2022-12-06   16:03:57
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2022

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

1.afsnit Fredag

Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 15 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub 30.12
2 Nikolai Stender-Petersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 32.25 +2.13
3 William Bendixen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 32.96 +2.84
4 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 33.03 +2.91
5 Erik Hauge Sørensen 2007 Esbjerg Svømmeklub 34.71 +4.59
6 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 35.60 +5.48
7 Malte Neuber 2007 Esbjerg Svømmeklub 35.66 +5.54
8 Christian Lind Petersen 2007 Frem Odense 37.96 +7.84
9 Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub 38.49 +8.37
10 Nicolai Varny Sørebø 2007 Esbjerg Svømmeklub 38.87 +8.75
11 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 40.87 +10.75
12 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub 47.17 +17.05
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub 36.41
2 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 37.46 +1.05
3 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim 37.61 +1.20
4 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub 37.75 +1.34
5 Mathias Jørgensen 2008 H2Odense 39.20 +2.79
6 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 40.14 +3.73
7 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 40.66 +4.25
8 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 41.02 +4.61
9 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 44.25 +7.84
10 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 46.52 +10.11
11 Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub 48.78 +12.37
12 Asbjørn Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 49.39 +12.98
- Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 44.68
2 Isaac Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 44.71 +0.03
3 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub 45.81 +1.13
4 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 53.90 +9.22
- Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 7.3 Hands not pushed forward together from the breast on, under or over the water
- Mikkel Philipsen 2009 H2Odense DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub 39.02
2 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 39.91 +0.89
3 Louis Stæhr Bentsen 2010 H2Odense 46.29 +7.27
4 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 48.16 +9.14
5 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 48.93 +9.91
6 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 49.48 +10.46
7 David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 50.42 +11.40
8 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub 50.84 +11.82
9 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 51.59 +12.57
10 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 54.04 +15.02
11 Oscar Torarenni Brøndum 2010 H2Odense 55.85 +16.83
12 Anton Rasmussen 2010 Esbjerg Svømmeklub 1:02.18 +23.16
13 Victor Dahl Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:04.25 +25.23
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Trebbien 2011 H2Odense 50.93
2 Aksel Dreyer Bøttiger 2011 H2Odense 54.81 +3.88
3 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 55.20 +4.27
4 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:01.38 +10.45
- Jonathan R. S. Pedersen 2011 H2Odense DSQ
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 10 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Stæhr Bentsen 2012 H2Odense 50.03
2 Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub 55.63 +5.60
- Lucas Christensen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35
04-03-2022 20:03.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner