2022-09-27   13:43:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

1.afsnit Fredag

Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Walter N Falborg Pedersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 2:00.53
50m: 27.43
100m: 58.27
(30.84)
150m: 1:30.15
(31.88)
200m: 2:00.53
(30.38)
2 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:09.50 +8.97
50m: 28.00
100m: 1:00.45
(32.45)
150m: 1:35.19
(34.74)
200m: 2:09.50
(34.31)
3 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim 2:10.60 +10.07
50m: 30.10
100m: 2:10.60
(1:40.50)
4 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim 2:15.17 +14.64
50m: 31.37
100m: 1:07.01
(35.64)
150m: 1:43.18
(36.17)
200m: 2:15.17
(31.99)
5 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:15.42 +14.89
50m: 30.64
100m: 1:05.68
(35.04)
150m: 1:41.49
(35.81)
200m: 2:15.42
(33.93)
6 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub 2:23.77 +23.24
50m: 31.57
100m: 1:07.50
(35.93)
150m: 1:45.81
(38.31)
200m: 2:23.77
(37.96)
7 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub 2:30.43 +29.90
50m: 1:11.76
100m: 2:30.43
(1:18.67)
8 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 2:40.90 +40.37
50m: 34.09
100m: 1:16.22
(42.13)
150m: 1:58.55
(42.33)
200m: 2:40.90
(42.35)
- Frederik Møhring Madsen 2007 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:10.82
50m: 29.87
100m: 1:03.05
(33.18)
150m: 1:36.93
(33.88)
200m: 2:10.82
(33.89)
2 Gustav Nørregaard Jensen 2008 Ringe Svømme Klub 2:14.59 +3.77
50m: 31.00
100m: 1:04.92
(33.92)
150m: 1:40.11
(35.19)
200m: 2:14.59
(34.48)
3 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 2:18.49 +7.67
50m: 1:07.45
100m: 1:44.03
(36.58)
150m: 2:18.49
(34.46)
4 Conrad Johansen 2008 Frem Odense 2:23.42 +12.60
50m: 32.33
100m: 1:09.41
(37.08)
150m: 1:46.27
(36.86)
200m: 2:23.42
(37.15)
5 Toke Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:29.18 +18.36
50m: 33.31
100m: 1:11.11
(37.80)
150m: 1:50.41
(39.30)
200m: 2:29.18
(38.77)
6 Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:31.19 +20.37
50m: 34.17
100m: 1:12.56
(38.39)
150m: 1:51.96
(39.40)
200m: 2:31.19
(39.23)
7 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:33.77 +22.95
50m: 33.49
100m: 1:12.97
(39.48)
150m: 1:53.37
(40.40)
200m: 2:33.77
(40.40)
8 Asbjørn Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 2:41.99 +31.17
50m: 35.29
100m: 1:17.22
(41.93)
150m: 2:00.36
(43.14)
200m: 2:41.99
(41.63)
9 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 2:59.18 +48.36
50m: 38.21
100m: 1:24.62
(46.41)
150m: 2:12.80
(48.18)
200m: 2:59.18
(46.38)
- Noah Quistgaard 2008 H2Odense DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub 2:30.54
50m: 34.04
100m: 1:12.58
(38.54)
150m: 1:52.05
(39.47)
200m: 2:30.54
(38.49)
2 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub 2:38.42 +7.88
50m: 35.26
100m: 2:38.42
(2:03.16)
3 Isaac Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 2:39.08 +8.54
50m: 36.25
100m: 1:17.47
(41.22)
150m: 1:59.77
(42.30)
200m: 2:39.08
(39.31)
4 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub 2:44.07 +13.53
50m: 2:44.07
5 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 2:49.40 +18.86
50m: 37.48
100m: 1:21.44
(43.96)
150m: 2:06.87
(45.43)
200m: 2:49.40
(42.53)
6 Malias Thirup-Bielefeldt 2009 A6 Svømmeklubben Laksen 2:54.39 +23.85
50m: 40.82
100m: 1:26.85
(46.03)
150m: 2:12.14
(45.29)
200m: 2:54.39
(42.25)
7 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 3:03.65 +33.11
50m: 40.17
100m: 1:27.75
(47.58)
150m: 2:16.09
(48.34)
200m: 3:03.65
(47.56)
8 Filip Stadnicki 2009 Nyborg Svømmeklub 3:06.39 +35.85
50m: 38.98
100m: 1:26.80
(47.82)
150m: 3:06.39
(1:39.59)
9 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 3:25.78 +55.24
50m: 46.30
100m: 1:38.98
(52.68)
150m: 3:25.78
(1:46.80)
10 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub 3:32.24 +1:01.70
50m: 44.18
100m: 1:36.58
(52.40)
150m: 2:36.12
(59.54)
200m: 3:32.24
(56.12)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:23.80
50m: 32.75
100m: 1:09.64
(36.89)
150m: 1:47.52
(37.88)
200m: 2:23.80
(36.28)
2 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 2:28.93 +5.13
50m: 33.56
100m: 1:11.15
(37.59)
150m: 1:50.90
(39.75)
200m: 2:28.93
(38.03)
3 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:57.09 +33.29
50m: 37.99
100m: 1:24.03
(46.04)
150m: 2:12.37
(48.34)
200m: 2:57.09
(44.72)
4 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 3:10.84 +47.04
50m: 42.52
100m: 2:22.36
(1:39.84)
150m: 3:10.84
(48.48)
5 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 3:11.79 +47.99
50m: 41.29
100m: 1:31.53
(50.24)
150m: 2:23.67
(52.14)
200m: 3:11.79
(48.12)
6 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 3:18.75 +54.95
50m: 43.48
100m: 1:35.13
(51.65)
150m: 2:27.80
(52.67)
200m: 3:18.75
(50.95)
7 Victor Dahl Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 3:58.68 +1:34.88
50m: 51.20
100m: 3:58.68
(3:07.48)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 3:23.71
50m: 43.37
100m: 1:35.46
(52.09)
150m: 2:30.12
(54.66)
200m: 3:23.71
(53.59)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Christensen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 3:54.68
50m: 54.27
100m: 1:57.03
(1:02.76)
150m: 2:58.87
(1:01.84)
200m: 3:54.68
(55.81)
2 Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub 3:58.86 +4.18
50m: 42.95
100m: 1:38.70
(55.75)
150m: 3:58.86
(2:20.16)
200m: 3:10.00
(26.12)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07
04-03-2022 19:30.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner