Celje DSQ
SW 4.4
- Tilen Kosmač 2008 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
- Teo Temlin 2008 Plavalni klub Zdravilišče Radenci DNS
- Žan Gradišek 2008 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
- Elias Bender 2009 Športno društvo Plavalna akade DNS
Event official at: 1/8/2022 9:58:31 AM
2022-01-08 09:59:45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 6, 100m Breaststroke Women - Final
Deklice 1:10.82 Sara Mihalič 2004  (SLO) Ljubljana (SLO) 12/16/2017
Ml. deklic 1:16.81 Anja Jelesijevič 2003  (SLO) Ljubljana (SLO) 12/6/2014
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ina Sekne 2009 Plavalni klub Radovljica 464 1:20.53
50m: 38.09
100m: 1:20.53
(42.44)
2 Minea Ðešević 2010 Plavalni klub Ilirija 426 1:22.84 +2.31
50m: 39.23
100m: 1:22.84
(43.61)
3 Ema Menoni 2009 Plavalni klub Celulozar Krško 418 1:23.38 +2.85
50m: 39.88
100m: 1:23.38
(43.50)
4 Taya Čanžek 2009 Plavalni klub Neptun Celje 405 1:24.23 +3.70
50m: 39.44
100m: 1:24.23
(44.79)
5 Ariana Agrež 2010 Plavalni klub Rudar Trbovlje 382 1:25.94 +5.41
50m: 40.81
100m: 1:25.94
(45.13)
6 Ana Margeta 2010 Plavalni klub Triglav Kranj 381 1:25.96 +5.43
50m: 40.61
100m: 1:25.96
(45.35)
7 Maša Camlek 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 371 1:26.75 +6.22
50m: 41.19
100m: 1:26.75
(45.56)
8 Lara Pavlič 2009 Plavalni klub Olimpija 362 1:27.43 +6.90
50m: 42.56
100m: 1:27.43
(44.87)
9 Zoja Mele 2009 Plavalni klub Ljubljana 358 1:27.80 +7.27
50m: 42.12
100m: 1:27.80
(45.68)
10 Ana Avbelj 2009 Plavalni klub Kamnik 348 1:28.60 +8.07
50m: 42.07
100m: 1:28.60
(46.53)
11 Veronika Savernik 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 343 1:29.05 +8.52
50m: 41.67
100m: 1:29.05
(47.38)
12 Pika Babič 2009 Plavalni klub Olimpija 339 1:29.41 +8.88
50m: 42.11
100m: 1:29.41
(47.30)
13 Sara Dobnik 2009 Plavalni klub Celulozar Krško 338 1:29.47 +8.94
50m: 41.78
100m: 1:29.47
(47.69)
14 Manca Dolenc 2009 Plavalni klub Ilirija 331 1:30.10 +9.57
50m: 42.46
100m: 1:30.10
(47.64)
15 Eliana Hlastan 2009 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 315 1:31.62 +11.09
50m: 44.60
100m: 1:31.62
(47.02)
16 Zara Knez 2010 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 312 1:31.93 +11.40
50m: 43.36
100m: 1:31.93
(48.57)
17 Špela Liponik 2009 Plavalni klub Branik Maribor 304 1:32.69 +12.16
50m: 43.90
100m: 1:32.69
(48.79)
18 Zala Valek 2009 Plavalni klub Neptun Celje 293 1:33.84 +13.31
50m: 44.80
100m: 1:33.84
(49.04)
19 Lui Uplaznik Sunarić 2010 Plavalni klub Neptun Celje 284 1:34.78 +14.25
50m: 43.65
100m: 1:34.78
(51.13)
20 Meta Komelj 2010 Plavalni klub Triglav Kranj 282 1:35.00 +14.47
50m: 45.67
100m: 1:35.00
(49.33)
21 Tijana Šutić 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 282 1:35.04 +14.51
50m: 44.84
100m: 1:35.04
(50.20)
22 Taja Pecelj 2009 Plavalni klub Neptun Celje 282 1:35.08 +14.55
50m: 44.82
100m: 1:35.08
(50.26)
23 Klara Petrič 2009 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 277 1:35.60 +15.07
50m: 46.07
100m: 1:35.60
(49.53)
24 Anastasia Girina 2010 Plavalni klub Ilirija 277 1:35.61 +15.08
50m: 45.46
100m: 1:35.61
(50.15)
25 Tia Mrkonjič 2010 Plavalni klub Velenje 273 1:36.02 +15.49
50m: 45.86
100m: 1:36.02
(50.16)
26 Alisa Potemina 2010 Plavalni klub Ilirija 271 1:36.36 +15.83
50m: 45.37
100m: 1:36.36
(50.99)
27 Elina Bratina 2009 Plavalni klub Neptun Celje 268 1:36.61 +16.08
50m: 44.92
100m: 1:36.61
(51.69)
28 Ela Klara Pulko 2010 Plavalni klub Triglav Kranj 257 1:38.00 +17.47
50m: 46.50
100m: 1:38.00
(51.50)
29 Eva Hvalec 2009 Športno društvo Plavalna akade 255 1:38.22 +17.69
50m: 46.41
100m: 1:38.22
(51.81)
30 Ajša Mlakar 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 254 1:38.43 +17.90
50m: 46.55
100m: 1:38.43
(51.88)
31 Laura Podgoršek 2009 Plavalni klub Kamnik 246 1:39.41 +18.88
50m: 47.71
100m: 1:39.41
(51.70)
32 Neža Gabor 2009 Plavalni klub Zdravilišče Radenci 246 1:39.42 +18.89
50m: 48.91
100m: 1:39.42
(50.51)
33 Manja Ilc 2009 Plavalni klub Ribnica 243 1:39.89 +19.36
50m: 46.36
100m: 1:39.89
(53.53)
34 Lara Kos 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 239 1:40.40 +19.87
50m: 47.32
100m: 1:40.40
(53.08)
35 Tanja Čusak 2009 Plavalni klub Ilirija 227 1:42.12 +21.59
50m: 48.15
100m: 1:42.12
(53.97)
36 Iza Kalšnik 2009 Plavalni klub Neptun Celje 226 1:42.29 +21.76
50m: 49.09
100m: 1:42.29
(53.20)
36 Mia Kocijančič 2010 Plavalni klub Radovljica 226 1:42.29 +21.76
50m: 49.06
100m: 1:42.29
(53.23)
38 Nika Eržen 2010 Plavalni klub Triglav Kranj 224 1:42.55 +22.02
50m: 47.73
100m: 1:42.55
(54.82)
39 Taja Starc 2009 Plavalni klub Ribnica 224 1:42.64 +22.11
50m: 47.97
100m: 1:42.64
(54.67)
40 Anika Setnikar 2010 Plavalni klub Triglav Kranj 222 1:42.84 +22.31
50m: 48.71
100m: 1:42.84
(54.13)
41 Merala Hadžiahmetović 2010 Plavalni klub Ljubljana 221 1:43.06 +22.53
50m: 48.70
100m: 1:43.06
(54.36)
42 Zala Črepinko 2010 Plavalni klub Terme Ptuj 219 1:43.43 +22.90
50m: 49.42
100m: 1:43.43
(54.01)
43 Špela Juvančič 2010 Plavalni klub Ilirija 218 1:43.46 +22.93
50m: 49.58
100m: 1:43.46
(53.88)
44 Mia Jovanović 2009 Športno društvo Plavalna akade 217 1:43.66 +23.13
50m: 48.07
100m: 1:43.66
(55.59)
45 Lira Jančič 2010 Plavalni klub Ljubljana 199 1:46.79 +26.26
50m: 50.43
100m: 1:46.79
(56.36)
46 Sofija Peteršič 2009 Športno društvo Plavalna akade 192 1:47.94 +27.41
50m: 50.71
100m: 1:47.94
(57.23)
47 Sofia Lazell 2009 Plavalni klub Kamnik 192 1:48.08 +27.55
50m: 51.99
100m: 1:48.08
(56.09)
48 Žanin Krušič 2010 Športno društvo Plavalna akade 176 1:51.18 +30.65
50m: 52.08
100m: 1:51.18
(59.10)
49 Kaja Hočevar 2010 Plavalni klub Kamnik 171 1:52.25 +31.72
50m: 52.35
100m: 1:52.25
(59.90)
50 Justina Pika Lapuh 2010 Plavalni klub Kamnik 170 1:52.40 +31.87
50m: 54.29
100m: 1:52.40
(58.11)
51 Pia Rebernik Kroflič 2010 Društvo vodnih športov POSEJD 150 1:57.23 +36.70
50m: 53.14
100m: 1:57.23
(1:04.09)
52 Kaja Mužar 2010 Plavalni klub Neptun Celje 149 1:57.58 +37.05
50m: 57.49
100m: 1:57.58
(1:00.09)
53 Pija Pisar 2010 Športno društvo Plavalna akade 145 1:58.54 +38.01
50m: 55.68
100m: 1:58.54
(1:02.86)
54 Ula Tinka Podlesnik 2010 Športno društvo Plavalna akade 143 1:59.25 +38.72
50m: 55.74
100m: 1:59.25
(1:03.51)
55 Aneja Zamuda 2009 Plavalni klub Terme Ptuj 132 2:02.22 +41.69
50m: 57.52
100m: 2:02.22
(1:04.70)
56 Ylljeta Hasani 2010 Društvo vodnih športov POSEJD 120 2:06.22 +45.69
50m: 59.25
100m: 2:06.22
(1:06.97)
57 Katarina Strelec 2010 Plavalni klub Terme Ptuj 118 2:06.81 +46.28
50m: 1:00.16
100m: 2:06.81
(1:06.65)
- Maja Kolarič 2010 Plavalni klub Zdravilišče Radenci DSQ
SW 7.6
- Julija Puškarič 2009 Plavalni klub Ljubljana DNS
- Eva Šušteršič 2010 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
- Zoja Brina Žlindra 2009 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
- Nuša Planinšec 2010 Športno društvo Plavalna akade DNS
- Tijana Janković 2009 Plavalni klub Ljubljana DNS
- Siena Lehmann 2009 Športno društvo Riba DNS
Event official at: 1/8/2022 10:16:00 AM
2022-01-08 10:17:42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 7, 50m Breaststroke Men - Final
Dečki 29.80 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Kranj (SLO) 12/17/2021
Ml. dečki 31.97 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Celje (SLO) 11/9/2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Marko Bursač 2010 Plavalni klub Ljubljana 295 37.89
2 Lev Korinšek 2010 Športno društvo Riba 249 40.11 +2.22
3 Vid Šumi Branilovič 2010 Plavalni klub Radovljica 218 41.92 +4.03
4 Domen Hudovornik 2011 Plavalni klub Ilirija 198 43.31 +5.42
5 Teo Jezovšek Špiljar 2010 Plavalni klub Neptun Celje 179 44.76 +6.87
6 Filip Sever 2010 Plavalni klub Ljubljana 172 45.37 +7.48
7 Dino Ðešević 2011 Plavalni klub Ilirija 168 45.68 +7.79
8 Luka Legiša 2011 Plavalni klub Ilirija 166 45.94 +8.05
9 Robert Palyvoda 2010 Plavalni klub Ljubljana 161 46.32 +8.43
10 Jakob Kocjan 2011 Plavalni klub Ilirija 160 46.47 +8.58
11 Matic Jelenc 2011 Plavalni klub Radovljica 158 46.64 +8.75
12 Max Koren 2011 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 142 48.39 +10.50
13 Oskar Lavrih 2011 Plavalni klub Ilirija 140 48.61 +10.72
14 Miha Leskovar 2010 Plavalni klub Ilirija 135 49.20 +11.31
15 Nejc Vizjak 2011 Športno društvo Plavalna akade 132 49.54 +11.65
16 Lovro Jarkovič 2011 Plavalni klub Ilirija 130 49.81 +11.92
17 Nik Rezar 2011 Plavalni klub Neptun Celje 129 49.91 +12.02
18 Jaka Šeruga 2010 Plavalni klub Zdravilišče Radenci 128 50.10 +12.21
19 Vid Završnik 2010 Plavalni klub Neptun Celje 127 50.14 +12.25
20 Naj Plevnik Ivanuša 2011 Plavalni klub Neptun Celje 127 50.20 +12.31
21 Jaka Štalcer 2010 Športno društvo Plavalna akade 126 50.29 +12.40
22 Nal Kobovc 2011 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 125 50.48 +12.59
23 Kalvin Val Penko 2010 Plavalni klub Ljubljana 120 51.14 +13.25
24 Jernej Hus 2010 Plavalni klub Ilirija 116 51.67 +13.78
25 Pascal Krevs 2011 Športno društvo Plavalna akade 114 51.95 +14.06
26 Tian Gomzej 2010 Plavalni klub Neptun Celje 113 52.10 +14.21
27 Tilen Marinšek 2012 Plavalni klub Ilirija 111 52.52 +14.63
28 Rok Predojevič Benda 2010 Plavalni klub Ljubljana 110 52.54 +14.65
29 Tilen Krošelj 2010 Plavalni klub Neptun Celje 106 53.20 +15.31
30 Jaša Skakić 2010 Plavalni klub Neptun Celje 105 53.37 +15.48
31 Nikolaj Batistič 2011 Plavalni klub Ilirija 100 54.25 +16.36
32 Matija Vaš 2011 Društvo vodnih športov POSEJD 100 54.34 +16.45
33 Andraž Korošec 2011 Plavalni klub Terme Ptuj 100 54.39 +16.50
34 Ante Jakša Marić 2012 Plavalni klub Neptun Celje 94 55.48 +17.59
35 Tom Ravnak 2012 Plavalni klub Neptun Celje 93 55.55 +17.66
36 Nik Bračun 2011 Plavalni klub Neptun Celje 93 55.56 +17.67
37 Andrej Marinič 2013 Plavalni klub Triglav Kranj 91 55.99 +18.10
38 Anže Kos 2014 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 88 56.71 +18.82
39 Gašper Korošec 2012 Plavalni klub Terme Ptuj 85 57.22 +19.33
40 Rene Mesarič 2011 Športno društvo Plavalna akade 85 57.32 +19.43
41 Mark Kokol Svenšek 2012 Plavalni klub Neptun Celje 84 57.50 +19.61
42 Nemanja Ristić 2011 Plavalni klub Neptun Celje 84 57.53 +19.64
43 Žan Predikaka 2012 Športno društvo Plavalna akade 78 58.87 +20.98
44 Urh Videnšek 2012 Plavalni klub Neptun Celje 78 58.90 +21.01
45 Arsentij Gorbunov 2012 Športno društvo Riba 75 59.81 +21.92
46 Maj Primožič 2011 Plavalni klub Kamnik 65 1:02.53 +24.64
47 Maks Šeruga 2011 Športno društvo Plavalna akade 59 1:04.78 +26.89
48 Jan Navotnik 2011 Plavalni klub Neptun Celje 52 1:07.33 +29.44
49 Mark Senčar 2011 Športno društvo Plavalna akade 50 1:08.22 +30.33
50 Teo Kremautz Črešnar 2012 Plavalni klub Neptun Celje 50 1:08.38 +30.49
51 Žiga Šket 2014 Plavalni klub Neptun Celje 48 1:09.17 +31.28
52 Timotej Plošinjak 2010 Športno društvo Plavalna akade 44 1:11.03 +33.14
53 Staš Lužar 2012 Plavalni klub Neptun Celje 43 1:11.70 +33.81
- Miha Kosmina 2007 Plavalni klub Neptun Celje 193 43.63 +5.74
- Filip Milenkovič 2010 Plavalni klub Radovljica DSQ
SW 7.6
- Jon Tepej Pečnik 2011 Plavalni klub Ilirija DSQ
SW 7.6
- Matija Šprah 2010 Športno društvo Plavalna akade DSQ
SW 7.6
- Jakob Sušec 2011 Plavalni klub Triglav Kranj DSQ
SW 7.6
- Pavlin Zule 2012 Plavalni klub Kamnik DSQ
SW 7.6
- Mitja Marin 2010 Športno društvo Plavalna akade DSQ
SW 7.6
- Matevž Mansutti 2012 Plavalni klub Neptun Celje DSQ
SW 7.6
- Lev Lasič 2013 Športno društvo Riba DSQ
SW 7.6
- Anej Holc 2011 Društvo vodnih športov POSEJD DSQ
SW 7.6
- Valter Grm 2011 Plavalni klub Ljubljana DNS
- Matic Marinšek 2010 Plavalni klub Ilirija DNS
- Lovro Kekec 2011 Plavalni klub Neptun Celje DNS
- Tristan Bizjak Kralj 2010 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
- Ostoj Andželevski 2010 Plavalni klub Ljubljana DNS
Event official at: 1/8/2022 10:31:37 AM
2022-01-08 10:31:39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document <
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 8, 50m Breaststroke Women - Final
Deklice 33.32 Kaja Breznik 1996  (SLO) Dunaj/Vienna (AUT) 11/29/2009
Ml. deklic 35.27 Tesa Naja Jamšek 1995  (SLO) Kranj (SLO) 11/25/2006
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tricija Gartner 2011 Športno društvo Riba 317 41.85
2 Lana Lamešić 2011 Plavalni klub Velenje 291 43.05 +1.20
3 Manja Potnik 2011 Športno društvo Riba 255 45.00 +3.15
4 Greta Schörnig 2011 SC Hakoah Wien 240 45.92 +4.07
5 Liu Voga 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 235 46.27 +4.42
6 Ava Grilc 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 230 46.57 +4.72
7 Noemi Borišek 2011 Plavalni klub Rudar Trbovlje 227 46.81 +4.96
8 Inja Zupančič 2011 Plavalni klub Rudar Trbovlje 215 47.62 +5.77
9 Andelina Trivunović 2011 Plavalni klub Ilirija 200 48.80 +6.95
10 Karin Jakša Jovanovski 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 199 48.90 +7.05
11 Gaja Vidrih 2012 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 193 49.35 +7.50
12 Maša Koren 2011 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 186 50.00 +8.15
13 Katarina Hozjan 2011 Plavalni klub Zdravilišče Radenci 179 50.59 +8.74
14 Sara Marolt 2012 Plavalni klub Ilirija 178 50.71 +8.86
15 Nika Sredojević 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 174 51.08 +9.23
16 Brina Ros 2011 Plavalni klub Terme Ptuj 171 51.38 +9.53
17 Maruša Šobak 2011 Plavalni klub Zdravilišče Radenci 159 52.69 +10.84
18 Veronika Lesjak 2012 Plavalni klub Neptun Celje 149 53.83 +11.98
19 Gea Lozer 2013 Plavalni klub Neptun Celje 148 53.90 +12.05
20 Iva Blažko 2012 Plavalni klub Ilirija 143 54.58 +12.73
21 Evgeniia Kiseleva 2011 Plavalni klub Ilirija 139 55.05 +13.20
22 Tina Klemen 2013 Plavalni klub Kamnik 136 55.47 +13.62
23 Leja Španinger 2011 Plavalni klub Terme Ptuj 135 55.56 +13.71
24 Frida Dimovski 2011 Športno društvo Plavalna akade 129 56.43 +14.58
25 Brina Mojsilović Meznarič 2012 Športno društvo Plavalna akade 128 56.65 +14.80
26 Mila Bedrać 2011 Plavalni klub Terme Ptuj 125 56.98 +15.13
27 Jerca Eržen 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 119 57.92 +16.07
28 Teja Štrukelj 2013 Plavalni klub Neptun Celje 103 1:00.81 +18.96
29 Nikita Maračić 2013 Športno društvo Plavalna akade 97 1:01.97 +20.12
30 Trina Božič 2012 Plavalni klub Neptun Celje 95 1:02.53 +20.68
31 Hana Vaš 2012 Društvo vodnih športov POSEJD 80 1:06.21 +24.36
32 Isabella Hubner 2012 Plavalni klub Neptun Celje 74 1:07.79 +25.94
33 Neja Založnik 2013 Plavalni klub Neptun Celje 64 1:11.05 +29.20
34 Ota Brina Podlesnik 2012 Športno društvo Plavalna akade 60 1:12.56 +30.71
35 Ivana Pelengić 2013 Društvo vodnih športov POSEJD 54 1:15.44 +33.59
- Laura  Vrbovšek 2007 Plavalni klub Neptun Celje 181 50.43 +8.58
- Tinkara  Vnuk 2010 Plavalni klub Neptun Celje 99 1:01.69 +19.84
- Zoja Žugič Jehart 2011 Športno društvo Riba DSQ
SW 4.4
- Nina Oblak 2013 Plavalni klub Neptun Celje DSQ
SW 7.6
- Manca  Rode 2007 Plavalni klub Neptun Celje DSQ
SW 4.4
- Lea Kremautz Črešnar 2009 Plavalni klub Neptun Celje DSQ
SW 7.4
- Ema Ana  Golež Ermenc 2010 Plavalni klub Neptun Celje DSQ
SW 7.4
- Hanna Bender 2012 Športno društvo Plavalna akade DNS
- Laura Božičko 2011 Plavalni klub Terme Ptuj DNS
- Zoja Spevan 2011 Športno društvo Plavalna akade DNS
- Ema Čeh Mastikosa 2011 Plavalni klub Neptun Celje DNS
- Brina Malovič 2011 Športno društvo Plavalna akade DNS
- Miša Savnik 2010 Športno društvo Riba DNS