2023-02-08   19:03:52
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for 4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022

Below are all results from the competition shown by session.

1. del

Document
Results
4. Celjski pokal in 3. Razvojni pokal 2022
Place: Bazen Celje Organizer: PK Neptun
Pool: 25m Competition Date: Jan 8, 2022 to Jan 8, 2022
Event 9, 200m Backstroke Men - Final
Dečki 2:06.66 Primož Šenica Pavletič 2001  (SLO) Zagreb (CRO) 11/8/2015
Ml. dečki 2:19.44 Tai Novak 2006  (SLO) Ljubljana (SLO) 12/22/2018
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Filip Podobnik 2008 Plavalni klub Olimpija 496 2:13.40
50m: 33.33
100m: 1:07.09
(33.76)
150m: 1:40.20
(33.11)
200m: 2:13.40
(33.20)
2 Enej Mešić 2009 Plavalni klub Olimpija 413 2:21.83 +8.43
50m: 33.14
100m: 1:08.94
(35.80)
150m: 1:45.74
(36.80)
200m: 2:21.83
(36.09)
3 Miha Princl 2008 Plavalni klub Velenje 412 2:21.92 +8.52
50m: 32.73
100m: 1:09.29
(36.56)
150m: 1:46.35
(37.06)
200m: 2:21.92
(35.57)
4 Julijan Pevec 2008 Plavalni klub Neptun Celje 381 2:25.68 +12.28
50m: 34.78
100m: 1:12.59
(37.81)
150m: 1:49.45
(36.86)
200m: 2:25.68
(36.23)
5 Jani Regvat 2008 Plavalni klub Branik Maribor 363 2:27.99 +14.59
50m: 35.66
100m: 1:13.34
(37.68)
150m: 1:51.58
(38.24)
200m: 2:27.99
(36.41)
6 Žiga Pfajfar 2008 Plavalni klub Ratitovec Železniki 359 2:28.55 +15.15
50m: 35.30
100m: 1:13.15
(37.85)
150m: 1:51.61
(38.46)
200m: 2:28.55
(36.94)
7 Nik Kocjan 2008 Plavalni klub Ilirija 333 2:32.35 +18.95
50m: 36.07
100m: 1:14.30
(38.23)
150m: 1:54.63
(40.33)
200m: 2:32.35
(37.72)
8 Nik Markač 2009 Plavalni klub Fužinar Ravne na K 318 2:34.62 +21.22
50m: 35.63
100m: 1:15.48
(39.85)
150m: 1:55.54
(40.06)
200m: 2:34.62
(39.08)
9 Jakob Kovačič Lovšin 2009 Športno društvo Riba 317 2:34.76 +21.36
50m: 37.45
100m: 1:17.76
(40.31)
150m: 1:57.54
(39.78)
200m: 2:34.76
(37.22)
10 Aljoša Vihernik 2008 Plavalni klub Neptun Celje 315 2:35.10 +21.70
50m: 36.57
100m: 1:16.05
(39.48)
150m: 1:56.82
(40.77)
200m: 2:35.10
(38.28)
11 Blaž Peršin 2008 Plavalni klub Ilirija 309 2:36.11 +22.71
50m: 36.88
100m: 1:17.32
(40.44)
150m: 1:57.56
(40.24)
200m: 2:36.11
(38.55)
12 Maj Krdžalić 2009 Športno društvo Riba 309 2:36.16 +22.76
50m: 37.41
100m: 1:17.33
(39.92)
150m: 1:57.65
(40.32)
200m: 2:36.16
(38.51)
13 Ian Rodman Ponikvar 2008 Plavalni klub Ilirija 307 2:36.50 +23.10
50m: 37.72
100m: 1:17.77
(40.05)
150m: 1:57.59
(39.82)
200m: 2:36.50
(38.91)
14 Grega Navodnik 2009 Plavalni klub Velenje 294 2:38.84 +25.44
50m: 38.60
100m: 1:19.56
(40.96)
150m: 2:00.75
(41.19)
200m: 2:38.84
(38.09)
15 Aljaž Vavtar 2008 Plavalni klub Ribnica 292 2:39.04 +25.64
50m: 37.90
100m: 1:17.92
(40.02)
150m: 1:58.99
(41.07)
200m: 2:39.04
(40.05)
16 Arne Mazi Jamnik 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 283 2:40.76 +27.36
50m: 38.19
100m: 1:18.76
(40.57)
150m: 2:00.14
(41.38)
200m: 2:40.76
(40.62)
17 Matic Sečnik 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 274 2:42.63 +29.23
50m: 36.56
100m: 1:18.16
(41.60)
150m: 2:01.83
(43.67)
200m: 2:42.63
(40.80)
18 Tobija Čampa 2008 Plavalni klub Ribnica 272 2:42.94 +29.54
50m: 37.84
100m: 1:20.20
(42.36)
150m: 2:02.04
(41.84)
200m: 2:42.94
(40.90)
19 Matic Potnik 2008 Športno društvo Riba 268 2:43.82 +30.42
50m: 37.98
100m: 1:19.79
(41.81)
150m: 2:02.27
(42.48)
200m: 2:43.82
(41.55)
20 Domen Lamot 2008 Plavalni klub Velenje 261 2:45.11 +31.71
50m: 41.21
100m: 1:24.22
(43.01)
150m: 2:06.70
(42.48)
200m: 2:45.11
(38.41)
21 Jan Miklič 2009 Plavalni klub Ilirija 252 2:47.13 +33.73
50m: 37.61
100m: 1:19.88
(42.27)
150m: 2:03.64
(43.76)
200m: 2:47.13
(43.49)
22 Nino Capello 2009 Plavalni klub Neptun Celje 238 2:50.24 +36.84
50m: 40.75
100m: 1:23.72
(42.97)
150m: 2:08.53
(44.81)
200m: 2:50.24
(41.71)
23 Ivo Rupnik 2008 Plavalni klub Ilirija 235 2:51.07 +37.67
50m: 40.91
100m: 1:23.66
(42.75)
150m: 2:07.27
(43.61)
200m: 2:51.07
(43.80)
24 Leon Zafošnik Potočnik 2008 Plavalni klub Triglav Kranj 224 2:53.79 +40.39
50m: 41.13
100m: 1:26.04
(44.91)
150m: 2:10.78
(44.74)
200m: 2:53.79
(43.01)
25 Vitan Dolar Čelesnik 2009 Plavalni klub Radovljica 212 2:56.98 +43.58
50m: 41.96
100m: 1:27.78
(45.82)
150m: 2:14.56
(46.78)
200m: 2:56.98
(42.42)
26 Oskar Šmid 2009 Športno društvo Riba 203 2:59.69 +46.29
50m: 41.43
100m: 1:27.16
(45.73)
150m: 2:13.73
(46.57)
200m: 2:59.69
(45.96)
27 Nik Perc 2009 Plavalni klub Neptun Celje 199 3:00.88 +47.48
50m: 41.83
100m: 1:28.16
(46.33)
150m: 2:15.03
(46.87)
200m: 3:00.88
(45.85)
28 Omar Mustafić 2009 Plavalni klub Velenje 198 3:01.02 +47.62
50m: 42.22
100m: 1:29.83
(47.61)
150m: 2:15.63
(45.80)
200m: 3:01.02
(45.39)
29 Gašper Rozman 2009 Športno društvo Riba 184 3:05.60 +52.20
50m: 43.04
100m: 1:31.21
(48.17)
150m: 2:19.69
(48.48)
200m: 3:05.60
(45.91)
30 Noa Fricelj 2009 Plavalni klub Velenje 170 3:10.40 +57.00
50m: 43.37
100m: 1:32.41
(49.04)
150m: 2:23.92
(51.51)
200m: 3:10.40
(46.48)
31 Ažbe Blatnik 2009 Plavalni klub Neptun Celje 157 3:15.73 +1:02.33
50m: 46.67
100m: 1:36.79
(50.12)
150m: 2:28.29
(51.50)
200m: 3:15.73
(47.44)
- Nejc Gregorčič 2008 Plavalni klub Ilirija DNS
- Gašper Jerovšek 2009 Plavalni klub Ilirija DNS
- Ažbe Jekovec 2008 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
- Žan Gradišek 2008 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
- Tilen Kosmač 2008 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
- Aleksander Lipolt 2009 Plavalni klub Ljubljana DNS
Event official at: 1/8/2022 10:57:40 AM
2022-01-08 10:58:16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Slovenian Swimming Association

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner