2022-06-30   18:15:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

1.afsnit Fredag

Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 15 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Peacock 2007 Gladsaxe Svømmeklub 59.90
50m: 27.58
100m: 59.90
(32.32)
2 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub 1:00.45 +0.55
50m: 28.18
100m: 1:00.45
(32.27)
3 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim 1:05.67 +5.77
50m: 30.66
100m: 1:05.67
(35.01)
4 Nikolai Stender-Petersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 1:06.84 +6.94
50m: 30.42
100m: 1:06.84
(36.42)
5 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 1:07.27 +7.37
50m: 31.50
100m: 1:07.27
(35.77)
6 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim 1:08.61 +8.71
50m: 31.67
100m: 1:08.61
(36.94)
7 William Bendixen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 1:08.97 +9.07
50m: 31.53
100m: 1:08.97
(37.44)
8 Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub 1:15.87 +15.97
50m: 34.82
100m: 1:15.87
(41.05)
9 Martin Kjeldsen 2007 H2Odense 1:16.08 +16.18
50m: 35.87
100m: 1:16.08
(40.21)
10 Anders Beier 2007 H2Odense 1:19.55 +19.65
50m: 36.46
100m: 1:19.55
(43.09)
11 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub 1:22.48 +22.58
50m: 37.58
100m: 1:22.48
(44.90)
- Sylvester Neto 2007 Frem Odense DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Frederik Møhring Madsen 2007 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:56:01
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Bøttiger 2008 H2Odense 1:06.27
50m: 30.87
100m: 1:06.27
(35.40)
2 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:06.89 +0.62
50m: 32.36
100m: 1:06.89
(34.53)
3 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim 1:11.07 +4.80
50m: 32.47
100m: 1:11.07
(38.60)
4 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:12.09 +5.82
50m: 34.19
100m: 1:12.09
(37.90)
5 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub 1:13.88 +7.61
50m: 34.80
100m: 1:13.88
(39.08)
6 Noah Junior Grene 2008 Esbjerg Svømmeklub 1:14.15 +7.88
50m: 34.60
100m: 1:14.15
(39.55)
7 Gustav Nørregaard Jensen 2008 Ringe Svømme Klub 1:15.31 +9.04
50m: 33.09
100m: 1:15.31
(42.22)
8 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 1:16.50 +10.23
50m: 35.46
100m: 1:16.50
(41.04)
9 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub 1:17.67 +11.40
50m: 35.44
100m: 1:17.67
(42.23)
10 Toke Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 1:19.28 +13.01
50m: 36.20
100m: 1:19.28
(43.08)
11 Hjalte Vinther-Okholm 2008 H2Odense 1:20.98 +14.71
50m: 37.05
100m: 1:20.98
(43.93)
- Rolf Hjalmar Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:56:01
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 13 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub 1:23.68
50m: 38.19
100m: 1:23.68
(45.49)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:56:01
04-03-2022 20:03.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner