2022-09-27   12:13:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

1.afsnit Fredag

Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 2:15.57
50m: 31.53
100m: 1:05.87
(34.34)
150m: 1:41.11
(35.24)
200m: 2:15.57
(34.46)
2 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 2:21.04 +5.47
50m: 32.63
100m: 1:08.79
(36.16)
150m: 1:45.47
(36.68)
200m: 2:21.04
(35.57)
3 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub 2:21.98 +6.41
50m: 32.39
100m: 1:07.80
(35.41)
150m: 1:45.54
(37.74)
200m: 2:21.98
(36.44)
4 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:22.00 +6.43
50m: 31.88
100m: 2:22.00
(1:50.12)
5 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:22.07 +6.50
50m: 32.97
100m: 1:09.39
(36.42)
150m: 1:46.81
(37.42)
200m: 2:22.07
(35.26)
6 Johanne Falkenby Skytte 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:31.76 +16.19
50m: 1:53.83
100m: 2:31.76
(37.93)
7 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 2:42.81 +27.24
50m: 1:59.83
100m: 2:42.81
(42.98)
8 Amalie Christiansen 2008 Esbjerg Svømmeklub 3:12.10 +56.53
50m: 40.95
100m: 1:29.72
(48.77)
150m: 2:24.17
(54.45)
200m: 3:12.10
(47.93)
9 Katrine Hermansen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 3:12.92 +57.35
50m: 40.54
100m: 1:30.02
(49.48)
150m: 2:21.98
(51.96)
200m: 3:12.92
(50.94)
- Justine Keinicke 2008 Ringe Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 2:27.47
50m: 33.45
100m: 1:11.49
(38.04)
150m: 1:50.02
(38.53)
200m: 2:27.47
(37.45)
2 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 2:29.56 +2.09
50m: 1:51.01
100m: 2:29.56
(38.55)
3 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 2:34.15 +6.68
50m: 35.62
100m: 1:15.09
(39.47)
150m: 1:55.92
(40.83)
200m: 2:34.15
(38.23)
4 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 2:35.67 +8.20
50m: 1:56.24
100m: 2:35.67
(39.43)
5 Filuka Lolk Frederiksen 2009 Esbjerg Svømmeklub 2:41.76 +14.29
50m: 35.42
100m: 1:16.40
(40.98)
150m: 1:59.48
(43.08)
200m: 2:41.76
(42.28)
6 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 2:44.40 +16.93
50m: 2:03.14
100m: 2:44.40
(41.26)
7 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 2:51.81 +24.34
50m: 36.89
100m: 1:20.47
(43.58)
150m: 2:06.72
(46.25)
200m: 2:51.81
(45.09)
8 Thea Aggerholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 2:56.41 +28.94
50m: 38.23
100m: 1:22.95
(44.72)
150m: 2:56.41
(1:33.46)
9 Sigrid Lind Petersen 2009 Frem Odense 3:04.38 +36.91
50m: 39.03
100m: 1:26.69
(47.66)
150m: 2:16.18
(49.49)
200m: 3:04.38
(48.20)
10 Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub 3:09.18 +41.71
50m: 41.77
100m: 1:33.07
(51.30)
150m: 3:09.18
(1:36.11)
11 Sille Nisted Petersen 2009 Frem Odense 3:13.12 +45.65
50m: 42.60
100m: 1:31.88
(49.28)
150m: 2:23.77
(51.89)
200m: 3:13.12
(49.35)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:41.62
50m: 2:01.77
100m: 2:41.62
(39.85)
2 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:49.30 +7.68
50m: 36.26
100m: 1:19.78
(43.52)
150m: 2:05.31
(45.53)
200m: 2:49.30
(43.99)
3 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:49.76 +8.14
50m: 37.72
100m: 1:21.89
(44.17)
150m: 2:07.31
(45.42)
200m: 2:49.76
(42.45)
4 Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:52.65 +11.03
50m: 37.87
100m: 2:52.65
(2:14.78)
5 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 2:55.66 +14.04
50m: 40.47
100m: 1:26.07
(45.60)
150m: 2:11.67
(45.60)
200m: 2:55.66
(43.99)
6 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 2:59.02 +17.40
50m: 39.33
100m: 2:59.02
(2:19.69)
7 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:02.95 +21.33
50m: 41.55
100m: 1:30.11
(48.56)
150m: 2:18.09
(47.98)
200m: 3:02.95
(44.86)
8 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense 3:22.42 +40.80
50m: 43.45
100m: 1:36.07
(52.62)
150m: 2:32.23
(56.16)
200m: 3:22.42
(50.19)
9 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:32.65 +51.03
50m: 45.91
100m: 1:41.20
(55.29)
150m: 2:38.46
(57.26)
200m: 3:32.65
(54.19)
10 Mathilde Mathiasen 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:38.71 +57.09
50m: 47.06
100m: 1:44.64
(57.58)
150m: 2:43.50
(58.86)
200m: 3:38.71
(55.21)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 2:57.95
50m: 40.45
100m: 1:26.51
(46.06)
150m: 2:13.57
(47.06)
200m: 2:57.95
(44.38)
2 Silke Grene 2011 Esbjerg Svømmeklub 3:02.06 +4.11
50m: 39.91
100m: 1:27.18
(47.27)
150m: 2:15.68
(48.50)
200m: 3:02.06
(46.38)
3 Merle Unterberg 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 3:38.50 +40.55
50m: 45.52
100m: 1:43.55
(58.03)
150m: 2:41.61
(58.06)
200m: 3:38.50
(56.89)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53
04-03-2022 19:30.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner