2022-08-20   07:35:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 2:15.57
50m: 31.53
100m: 1:05.87
(34.34)
150m: 1:41.11
(35.24)
200m: 2:15.57
(34.46)
2 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 2:21.04 +5.47
50m: 32.63
100m: 1:08.79
(36.16)
150m: 1:45.47
(36.68)
200m: 2:21.04
(35.57)
3 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub 2:21.98 +6.41
50m: 32.39
100m: 1:07.80
(35.41)
150m: 1:45.54
(37.74)
200m: 2:21.98
(36.44)
4 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:22.00 +6.43
50m: 31.88
100m: 2:22.00
(1:50.12)
5 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:22.07 +6.50
50m: 32.97
100m: 1:09.39
(36.42)
150m: 1:46.81
(37.42)
200m: 2:22.07
(35.26)
6 Johanne Falkenby Skytte 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:31.76 +16.19
50m: 1:53.83
100m: 2:31.76
(37.93)
7 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 2:42.81 +27.24
50m: 1:59.83
100m: 2:42.81
(42.98)
8 Amalie Christiansen 2008 Esbjerg Svømmeklub 3:12.10 +56.53
50m: 40.95
100m: 1:29.72
(48.77)
150m: 2:24.17
(54.45)
200m: 3:12.10
(47.93)
9 Katrine Hermansen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 3:12.92 +57.35
50m: 40.54
100m: 1:30.02
(49.48)
150m: 2:21.98
(51.96)
200m: 3:12.92
(50.94)
- Justine Keinicke 2008 Ringe Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 2:27.47
50m: 33.45
100m: 1:11.49
(38.04)
150m: 1:50.02
(38.53)
200m: 2:27.47
(37.45)
2 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 2:29.56 +2.09
50m: 1:51.01
100m: 2:29.56
(38.55)
3 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 2:34.15 +6.68
50m: 35.62
100m: 1:15.09
(39.47)
150m: 1:55.92
(40.83)
200m: 2:34.15
(38.23)
4 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 2:35.67 +8.20
50m: 1:56.24
100m: 2:35.67
(39.43)
5 Filuka Lolk Frederiksen 2009 Esbjerg Svømmeklub 2:41.76 +14.29
50m: 35.42
100m: 1:16.40
(40.98)
150m: 1:59.48
(43.08)
200m: 2:41.76
(42.28)
6 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 2:44.40 +16.93
50m: 2:03.14
100m: 2:44.40
(41.26)
7 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 2:51.81 +24.34
50m: 36.89
100m: 1:20.47
(43.58)
150m: 2:06.72
(46.25)
200m: 2:51.81
(45.09)
8 Thea Aggerholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 2:56.41 +28.94
50m: 38.23
100m: 1:22.95
(44.72)
150m: 2:56.41
(1:33.46)
9 Sigrid Lind Petersen 2009 Frem Odense 3:04.38 +36.91
50m: 39.03
100m: 1:26.69
(47.66)
150m: 2:16.18
(49.49)
200m: 3:04.38
(48.20)
10 Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub 3:09.18 +41.71
50m: 41.77
100m: 1:33.07
(51.30)
150m: 3:09.18
(1:36.11)
11 Sille Nisted Petersen 2009 Frem Odense 3:13.12 +45.65
50m: 42.60
100m: 1:31.88
(49.28)
150m: 2:23.77
(51.89)
200m: 3:13.12
(49.35)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:41.62
50m: 2:01.77
100m: 2:41.62
(39.85)
2 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:49.30 +7.68
50m: 36.26
100m: 1:19.78
(43.52)
150m: 2:05.31
(45.53)
200m: 2:49.30
(43.99)
3 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:49.76 +8.14
50m: 37.72
100m: 1:21.89
(44.17)
150m: 2:07.31
(45.42)
200m: 2:49.76
(42.45)
4 Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:52.65 +11.03
50m: 37.87
100m: 2:52.65
(2:14.78)
5 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 2:55.66 +14.04
50m: 40.47
100m: 1:26.07
(45.60)
150m: 2:11.67
(45.60)
200m: 2:55.66
(43.99)
6 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 2:59.02 +17.40
50m: 39.33
100m: 2:59.02
(2:19.69)
7 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:02.95 +21.33
50m: 41.55
100m: 1:30.11
(48.56)
150m: 2:18.09
(47.98)
200m: 3:02.95
(44.86)
8 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense 3:22.42 +40.80
50m: 43.45
100m: 1:36.07
(52.62)
150m: 2:32.23
(56.16)
200m: 3:22.42
(50.19)
9 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:32.65 +51.03
50m: 45.91
100m: 1:41.20
(55.29)
150m: 2:38.46
(57.26)
200m: 3:32.65
(54.19)
10 Mathilde Mathiasen 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:38.71 +57.09
50m: 47.06
100m: 1:44.64
(57.58)
150m: 2:43.50
(58.86)
200m: 3:38.71
(55.21)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 2:57.95
50m: 40.45
100m: 1:26.51
(46.06)
150m: 2:13.57
(47.06)
200m: 2:57.95
(44.38)
2 Silke Grene 2011 Esbjerg Svømmeklub 3:02.06 +4.11
50m: 39.91
100m: 1:27.18
(47.27)
150m: 2:15.68
(48.50)
200m: 3:02.06
(46.38)
3 Merle Unterberg 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 3:38.50 +40.55
50m: 45.52
100m: 1:43.55
(58.03)
150m: 2:41.61
(58.06)
200m: 3:38.50
(56.89)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53
04-03-2022 19:30.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub
Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Walter N Falborg Pedersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 2:00.53
50m: 27.43
100m: 58.27
(30.84)
150m: 1:30.15
(31.88)
200m: 2:00.53
(30.38)
2 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:09.50 +8.97
50m: 28.00
100m: 1:00.45
(32.45)
150m: 1:35.19
(34.74)
200m: 2:09.50
(34.31)
3 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim 2:10.60 +10.07
50m: 30.10
100m: 2:10.60
(1:40.50)
4 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim 2:15.17 +14.64
50m: 31.37
100m: 1:07.01
(35.64)
150m: 1:43.18
(36.17)
200m: 2:15.17
(31.99)
5 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:15.42 +14.89
50m: 30.64
100m: 1:05.68
(35.04)
150m: 1:41.49
(35.81)
200m: 2:15.42
(33.93)
6 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:23.77 +23.24
50m: 31.57
100m: 1:07.50
(35.93)
150m: 1:45.81
(38.31)
200m: 2:23.77
(37.96)
7 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub 2:30.43 +29.90
50m: 1:11.76
100m: 2:30.43
(1:18.67)
8 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 2:40.90 +40.37
50m: 34.09
100m: 1:16.22
(42.13)
150m: 1:58.55
(42.33)
200m: 2:40.90
(42.35)
- Frederik Møhring Madsen 2007 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:10.82
50m: 29.87
100m: 1:03.05
(33.18)
150m: 1:36.93
(33.88)
200m: 2:10.82
(33.89)
2 Gustav Nørregaard Jensen 2008 Ringe Svømme Klub 2:14.59 +3.77
50m: 31.00
100m: 1:04.92
(33.92)
150m: 1:40.11
(35.19)
200m: 2:14.59
(34.48)
3 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 2:18.49 +7.67
50m: 1:07.45
100m: 1:44.03
(36.58)
150m: 2:18.49
(34.46)
4 Conrad Johansen 2008 Frem Odense 2:23.42 +12.60
50m: 32.33
100m: 1:09.41
(37.08)
150m: 1:46.27
(36.86)
200m: 2:23.42
(37.15)
5 Toke Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:29.18 +18.36
50m: 33.31
100m: 1:11.11
(37.80)
150m: 1:50.41
(39.30)
200m: 2:29.18
(38.77)
6 Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:31.19 +20.37
50m: 34.17
100m: 1:12.56
(38.39)
150m: 1:51.96
(39.40)
200m: 2:31.19
(39.23)
7 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:33.77 +22.95
50m: 33.49
100m: 1:12.97
(39.48)
150m: 1:53.37
(40.40)
200m: 2:33.77
(40.40)
8 Asbjørn Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:41.99 +31.17
50m: 35.29
100m: 1:17.22
(41.93)
150m: 2:00.36
(43.14)
200m: 2:41.99
(41.63)
9 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 2:59.18 +48.36
50m: 38.21
100m: 1:24.62
(46.41)
150m: 2:12.80
(48.18)
200m: 2:59.18
(46.38)
- Noah Quistgaard 2008 H2Odense DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub 2:30.54
50m: 34.04
100m: 1:12.58
(38.54)
150m: 1:52.05
(39.47)
200m: 2:30.54
(38.49)
2 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub 2:38.42 +7.88
50m: 35.26
100m: 2:38.42
(2:03.16)
3 Isaac Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 2:39.08 +8.54
50m: 36.25
100m: 1:17.47
(41.22)
150m: 1:59.77
(42.30)
200m: 2:39.08
(39.31)
4 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub 2:44.07 +13.53
50m: 2:44.07
5 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 2:49.40 +18.86
50m: 37.48
100m: 1:21.44
(43.96)
150m: 2:06.87
(45.43)
200m: 2:49.40
(42.53)
6 Malias Thirup-Bielefeldt 2009 A6 Svømmeklubben Laksen 2:54.39 +23.85
50m: 40.82
100m: 1:26.85
(46.03)
150m: 2:12.14
(45.29)
200m: 2:54.39
(42.25)
7 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 3:03.65 +33.11
50m: 40.17
100m: 1:27.75
(47.58)
150m: 2:16.09
(48.34)
200m: 3:03.65
(47.56)
8 Filip Stadnicki 2009 Nyborg Svømmeklub 3:06.39 +35.85
50m: 38.98
100m: 1:26.80
(47.82)
150m: 3:06.39
(1:39.59)
9 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 3:25.78 +55.24
50m: 46.30
100m: 1:38.98
(52.68)
150m: 3:25.78
(1:46.80)
10 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub 3:32.24 +1:01.70
50m: 44.18
100m: 1:36.58
(52.40)
150m: 2:36.12
(59.54)
200m: 3:32.24
(56.12)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:23.80
50m: 32.75
100m: 1:09.64
(36.89)
150m: 1:47.52
(37.88)
200m: 2:23.80
(36.28)
2 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 2:28.93 +5.13
50m: 33.56
100m: 1:11.15
(37.59)
150m: 1:50.90
(39.75)
200m: 2:28.93
(38.03)
3 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:57.09 +33.29
50m: 37.99
100m: 1:24.03
(46.04)
150m: 2:12.37
(48.34)
200m: 2:57.09
(44.72)
4 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 3:10.84 +47.04
50m: 42.52
100m: 2:22.36
(1:39.84)
150m: 3:10.84
(48.48)
5 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:11.79 +47.99
50m: 41.29
100m: 1:31.53
(50.24)
150m: 2:23.67
(52.14)
200m: 3:11.79
(48.12)
6 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 3:18.75 +54.95
50m: 43.48
100m: 1:35.13
(51.65)
150m: 2:27.80
(52.67)
200m: 3:18.75
(50.95)
7 Victor Dahl Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 3:58.68 +1:34.88
50m: 51.20
100m: 3:58.68
(3:07.48)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 3:23.71
50m: 43.37
100m: 1:35.46
(52.09)
150m: 2:30.12
(54.66)
200m: 3:23.71
(53.59)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Christensen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 3:54.68
50m: 54.27
100m: 1:57.03
(1:02.76)
150m: 2:58.87
(1:01.84)
200m: 3:54.68
(55.81)
2 Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub 3:58.86 +4.18
50m: 42.95
100m: 1:38.70
(55.75)
150m: 3:58.86
(2:20.16)
200m: 3:10.00
(26.12)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
04-03-2022 19:30.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub
Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 35.34 Q
2 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 36.17 +0.83 Q
3 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub 38.05 +2.71 Q
4 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub 38.30 +2.96 Q
5 Victoria Brammer Kærgaard 2008 Gladsaxe Svømmeklub 38.73 +3.39 Q
6 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 39.66 +4.32
7 Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense 40.41 +5.07
8 Sigrid Mygind 2008 Gladsaxe Svømmeklub 41.94 +6.60
9 Sofie Barack Søe 2008 Esbjerg Svømmeklub 45.91 +10.57
10 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 46.66 +11.32
11 Amalie Christiansen 2008 Esbjerg Svømmeklub 49.23 +13.89
12 Mathilde Mertz Andersen 2008 Ringe Svømme Klub 51.51 +16.17
- Josefine Bay 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:52:41
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub 38.75 Q
2 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 40.58 +1.83
3 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub 40.85 +2.10
4 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 42.64 +3.89
5 Alberte Lagoni 2009 Esbjerg Svømmeklub 43.74 +4.99
6 Isabelle Weber 2009 Esbjerg Svømmeklub 43.93 +5.18
7 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense 44.78 +6.03
8 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub 44.80 +6.05
9 Filuka Lolk Frederiksen 2009 Esbjerg Svømmeklub 45.23 +6.48
10 Melissa Walther Capito 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 47.12 +8.37
- Frida Agerskov 2009 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:52:41
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 47.09
2 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub 49.89 +2.80
3 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub 50.11 +3.02
4 Meta Ostenfeldt Müller 2010 H2Odense 51.43 +4.34
5 Ellen Gramstrup Madsen 2010 Nyborg Svømmeklub 51.51 +4.42
6 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub 52.23 +5.14
7 Sofie Fur Lisby 2010 Esbjerg Svømmeklub 52.99 +5.90
8 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 54.05 +6.96
- Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Mathilde Mathiasen 2010 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Truc Mai Vu 2010 H2Odense DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Marie Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:52:41
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 48.55
2 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 50.77 +2.22
3 Silke Grene 2011 Esbjerg Svømmeklub 51.19 +2.64
4 Anne Hangaard 2011 Nyborg Svømmeklub 54.56 +6.01
5 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 58.80 +10.25
6 Emma-Marie Van den Brekel 2011 Nyborg Svømmeklub 59.38 +10.83
7 Merle Unterberg 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:07.11 +18.56
- Augusta Leonhardt Marstrand 2011 A6 Svømmeklubben Laksen DSQ
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:52:41
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 10 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Celine Hide 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:02.60
2 Elin Pedersen 2012 Nyborg Svømmeklub 1:29.93 +27.33
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:52:41
04-03-2022 20:04.13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub
Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 46.49
2 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub 47.74 +1.25
3 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub 48.50 +2.01
4 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub 50.63 +4.14
5 Ellen Gramstrup Madsen 2010 Nyborg Svømmeklub 51.43 +4.94
6 Meta Ostenfeldt Müller 2010 H2Odense 52.43 +5.94
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:47:50
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 46.65
2 Silke Grene 2011 Esbjerg Svømmeklub 49.80 +3.15
3 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 50.20 +3.55
4 Anne Hangaard 2011 Nyborg Svømmeklub 50.76 +4.11
5 Emma-Marie Van den Brekel 2011 Nyborg Svømmeklub 57.27 +10.62
6 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 59.89 +13.24
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:47:50
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 10 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Celine Hide 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 59.34
- Elin Pedersen 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:47:50
05-03-2022 16:54.18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub
Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 15 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub 30.12
2 Nikolai Stender-Petersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 32.25 +2.13
3 William Bendixen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 32.96 +2.84
4 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 33.03 +2.91
5 Erik Hauge Sørensen 2007 Esbjerg Svømmeklub 34.71 +4.59
6 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 35.60 +5.48
7 Malte Neuber 2007 Esbjerg Svømmeklub 35.66 +5.54
8 Christian Lind Petersen 2007 Frem Odense 37.96 +7.84
9 Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub 38.49 +8.37
10 Nicolai Varny Sørebø 2007 Esbjerg Svømmeklub 38.87 +8.75
11 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 40.87 +10.75
12 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub 47.17 +17.05
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub 36.41
2 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 37.46 +1.05
3 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim 37.61 +1.20
4 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub 37.75 +1.34
5 Mathias Jørgensen 2008 H2Odense 39.20 +2.79
6 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 40.14 +3.73
7 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 40.66 +4.25
8 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 41.02 +4.61
9 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 44.25 +7.84
10 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 46.52 +10.11
11 Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub 48.78 +12.37
12 Asbjørn Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 49.39 +12.98
- Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 44.68
2 Isaac Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 44.71 +0.03
3 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub 45.81 +1.13
4 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 53.90 +9.22
- Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 7.3 Hands not pushed forward together from the breast on, under or over the water
- Mikkel Philipsen 2009 H2Odense DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub 39.02
2 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 39.91 +0.89
3 Louis Stæhr Bentsen 2010 H2Odense 46.29 +7.27
4 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 48.16 +9.14
5 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 48.93 +9.91
6 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 49.48 +10.46
7 David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 50.42 +11.40
8 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub 50.84 +11.82
9 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 51.59 +12.57
10 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 54.04 +15.02
11 Oscar Torarenni Brøndum 2010 H2Odense 55.85 +16.83
12 Anton Rasmussen 2010 Esbjerg Svømmeklub 1:02.18 +23.16
13 Victor Dahl Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:04.25 +25.23
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Trebbien 2011 H2Odense 50.93
2 Aksel Dreyer Bøttiger 2011 H2Odense 54.81 +3.88
3 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 55.20 +4.27
4 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:01.38 +10.45
- Jonathan R. S. Pedersen 2011 H2Odense DSQ
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 10 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Stæhr Bentsen 2012 H2Odense 50.03
2 Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub 55.63 +5.60
- Lucas Christensen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
04-03-2022 20:03.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub
Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Isaac Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 40.95
2 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 42.58 +1.63
3 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 50.58 +9.63
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:52:00
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub 38.38
2 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 40.09 +1.71
3 Louis Stæhr Bentsen 2010 H2Odense 45.42 +7.04
4 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 48.75 +10.37
5 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 49.08 +10.70
6 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 49.62 +11.24
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:52:00
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Trebbien 2011 H2Odense 50.66
2 Aksel Dreyer Bøttiger 2011 H2Odense 53.46 +2.80
3 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 55.57 +4.91
4 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:01.17 +10.51
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:52:00
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 10 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Stæhr Bentsen 2012 H2Odense 50.20
2 Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub 53.38 +3.18
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:52:00
05-03-2022 16:54.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub
Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 5, 200m Medley Damer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:37.97
50m: 33.54
100m: 1:17.05
(43.51)
150m: 2:00.89
(43.84)
200m: 2:37.97
(37.08)
2 Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense 2:52.06 +14.09
50m: 37.45
100m: 1:21.36
(43.91)
150m: 2:11.89
(50.53)
200m: 2:52.06
(40.17)
3 Andrea Wagner 2008 H2Odense 2:54.30 +16.33
50m: 35.88
100m: 1:18.87
(42.99)
150m: 2:15.97
(57.10)
200m: 2:54.30
(38.33)
4 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:55.10 +17.13
50m: 36.94
100m: 1:22.71
(45.77)
150m: 2:13.06
(50.35)
200m: 2:55.10
(42.04)
5 Johanne Falkenby Skytte 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:56.02 +18.05
50m: 35.85
100m: 1:24.53
(48.68)
150m: 2:16.65
(52.12)
200m: 2:56.02
(39.37)
6 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 2:57.93 +19.96
50m: 40.21
100m: 1:27.74
(47.53)
150m: 2:17.46
(49.72)
200m: 2:57.93
(40.47)
7 Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub 3:00.13 +22.16
50m: 38.15
100m: 1:26.47
(48.32)
150m: 2:19.68
(53.21)
200m: 3:00.13
(40.45)
8 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 3:06.75 +28.78
50m: 44.45
100m: 1:31.71
(47.26)
150m: 2:25.57
(53.86)
200m: 3:06.75
(41.18)
- Sofie Barack Søe 2008 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Lea Timmermand 2008 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Josefine Bay 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59
Løb 5, 200m Medley Damer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub 2:49.52
50m: 37.59
100m: 1:23.87
(46.28)
150m: 2:11.82
(47.95)
200m: 2:49.52
(37.70)
2 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 2:54.24 +4.72
50m: 37.00
100m: 1:24.22
(47.22)
150m: 2:13.78
(49.56)
200m: 2:54.24
(40.46)
3 Trine Larsen 2009 Frem Odense 2:59.19 +9.67
50m: 38.63
100m: 1:24.54
(45.91)
150m: 2:21.20
(56.66)
200m: 2:59.19
(37.99)
4 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub 3:02.17 +12.65
50m: 41.96
100m: 1:29.63
(47.67)
150m: 2:21.74
(52.11)
200m: 3:02.17
(40.43)
5 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 3:02.96 +13.44
50m: 39.75
100m: 1:26.76
(47.01)
150m: 2:22.86
(56.10)
200m: 3:02.96
(40.10)
6 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 3:08.55 +19.03
50m: 45.08
100m: 1:35.47
(50.39)
150m: 2:26.72
(51.25)
200m: 3:08.55
(41.83)
7 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 3:09.37 +19.85
50m: 39.66
100m: 1:27.20
(47.54)
150m: 2:27.04
(59.84)
200m: 3:09.37
(42.33)
8 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 3:13.41 +23.89
50m: 42.35
100m: 1:34.41
(52.06)
150m: 2:27.82
(53.41)
200m: 3:13.41
(45.59)
9 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 3:13.89 +24.37
50m: 40.48
100m: 1:29.14
(48.66)
150m: 2:30.98
(1:01.84)
200m: 3:13.89
(42.91)
10 Matilde Aagaard Christensen 2009 H2Odense 3:18.92 +29.40
50m: 44.99
100m: 1:38.04
(53.05)
150m: 2:34.44
(56.40)
200m: 3:18.92
(44.48)
- Thea Aggerholm 2009 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 8.2 Ej samtidig armtag
- Melissa Walther Capito 2009 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Julie Aagaard Christensen 2009 H2Odense DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59
Løb 5, 200m Medley Damer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:08.63
50m: 44.27
100m: 1:33.59
(49.32)
150m: 2:27.68
(54.09)
200m: 3:08.63
(40.95)
2 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 3:10.03 +1.40
50m: 40.43
100m: 1:27.25
(46.82)
150m: 2:25.70
(58.45)
200m: 3:10.03
(44.33)
3 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:19.36 +10.73
50m: 46.59
100m: 1:36.56
(49.97)
150m: 2:35.67
(59.11)
200m: 3:19.36
(43.69)
4 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:22.18 +13.55
50m: 46.15
100m: 1:36.44
(50.29)
150m: 2:34.30
(57.86)
200m: 3:22.18
(47.88)
5 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 3:25.45 +16.82
50m: 1:39.90
100m: 2:41.21
(1:01.31)
150m: 3:25.45
(44.24)
6 Ellen Gramstrup Madsen 2010 Nyborg Svømmeklub 3:27.34 +18.71
50m: 1:41.50
100m: 2:42.93
(1:01.43)
150m: 3:27.34
(44.41)
7 Sofie Fur Lisby 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:27.83 +19.20
50m: 44.65
100m: 1:37.98
(53.33)
150m: 2:42.84
(1:04.86)
200m: 3:27.83
(44.99)
8 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 3:37.17 +28.54
50m: 49.63
100m: 1:43.75
(54.12)
150m: 2:50.19
(1:06.44)
200m: 3:37.17
(46.98)
9 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub 3:38.03 +29.40
50m: 50.43
100m: 1:49.91
(59.48)
150m: 2:47.88
(57.97)
200m: 3:38.03
(50.15)
- Alberte Hummelhoff 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ
SW 8.2 Ej samtidig arme
- Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub DSQ
SW 8.3 Crawlben v. 15 m
- Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 8.4 Ej samtidig berørring v. 25m
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59
Løb 5, 200m Medley Damer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub 3:20.74
50m: 46.68
100m: 1:36.64
(49.96)
150m: 2:35.05
(58.41)
200m: 3:20.74
(45.69)
2 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 3:42.23 +21.49
50m: 1:42.07
100m: 2:51.72
(1:09.65)
150m: 3:42.23
(50.51)
3 Anne Hangaard 2011 Nyborg Svømmeklub 3:56.64 +35.90
50m: 1:58.62
100m: 3:04.61
(1:05.99)
150m: 3:56.64
(52.03)
4 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 4:06.02 +45.28
50m: 55.18
100m: 1:55.66
(1:00.48)
150m: 3:11.35
(1:15.69)
200m: 4:06.02
(54.67)
5 Emma-Marie Van den Brekel 2011 Nyborg Svømmeklub 4:08.55 +47.81
50m: 59.64
100m: 1:59.50
(59.86)
150m: 3:10.30
(1:10.80)
200m: 4:08.55
(58.25)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59
Løb 5, 200m Medley Damer 10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Elin Pedersen 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
SW 7.2 Asynkrone armtag
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59
04-03-2022 19:31.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub
Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 6, 200m Medley Herrer 15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:23.65
50m: 29.60
100m: 1:06.53
(36.93)
150m: 1:49.25
(42.72)
200m: 2:23.65
(34.40)
2 Erik Hauge Sørensen 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:27.25 +3.60
50m: 29.53
100m: 1:08.65
(39.12)
150m: 1:52.41
(43.76)
200m: 2:27.25
(34.84)
3 Malte Neuber 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:37.26 +13.61
50m: 32.75
100m: 1:15.33
(42.58)
150m: 2:00.64
(45.31)
200m: 2:37.26
(36.62)
4 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:42.01 +18.36
50m: 32.46
100m: 1:13.93
(41.47)
150m: 2:07.10
(53.17)
200m: 2:42.01
(34.91)
5 Martin Kjeldsen 2007 H2Odense 2:42.94 +19.29
50m: 34.44
100m: 1:16.73
(42.29)
150m: 2:05.63
(48.90)
200m: 2:42.94
(37.31)
6 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:43.82 +20.17
50m: 33.82
100m: 1:19.35
(45.53)
150m: 2:07.74
(48.39)
200m: 2:43.82
(36.08)
7 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 2:49.00 +25.35
50m: 38.26
100m: 1:21.34
(43.08)
150m: 2:11.17
(49.83)
200m: 2:49.00
(37.83)
8 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 2:52.17 +28.52
50m: 36.23
100m: 1:19.35
(43.12)
150m: 2:13.41
(54.06)
200m: 2:52.17
(38.76)
9 Anders Beier 2007 H2Odense 2:52.52 +28.87
50m: 35.55
100m: 1:19.85
(44.30)
150m: 2:13.11
(53.26)
200m: 2:52.52
(39.41)
10 Nicolai Varny Sørebø 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:53.06 +29.41
50m: 1:23.57
100m: 2:11.91
(48.34)
150m: 2:53.06
(41.15)
11 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub 3:02.36 +38.71
50m: 42.73
100m: 1:28.83
(46.10)
150m: 2:22.16
(53.33)
200m: 3:02.36
(40.20)
- Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub DSQ
SW 7.6 Ej samtidig berøring v. 125m
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:20:08
Løb 6, 200m Medley Herrer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Bøttiger 2008 H2Odense 2:29.29
50m: 30.46
100m: 1:08.67
(38.21)
150m: 1:54.78
(46.11)
200m: 2:29.29
(34.51)
2 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:38.32 +9.03
50m: 32.16
100m: 1:13.43
(41.27)
150m: 2:02.34
(48.91)
200m: 2:38.32
(35.98)
3 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 2:40.72 +11.43
50m: 32.00
100m: 1:12.74
(40.74)
150m: 2:04.97
(52.23)
200m: 2:40.72
(35.75)
4 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 2:40.92 +11.63
50m: 1:15.87
100m: 2:40.92
(1:25.05)
5 Hjalmer Lunden 2008 H2Odense 2:41.40 +12.11
50m: 34.18
100m: 1:12.84
(38.66)
150m: 2:04.79
(51.95)
200m: 2:41.40
(36.61)
6 Conrad Johansen 2008 Frem Odense 2:44.62 +15.33
50m: 36.45
100m: 1:17.32
(40.87)
150m: 2:08.49
(51.17)
200m: 2:44.62
(36.13)
7 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 2:46.03 +16.74
50m: 36.83
100m: 1:19.09
(42.26)
150m: 2:07.58
(48.49)
200m: 2:46.03
(38.45)
8 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 2:50.46 +21.17
50m: 37.53
100m: 1:20.54
(43.01)
150m: 2:10.15
(49.61)
200m: 2:50.46
(40.31)
9 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 JGI-Swim 2:50.59 +21.30
50m: 35.32
100m: 1:19.83
(44.51)
150m: 2:13.99
(54.16)
200m: 2:50.59
(36.60)
10 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:58.06 +28.77
50m: 37.70
100m: 1:24.29
(46.59)
150m: 2:16.83
(52.54)
200m: 2:58.06
(41.23)
11 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 2:58.48 +29.19
50m: 39.89
100m: 1:26.21
(46.32)
150m: 2:21.83
(55.62)
200m: 2:58.48
(36.65)
12 Hjalte Vinther-Okholm 2008 H2Odense 2:59.98 +30.69
50m: 36.01
100m: 1:24.78
(48.77)
150m: 2:19.63
(54.85)
200m: 2:59.98
(40.35)
13 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 3:01.19 +31.90
50m: 39.04
100m: 1:23.72
(44.68)
150m: 2:24.84
(1:01.12)
200m: 3:01.19
(36.35)
14 Mathias Jørgensen 2008 H2Odense 3:04.96 +35.67
50m: 40.35
100m: 1:30.03
(49.68)
150m: 2:20.39
(50.36)
200m: 3:04.96
(44.57)
- Noah Junior Grene 2008 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
- Rolf Hjalmar Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:20:08
Løb 6, 200m Medley Herrer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub 2:44.32
50m: 35.84
100m: 1:18.68
(42.84)
150m: 2:06.73
(48.05)
200m: 2:44.32
(37.59)
2 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 2:54.99 +10.67
50m: 36.38
100m: 1:23.69
(47.31)
150m: 2:15.40
(51.71)
200m: 2:54.99
(39.59)
3 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub 3:10.83 +26.51
50m: 38.68
100m: 1:27.10
(48.42)
150m: 2:26.60
(59.50)
200m: 3:10.83
(44.23)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:20:08
Løb 6, 200m Medley Herrer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:45.81
50m: 37.50
100m: 1:21.67
(44.17)
150m: 2:10.47
(48.80)
200m: 2:45.81
(35.34)
2 Louie Lindblad