2023-03-31   15:31:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for 4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

1. del

Document
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 11, 200m Breaststroke Men - Final
Dečki 2:24.58 Matija Može 2000  (SLO) Ljubljana (SLO) 12/21/2014
Ml. dečki 2:33.44 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Maribor (SLO) 12/18/2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 George Erker De Lucat 2010 Plavalni klub Olimpija 309 2:57.65
50m: 40.80
100m: 1:26.54
(45.74)
150m: 2:12.73
(46.19)
200m: 2:57.65
(44.92)
2 Marko Bursač 2010 Plavalni klub Ljubljana 306 2:58.30 +0.65
50m: 41.91
100m: 1:27.72
(45.81)
150m: 2:13.78
(46.06)
200m: 2:58.30
(44.52)
3 Miha Čujež 2010 Plavalni klub Neptun Celje 281 3:03.39 +5.74
50m: 42.84
100m: 1:30.05
(47.21)
150m: 2:17.52
(47.47)
200m: 3:03.39
(45.87)
4 Tin Babič 2010 Plavalni klub Celulozar Krško 247 3:11.43 +13.78
50m: 43.89
100m: 1:33.34
(49.45)
150m: 2:22.43
(49.09)
200m: 3:11.43
(49.00)
5 Domen Hudovornik 2011 Plavalni klub Ilirija 224 3:17.83 +20.18
50m: 45.89
100m: 1:37.44
(51.55)
150m: 2:28.27
(50.83)
200m: 3:17.83
(49.56)
6 Martin Testen 2010 Športno društvo Riba 217 3:19.73 +22.08
50m: 44.53
100m: 1:35.43
(50.90)
150m: 2:28.34
(52.91)
200m: 3:19.73
(51.39)
7 Nej Jagodic 2010 Plavalni klub Triglav Kranj 212 3:21.45 +23.80
50m: 45.55
100m: 1:36.22
(50.67)
150m: 2:28.30
(52.08)
200m: 3:21.45
(53.15)
8 Kristjan Krivec 2010 Plavalni klub Radovljica 210 3:21.90 +24.25
50m: 47.12
100m: 1:38.98
(51.86)
150m: 2:30.74
(51.76)
200m: 3:21.90
(51.16)
9 Filip Milenkovič 2010 Plavalni klub Radovljica 207 3:22.98 +25.33
50m: 47.36
100m: 1:39.60
(52.24)
150m: 2:31.73
(52.13)
200m: 3:22.98
(51.25)
10 Daniel Siska 2011 SC Hakoah Wien 200 3:25.38 +27.73
50m: 47.25
100m: 1:40.79
(53.54)
150m: 2:34.54
(53.75)
200m: 3:25.38
(50.84)
11 Jakob Kocjan 2011 Plavalni klub Ilirija 193 3:27.88 +30.23
50m: 49.33
100m: 1:42.92
(53.59)
150m: 2:36.27
(53.35)
200m: 3:27.88
(51.61)
12 Matic Jelenc 2011 Plavalni klub Radovljica 189 3:29.09 +31.44
50m: 48.82
100m: 1:42.42
(53.60)
150m: 2:36.83
(54.41)
200m: 3:29.09
(52.26)
13 Dino Ðešević 2011 Plavalni klub Ilirija 187 3:29.76 +32.11
50m: 48.10
100m: 1:42.95
(54.85)
150m: 2:37.45
(54.50)
200m: 3:29.76
(52.31)
14 Žiga Poljšak 2010 Športno društvo Riba 179 3:32.97 +35.32
50m: 46.94
100m: 1:42.23
(55.29)
150m: 2:38.53
(56.30)
200m: 3:32.97
(54.44)
15 Jon Tepej Pečnik 2011 Plavalni klub Ilirija 178 3:33.59 +35.94
50m: 49.72
100m: 1:44.38
(54.66)
150m: 2:39.19
(54.81)
200m: 3:33.59
(54.40)
16 Robert Palyvoda 2010 Plavalni klub Ljubljana 173 3:35.64 +37.99
50m: 47.92
100m: 1:43.29
(55.37)
150m: 2:39.76
(56.47)
200m: 3:35.64
(55.88)
17 Luka Legiša 2011 Plavalni klub Ilirija 171 3:36.15 +38.50
50m: 51.61
100m: 1:47.06
(55.45)
150m: 2:43.11
(56.05)
200m: 3:36.15
(53.04)
18 Filip Sever 2010 Plavalni klub Ljubljana 164 3:39.52 +41.87
50m: 49.76
100m: 1:47.34
(57.58)
150m: 2:47.68
(1:00.34)
200m: 3:39.52
(51.84)
19 Oskar Lavrih 2011 Plavalni klub Ilirija 160 3:40.96 +43.31
50m: 50.99
100m: 1:47.58
(56.59)
150m: 2:44.51
(56.93)
200m: 3:40.96
(56.45)
20 Vid Završnik 2010 Plavalni klub Neptun Celje 160 3:41.27 +43.62
50m: 51.78
100m: 1:48.72
(56.94)
150m: 2:45.84
(57.12)
200m: 3:41.27
(55.43)
21 Tymur Beshlyk 2011 Plavalni klub Kamnik 158 3:41.99 +44.34
50m: 50.00
100m: 1:46.26
(56.26)
150m: 2:43.81
(57.55)
200m: 3:41.99
(58.18)
22 Nejc Vizjak 2011 Športno društvo Plavalna akade 156 3:43.04 +45.39
50m: 50.83
100m: 1:47.98
(57.15)
150m: 2:46.05
(58.07)
200m: 3:43.04
(56.99)
23 Max Koren 2011 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 151 3:45.64 +47.99
50m: 51.37
100m: 1:49.94
(58.57)
150m: 2:47.18
(57.24)
200m: 3:45.64
(58.46)
24 Tilen Marinšek 2012 Plavalni klub Ilirija 148 3:46.70 +49.05
50m: 53.31
100m: 1:50.72
(57.41)
150m: 2:49.12
(58.40)
200m: 3:46.70
(57.58)
25 Matija Šprah 2010 Športno društvo Plavalna akade 146 3:47.80 +50.15
50m: 51.25
100m: 1:48.81
(57.56)
150m: 2:48.96
(1:00.15)
200m: 3:47.80
(58.84)
26 Jakob Krapež 2011 Športno društvo Riba 144 3:48.86 +51.21
50m: 52.91
100m: 1:51.44
(58.53)
150m: 2:51.90
(1:00.46)
200m: 3:48.86
(56.96)
27 Jaka Štalcer 2010 Športno društvo Plavalna akade 143 3:49.43 +51.78
50m: 51.54
100m: 1:50.08
(58.54)
150m: 2:49.14
(59.06)
200m: 3:49.43
(1:00.29)
28 Nal Kobovc 2011 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 138 3:52.25 +54.60
50m: 52.68
100m: 1:52.27
(59.59)
150m: 2:53.20
(1:00.93)
200m: 3:52.25
(59.05)
29 Tilen Krošelj 2010 Plavalni klub Neptun Celje 133 3:54.92 +57.27
50m: 54.06
100m: 1:54.81
(1:00.75)
150m: 2:54.98
(1:00.17)
200m: 3:54.92
(59.94)
30 Filip Mamlić 2011 Športno društvo Riba 128 3:58.23 +1:00.58
50m: 53.78
100m: 1:55.69
(1:01.91)
150m: 2:57.56
(1:01.87)
200m: 3:58.23
(1:00.67)
31 Rok Predojevič Benda 2010 Plavalni klub Ljubljana 123 4:01.60 +1:03.95
50m: 55.57
100m: 1:57.85
(1:02.28)
150m: 2:59.76
(1:01.91)
200m: 4:01.60
(1:01.84)
32 Žiga Keržič Rakar 2011 Plavalni klub Kamnik 122 4:02.20 +1:04.55
50m: 53.99
100m: 1:56.56
(1:02.57)
150m: 3:00.65
(1:04.09)
200m: 4:02.20
(1:01.55)
33 Jaša Skakić 2010 Plavalni klub Neptun Celje 119 4:04.23 +1:06.58
50m: 56.22
100m: 1:58.97
(1:02.75)
150m: 3:01.20
(1:02.23)
200m: 4:04.23
(1:03.03)
34 Rok Sever 2011 Športno društvo Riba 117 4:05.57 +1:07.92
50m: 54.56
100m: 1:57.99
(1:03.43)
150m: 3:01.59
(1:03.60)
200m: 4:05.57
(1:03.98)
35 Andraž Korošec 2011 Plavalni klub Terme Ptuj 115 4:06.73 +1:09.08
50m: 54.90
100m: 1:59.59
(1:04.69)
150m: 3:03.86
(1:04.27)
200m: 4:06.73
(1:02.87)
36 Pascal Krevs 2011 Športno društvo Plavalna akade 111 4:09.51 +1:11.86
50m: 54.21
100m: 1:59.43
(1:05.22)
150m: 3:05.11
(1:05.68)
200m: 4:09.51
(1:04.40)
37 David Šafar 2011 Športno društvo Riba 109 4:10.97 +1:13.32
50m: 57.54
100m: 2:02.52
(1:04.98)
150m: 3:07.20
(1:04.68)
200m: 4:10.97
(1:03.77)
38 Matevž Brolih 2011 Športno društvo Riba 109 4:11.16 +1:13.51
50m: 55.84
100m: 2:02.94
(1:07.10)
150m: 3:08.14
(1:05.20)
200m: 4:11.16
(1:03.02)
39 Jakob Sušec 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 102 4:16.98 +1:19.33
50m: 59.36
100m: 2:05.11
(1:05.75)
150m: 3:11.95
(1:06.84)
200m: 4:16.98
(1:05.03)
40 Žan Predikaka 2012 Športno društvo Plavalna akade 102 4:17.12 +1:19.47
50m: 59.95
100m: 2:06.45
(1:06.50)
150m: 3:11.85
(1:05.40)
200m: 4:17.12
(1:05.27)
41 Rene Mesarič 2011 Športno društvo Plavalna akade 96 4:21.82 +1:24.17
50m: 1:01.62
100m: 2:08.74
(1:07.12)
150m: 3:15.83
(1:07.09)
200m: 4:21.82
(1:05.99)
42 Nikolaj Batistič 2011 Plavalni klub Ilirija 94 4:23.64 +1:25.99
50m: 58.94
100m: 2:08.51
(1:09.57)
150m: 3:18.13
(1:09.62)
200m: 4:23.64
(1:05.51)
43 Gašper Korošec 2012 Plavalni klub Terme Ptuj 90 4:27.54 +1:29.89
50m: 1:03.62
100m: 2:13.82
(1:10.20)
150m: 3:21.89
(1:08.07)
200m: 4:27.54
(1:05.65)
44 Tom Ravnak 2012 Plavalni klub Neptun Celje 89 4:29.00 +1:31.35
50m: 1:02.70
100m: 2:14.10
(1:11.40)
150m: 3:23.39
(1:09.29)
200m: 4:29.00
(1:05.61)
45 Lenart Razinger 2010 Športno društvo Riba 87 4:30.48 +1:32.83
50m: 1:01.21
100m: 2:09.84
(1:08.63)
150m: 3:20.62
(1:10.78)
200m: 4:30.48
(1:09.86)
46 Rok Prešeren 2012 Športno društvo Riba 86 4:31.30 +1:33.65
50m: 1:03.96
100m: 2:16.32
(1:12.36)
150m: 3:22.23
(1:05.91)
200m: 4:31.30
(1:09.07)
47 Pavlin Zule 2012 Plavalni klub Kamnik 83 4:35.24 +1:37.59
50m: 1:02.01
100m: 2:11.79
(1:09.78)
150m: 3:25.38
(1:13.59)
200m: 4:35.24
(1:09.86)
48 Matevž Potočnik 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 77 4:42.40 +1:44.75
50m: 1:03.89
100m: 2:18.04
(1:14.15)
150m: 3:31.19
(1:13.15)
200m: 4:42.40
(1:11.21)
49 Mitja Marin 2010 Športno društvo Plavalna akade 65 4:57.67 +2:00.02
50m: 1:07.23
100m: 2:22.76
(1:15.53)
150m: 3:39.98
(1:17.22)
200m: 4:57.67
(1:17.69)
50 Maks Šeruga 2011 Športno društvo Plavalna akade 64 5:00.33 +2:02.68
50m: 1:08.23
100m: 2:26.91
(1:18.68)
150m: 3:43.37
(1:16.46)
200m: 5:00.33
(1:16.96)
51 Mark Senčar 2011 Športno društvo Plavalna akade 56 5:12.85 +2:15.20
50m: 1:11.34
100m: 2:31.25
(1:19.91)
150m: 3:53.94
(1:22.69)
200m: 5:12.85
(1:18.91)
- Lev Korinšek 2010 Športno društvo Riba DSQ
SW 7.6
- Kalvin Val Penko 2010 Plavalni klub Ljubljana DSQ
SW 4.4
- Sven Sokač 2011 Športno društvo Riba DSQ
SW 4.4
- Urh Videnšek 2012 Plavalni klub Neptun Celje DSQ
SW 7.6
- Maj Primožič 2011 Plavalni klub Kamnik DSQ
SW 7.6
- Ostoj Andželevski 2010 Plavalni klub Ljubljana DNS
- Peter Lackovič 2010 Plavalni klub Kamnik DNS
- Matic Marinšek 2010 Plavalni klub Ilirija DNS
Event official at: 1/8/2022 12:03:07 PM
2022-01-08 12:04:21 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner