2023-01-28   01:44:58
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for 4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022

Below are all results from the competition shown by session.

1. del

Document
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 7, 50m Breaststroke Men - Final
Dečki 29.80 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Kranj (SLO) 12/17/2021
Ml. dečki 31.97 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Celje (SLO) 11/9/2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Marko Bursač 2010 Plavalni klub Ljubljana 295 37.89
2 Lev Korinšek 2010 Športno društvo Riba 249 40.11 +2.22
3 Vid Šumi Branilovič 2010 Plavalni klub Radovljica 218 41.92 +4.03
4 Domen Hudovornik 2011 Plavalni klub Ilirija 198 43.31 +5.42
5 Teo Jezovšek Špiljar 2010 Plavalni klub Neptun Celje 179 44.76 +6.87
6 Filip Sever 2010 Plavalni klub Ljubljana 172 45.37 +7.48
7 Dino Ðešević 2011 Plavalni klub Ilirija 168 45.68 +7.79
8 Luka Legiša 2011 Plavalni klub Ilirija 166 45.94 +8.05
9 Robert Palyvoda 2010 Plavalni klub Ljubljana 161 46.32 +8.43
10 Jakob Kocjan 2011 Plavalni klub Ilirija 160 46.47 +8.58
11 Matic Jelenc 2011 Plavalni klub Radovljica 158 46.64 +8.75
12 Max Koren 2011 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 142 48.39 +10.50
13 Oskar Lavrih 2011 Plavalni klub Ilirija 140 48.61 +10.72
14 Miha Leskovar 2010 Plavalni klub Ilirija 135 49.20 +11.31
15 Nejc Vizjak 2011 Športno društvo Plavalna akade 132 49.54 +11.65
16 Lovro Jarkovič 2011 Plavalni klub Ilirija 130 49.81 +11.92
17 Nik Rezar 2011 Plavalni klub Neptun Celje 129 49.91 +12.02
18 Jaka Šeruga 2010 Plavalni klub Zdravilišče Radenci 128 50.10 +12.21
19 Vid Završnik 2010 Plavalni klub Neptun Celje 127 50.14 +12.25
20 Naj Plevnik Ivanuša 2011 Plavalni klub Neptun Celje 127 50.20 +12.31
21 Jaka Štalcer 2010 Športno društvo Plavalna akade 126 50.29 +12.40
22 Nal Kobovc 2011 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 125 50.48 +12.59
23 Kalvin Val Penko 2010 Plavalni klub Ljubljana 120 51.14 +13.25
24 Jernej Hus 2010 Plavalni klub Ilirija 116 51.67 +13.78
25 Pascal Krevs 2011 Športno društvo Plavalna akade 114 51.95 +14.06
26 Tian Gomzej 2010 Plavalni klub Neptun Celje 113 52.10 +14.21
27 Tilen Marinšek 2012 Plavalni klub Ilirija 111 52.52 +14.63
28 Rok Predojevič Benda 2010 Plavalni klub Ljubljana 110 52.54 +14.65
29 Tilen Krošelj 2010 Plavalni klub Neptun Celje 106 53.20 +15.31
30 Jaša Skakić 2010 Plavalni klub Neptun Celje 105 53.37 +15.48
31 Nikolaj Batistič 2011 Plavalni klub Ilirija 100 54.25 +16.36
32 Matija Vaš 2011 Društvo vodnih športov POSEJD 100 54.34 +16.45
33 Andraž Korošec 2011 Plavalni klub Terme Ptuj 100 54.39 +16.50
34 Ante Jakša Marić 2012 Plavalni klub Neptun Celje 94 55.48 +17.59
35 Tom Ravnak 2012 Plavalni klub Neptun Celje 93 55.55 +17.66
36 Nik Bračun 2011 Plavalni klub Neptun Celje 93 55.56 +17.67
37 Andrej Marinič 2013 Plavalni klub Triglav Kranj 91 55.99 +18.10
38 Anže Kos 2014 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 88 56.71 +18.82
39 Gašper Korošec 2012 Plavalni klub Terme Ptuj 85 57.22 +19.33
40 Rene Mesarič 2011 Športno društvo Plavalna akade 85 57.32 +19.43
41 Mark Kokol Svenšek 2012 Plavalni klub Neptun Celje 84 57.50 +19.61
42 Nemanja Ristić 2011 Plavalni klub Neptun Celje 84 57.53 +19.64
43 Žan Predikaka 2012 Športno društvo Plavalna akade 78 58.87 +20.98
44 Urh Videnšek 2012 Plavalni klub Neptun Celje 78 58.90 +21.01
45 Arsentij Gorbunov 2012 Športno društvo Riba 75 59.81 +21.92
46 Maj Primožič 2011 Plavalni klub Kamnik 65 1:02.53 +24.64
47 Maks Šeruga 2011 Športno društvo Plavalna akade 59 1:04.78 +26.89
48 Jan Navotnik 2011 Plavalni klub Neptun Celje 52 1:07.33 +29.44
49 Mark Senčar 2011 Športno društvo Plavalna akade 50 1:08.22 +30.33
50 Teo Kremautz Črešnar 2012 Plavalni klub Neptun Celje 50 1:08.38 +30.49
51 Žiga Šket 2014 Plavalni klub Neptun Celje 48 1:09.17 +31.28
52 Timotej Plošinjak 2010 Športno društvo Plavalna akade 44 1:11.03 +33.14
53 Staš Lužar 2012 Plavalni klub Neptun Celje 43 1:11.70 +33.81
- Miha Kosmina 2007 Plavalni klub Neptun Celje 193 43.63 +5.74
- Filip Milenkovič 2010 Plavalni klub Radovljica DSQ
SW 7.6
- Jon Tepej Pečnik 2011 Plavalni klub Ilirija DSQ
SW 7.6
- Matija Šprah 2010 Športno društvo Plavalna akade DSQ
SW 7.6
- Jakob Sušec 2011 Plavalni klub Triglav Kranj DSQ
SW 7.6
- Pavlin Zule 2012 Plavalni klub Kamnik DSQ
SW 7.6
- Mitja Marin 2010 Športno društvo Plavalna akade DSQ
SW 7.6
- Matevž Mansutti 2012 Plavalni klub Neptun Celje DSQ
SW 7.6
- Lev Lasič 2013 Športno društvo Riba DSQ
SW 7.6
- Anej Holc 2011 Društvo vodnih športov POSEJD DSQ
SW 7.6
- Valter Grm 2011 Plavalni klub Ljubljana DNS
- Matic Marinšek 2010 Plavalni klub Ilirija DNS
- Lovro Kekec 2011 Plavalni klub Neptun Celje DNS
- Tristan Bizjak Kralj 2010 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
- Ostoj Andželevski 2010 Plavalni klub Ljubljana DNS
Event official at: 1/8/2022 10:31:37 AM
2022-01-08 10:31:39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner