2022-12-08   04:25:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

2.afsnit Lørdag Formiddag

Document
Uofficielt resultat
Efter 7 af 7 heat
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 1:18.81
50m: 36.69
100m: 1:18.81
(42.12)
2 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 1:19.96 +1.15
50m: 37.98
100m: 1:19.96
(41.98)
3 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:20.27 +1.46
50m: 38.19
100m: 1:20.27
(42.08)
4 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 1:23.08 +4.27
50m: 39.18
100m: 1:23.08
(43.90)
5 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:24.02 +5.21
50m: 39.68
100m: 1:24.02
(44.34)
6 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 1:24.06 +5.25
50m: 40.08
100m: 1:24.06
(43.98)
7 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 1:24.91 +6.10
50m: 40.19
100m: 1:24.91
(44.72)
8 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub 1:25.41 +6.60
50m: 40.14
100m: 1:25.41
(45.27)
9 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:25.84 +7.03
50m: 40.88
100m: 1:25.84
(44.96)
10 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:31.09 +12.28
50m: 43.35
100m: 1:31.09
(47.74)
11 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 1:36.67 +17.86
50m: 45.92
100m: 1:36.67
(50.75)
12 Johanne Falkenby Skytte 2008 Esbjerg Svømmeklub 1:39.77 +20.96
50m: 47.28
100m: 1:39.77
(52.49)
- Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub 1:28.99
50m: 41.45
100m: 1:28.99
(47.54)
2 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub 1:29.48 +0.49
50m: 41.70
100m: 1:29.48
(47.78)
3 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 1:29.97 +0.98
50m: 42.35
100m: 1:29.97
(47.62)
4 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 1:34.30 +5.31
50m: 44.52
100m: 1:34.30
(49.78)
5 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 1:34.54 +5.55
50m: 45.11
100m: 1:34.54
(49.43)
6 Alberte Lagoni 2009 Esbjerg Svømmeklub 1:36.75 +7.76
50m: 45.10
100m: 1:36.75
(51.65)
7 Filuka Lolk Frederiksen 2009 Esbjerg Svømmeklub 1:38.01 +9.02
50m: 44.94
100m: 1:38.01
(53.07)
8 Sille Nisted Petersen 2009 Frem Odense 1:44.47 +15.48
50m: 49.69
100m: 1:44.47
(54.78)
9 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:45.23 +16.24
50m: 49.20
100m: 1:45.23
(56.03)
- Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ
SW 10.8 Unauthorised use of tape, device or swimsuit aiding speed, buoyancy or endurance, power bands or adhesive
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub 1:34.31
50m: 44.60
100m: 1:34.31
(49.71)
2 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:39.71 +5.40
50m: 48.45
100m: 1:39.71
(51.26)
3 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 1:43.44 +9.13
50m: 48.94
100m: 1:43.44
(54.50)
4 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub 1:47.86 +13.55
50m: 49.32
100m: 1:47.86
(58.54)
5 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 1:48.23 +13.92
50m: 51.16
100m: 1:48.23
(57.07)
6 Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 1:51.14 +16.83
50m: 53.11
100m: 1:51.14
(58.03)
7 Alberte Hummelhoff 2010 Nyborg Svømmeklub 1:52.06 +17.75
50m: 52.40
100m: 1:52.06
(59.66)
8 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 2:01.43 +27.12
50m: 56.62
100m: 2:01.43
(1:04.81)
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Jusslin 2011 Ringe Svømme Klub 1:55.90
50m: 55.19
100m: 1:55.90
(1:00.71)
2 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 1:56.35 +0.45
50m: 54.74
100m: 1:56.35
(1:01.61)
3 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 2:15.30 +19.40
50m: 1:01.90
100m: 2:15.30
(1:13.40)
4 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 2:17.22 +21.32
50m: 1:05.84
100m: 2:17.22
(1:11.38)
- Augusta Leonhardt Marstrand 2011 A6 Svømmeklubben Laksen DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 10 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Margrethe Malling 2012 Ringe Svømme Klub DNS
05-03-2022 11:44.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner